close
تبلیغات در اینترنت
تزریق بوتاکس
loading...

کلینیک پوست و مو رز

مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس و تزریق بوتاکس در واژن و فیلم تزریق بوتاکس و نقاط تزریق بوتاکس و قیمت بوتاکس و مضرات بوتاکس و قبل و بعد بوتاکس و تصاویر بوتاکس

تزریق بوتاکس چانه جهت رفع خط

امیر علوی بازدید : 2 یکشنبه 30 دي 1397 نظرات ()

تزریق بوتاکس چانه جهت رفع خط

>> تزریق بوتاکس چانه

چانه یکی از نقاطی می باشد که بسیاری از مراجعه کنندگان به پزشک برای این ناحیه درخواست بوتاکس دارند. تزریق بوتاکس چانه برای موارد مختلفی صورت می گیرد، که از این موارد می توان به رفع چین و چروک های چانه، رفع افتادگی چانه، رفع خط چانه، و کوچک تر کردن فک اشاره کرد. تمامی این اهداف برای زیبایی صورت مورد استفاده قرار می گیرد و در بعضی از موارد تزریق بوتاکس چانه جنبه ی درمانی دارد.

 

تزریق بوتاکس چانه

 

>> تزریق بوتاکس برای رفع خط چانه

خط خنده و خط چانه از خطوطی هستند که در صورت بسیار تاثیر گذار بوده و این خطوط صورت افراد را بالاتر از سن واقعیشان نشان می دهد. عواملی که سبب می شود تا در این نقاط چین و چروک های زیادی ایجاد شود متفاوت بوده و در این بین می توان به افزایش سن، عدم ساخت کلاژن و الاستین در اثر پیری پوست، تاثیر جاذبه ی زمین که در این نقطه بیش تر از سایر نقاط می باشد، شلی و افتادگی پوست، خشکی پوست، افتادگی عضلات این ناحیه اشاره کرد.   تزریق بوتاکس چانه   باید بدانید که عضلاتی که در ناحیه ی فک وجود دارند، عضلاتی قوی بوده و بیش تر از سایر عضله های صورت منقبض می شوند. به همین سبب ظهور چین و چروک ها در این ناحیه از بدن بیشتر از سایر نقاط می باشد. برای از بین بردن خطوط چانه و رفع شلی و افتادگی عضلات فک در این ناحیه راهکارهای درمانی زیادی چون عمل های جراحی وجود دارد. اما بسیاری از افراد زیر بار عمل های جراحی نرفته و دوست دارند، راهکارهای سریع تر و راحت تری را تجربه نمایند. تزریق بوتاکس یکی از راهکارهای درمانی نوین برای اینگونه افراد می باشد. تزریق بوتاکس اطراف لب، و در قسمت چانه باعث فلج موقت و قابل بازگشت عضلات این ناحیه می شود و در نتیجه باعث رفع چین و چروک های ناحیه ی فک می گردد. خیلی از افراد در خصوص افتادگی بیش از حد چانه سوال می کنند و می پرسند که آیا عمل بوتاکس می تواند افتادگی شدید فک را در افرادی که حالت غبغب پیدا کرده است درمان نماید؟ جوابی که از سوی متخصصان زیبایی به این افراد داده می شود این است که تزریق بوتاکس یک راهکار درمانی موقت می باشد و در فواصل مختلف باید تزریق بوتاکس صورت بگیرد. افرادی که دچار افتادگی شدید فک می باشند، تزریق بوتاکس می تواند به طور موقت این حالت را در چهره ی افراد بهبود ببخشد. برای تاثیر بهتر و بیشتر در کنار تزریق توصیه می شود که از راهکارهای درمانی دیگر چون لیفت با نخ، تزریق فیلر یا ژل و جوانسازی پوست بهره بگیرند.

>> کوچک کردن فک با تزریق بوتاکس

داوطلبینی که هدف از تزریق بوتاکس چانه برای آن ها زاویه دار کردن صورت و یا کوچک تر کردن فک می باشد، اغلب خانم ها می باشند. بالای 90 درصد از مراجعین این امر خانم ها بوده زیرا اعتقاد دارند هر چقدر فک صورت کوچکتر باشد و صورت حالت زاویه دار داشته باشد، ظرافت زنانه صورت آن ها بیشتر می باشد. عمل های جراحی یکی از راه های کوچک تر کردن فک و زاویه دار کردن صورت می باشد. اما از راه ها کم دردسر تر و سریع تر و کم عارضه تر می توان به تزریق بوتاکس اشاره کرد. خیلی از افراد با شنیدن اینکه تزریق بوتاکس می تواند فک آن ها را کوچکتر نشان دهد، تعجب می کنند و سوالات زیادی در ذهن آن ها در این خصوص شکل می گیرد. یکی از سوالات این است که تزریق بوتاکس به چه شکل باعث کوچک تر شدن فک صورت می شود و صورت را زاویه دار نشان می دهد؟ یکی از دلایلی که سبب می شود فرد صورتی مربعی شکل و فکی بزرگ داشته باشد، بزرگ بودن عضلات جویدنی می باشد. تزریق بوتاکس عضلات جویدنی فک را شل کرده و در اثر کاهش انقباض این عضلات، و کاهش اندازه و قدرت ماهیچه ها، فک حالت مربعی خود را از دست داده و به شکل زاویه دار و بیضی، در می آید. در واقع خط فک فرد در روش تزریق بوتاکس حالت مربعی خود را کاملا از دست می دهد. یکی از سوالات رایج در خصوص تزریق بوتاکس برای کوچک تر کردن فک این است که آیا عضلات فک فرد پس از تزریق بوتاکس آسیب دیده شده و عمل جویدن با مشکل مواجه می شود یا نه؟ این نکته را باید به داوطلبین عرض کرد که تزریق بوتاکس چانه هیچ آسیبی به عمل جویدن وارد نمی کند، و عمل بلع و جویدن مانند قبل از تزریق خواهد بود.

>> تزریق بوتاکس چانه و متعادل ساختن صورت

یکی دیگر از مزیت های تزریق بوتاکس چانه متعادل سازی چهره می باشد. شاید دقت کرده باشید که برخی از افراد در چانه ی خود خط و برجستگی دارند که به آن ها چانه ی قلوه سنگی می گویند. برخی از مراجعه کنندگان از این وضعیت خود شاکی بوده و نیمرخ چهره ی خود را به خاطر این برجستگی و خط زیر لب پایین دوست ندارند، تزریق بوتاکس از راه حل های موثری می باشد، که می تواند این برجستگی و خط را از بین برده و به چانه حالت زیبایی بدهد.

>> تزریق بوتاکس چانه در کدام عضله صورت می گیرد؟

عضله ای به نام عضله ی منتالیس در چانه وجود دارد که تزریق بوتاکس در 4 نقطه ی مهم در این عضله صورت می گیرد. عضله ی منتالیس در چانه سبب به وجود آمدن ناهمواری هایی می شود که این ناهمواری ها به پوست حالتی ناصاف می دهند. تزریق بوتاکس سبب شل شدن این عضله شده و سبب صاف و هموار شدن چانه می شود. لازم به ذکر است که در بعضی از مواقع برای از بین رفتن خطوط لب از تزریق بوتاکس بر چانه استفاده می کنند. زیرا در بعضی مواقع عضلات چانه باعث پایین آوردن لب شده و این چروک ها را ایجاد می کنند، تزریق بوتاکس برروی این قسمت ها سبب فلج موقت عضله ی پایین آورنده ی لب شده و این خطوط را از بین می برند. در هنگام تزریق بوتاکس دقت نمایید که در بعضی مواقع که چین و چروک ها و خطوط خیلی عمیق می باشند، برای گرفتن نتیجه ی بهتر از روش های جوانسازی، تزریق فیلر و چربی نیز استفاده نمایید. استفاده از لیزر هم می تواند بسیار کمک کننده باشد. یکی از اشتباهات رایج افراد در تزریق بوتاکس این است که به آرایشگاه ها و افراد غیر متخصص مراجعه می نمایند، دقت کنید که بوتاکس حتما باید نزد پزشک متخصص و متعهد انجام گیرد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وب سایت کلینیک پوست و مو رز بر روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

تزریق بوتاکس قبل از جراحی بینی

امیر علوی بازدید : 0 یکشنبه 30 دي 1397 نظرات ()

تزریق بوتاکس قبل از جراحی بینی

>> تزریق بوتاکس قبل از جراحی بینی

افراد زیادی داوطلب تزریق بوتاکس برای موارد مختلف می باشند. افراد داوطلب قبل از تزریق بوتاکس سوالاتی زیادی در ذهنشان به وجود می آید، که جواب به این سوالات می تواند از عارضه های بعد از تزریق بوتاکس جلوگیری به عمل آورد. قبل از جواب به سوالات متداول در خصوص تزریق بوتاکس باید نکاتی را مد نظر قرار داد. اول اینکه شایعاتی در خصوص تزریق بوتاکس وجود دارد، که جواب به این شایعات و روشن سازی آن ها می تواند، ذهنیت افراد را نسبت به تزریق بوتاکس عوض کند.   تزریق بوتاکس قبل از جراحی بینی   یکی از این شایعات که در بین بعضی از افراد وجود دارد، این است که قبل از جراحی بینی نباید تزریق بوتاکس انجام داد.خیلی از پزشکان متخصص جراحی معتقدند که تزریق بوتاکس قبل از جراحی بینی نمی تواند، آسیب رسان باشد. اما باید توجه کرد که برای احتیاط بیشتر باید حداقل 7 یا 8 روز قبل از عمل بینی تزریق بوتاکس صورت گرفته باشد، یعنی نمی توان چند ساعت قبل از جراحی بینی به مطب پزشک مراجعه کرد و تزریق توکسین انجام داد و بعد به اتاق عمل رفت و تحت عمل جراحی بینی قرار گرفت ! چرا که برای نتیجه گیری بهتر از عمل تزریق و جلوگیری از عوارض ناخواسته باید حداقل 4 تا 7 ساعت بعد از تزریق بوتاکس از دراز کشیدن و خوابیدن جلوگیری کرد.   تزریق بوتاکس قبل از جراحی بینی   از آنجا که ممکن است بعد از تزریق بوتاکس عوارضی گذرا مانند تورم و قرمزی و ورم کم صورت پیش بیاید، تا بهبود این وضعیت بهتر است که عمل جراحی بینی انجام نپذیرد، در غیر این صورت بوتاکس هیچ منعی برای عمل جراحی بینی نمی باشد.

>> تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی

یکی دیگر از سوالاتی که در خصوص تزریق بوتاکس مطرح می شود، تزریق بوتاکس بعد از عمل جراحی بینی می باشد. پزشکان توصیه می کنند که بهتر است تزریق بوتاکس سه تا 4 هفته بعد از عمل جراحی بینی صورت بگیرد. زیرا بعد از عمل بینی صورت دچار ورم شده و تا بهبود ورم ها و کبودی های صورت 3 تا 4 هفته زمان لازم می باشد. بعد از بهبود ورم های عمل جراحی بهتر است که تزریق انجام شود. به غیر سوالاتی که مربوط به زمان و رابطه ی تزریق توکسین و عمل جراحی می باشد، سوالات زیادی پیرامون تزریق بوتاکس بینی مطرح می شود، که در ادامه به بررسی این سوالات می پردازیم.

>> تزریق بوتاکس و پر کردن گودی بینی

یکی از تصورات غلط راجع به تزریق بوتاکس این است که خیلی از افراد گمان می کنند که تزریق بوتاکس می تواند جایگزین تزریق ژل شده و جاهای فرورفته را پر کند. در حالی که بوتاکس مانند ژل نمی تواند عمل کند، و برای پر کردن فرورفتگی های صورت پیشنهادات دیگری به مراجعه کننده داده می شود.

>> تزریق بوتاکس و بالا کشیدن نوک بینی

یکی از کاربردهای گسترده ی بوتاکس بالا کشیدن نوک بینی می باشد. بالا بودن نوک بینی یکی از جنبه هایی است که سبب زیباتر شدن و جذاب تر شدن حالت بینی و در نتیجه صورت می شود. تزریق بوتاکس به عضله ی تیغه ی وسط بینی که به لب بالا متصل شده است، می تواند باعث بالا کشیدن نوک بینی شود. علت این امر آن است که تزریق بوتاکس یا سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم که طی فرآیندهای مشخص تغییر یافته و میزان سمیت آن کاهش یافته است، سبب فلج شدن عضله ی مذکور می شود. زیرا این عضله بر اثر انقباضات مکرر باعث افتادگی نوک بینی می شود. بوتاکس موجب می شود که این عضله موقتا فلج شده و در اثر فلج شدن، شدت و دفعات این انقباضات به طور قابل توجهی کاهش می یابد. در نتیجه نوک بینی به سمت بالا حرکت کرده و همچنین باعث جلوگیری از افتادگی نوک بینی می شود. افرادی که تحت عمل های جراحی زیبایی بینی قرار می گیرند، در بعضی مواقع به علت اینکه عضلات تیغه ی بینی که به لب بالا متصل می باشد، دستکاری می شود، نوک بینی در حالت پایین قرار می گیرد. تزریق سم باکتری در این افراد تاثیر بسیار کمی داشته و در بعض مواقع بی نتیجه می باشد.

>> درمان باز شدن بیش از حد پره های بینی با تزریق توکسین باکتری کلستریدیوم بوتولینوم

باز بودن بیش از حد پره های بینی تاثیر زیادی در چهره ی فرد دارد. خیلی از افراد برای بستن این پره ها عمل های جراحی زیبایی انجام می دهند. اما اگر به دنبال روشی سریع تر و کم عارضه تر می باشید، تزریق بوتاکس برای بستن پره های بینی به شما پیشنهاد می شود. با تزریق توکسین به عضلات اطراف پره ی بینی، این عضلات موقتا از کار افتاده و پره های بینی به علت انقباض کمتر عضلات بسته تر می شوند.

>> تزریق بوتاکس بینی برای درمان خطوط و چین و چروک های خرگوشی بینی

یکی از عضله های مهم بینی، عضله ی نازالیس نام دارد. انقباضات شدید این عضله موجب ایجاد چین و چروک هایی به نام خطوط خرگوشی روی بینی می شود. این خطوط سبب می شود تا سن فرد را بالاتر نشان داده و تاثیر منفی بر روی زیبایی چهره می گذارد. خانم هایی که به زیبایی و جوانی پوست خود حساس می باشند، این خطوط می تواند باعث آزار آن ها باشد. از راهکارهای درمانی برای رفع این خطوط می توان به کرم های جوان کننده، استفاده از روش های سنتی مانند روغن شتر مرغ و روغن بادام اشاره کرد. تزریق بوتاکس از راه حل های درمانی نوین می باشد، که در عرض چند دقیقه تزریق بوتاکس در زیر سطح پوست انجام می شود. بعد از تزریق بوتاکس در زیر سطح پوست، بوتاکس به آرامی در عرض 90 دقیقه جذب ماهیچه شده و در قسمت عصب های ماهیچه قرار می گیرد. بعد از این تزریق ماهیچه پیام انقباض از مغز را دریافت نکرده و در حال استراحت باقی می ماند، در نتیجه ماهیچه تحرک خود را از دست داده و چین و چروک ها از بین می رود. همچنین تزریق توکسین می تواند از ایجاد چین و چروک پیشگیری کند و سلول های بازسازی کننده ی پوست را تحریک نماید.

>> عوارض تزریق بوتاکس بر بینی

با وجود کاربردها و مزیت های زیادی که برای تزریق توکسین بینی برشمرده شد، اما از عوارض آن نیز نباید چشم پوشی کرد.

برشمردن مزیت ها و عوارض در کنار هم سبب می شود تا بیمار با توجه به شرایط جسمانی خود بهترین تصمیم را بگیرد. اختلال در صحبت کردن، ریزش اشک، افتادگی لب، لبخند غیر قرینه، اختلال در خوردن و آشامیدن از این عوارض می باشد.

البته ناگفته نماند که در صورت مراجعه به پزشک متخصص و استفاده از مواد با استاندارد این عوارض به وجود نمی آید و در صورت بروز عوارضی خفیف بعد از چند روز متوقف می شوند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس  مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وب سایت کلینیک پوست و مو رز بر روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

تزریق بوتاکس کف دست و مزایای آن

امیر علوی بازدید : 0 جمعه 28 دي 1397 نظرات ()

تزریق بوتاکس کف دست و مزایای آن

>> تزریق بوتاکس کف دست

کف دست و پا در انسان ها از ناحیه هایی می باشند که غدد آکرین یا غدد عرق ساز در مقایسه با نواحی دیگر بدن بیشتر مشاهده می شوند. همین امر سبب گردیده بعضی از افراد از تعریق دست و پا در عذاب باشند. تعریق کف دست و پا سبب می شود تا فعالیت های روزمره و روابط اجتماعی فرد با مشکل مواجه شود.     تزریق بوتاکس کف دست   برخی از افراد اعتقاد دارند که تعریق بیش از حد کف دست و پا ممکن است از عوارض بیماری های مختلف باشد و در نتیجه فرد باید قبل از هر اقدام درمانی آزمایشات کاملی انجام دهد. در حالی که به این نکته توجه کنید، که تعریق موضعی در یک یا دو ناحیه از بدن بیشتر به عوامل محیطی و ژنتیکی بستگی دارد و تعریقی که نشانه ی بیماری می باشد، کل بدن فرد را درگیر می کند.   تزریق بوتاکس کف دست   تعریق بدن خصوصا تعریق کف دست و پا به هایپرهیدروزیس یا تعریق بیش از حد خوانده می شود. بیماری هایپرهیدروزیس می تواند عوارضی را در پی داشته باشد که از این عوارض می توان به اضطراب و استرس زیاد، افزایش عفونت های پوستی، افزایش عارضه ی درماتیت اگزمایی، افزایش عارضه ی کرامپ های عضلانی اشاره کرد. کرامپ های عضلانی در واقع عارضه ای می باشد که عضلات فرد دچار گرفتگی و انقباض می شوند که درد زیادی را نیز در پی دارد. درماتیت اگزمایی نیز با خارش، سوزش، قرمزی، پوسته ریزی، خشکی و ترک پوستی نیز همراه می باشند. تعریق بیش از حد کف پا در برابر تعریق بیش از حد کف دست عارضه ای ناخوشایندتر می باشد. زیرا پاها به مدت طولانی در کفش قرار دارند و هوا به آن ها نرسیده و امکان خشک کردن تعریق آن ها نیز وجود ندارد. در نتیجه پاها بیش تر از کف دست در معرض عارضه های ناشی از تعریق بیش از حد یا هایپرهیدروزیس قرار دارند. راه حل های زیادی برای درمان این بیماری وجود دارد که می توان به عمل های جراحی که در طی آن غدد عرق کف دست و پا را برمی دارند، دارو درمانی و محلول درمانی و تزریق بوتاکس اشاره کرد.

>> راهکارهای درمانی تعریق کف دست و پا

همانطور که بیان شد تزریق بوتاکس از راهکارهای درمانی کاهش تعریق کف دست و پا می باشد. بوتاکس در واقع سم یا توکسین باکتری کلستریدیوم بوتولینوم می باشد که سم این باکتری در صورتی که به بدن وارد شود فرد دچار دوبینی، فلج و در نهایت مرگ می شود. متخصصان و داروسازان با تغییر این سم و کاهش سمیت آن و تخلیص ماده ی پروتئینی آن دارویی به نام بوتاکس را تولید کرده اند. بوتاکس جذب ماهیچه شده و باعث غیر فعال شدن غدد عرق یا آکرین می شوند. پس از تزریق بوتاکس به مدت یکسال تعریق شدید دست و پا کاهش چشمگیری پیدا می کند. اما پس از گذشت یکسال باید مجددا به پزشک معالج مراجعه شود تا تزریق مجدد صورت بگیرد. از دیگر راهکارهای درمانی می توان به دارو درمانی نیز اشاره کرد، دارو درمانی هزینه ای بسیار کمتر از تزریق بوتاکس دارد اما عوارض داروها بسیار بیشتر از تزریق بوتاکس می باشد. لازم به ذکر است که دارو درمانی و مداومت به استفاده ی از داروها صرف وقت و دقت بیشتری می باشد، اما با یک بار مراجعه به پزشک به مدت یکسال از تعریق بیش از حد کف دست و کف پا راحت می شویم.

>> مزایای دیگر تزریق بوتاکس برای تعریق کف دست و پا

تزریق بوتاکس کف دست و پا علاوه بر درمان تعریق بیش از حد مزایای دیگری نیز دارد که می توان به جوانسازی پوست و جلوگیری از پیری پوست اشاره کرد. تزریق بوتاکس باعث بازگشت حالت کشسانی پوست شده و در نتیجه چین و چروک های پوست را از بین می برد. همچنین کلاژن سازی را تحریک کرده و از پیری پوست جلوگیری می کند.

>> معایب تزریق بوتاکس برای تعریق کف دست و پا

تزریق بوتاکس با وجود مزیت های زیادی که دارد، اما معایبی نیز دارد که از این دست معایب می توان به کاهش فعالیت ماهیچه های دست اشاره کرد. پر هزینه بودن این روش نسبت به درمان های دارویی نیز از معایب این روش می باشد.

>> موارد منع تزریق بوتاکس برای تعریق کف دست و پا

محدودیت هایی برای تزریق بوتاکس وجود دارد که از این محدودیت ها می توان به عدم تزریق در مادران باردار و شیرده اشاره کرد. علت منع مصرف بوتاکس برای مادران باردار و شیر ده این می باشد که ممکن است بوتاکس از طریق جریان خون وارد جفت شود و یا از طریق گردش خون وارد غدد شیری شود، از آنجا که تحقیقاتی راجع به ضررهای بوتاکس در جفت و جنین انجام نشده است، انجام بوتاکس به هیچ عنوان به این مادران توصیه نمی شود. کسانی که مشکلات عضلانی دارند و یا دچار بیماری های عصبی مختلف می باشند و یا دچار بیماری هایی می باشند که فرد پس از مدتی دچار عارضه ی ناتوانی در عضله می شود، مصرف بوتاکس به هیچ عنوان به آن ها توصیه نمی شود. بیمارانی که داروهایی چون آنتی بیوتیک های گلیکوزیدی مصرف می نمایند و یا از مهار کننده های کولین استراز استفاده می کنند، نباید تزریق بوتاکس را انجام دهند.

>> عوارض تزریق بوتاکس برای تعریق کف دست و پا

تزریق بوتاکس کف دست اگر در نزد پزشک متخصص انجام شود، عوارض جانبی بسیار کمی خواهد داشت. از عوارض جانبی گذرای تزریق بوتاکس کف دست و پا می توان به کبودی خفیف، خارش و سوزش محل تزریق، درد و تورم اشاره کرد. علائم گفته شده پس از چند روز بهبود می یابد. اما در مواردی که سیستم ایمنی بدن فرد خیلی حساس می باشد، ممکن است مشکلات جدی تری را برای فرد ایجاد کند. در صورت بروز علائم زیر باید حتما به پزشک مراجعه نمایید:

 1. تنگی نفس و نفش کشیدن دشوار
 2. دوبینی و یا تاری دید

بعضی از عوارض نیز ممکن است پیش بیاید که فعالیت های روزمره ی فرد را به مدت چند روز دچار اختلال کند، از این عوارض می توان به مشکل راه رفتن، درد و هماتوم در محل تزریق خصوصا در کف پا و آتروفی اشاره کرد، لازم به ذکر است که در صورت بروز این علائم به مدت چندین روز استراحت نمایید.

>> چه افرادی داوطلب تزریق بوتاکس برای درمان تعریق کف دست و پا می توانند باشند

تزریق بوتاکس کف دست و پا برای افرادی پیشنهاد می شود که تعریق کف دست و کف پای آن ها، آن ها را دچار مشکلات جدی کرده و فعالیت های روزمره را با مشکل مواجه کرده است. همچنین افرادی که تعریق کف دست و پا در آن ها دو طرفه بوده و حملات آن ها بیش از یکبار در هفته می باشد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس در لب مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وب سایت کلینیک پوست و مو رز بر روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

بهبود اسپاسم اندام فوقانی و تحتانی بدن با تزریق بوتاکس

امیر علوی بازدید : 0 چهارشنبه 26 دي 1397 نظرات ()

بهبود اسپاسم اندام فوقانی و تحتانی بدن با تزریق بوتاکس

>> بهبود اسپاسم عضلانی با تزریق بوتاکس

همه ی ما در طول زندگی خود اسپاسم ماهیچه های بدن را تجربه کرده ایم. اسپاسم یا گرفتگی عضلات عارضه ای است که بیشتر اندام فوقانی بدن مانند کتف و کمر و یا اندام تحتانی بدن مانند پشت پا را درگیر می کند. عوامل زیادی در ایجاد اسپاسم اندام فوقانی بدن موثر می باشند که می توان به ورزش های سنگین، بلند کردن اجسام سنگین و کارهایی با فشار زیاد اشاره کرد.   بهبود اسپاسم اندام   اسپاسم اندام فوقانی و تحتانی بدن به دلیل عوامل ذکر شده، کوتاه مدت بوده و بعد از گذشت چند روز بهبودی کامل حاصل می شود. اما در بعضی موارد اسپاسم اندام فوقانی و تحتانی بدن بلند مدت بوده و فرد را دچار مشکلات عدیده ای می کند. عوامل عصبی و بیماری های ژنتیکی بدن از این عوامل می باشد. راهکارهای زیادی برای درمان و بهبود اسپاسم عضلات بدن وجود دارد که از این راهکارها می توان به کمپرس سرد و گرم، ماساژ، دوش آب گرم، آبرسانی بدن، تامین مواد معدنی بدن و تزریق بوتاکس اشاره کرد.   بهبود اسپاسم اندام   خیلی از افراد با شنیدن تزریق بوتاکس برای درمان اسپاسم عضلات و ماهیچه های بدن تعجب کرده و سوالات زیادی در این خصوص در ذهن آن ها شکل می گیرد. مثلا چه افرادی می توانند داوطلب تزریق بوتاکس برای درمان اسپاسم عضلات شوند؟ موارد منع تزریق بوتاکس در چه افرادی است؟ و یا چه سنی مناسب تزریق بوتاکس برای درمان اسپاسم عضلات می باشد؟   قبل از پاسخ دادن به این سوالات بهتر است تا کمی در خصوص اینکه چرا باید برای درمان یا بهبود اسپاسم عضلات بوتاکس تزریق کرد را توضیح داد؟ همانطور که بیان کردیم عوامل زیادی موجب بروز این بیماری می شود. در مواردی که فرد در اثر کارهای سنگین و ورزش به گرفتگی و اسپاسم اندام فوقانی و تحتانی دچار شده است، نیازی به تزریق بوتاکس نمی باشد، زیرا با گرفتن دوش آب گرم، یک ماساژ خوب و عالی و یا کمپرس سرد و گرم این عارضه سریعا رفع می گردد. اما در برخی موارد مانند بیماری های عصبی و یا مشکلات ژنتیکی که اسپاسم عضلانی جزو عارضه های جدی آن ها می باشد، درمان های جدی تر و طولانی تری باید مورد توجه قرار بگیرد. افرادی که دچار این مشکل می باشند، عضلات آن ها شدیدا منقبض شده و به مدت طولانی نمی توانند ماهیچه های خود را حرکت دهند. تزریق بوتاکس از راهکارهایی است که به بهبود این بیماران کمک شایانی می نماید.

>> چگونگی عملکرد بوتاکس برای بهبود اسپاسم اندام فوقانی و تحتانی

پس از تزریق بوتاکس در زیر سطح پوست با استفاده از سوزن های طبی بسیار ریز، بوتاکس بعد از چند ساعت کم کم جذب ماهیچه می شود. بوتاکس در کانال های عصبی ماهیچه ها قرار می گیرد، وقتی ماده ی شیمیایی استیل کولین از مغز ترشح می شود و دستور انقباض را برای ماهیچه صادر می کند به علت قرار گرفتن بوتاکس در نواحی که مربوط به استیل کولین می باشد، ماهیچه توانایی دریافت پیام انقباض را از دست داده و در نتیجه منقبض نمی گردد. فلج موقت ماهیچه های اندام های گرفته شده، سبب بهبود این بیماری می شود. لازم به ذکر است که این درمان موقت بوده و بعد از گذشت چندین ماه باید مجددا تزریق صورت بگیرد.

>> بهبود اسپاسم اندام فوقانی در کودکان فلج مغزی

کودکانی که دچار فلج مغزی می باشند با مشکلات عدیده ای روبرو هستند که از این مشکلات می توان به ناقص بودن مراحل رشدی و حرکتی، محدودیت دامنه حرکتی مفاصل، عدم توانایی در کشش عضلات بدن اشاره کرد. در تحقیقاتی که در دهه های اخیر در ایالات متحده ی امریکا انجام شده است، نشان داده شده که کودکان زیر 6 سالی که در آن ها تزریق بوتاکس صورت گرفته است، اسپاسم اندام های آن ها به طور قابل توجهی بهبود یافته است. علاوه بر این طبق آمار منتشر شده دامنه ی حرکتی مفاصل این کودکان بیشتر شده و کشش عضلات بدن راحت تر شده است.

>> داوطلبان تزریق بوتاکس برای بهبود اسپاسم اندام های فوقانی چه کسانی هستند؟

لازم به ذکر است که تمامی افرادی که با اسپاسم عضلات دست و پنجه نرم می کنند، نمی توانند جزو داوطلبین تزریق بوتاکس باشند، چرا که تزریق بوتاکس در همه ی افراد جوابگو نیست و افراد محدودی می توانند از این روش درمانی بهره مند شوند. تزریق بوتاکس برای افرادی که دچار مشکلات حرکتی هستند، استفاده می شود. به عنوان مثال اگر شخصی در اثر اسپاسم عضلات فوقانی و تحتانی نتواند دست خود را تکان دهد، یا نتواند در اثر اسپاسم عضلات مچ کارهای روزمره مانند نوشتن را انجام دهد، یا توانایی راه رفتن و یا ایستادن را نداشته باشد، برای بهبود وضعیت او از تزریق بوتاکس استفاده می شود. بهتر است بدانید که بوتاکس علاوه بر نقش درمان کننده، نقش پیشگیری کننده را نیز دارا می باشد. به عنوان مثال افرادی که دچار اسپاسم شدید اندام فوقانی و تحتانی می باشند، با گذشت زمان استخوان هایشان طول بیشتری پیدا کرده و ماهیچه های آن ها کوتاه تر می شود، به همین سبب اندام آن ها فرم استاندارد و زیبای خود را از دست داده و فرمی غیر استاندارد و ظاهری د فرم پیدا می کند، با تزریق بوتاکس در سنین پایین و یا در اوایل این بیماری می توان از این اتفاق جلوگیری کرد.

>> نحوه ی تزریق بوتاکس در بیماران مبتلا به اسپاسم اندام فوقانی و تحتانی

برای درمان و بهبود وضعیت این بیماران لازم است که بوتاکس به عضله ی درگیر برسد. بر روی محل تزریق کرم بی حس کننده ی موضعی استفاده می شود. کرم بی حس کننده بدین سبب استفاده می شود که فرد درد ناشی از فرو رفتن سوزن در ماهیچه را احساس نکند. با توجه به وزن فرد، با توجه به شدید بودن عارضه، و با توجه به اینکه چندمین جلسه ی درمان است و با توجه به سن بیمار و طول و حجم عضله دوز و میزان مصرف بوتاکس ممکن است متفاوت باشد. در بعضی مواقع با توجه به نظر پزشک ممکن است گچ گیری هم در ناحیه  تزریق مورد استفاده قرار بگیرد. دقت شود که در محل تزریق هیچ گونه عفونتی از قبل وجود نداشته باشد. در صورتی که دارای بیماری خاصی می باشید و یا از آنتی بیوتیک های خانواده جنتامایسین قبل از تزریق استفاده کرده اید، پزشک معالج خود را در جریان قرار دهید. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس  مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وب سایت کلینیک پوست و مو رز بر روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

آشنایی کامل با تزریق بوتاکس چشم

امیر علوی بازدید : 1 شنبه 22 دي 1397 نظرات ()

آشنایی کامل با تزریق بوتاکس چشم

>> تزریق بوتاکس چشم

نام تزریق بوتاکس برای اغلب افراد جامعه ی ما نامی آشنا می باشد، اما تعداد بسیار کمی از افراد با کاربردهای آن مانند تزریق بوتاکس چشم آشنا می باشند. اغلب افراد بوتاکس را روشی غیر جراحی برای زیبایی و رفع چین و چروک های صورت می دانند و از مزایا و کاربردهای گسترده ی آن در درمان بسیاری از بیماری ها ناآگاه می باشند.   تزریق بوتاکس چشم   تزریق بوتاکس در ایران یک دهه است که رواج زیادی پیدا کرده است و اغلب افراد برای موارد زیبایی برای بوتاکس به پزشک مراجعه می کنند. تزریق بوتاکس به چشم برای مواردی چون درمان انحراف چشم و رفع اسپاسم پلک کاربرد دارد. در ادامه ی مطلب با نحوه ی درمان این بیماری ها با تزریق بوتاکس چشم آشنا خواهید شد.

 

تزریق بوتاکس چشم

 

>> درمان انحراف چشم با تزریق بوتاکس

استرابیسم یا انحراف چشم که در بین عامه ی مردم با نام لوچی چشم نیز خوانده می شود، از مشکلاتی می باشد که 4 درصد از مراجعین به چشم پزشکی برای درمان این بیماری به چشم پزشک مراجعه می کنند. استرابیسم انواع مختلفی دارد که می توان به نوع ایزوتروپی یا انحراف چشم به داخل، اگزوتروپی یا انحراف چشم به خارج ، هتروتروپی یا انحراف چشم آشکار  و هتروفوریا یا انحراف چشم مخفی که با بستن یک چشم قابل تشخیص است، اشاره کرد. در  بیماری انحراف چشم عضلات اطراف چشم دچار مشکل می باشند به طوری که حرکت آن ها با همدیگر در تعادل و هماهنگی نبوده و همین موضوع سبب انحراف چشم می شود. این بیماری علاوه بر اینکه در زیبایی فرد نقش تاثیر گذاری دارد، دارای عوارضی نیز می باشد که از عوارض این بیماری می توان به دوبینی که گاهی در فرد مشاهده می شود، خستگی چشم، ناهماهنگی حرکات چشم و عدم درک صحیح در هنگام مشاهده اشاره کرد. به همین سبب درمان این بیماری از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. از روش های مطمئن و کم خطر درمانی می توان به تزریق بوتاکس چشم اشاره کرد. وقتی بوتاکس بر چشم تزریق می شود، این ماده ی پروتئینی بر ماهیچه های اطراف چشم تاثیر می گذارد و از دریافت پیام های عصبی توسط اعصاب این ماهیچه ها از مغز جلوگیری می کند. در نتیجه بوتاکس با فلج موقت و یا شل تر کردن عضلات قوی چشم و بازگرداندن قدرت به عضلات ضعیف تر سبب بهبود وضعیت حرکات عضلات چشم شده و در نتیجه انحراف چشم بهبود می یابد. لازم به ذکر است که این روش موقتی بوده و بعد از گذشت 3 تا 6 ماه وضعیت بیمار به حالت اولیه بازگشته و باید مجددا درمان را تکرار نماید.

>> درمان بلفارواسپاسم پلک های چشم با تزریق بوتاکس

بلفارواسپاسم نوعی بیماری شایع چشم می باشد که در آن فرد دچار پرش غیر ارادی و یا بسته شدن غیر ارادی چشم ها می شود. بسته شدن و پرش خود به خودی چشم ناشی از انقباضات شدید ماهیچه های پلک می باشد. این بیماری در زنان بیشتر از مردان دیده شده و از آنجا که این بیماری جزو بیماری های پیش رونده ی عصبی تقسیم بندی می شود، در افراد میانسال بیشتر شاهد آن خواهیم بود. این بیماری نوعی دیستونی می باشد که به دیستونی پلک معروف بوده و در آن به صورت مکرر انقباض غیر ارادی در آن رخ می دهد. استرس های عصبی، محیط های نامناسب مانند محیط با نور شدید و بالا، بادهای سرد و خشک می تواند سبب تشدید این حملات شود و  در نتیجه در موارد حاد ممکن است که فرد به مدت چندین روز نابینا شود. یکی از راه حل های درمانی برای بهبودی بلفارواسپاسم پلک تزریق بوتاکس چشم می باشد. بوتاکس یا توکسین تغییر یافته ی باکتری کلستریدیوم بوتولینوم که در برندهای مختلف عرضه می شوند، سبب فلج شدن موقت این ماهیچه ها می شود. فلج شدن ماهیچه های پلک بدین معنی است که این ماهیچه ها به طور موقتی توانایی دریافت، سیگنال های عصبی استیل کولین از مغز را از دست داده و در نتیجه دستور انقباض ماهیچه دریافت نشده و ماهیچه در حالت استراحت باقی می ماند. به همین سبب از بسته شدن پلک جلوگیری می شود. لازم به ذکر است که فلج شدن ماهیچه های پلک یا کاهش انقباضات خود به خودی آن ها موقت بوده و بعد از گذشت 3 تا 6 ماه به حالت اولیه باز می گردد، پس برای بهبودی مجدد باید هر 3 تا 6 ماه تزریق بوتاکس صورت بگیرد.

>> عوارض تزریق بوتاکس چشم

دوز تزریق بوتاکس چشم به قدری می باشد که برای بدن عوارض جدی در پی نداشته و مقداری که به گردش خون راه پیدا می کند، بسیار ناچیز می باشد. از آنجا که تزریق بوتاکس از طریق سوزن های بسیار ریز صورت می گیرد، و شیئی خارجی در اثر تزریق به بدن وارد می شود، سیستم ایمنی بدن واکنش داده و در اثر تولید هیستامین قرمزی، سوزش و خارش خفیفی در محل تزریق ایجاد می شود. ناگفته نماند که این عوارض بعد از چند ساعت بهبود می یابد. افرادی که سیستم ایمنی حساس تری دارند، ممکن است با عوارض وخیم تری روبرو شوند که از این عوارض می توان به حالت تهوع، سردرد، آبریزش بینی و علائم سرماخوردگی اشاره کرد. این علائم پس از چند روز کاملا برطرف می گردند. در موارد بسیار نادر که حدود 3 درصد از افراد را شامل می شود، افتادگی پلک پس از حدود یک هفته از تزریق مشاهده می شود. که این عارضه پس از چند هفته بهبود می یابد.

>> افرادی که نباید تزریق بوتاکس چشم انجام دهند

مادران باردار، مادران شیر ده، افراد مبتلا به بیماری های عصبی عضلانی، افرادی که از آنتی بیوتیک های خاص استفاده می کنند، نباید تحت این روش درمانی قرار بگیرند. نکاتی در رابطه با تزریق بوتاکس لازم به رعایت است که در این مطلب ذکر می گردد:

 1. به هیچ عنوان برای تزریق بوتاکس به مراکز غیر معتبر و یا آرایشگاه ها مراجعه نکنید.
 2. برای تزریق بوتاکس خصوصا ناحیه ی چشم که بسیار بسیار حساس می باشد به پزشک متخصص و با تجربه مراجعه نمایید.
 3. دقت کنید که پزشک معالج از مواد با استاندارد و معتبر برای تزریق استفاده می کند. البته ناگفته نماند که پزشکان متخصص متعهد بوده و از مواد بی کیفیت برای تزریق استفاده نمی نمایند.
 4. در صورتی که بیماری شما حاد باشد، روش های جراحی موثرتر خواهد بود. پس با توجه به نظر پزشک متخصص اقدام به درمان نمایید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وب سایت کلینیک پوست و مو رز بر روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

جذابیت بیشتر با تزریق بوتاکس گونه

امیر علوی بازدید : 0 پنجشنبه 20 دي 1397 نظرات ()

جذابیت بیشتر با تزریق بوتاکس گونه

>> جذابیت بیشتر با تزریق بوتاکس گونه

بوتاکس گونه یکی از راه حل های رفع نواقص صورت و یا جذاب تر کردن صورت می باشد. علاوه بر نقش زیبایی، بوتاکس یک روش درمانی و پیشگیری کننده نیز محسوب شده که در صورت مراجعه به پزشک متخصص و متبحر می تواند، مزیت هایی به دنبال داشته باشد. بوتاکس در واقع پروتئینی خالصی می باشد که از سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم استخراج گشته است، و طی فرآیندهای مختلف تغییر شکل یافته است.   تزریق بوتاکس گونه   افراد مختلف برای هدف های مختلف به سراغ تزریق بوتاکس گونه می روند که از این اهداف می توان به برجسته تر کردن گونه، از بین بردن افتادگی گونه، از بین بردن شل شدگی پوست، از بین بردن افتادگی گونه، زاویه دار کردن صورت، کوچک تر کردن فک اشاره کرد.

>> زاویه دار کردن صورت با تزریق بوتاکس گونه

زاویه دار کردن صورت یکی از اهداف بوتاکس گونه می باشد. برخی افراد دارای صورتی مربعی شکل بوده و اغلب آن ها دارای فک بزرگی در صورت خود می باشند.   تزریق بوتاکس گونه   صورت مربعی باعث نارضایتی بسیار از خانم ها می باشد و احساس می کنند که ظرافت زنانه صورت آن ها کاهش پیدا می کند، با تزریق بوتاکس به گونه می توان صورت را زاویه دار کرد و با زاویه دار کردن صورت، فک و چانه را کوچکتر نشان داد. یکی از حسن های صورت های زاویه دار مشخص بودن خطوط فک بوده و جدا بودن گردن از صورت به خوبی مشخص می باشد. خطوط فک صورت کشیده و باریک دیده شده و در حالت کلی صورت باریک تر و کشیده تر خواهد شد. روش تزریق بوتاکس گونه از روش های سریع، بدون درد، بدون خونریزی بوده و در دسته ی روش های غیر جراحی قرار می گیرد. در این روش پزشک معالج با بررسی آناتومی صورت ارتباط برجستگی گونه با اندازه و شکل فک را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده، و سپس با تزریق میزان مناسبی بوتاکس در محل مناسب باعث تغییر و کشیده تر شدن صورت خواهد شد.

>> رفع افتادگی پوست صورت با تزریق بوتاکس گونه

یکی از اصول زیبایی صورت داشتن گونه های خوش حالت و سفت می باشد؛ اما بر اثر بعضی از عوامل چربی های زیر پوست صورت فرد از بین رفته و سبب افتاگی و شل شدگی بافت پوست می شود. لاغری سریع، سوختگی، افزایش سن، رژیم های غذایی غلط و بیماری از عوامل ایجاد گونه های شل و افتاده می باشند. یکی از راه حل های برطرف کردن این حالت و بهبود بخشیدن به آن ، تزریق بوتاکس به گونه می باشد. بوتاکس به عضلات زیر پوست تزریق شده و باعث فلج شدن موقت عصب عضلات گونه می شود. فلج شدن این عصب ها سبب می شود تا عضلات حرکتی نداشته باشند و در نتیجه در حالت خوش فرم باقی بمانند. از مزیت های مهم تزریق بوتاکس گونه می توان به شفاف تر شدن پوست، جوان سازی آن نیز اشاره کرد. همچنین بعضی از افراد که از باز بودن منافذ پوست خود ناراضی می باشند، تزریق بوتاکس می تواند تا حدود زیادی این منافذ را کاهش دهد. فقط دقت نمایید که بعد از تزریق بوتاکس گونه، گونه ها را تحت فشار زیاد قرار ندهید.

>> مزیت های بوتاکس گونه نسبت به سایر روش های جراحی و غیر جراحی

صورت لاغر سن فرد را بیشتر نشان داده و به همین سبب خانم های زیادی در پی گونه گذاری هستند. روش های زیادی برای گونه گذاری توسط پزشکان توصیه می شود که این روش ها در دو دسته ی روش های جراحی و غیر جراحی قرار می گیرند. در روش جراحی استخوان گونه صورت، فرد بیهوش شده و همراه با درد و خونریزی می باشد. علاوه بر این موارد فرد باید زمان طولانی تری را برای بهبودی طی نماید، اما روش جراحی روشی دائمی تر می باشد. تزریق بوتاکس گونه از روش های غیر جراحی می باشد که فرد در آن متحمل درد نشده و از طرفی نیازی به بیهوشی نمی باشد. این روش بدون درد و خونریزی همراه بوده و در کمترین زمان ممکن نتیجه می دهد. اما ماندگاری این روش طولانی مدت نبوده و فرد پس از سه ماه باید مجددا به پزشک متخصص مراجعه نماید تا تزریق مجدد صورت بگیرد.

>> عوارض بوتاکس گونه

عوارض مختلفی توسط افراد مختلف برای تزریق بوتاکس گونه بر شمرده می شود. قبل از بیان عوارض بوتاکس گونه باید توجه داشت که برای تزریق باید نزد پزشک متخصص و با تجربه رفت و در عین حال از مواد استاندارد و معتبر که مورد تایید FDA باشد، استفاده نمود. در صورت استفاده نکردن از مواد با استاندارد و در صورت عدم مراجعه به پزشک متخصص عوارض زیادی دامنگیر فرد مراجعه کننده می شود. از این عوارض می توان به تورم و التهاب شدید در گونه، ایجاد ناهمواری های شدید در گونه، عدم تقارن دو طرف گونه، حساسیت های شدید که منجر به مرگ بیمار می شود، عدم تحرک صورت، چین خوردگی شدید در اطراف چشم در موقع خندیدن اشاره کرد.

>> تاثیرات بوتاکس عالی بر گونه و صورت

در صورتی که بوتاکس توسط پزشک متخصص و با تجربه صورت بگیرد و از بهترین و بااستانداردترین مواد اولیه مانند دیسپورت، مسپورت، نورونوکس استفاده شود، نه تنها عوارضی را برای مراجعه کننده در پی ندارد بلکه دارای تاثیرات خوبی می باشد. از این تاثیرات می توان به حرکت راحت ماهیچه های صورت، حرکت طبیعی ماهیچه ها، تقارن دو طرف صورت، نداشتن چین و چروک، عدم وجود خط و خطوط در صورت، صاف و یکدست شدن پوست و کاهش چشمگیر منافذ باز اشاره کرد.

>> مراقبت های پس از بوتاکس گونه

پس از تزریق بوتاکس، بوتاکس به ماهیچه می چسبد و کم کم جذب بدن می شود. احتمال حرکت کردن بوتاکس در محل تزریق بسیار کم می باشد، اما برای جلوگیری از این پیش آمد با همین احتمال کم نیز باید مراقبت هایی انجام داد. 90 دقیقه ی اول بعد از تزریق بوتاکس بهتر است بنشینید و از تحرک به شدت جلوگیری کنید. چون زمانی که نیاز است تا بوتاکس جذب ماهیچه ی صورت شود، 90 دقیقه می باشد. از ماساژ دادن و فشار دادن محل تزریق به شدت اجتناب کنید. حداقل تا 4 ساعت پس از تزریق بوتاکس به هیچ وجه دراز نکشید. برای جلوگیری از کبودی از داروهای رقیق کننده خون تا چند روز استفاده ننمایید. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس  مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس

امیر علوی بازدید : 0 سه شنبه 11 دي 1397 نظرات ()

ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس

>> ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس

بوتاکس، روش مدرنی است که با تزریق منظم آن شاهد کاهش تدریجی چین و چروک های بخش های مختلف صورتتان هستید. خود فرآیند تزریق بوتاکس بسیار ساده و آسان است ولی اثرات جانبی آن میتواند کمی پیچیده باشد. یکی از اثرات جانبی مربوط به تزریق بوتاکس در صورت مربوط به چشم ها می شود. ورم شدید چشم ها و پف کردن دور چشم و گاهی وقتها افتادگی پلک چشم ها جزو اثرات جانبی نادری هستند که بعد از تزریق بوتاکس رخ میدهند و ورم چشم ها تاثیر زیادی بر روی صورت می گذارد و حتی می تواند باعث اختلال در زندگی فرد بشود.   ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس   البته راه های زیادی وجود دارد که بیمار می تواند از ایجاد این عارضه به خوبی جلوگیری کند.

>> چه عواملی باعث ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس می شوند؟

بوتولونیوم توکسین که در بوتاکس وجود دارد، باعث فلج شدن ماهیچه ها در صورت می شود. عدم فعالیت ماهیچه ها از ایجاد خطوط پنجه کلاغی، خطوط خنده و چین و چروکهای پیشانی جلوگیری می کند. متاسفانه، متخصص ها نمی توانند تزریق بوتاکس را در غمق پوست بیمار به خوبی کنترل کنند.   ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس   در موارد نادری بوتاکس از غشا میان پوستی به ماهیچه بالای چشم ها به نام "ماهیچه بالا برنده پلک بالایی چشم ها" منتقل می شود. این ماهیچه، باز و بسته شدن پلک چشم و سایر فعالیت های چشم را کنترل می کند. با غیر فعال شدن این ماهیچه، ورم زیادی در اطراف چشم ها مشاهده می شود. علت انتقال بوتاکس به ماهیچه چشم ها این است که متخصص از دوز بالایی از بوتاکس استفاده کرده است و یا بوتاکس را نزدیک به چشم ها تزریق کرده است. تزریق بوتاکس هم یک هنر محسوب می شود و متخصص های باتجربه می توانند به خوبی از پس تزریق بوتاکس بربیایند. متخص های با مهارت، محل مناسب تزریق بوتاکس در صورت را می شناسند و از نکنیک های درستی برای تزریق بوتاکس استفاده می کنند. عمق تزریق بوتاکس از اهمیت زیادی برخوردار است و رعایت همه ی این نکات در عدم انتقال بوتاکس به ماهیچه چشم ها کمک زیادی می کند. متخصص ها قبل از تزریق بوتاکس از بیمار می خواهند تا عضلات صورت خود را متقیض کند تا نقطه مناسب برای قرار دادن سوزن بوتاکس مشخص بشود. تورم چشم زمانی رخ میدهد که نئوروتوکسین خیلی پایین و در ماهیچه پیشانی تزریق بشود تا چین های پیشانی و خطوط بین دو ابرو را برطرف کند ولی در نهایت، باعث تورم و حتی افتادگی چشم هم می شود.

>> برای جلوگیری از تورم چشم ها بعد از تزریق بوتاکس چه کاری می توان انجام داد؟

بهترین توصیه ای که می توانیم به بیماران کنیم این است که همیشه به نزد متخصص با تجربه و با مهارت مراجعه کنند؛ متخصصی که در تزریق بوتاکس تجربه دارد و ساختمان عضلانی و ترتیب ماهیچه های صورت را هم به خوبی می شناسد. علاوه بر این، از برندهای معمولی بوتاکس استفاده نکنید. قبل از اینکه متخصص اقدام به تزریق بوتاکس در صورت شما کند، در مورد مارک بوتاکسی که قرار است برای شما استفاده بشود از متخصص خود سوالاتی را بپرسید و مطمئن شوید که از مارک خوبی از بوتاکس برای شما استفاده می شود. بوتاکس فقط توسط برند آلرگان (نام شرکت) تولید می شود و برندهای با کیفیت دیگر شامل بوتاکس دیسپورت می شود که توسط شرکت مدیسیس ساخته می شود و بوتاکس زئومین که توسط شرکت مرتز ساخته می شود. همه ی این سه برند بوتاکس، تحت آزمایش های زیادی قرار گرفته اند و نتایج بهتری را نسبت به سایر برندهای معمولی برای بیمار به دنبال دارند. البته توجه داشته باشید که حتی اگر از برند خوبی برای تزریق بوتاکس استفاده بشود و در بخش مناسبی تزریق بشود و حتی عمق تزریق هم مناسب باشد، باز هم احتمال خیلی کمی وجود دارد که اطراف چشمانتان تورم بوجود بیاید. خوشبختانه، تورم چشم ها عارضه ماندگاری نیست و برطرف می شود.

>> تا چه مدت بعد از تزریق بوتاکس ورم چشم ها ادامه دارد؟

خبر خوبی که میتوانیم به شما بدهیم این است که در اکثر موارد، ورم چشم ها بعد از 4 تا 6 هفته برطرف می شود. فقط در بعضی از موارد نادر است که تورم اطراف چشم ها دیرتر بهبود می یابد. مدت زمانی که طول می کشد تا ورم چشم های شما بهبود پیدا کند، بستگی به این دارد که چه مقدار از بوتاکس به ماهیچه چشم انتقال یاقته است و تا چه میزان بوتاکس در ماهیچه چشم تاثیر گذاشته است. البته دوز کمتری از بوتاکس به ماهیچه های چشم انتقال می یابد و در مواردی که میزان بیشتری از بوتاکس به ماهیچه های چشم انتقال داده شود، تورم چشم ها تا چندین ماه ادامه می یابد.

>> اگر بوتاکس به ماهیچه چشم منتقل شود، چه کاری می توانیم انجام بدهیم؟

اگر چشم های شما بعد از تزریق بوتاکس دچار عارضه تورم، پف و افتادکگی پلک شده است ، نباید بیش از حد نگران وضعیت خودتان باشید زیرا تورم چشم ها خطرناک نیست و کاملا موقتی است. شما میتوانید با متخصص صحبت کنید که برای شما قطره چشم آپراکلونیدین را تجویز کند. فقطره آپراکونیدین می تواند میزان تورم دور چشمها را کاهش بدهد. در واقع، قطره آپراکونیدین در ماهیچه دیگری به نام "مولر" که در کنار ماهیچه اصلی چشم قراردارد  تاثیر می گذارد و باعث فعال شدن و انقباض ماهیچه مولر می شود. بعضی از متخصص ها به بیمار پیشنهاد می دهند که بار دیگر بوتاکس تزریق کند تا ماهیچه های دیگر را تحریک کند تا ورم و افتادگی چشم ها کاهش یابد ولی این کار برای همه بیماران جواب نمی دهد؛ مثلا می توان بوتاکس را مجددا در پیشانی تزریق کرد و اثرات بوتاکس را در ناحیه ابروها کاهش داد و یا واحد کمی از بوتاکس را به دم ابرو تزریق کرد تا پف و تورم چشم ها برطرف بشود و چشم ها بازتر بشوند. در مواردی که بوتاکس در پیشانی تزریق می شود؛ افتادگی ابروها بوجود می آیند. در واقع، هیچ پادزهری برای تزریق نادرست بوتاکس وجود ندارد و بیمار باید صبر کند تا اثرات بوتاکس در بدن از بین برود.

نکته آخر :

اگر تزریق بوتاکس توسط متخصص با تجربه ای صورت بگیرد، احتمال ایجاد پف و ورم در اطراف چشم بسیار کمتر می شود.  هیچ کسی به اندازه متخصص، آناتومی ماهیچه های صورت را به خوبی نمی شناسد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس در لب مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.  

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

ورزش بعد از تزریق بوتاکس

امیر علوی بازدید : 0 سه شنبه 11 دي 1397 نظرات ()

ورزش بعد از تزریق بوتاکس

>> ورزش بعد از تزریق بوتاکس

بوتاکس، برندی است که در فرمول خود دارای بوتولنویم کلستریدیوم است که یک توکسین محسوب می شود و برای تضعیف ماهیچه ها، کاهش انقباضات صورت و درمان پلک زدن غیر ارادی از آن استفاده می شود. متخصص ها، بوتاکس را در بخش هایی از صورت تزریق می کنند تا چین و چروک ها و خطوط صورت را از بین ببرند. نتایج بوتاکس 4 تا 6 ماه ماندگاری دارد و بعد از تزریق بوتاکس، برای مدت زمانی کوتاهی نباید ورزش کرد.

 

ورزش بعد از تزریق بوتاکس

 

>> اثرات بوتاکس

اثرات جانبی تزریق بوتاکس در اکثر بیماران بیش تر از 24 تا 48 ساعت باقی نمی ماند. در طول این چند ساعت، بیماران به استراحت بیشتری نیاز دارند و نباید فعالیت سختی را انجام بدهند تا دچار سردرد نشوند. ورزش های ایروبیک، سردرد را تشدید می کند و تا چند روز نباید این ورزش را انجام داد. عوارض داروی بوتاکس با ورزش بدتر می شود زیرا حرکات ورزشی باعث می شود تا فرد عرق کند.   ورزش بعد از تزریق بوتاکس   افتاگی پلک که در نتیجه انتقال بوتاکس به نقاط دیگر صورت بوجود می آید هم میتواند اثرات جانبی بدتری را به دنبال داشته باشد و باعث بسته شدن چشم و از کار افتادگی بیشتر ماهیچه ها بشود. به بیماران توصیه می شود که تا 12 ساعت به صورت خود فشاری وارد نکنند و از فعالیت هایی که باعث تعریق شدید می شود هم خودداری کنند. برای جلوگیری از انتقال بوتاکس به سایر بخش ها به بیماران توصیه می شود تا از انجام ورزش خودداری کنند .

>> ورزش صورت در حین تزریق بوتاکس و بعد از آن

برای اینکه بوتاکس بتواند به عمق ماهیچه ها نفوذ پیدا کند، بیماران تشویق می شوند تا تا ورزش های صورت را بدون دست زدن و تماس با صورتشان انجام بدهند. بیماران باید در همان بخشی که میخواهند بوتاکس تزریق کنند، ماهیچه های خود را منقبض کنند و برای 5 ثانیه نگه دارند و بعد آن را رها کنند. با فشار آوردن به ماهیچه هایتان میتوانید آن ها را منبقض کنید. سایر حرکات صورت شامل اخم کردن، نگاه با چشم نیمه باز و یا جمع کردن لب ها است که بستگی به بخشی از صورت دارد که میخواهید بوتاکس تزریق کنید. شما میتوانید 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس هم این حرکات صورت را تکرار کنید. سایر ورزش های صورت هم برای بیمارانی که برای درمان مشکلات و اختلالات مربوط به ماهیچه های خود در سایر بخش های بدن بوتاکس تزریق کرده اند هم الزامی است. کشش و انبساط ماهیچه هایی که در آنها بوتاکس تزریق شده است، باید بلافاصله بعد ازتزریق صورت بگیرد؛ مخصوصا در بیمارانی که برای درمان اسپاسم ها (انقباضات بیش از حد) ماهیچه ای مثل دیستروفی عضلانی (تحلیل و فشاد عضلانی) و اختلالات دماغی (مثل اختلال در گفتار) بوتاکس تزریق کرده اند. کشش عضلات باید آرام و منظم صورت بگیرد. از کشش عضلات به سمت خودتان و انجام حرکات کششی سخت خودداری کنید. بیمارانی که برای ماهیچه های پای خود بوتاکس تزریق کرده اند هم ممکن است به جلسات ورزش درمانی اضافه ای برای راه رفتن درست خود نیاز داشته باشند زیرا به دلیل غیر فعال شدن اسپاسم، این بیماران برای راه رفتن با مشکلات زیادی مواجه می شوند. این بیماران از وسیله هایی مثل واکر و غیره استفاده کنند تا بتوانند کمی راه بروند. البته یک روز قبل از تزریق بوتاکس هم نباید ورزش های سختی را انجام بدهید و ضربان قلب و فشار خون بیمار هم توسط متخصص چک می شود. بیمارانی که روز قبل از تزریق بوتاکس را به فعالیت های سخت و شدید بپردارند، شاهد کبودی زیادی در بخش مورد نظر هستند.

>> 4 نکته در مورد ورزش بعد از بوتاکس که بر نتایج تاثیر زیادی می گذارد

اگر عضو فعال باشگاه هستید، شاید برایتان خیلی سخت باشد که نتوانید بعد از تزریق بوتاکس ورزش کنید. به بیماران توصیه می شود که تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس از انجام فعالیت های شدید ورزشی خودداری کنند. 4 نکته ای که باید بعد از تزریق بوتاکس در نظر بگیرید عبارتند از:

 1. چرا از شما خواسته می شود که بعد از تزریق بوتاکس ورزش نکنید؟ چون بعد از تزریق بوتاکس، پروتئین های مختلفی که در بوتاکس وجود دارند، پخش و پراکنده می شوند. افزایش جریان خون با افزایش ضربان قلب میتواند تاثیرات منفی در بوتاکس داشته باشد. در کل، همه ی این عوامل دست به دست هم میدهند تا تزریق بوتاکس نتایج خوبی را برای شما به دنبال نداشته باشد.
 2. پاک کردن عرق روی ابروهای شما یک ماساژ کوچک به شمار می آید و می تواند باعث جابجایی مواد بوتاکس تزریق شده بشود. در کلاس یوگا هم نباید دستتان را روی قلبتان بگذارید و به طرف پایین خم بشوید. به بیماران توصیه می شود که راست بایستند و برای 4 ساعت اول دراز هم نکشند.
 3. از استفاده از ماسک های فشرده صورت هم خودداری کنید. فشاری که ماسک می تواند بر روی صورت شما وارد کند باعث می شود که بوتاکس به یک بخش دیگر از صورت منتقل بشود.
 4. بوتاکس یک روش بسیار موثر برای درمان خطوط خنده، خطوط پنجه کلاغی و سایر خطوط و چین ها است. در مورد برنامه های ورزشی خود حتما با متخصص صحبت کنید زیرا متخصص به شما راهنمایی های ویژه ای می کند و یا اینکه برنامه ورذزشی شما را تغییر می دهد تا تاثیر منفی روی بوتاکس نداشته باشد.

>> ماندگاری بوتاکس در کسانی که به طور مرتب ورزش می کنند

با انجام ورزش و فعالیت هایی که ضربان قلب را بالا می برند، از ماهیچه های صورتمان بیشتر استفاده می کنیم. هر چقدر بیشتر ورزش کنیم، عضلات صورت ما بیشتر دچار کشش می شوند. افرادی که به طور منظم وزش می کنند، قطعا این حرکات ورزشی می تواند بر نتایج بوتاکس هم تاثیر بگذارد. افرادی که با وزنه ها ورزش می کنند، کشش های بیشتری را در ماهیچه ها و عضلات خود بوجود می آورند. ورزش، سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و در نتیجه ماندگاری بوتاکس کمتر می شود زیرا بدن می تواند زودتر بوتاکس را تجزیه کند و آن را سریع تر خرد کند. تزریق بوتاکس در ماهیچه های ضعیف تر، ماندگاری بیشتری را به دنبال دارد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس در لب مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

بوتاکس صورت مردان و مراقبت های بعد از آن

امیر علوی بازدید : 0 سه شنبه 11 دي 1397 نظرات ()

بوتاکس صورت مردان و مراقبت های بعد از آن

>> تزریق بوتاکس در صورت مردان

استفاده مردها از بوتاکس هم روز به روز بیشتر می شود. طبق تحقیقات، 20 درصد از افرادی که برای تزریق بوتاکس به کلینیک مرجعه می کند را مردها تشکیل میدهند که نسبت به سال های گذشته، تعداد آنها بسیار افزایش پیدا کرده است.   بوتاکس صورت مردان   مردهایی که قصد کاهش چین و چروک های صورتشان را دارند و میخواهند آثار پیری را در صورت و چهره خود از بین ببرند ولی تمایلی به جراحی ندارند، میتوانند از بوتاکس استنقاده کنند که یک روش بسیار سریعی است و به ریکاوری خاصی نیاز ندارد.

>> تفاوت های تزریق بوتاکس در مردها و خانم ها

افزایش سن بر روی زن ها و مردها تاثیرات بسیار متفاوتی می گذارد. مردها معمولا نگران چین و چروک و خطوط بین دو ابروهایشان، گود افتادگی صورتشان و همچنین نگران خطوطی هستند که در اثر نور خورشید ایجاد شده اند.   بوتاکس صورت مردان   چین و چروک و خطوط روی صورت مردها خیلی بیشتر از خانم هاست و نمی توان تمام آنها را با بوتاکس پوشش داد ولی با تزریق بوتاکس میتوان میزان این چین و چروکها را کاهش داد. متخصص ها این تفاوت ها به خوبی درک می کنند و از تکنیک های خاصی برای تزریق بوتاکس در صورت مردها استفاده می کنند تا مردها هم نتایج رضایت بخشی از تزریق بوتاکس بگیرند و همچنین خصوصایت مردانه صورت آنها هم حفظ بشود.

>> تزریق بوتاکس در مردها و فواید آن

خطوط اطراف ابرو و چشم ها باعث می شود تا صورت مردها عصبانی یا نگران نشان بدهد؛ حتی وقتهایی که واقعا حال آنها خوب باشد. بوتاکس یک تنورتوکسین قابل تزریق است که از تحریک اعصاب جلوگیری میکند تا ماهیچه ای که مسئول ایجاد چین و چروک در صورت است، همچنان بی حرکت و غیر فعال باقی بماند و در نتیجه چین و چروک خاصی در صورت به چشم نخورد و پوست هم صاف بنظر برسد. اثرات بوتاکس چند روز بعد از تزریق مشخص می شود و تا 4 ماه یا بیشتر ماندگاری دارد. تکرار تزریق بوتاکس در طی جلسات منظم میتواند به شما در رسیدن به نتایج موفقیت آمیز کمک زیادی بکند. برای مردان در کلینیک تخصصی پوست و مو رز، بوتاکس با دوز مناسبی تزریق می شود تا نتیج کاملا طبیعی را برای شما بوجود بیاورد. تزریق بوتاکس در آقایان میتواند:

 1. خطوط عمیق اطراف ابرو را از بین ببرد
 2. خطوط اخم را کاهش بدهد
 3. خطوط پنجه کلاغی گوشه چشم را از بین ببرد
 4. گودی چانه را در آقایان کمتر کند
 5. خطوط عمیق پیشانی را هم برطرف کند

>> کادندیهای مناسب تزریق بوتاکس در صورت در بین آقایان

اگر شما مردی هستید که در بخش های خاصی از صورتتان چین و چروک دارید مثلا در پیشانی، بین ابروها و اطراف چشم ها؛ ممکن است کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس باشید.

>> مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس در مردان

 1. برای اینکه احتمال کبودی بعد از تزریق بوتاکس کمتر شود، 2 الی 3 روز قبل از اولین جلسه تزریق بوتاکس از مصرف آسپرین، موترین، ایبوپروفن، آدویل و قرص های ضد انعقاد خون خودداری کنید.
 2. سیر، جنسینگ، زنجییل و ویتامین E هم مصرف نکنید.

>> مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس در مردان

 1. تا 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس دراز نکشید
 2. بخشهایی که بوتاکس تزریق کرده اید را دست نزنید و ماساژ هم ندهید
 3. تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس، فعالیت شدید و حرکات ورزشی را انجام ندهید

>> اولین جلسه تزریق بوتاکس در مردان

مردها بوتاکس را انتخاب می کنند چون تزریق بوتاکس بسیار سریع انجام می شود، دردی ندارد و به هیچ استراحتی هم نیاز ندارد. قبل از اینکه مردها اقدام به تزریق بوتاکس کنند، باید درمورد مراحل تزریق بوتاکس هم اطلاعاتی را به دست بیاورید. 15 دفیقه قبل از تزریق بوتاکس از کرم بی حسی برای شما استفاده می شود. حدودا 6 تا 8 دفعه می توان بوتاکس را روی ماهیچه های صورت با سرنگ تزریق کرد. برای بیشتر مردها، تجربه اولین تزریق بوتاکس درست مثل واکسن زدن است. مردها معمولا در چند لحظه اول احساس درد می کنند و بعد از تزریق بوتاکس، پوست آنها قرمز و ملتهب می شود. قبل از تزریق بوتاکس باید ماهیچه هایتان را منقبض کنید؛ برای اینکار، متخصص از شما می خواهد که اخم کنید یا ابروهایتان را بالا ببرید، لبخند بزنید و لب هایتان را جمع کنید. شاید انجام این کارها برای شما خنده دار بنطر برسد ولی این حرکات کمک می کند تا بوتاکس بتواند در بخشی که تزریق شده است، به خوبی پخش بشود. متخصص به شما می گوید که به مدت 24 الی 48 ساعت بعد از تزریق بوتاکس، نباید خم بشوید، دراز بکشید یا اینکه فشاری به صورتتان وارد کنید. این کارها هم از پراکندگی بوتاکس در عمق پوست جلوگیری میکند. اگر کسی به این مراقبت ها توجهی نکند، تزریق بوتاکس باعث فلج شدن صورت و افتادگی پلک چشم می شود. تزریق بوتاکس در مردان می تواند هر سه ماه تکرار بشود.

>> چرا انتخاب متخصص در مردان از اهمیت بیشتری برخوردار است؟

اکر قصد تزریق بوتاکس در صورتتان را دارید، مطمئن شوید که متخصصی که انتخاب می کنید در تزریق بوتاکس برای مردها مهارت زیادی دارد زیرا تزریق بوتاکس در زن ها و مردها با یکدیگر تفاوت های زیادی دارد. متخصص، حجم ماهیچه بیمار، الگوی فیبری ماهیچه و همچنین وضعیت موهای سر شما را بررسی می کند. دوز مناسبی برای تزریق بوتاکس در صورت مردها وجود ندارد ولی معمولا برای مردها از دوز بیشتری از بوتاکس استفاده می شود. مخصص باید تفاوت های آناتومی بین مردها و زنها را به خوبی بشناسد. تفاوت اصلی آناتومیک بین مردها و زنها این است که ابروهای زنها به طور طبیعی دارای قوس است ولی ابروهای مردها صاف تر است؛ اگر بوتاکس زیر ابروهای مردها تزریق بشود، چهره آنها زنانه می شود. متخصص ها معتقد هستند که بهترین مزیت تزریق بوتاکس برای صورت مردها، صاف کردن چین های عمیقی است که بین ابروها شکل می گیرد. طاسی مردها هم فاکتور دیگری است که باید قبل از تزریق بوتاکس آن را بررسی کرد زیرا خطوط پیشانی مردهای طاس خیلی بیشتر از سایر مردها و حتی زنها به نظر می رسد و این چین و چروک ها به خاطر طاسی، در بخش بالاتری از صورت مردها قرار دارند. صورت مردها نسبت به زنها، برجستگی خاصی ندارد پس بعد از تزریق بوتاکس نباید چهره آنها زنانه به نظر برسد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس در لب مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.  

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

شستن صورت بعد از بوتاکس به چه شکل می باشد

امیر علوی بازدید : 0 سه شنبه 11 دي 1397 نظرات ()

شستن صورت بعد از بوتاکس به چه شکل می باشد

>> شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس

از تزریق بوتاکس برای درمان چین و چروک های صورت استفاده می شود؛ مخصوصا چین و چروک ها و خطوطی که با انقباضات ماهیچه ها بوجود می آیند. بوتاکس از پروتئین خالصی ساخته شده است و برای ریلکس کردن ماهیچه هایی که عامل بوجود آمدن چین و چروک های دینامیک هستند، بکار می رود. تزریق بوتاکس بسیار سریع انجام می شود و بی خطر است و در بسیاری از کلینیک ها جرو خدمات اصلی به شمار می آید.   شستن صورت بعد از بوتاکس   تزریق بوتاکس هم مثل هر فرآیند دیگری به مراقبت های خاصی احتیاج دارد که با رعایت آنها احتمال بروز مسائل و مشکلات بعد از تزریق بوتاکس هم کاهش می یابد. در مورد شستشوی صورت بعد از تزریق بوتاکس هم نکاتی وجود دارد که به بیمارانی که قصد تزریق بوتاکس را دارند پیشنهاد میدهیم که حتما این مقاله را مطالعه کنند.

>> نحوه دوش گرفتن بعد از تزریق بوتاکس

دوش گرفتن و استحمام بعد از تزریق بوتاکس مانعی ندارد فقط حواستان باید به دمای آب باشد. شما نباید از آب گرم برای شستن صورتتان بعد از تزریق بوتاکس استفاده کنید. استفاده از آب گرم یا آب بسیار داغ تاثیر منفی بر نتایج بوتاکس می گدارد.   شستن صورت بعد از بوتاکس   آب گرم می تواند جریان خون شما را افزایش بدهد و باعث پخش شدن بوتاکس در صورتتان بشود و به بخش های دیگر صورتتان هم منتقل شود. پخش شدن بوتاکس هم باعث بوجود آمدن نتایج غیر طبیعی در صورت می شود. سایر محدودیت های بعد از تزریق بوتاکس عبارتند از:

 1. استفاده از وانی که با آب داغ پر شده است
 2. نشستن در حمام بخار

تاثیرات بخار هم مثل آب داغ است و باعث پخش شدن بوتاکس می شود و نتایج نامطلوبی را برای بیمار به دنبال دارد.

>> تا چه مدت نمی توانیم از آب گرم برای شستشوی صورتمان استفاده کنیم؟

24 ساعت اول بعد از تزریق بوتاکس، زمان بسیار مهمی به شمار می آید. در طول این زمان، بوتاکس قابلیت تغییر و جابجایی را دارد. خوشبختانه شما فقط در روزهای اول بعد از تزریق بوتاکس در مورد استفاده از آب گرم محدودیت دارید و میتوانید تا چند روز دیگر با خیال راحت از آب گرم در هنگام استحمام استفاده کنید. یک روز بعد از تزریق بوتاکس میتوانید صورتتان را ماساژ هم بدهید تا مانع جابجایی و ایجاد برآمدگی در ناحیه مورد نظر بشوید. برای اینکه تورم صورتتان کاهش یابد، با پوستتان باید به آرامی رفتار کنید. شما نباید فشار خاصی به صورتتان وارد کنید.

>> تاثیر دمای آب بر صورت

آیا تا به حال به تاثیر دمای آب بر روی پوستتان و مخصوصا موقع استحمام فکر کرده اید؟ خیلی ها فکر می کنند که شستشوی صورت با آب گرم میتواند تمام آلودگی ها را از روی صورت پاک کند و پوست را خوب تمیز کند. دمای آبی که موقع استحمام از آن استفاده می کنید، تاثیر زیای بر روی سلامت پوست شما دارد؛ مثلا آب گرم باعث انبساط رگ های خونی می شود و پوست را قرمز می کند. آب گرم می تواند چربی های طبیعی روی پوست شما را از بین ببرد و پوست را خشک تر از قبل کند وحتی باعث التهاب پوست هم بشود. استفاده از آب سرد، مشکلات کمتری را برای پوست ما به دنبال دارد. آب سرد میتواند چربی های اضافه پوست را از بین ببرد ولی نسبت به آب گرم تاثیر کمتری در پاک کردن چربی ها و آلودگی های عمیق پوست دارد. بعضی از افراد اصلا دوست ندارند از آب سرد برای شستشوی صورت خود استفاده کنند. آب سرد میتواند درد چشم ها و صورت را تسکین بدهد و باعث جمع تر شدن منافذ صورت هم می شود. اگر به دنبال کرم ضد چین و چروک می گردید، آب سرد بهترین گزینه برای شماست زیرا آثار پیری پوست با آب سرد کاهش می یابد. بهترین دمای آب، دمایی است که پوست شما را تمیز کند و باعث حفظ سلامت و شادابی پوست هم بشود. استفاده از آب داغ شاید بتواند پوست را کاملا تمیز کند ولی احتمال دارد بعد از آن تاول بزنید. طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، استفاده از آب ولرم میتواند بهترین دما برای شستشوی پوست باشد.

>> نکات مهم در مورد تزریق بوتاکس در صورت

 1. هر گونه توده، جای سوزن بوتاکس در روی صورت و قرمزی پوستی که بر اثر تزریق بوتاکس در صورت ایجاد شده است باید در عرض چند ساعت در صورت شما برطرف بشود.
 2. تلاش کنید تا چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس در صورتتان، کمی ورزش صورت را هم انجام بدهید. مثلا اخم کنید و ابروهایتان را بالا ببرید زیرا این کارها کمک می کند تا ماده بوتاکس در ماهیچه های شما بهتر پخش بشوند ولی این حرکات را بیش از حد انجام ندهید.
 3. 48 ساعت بعد از تزریق بوتاکس، صورتتان را ماساژ ندهید و به آن دست نزنید. بعد از اینکه صورتان را شستید، حوله نرمی را به آرامی بر روی صورتتان قرار بدهید.
 4. حداقل 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس نباید ورزش کنید، خم نشوید و دراز هم نکشید.
 5. 12 ساعت بعد از تزریق بوتاکس از مواد آرایشی استفاده نکنید. تا 2 هفته هم از وکس و یا بند انداختن صورتتان خودداری کنید.
 6. اگر صورتتان کبود شده است، میتوانید از کرم آرنیکا استفاده کنید تا به بهبود سرعت ترمیم پوستتان هم کمک زیادی کرده باشید.
 7. ار قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب خودداری کنید. دمای محیطی که در آن قرار دارید، نباید خیلی پایین باشد. تا 2 هفته بعد از تزریق از سونا استفاده نکنید.
 8. 2 الی 3 روز طول میکشد تا بوتاکس تاثیر خود را بگذارد؛ هر چند برای رسیدن به نتایج کامل باید بیشتر صبر کنید. نتایج بدست آمده هم به قدرت ماهیچه ها و شرایط بدن بیمار بستگی دارد.
 9. بعد از رد شدن اثرات بی حسی، ممکن است احساس درد داشته باشید.
 10. اگر قرمزی پوستتان و درد آن بعد از 2 تا 3 روز بیشتر شد، به احتمال زیاد نشانه عفونت است که باید به متخصص خود حتما اطلاع بدهید.
 11. اگر 2 تا 3 رو بعد از تزریق بوتاکس با افتادگی پلک چشم مواجه شدید، حتما به نزد متخصص مراجعه کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس در لب مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

تزریق بوتاکس در دوران بارداری و اثرات جانبی آن

امیر علوی بازدید : 0 یکشنبه 27 آبان 1397 نظرات ()

تزریق بوتاکس در دوران بارداری و اثرات جانبی آن

>> تزریق بوتاکس در دوران بارداری و شیردهی

بوتاکس، دارویی است که از سم بوتولونیوم توکسین بدست می آید و نوروتوکسینی است که به طور موقت ماهیچه ها را فلج می کند. بوتاکس کاربردهای زیادی در رفع چین و چروک های بخش های مختلف صورت دارد.   تزریق بوتاکس در دوران بارداری  یکی از موضوعاتی که دغدغه بسیاری از خانم هاست، استفاده یا عدم استفاده از بوتاکس در دوران باردری یا شیردهی است. آیا خانم هایی که باردار هستند و یا به نوزاد خود شیر می دهند، می توانند بوتاکس تزریق کنند یا تزریق بوتاکس برای آنها و سلامتی جنین ضرر دارد؟

>> کاربردهای بوتاکس

پروتئین های نوروتوکسین موجود در بوتاکس، با مسدود کردن انتقال دهنده استیل کولین بر روی اعصاب تاثیر می گذارد و به طور موقت از انقباض ماهیچه ها و فعالیت های سلولی غدد جلوگیری می کنند.   تزریق بوتاکس در دوران بارداری  با تزریق بوتاکس در بخش های خاصی از صورت مثل ماهیچه های گردن، ماهیچه ها مجبور می شوند که غیر فعال بشوند و در نتیجه ظاهر خطوط پنجه کلاغی، خطوط پیبشانی، خطوط اخم و خطوط اطراف دهان هم بهبود می یابد. جدا از رفع چین و چروک، بوتاکس می تواند بسیاری از مشکلات پزشکی را هم حل کند که شامل:

 1. مشکلات عصبی و عضلانی که بر نحوه کنترل ماهیچه ها تاثیر می گذارد؛ مثل اختلالات دماغی (اختلال در گفتار)
 2. سردرد میگرن شدید
 3. تعریق شدید
 4. درمان بی اختیاری ادراری
 5. کنترل اسپاسم های پلک چشم
 6. کنترل اسپاسم های گردن، شانه و ماهیچه ها
 7. درمان سندرم روده تحریک پذیر
 8. کنترل موقعیت هایی که باعث سفت شدن ماهیچه ها می شود

سازمان غذا و داروی آمریکا، استفاده از بوتاکس را برای دوران بارداری یا شیردهی هنوز تایید نکرده است زیرا نتایج آن کاملا نامعلوم است.

>> اثرات جانبی تزریق بوتاکس برای مادران بادردار و شیرده

تا به حال در مورد انتقال مواد بوتاکس از بدن مادر به جنین چیزی گزارش نشده است ولی بوتاکس حاوی نوروتوکسین هایی است که استفاده از آن در افرادی که به این مواد آلرژی دارند، میتواند بسیار خطرناک باشد. بیماری یا عفونتی که در اثر تزریق بوتولونیوم توکسین بوجود می آید، در اصطلاح "بوتولسیم" نامیده می شود. بوتولیسم، بسیار خطرناک است و ممکن باعث مرگ جنین بشود. بسیاری از تحقیقات ثابت کرده اند که بوتولونیوم توکسین ممکن است بسیار بزرگ باشد و نتواند از جفت جنین عبور کند، ولی همواره به زنان باردار یا شیرده توصیه می شود که از مصرف مواد غذایی سمی و مخصوصا تزریق بوتاکس خودداری کنند. مواد غذایی که حاوی بوتولیسم هستند و در دوره بارداری نباید از آنها استفاده بشوند شامل:

 1. میوه و سبزیجات کنسرو شده
 2. غذاهایی که برای مدت طولانی گرم نگه داشت شده اند یا اینکه در در یخچال نگه داری نشده اند
 3. ماهی و گوشت فاسد

با اینکه تحقیقات زیادی در مورد اثرات تزریق بوتاکس در زنان باردار یا شیرده انجام نشده است ولی بوتاکس قادر است که در رگ های عصبی  یا سلول های دیگر پخش بشود و باعث بروز نشانه های خطرناکی در بدن انسان بشود. تحقیقات سال 2016 نشان میدهد که بوتولونیوم توکسین تزریق شده در یک ناحیه می تواند با چسبیدن به نورون ها، در بخش های دیگر بدن پخش بشود و غده ها و ماهیچه های دیگر را هم فلج کند. تنگی نفس هم یکی از مشکلات تزریق بوتاکس است که می تواند تهدیدی برای جان انسان باشد. سایر اثرات جانبی تزریق بوتاکس برای مادران شیرده و باردار شامل جوش، تاول یا خارش پوست، التهاب، درد، خونریزی، مشکلاتی در بلعیدن غذا، افزایش یا کاهش تولید بزاق دهان یا تعریق شدید، حالت تهوع، شکم درد، اسهال، سردرد، گلو درد، بی اختیاری ادراری، عفونت مجاری دراری، خستگی مفرط، افتادگی پلک چشم، اختلالات بینایی، احساس سرگیجه، ضف و غیره.

>> جایگزین های بوتاکس در دوران بارداری و شیردهی

بجای تزریق بوتاکس در دوران بارداری یا شیردهی، می توانید از روش های زیر استفاده کنید؛ البته قبل از استفاده حتما با پزشکتان مشورت کنید.

 1. طب سوزنی
 2. ماساژ و استفاده از بادکش
 3. ورزش های مخصوص صورت
 4. کرم و مکمل های حاوی کلاژن
 5. لایه بردارهای شیمیایی
 6. استفاده از کرم های قوی که حاوی رتینوئید (ویتامین A) ، ویتامین C، هیدروکسی اسید و ترتینوئین باشند

>> روش های طبیعی و خانگی برای کاهش میزان چین و چروک در دوران بارداری و شیردهی

راه کارهایی وجود دارد که می تواند میزان چین و چروک ها کاهش بدهد و در دوران بارداری و شیردهی هم می توانید با خیال راحت از این روش ها استفاده کنید.

 1. همیشه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. سعی کنید کرمتان دارای اس پی اف 30 باشد تا از پوست شما در برابر امواج فرا بنفش محافظت کند
 2. آب کافی بنوشید
 3. از محصولات برنزه استفاده نکنید
 4. از محصولات روشن کننده پوست استفاده نکنید
 5. همیشه صورتتان را بشویید و قبل از خوابیدن، آرایش را از صورتتان پاک کنید
 6. از پوستتان در برابر سرما و گرما محافظت کنید؛ شما می توانید از کلاه، بلوزهای آستین بلند وعینک آفتابی استفاده کنید
 7. ماسک و سرم خانگی بسازید؛ از مواد طبیعی مثل آب آناناس، آب لیمو و سرکه سیب استفاده کنید
 8. از اسکراب خانگی استفاده کنید؛ شما می توانید شکر سفید را با روغن نارگیل یا روغن زیتون ترکیب کنید
 9. از کرم های آبرسان، روغن ها و طبیعی سرم های خانگی استفاده کنید؛ مخصوصا آنهایی که حاوی گلیسیرین و اسیدهای هیالورونیک هستند

مواد مغذی و مکمل هایی که می تواند در جلوگیری و یا کاهش خطوط و چین و چروک ها به شما کمک کنند شامل:

 1. انواع میوه ها سبزیجات و حبوبات
 2. ویتامین های C، E و A
 3. کاروتنوئیدها
 4. کراتین
 5. امگا 3، امگا 6  و امگا 9
نکته آخر: بخاطر اینکه هنوز اثرات تزریق بوتاکس در زنان باردار یا شیرده مشخص نیست و هنوز ثابت نشده است که بوتاکس می تواند در دوران بارداری روی جنین تاثیر بگذارد یا خیر و یا اینکه آیا بوتاکس می تواند از طریق شیر مادر به بدن نوزاد منتقل بشود یا خیر، بیشتر متخصص ها از تزریق بوتاکس در مادران بادردار یا شیرده خودداری می کنند. بوتولونیوم توکسین می تواند تا 6 ماه با بیشتر در بدن فعال بماند و حتی برای زنانی که قصد باردار شدن دارند هم استفاده از بوتاکس مناسب نیست. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس به بینی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.  

جهت ورود به وبسابت کلینیک پوست و مو رز بر روی ادرس زیر کلیک کنید

https://rozclinic.com    

تزریق بوتاکس به بینی و ماندگاری آن

امیر علوی بازدید : 0 یکشنبه 27 آبان 1397 نظرات ()

تزریق بوتاکس به بینی و ماندگاری آن

>> تزریق بوتاکس به بینی

اگر از ظاهر بینی تان خوشتان نمی آید، شاید در مورد فرآیند "تزریق بوتاکس به بینی" چیزهایی را شنیده باشید که به عمل جراحی هم نیازی ندارد؛ تزریق بوتاکس به بینی با نام هایی مثل "رینوپلاستی مایع" یا "رینوی مایع" هم شناخته می شود.   تزریق بوتاکس به بینی  تزریق بوتاکس در بینی با اصطلاح "تغییر شکل بینی در 15 دقیقه" هم در بین مردم شناخته می شود. بسیاری از بیماران بجای اینکه برای اصلاح نواقص بینی خود زیر تیغ جراحی بروید، تزریق بوتاکس در بینی را به عمل بینی ترجیح می دهند. تزریق بوتاکس به بینی می تواند بخش هایی را در بینی اصلاح کند که به بینی شما ظاهر و فرمی نامناسب داده اند. سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از بوتاکس را برای بینی تایید نکرده است.

 

تزریق بوتاکس به بینی

 

>> مزایای تزریق بوتاکس در بینی نسبت به عمل جراحی بینی

 1. دردی ندارد
 2. نیازی به جراحی ندارد
 3. نسبت به عمل جراحی بینی، کم هزینه تر است
 4. نتایج ماندگاری دارد
 5. هیچ اسکاری به جا نمی ماند
 6. به بیهوشی عمومی نیازی ندارد
 7. نیازی به بستری ندارد
 8. نتایج بهتر و طبیعی تری نسبت به عمل جراحی بینی به دنبال دارد

عمل جراحی بینی، فرآیندی است که شامل شکاف بینی می شود و بعد در ساختار غضروف ها و استخوان بینی تغییراتی ایجاد می شود تا اندازه و شکل بینی عوض بشود. اگر در عمل جراحی بینی به غضروف بیشتری نیاز باشد، شاید از غضروف های گوش استفاده کنند. بعد از عمل جراحی، بینی شما پانسمان می شود و از اسپلینت برای نگه داشتن آن استفاده می شود. تورم بینی تا ماه ها ادامه دارد و کبودی هم تا چند هفته برطرف می شود. تزریق بوتاکس در بینی، روشی غیر تهاجمی برای تغییر شکل بینی است. در مقایسه با عمل جراحی بینی که نتایج آن بعد از یک سال مشخص می شود، نتایج ترزیق بوتاکس در بینی بلافاصله بعد از 15 دقیقه مشخص می شود.

>> فرآیند تزریق بوتاکس در بینی

قبل از تزریق بوتاکس، بینی و اطراف آن به خوبی ضد عفونی می شوند تا احتمال بروز عفونت پایین باشد. متخصص با کمک سوزن، دوز مناسبی از بوتاکس را بر روی نقاط مشخصی از بینی شما تزریق می کند که مکان این نقاط بستگی به نواقص بینی و نیازهای شما دارد.

>> کاربردهای تزریق بوتاکس در بینی

 1. اصلاح قوز بینی
 2. اصلاح برآمدگی های بینی
 3. ایجاد نمایی باریکتر از بینی بیمار
 4. بالا بردن نوک بینی

>> برای اصلاح نواقص بینی، بوتاکس در چه بخش هایی از بینی تزریق می شود؟

 1. بوتاکس را می توان بین چشم ها و قسمت بالای بینی تزریق کرد تا برآمدگی بینی اصلاح بشود
 2. تزریق بوتاکس می تواند در بالا یا پایین قوز بینی هم انجام بشود

در واقع، بوتاکس را می توان در هر جایی از بینی تزریق کرد تا بتواند نواقص آن را اصلاح کند. نواحی تزریق بوتاکس در بینی توسط متخصص مشخص می شود. بوتاکس حتی در نوک بینی هم تزریق می شود تا باعث بهبود فرم بینی بشود و پهن یا تخت بنظر نرسد.

>> تزریق بوتاکس در بینی چقدر طول می کشد؟

تزریق بوتاکس در بینی به همراه مشاوره قبل از آن، حدودا بین 15 الی 30 دقیقه طول می کشد. البته فرم بینی و دوز مناسب بوتاکس برای هر بیماری نسبت به سایر بیماران متفاوت است و بنابراین تزریق بوتاکس در بینی بعضی از بیماران بیشتر طول می کشد و برای دسته ای از بیماران هم تزریق بوتاکس به مدت زمان کوتاه تری نیاز دارد. تزریق بوتاکس به بینی به ریکاوری هم نیازی ندارد و بلافاصله بعد از تزریق می توانید به منزل یا سر کار خود برگردید و به فعالیت های روزانه خودتان مشغول بشوید. در صورت تمایل، همزمان با تزریق بوتاکس در بینی خودتان می توانید در سایر بخش های صورتتان هم بوتاکس تزریق کنید.

>> ماندگاری تزریق بوتاکس در بینی

ماندگاری تزریق بوتاکس در بینی به متابولیزم بدن شما و نحوه تزریق بوتاکس در بینی شما بستگی دارد و معمولا بین 12 ماه ماه تا 2 سال ماندگاری دارد و بعد از این مدت، بدن مواد بوتاکس را جذب می کند و بینی به حالت اولیه خود باز می گردد.

>> چه کسانی می توانند در بینی خود بوتاکس تزریق کنند ؟

شما کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس در بینی هستید اگر:

 1. می خواهید برآمدگی بینی تان را اصلاح کنید
 2. می خواهید بینی شما با سایر اجزای صورتتان، از تناسب خوبی برخوردار باشند
 3. برآمدگی بینی تان یک دست یا مسطح است
 4. نوک بینی شما افتاده است و به لیفت نیاز دارد
 5. لبه های سوراخ بینی تان بسیار بالا هستند

تزریق بوتاکس در بینی مناسب افراد بالغی است که از نظر سلامت فیزیکی در شرایط خوبی قرار دارند. شما کاندید مناسبی برای تزریق بوتاکس در بینی هستید اگر نواقص کوچکی در بینی خودتان دارید. اینکه بیمار توقعات واقع بینانه ای از نتایج تزریق بوتاکس داشته باشد هم بسیار مهم است. تزریق بوتاکس در بینی نمی تواند نتایج عمل جراحی بینی را به دنبال داشته باشد و تمام ابعاد بینی را تغییر بدهد؛ تزریق بوتاکس در بینی نمی تواند سوراخ های بزرگ بینی را کوچکتر کند و یا اینکه بینی بزرگ را کوچک کند. اگر می خواهید سایز بینی خودتان را کاهش بدهید و یا نواقص اصلی بینی تان را اصلاح کنید، کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس در بینی هستید. بسیاری از بیمارانی که بینی آنها نواقص کوچکی داشته است با تزریق بوتاکس توانسته اند به نتایج بسیار خوبی برسند.

>> اثرات جانبی تزریق بوتاکس در بینی

بعد از تزریق بوتاکس شاهد اثرات جانبی زیر در ناحیه بینی هستید:

 1. تورم خفیف
 2. قرمز شدن سطح بینی
 3. کبودی بینی

البته تزریق بوتاکس به بینی نسبت به عمل جراحی بینی، عوارض و اثرات جانبی بسیار کمی را به دنبال دارد. در موارد نادری، تزریق بوتاکس می تواند باعث عفونت و یا واکنش های آلرژیک هم بشود.

>> آیا تزریق بوتاکس در بینی درد دارد؟

مثل فرآیندهای دیگر، قبل از تزریق بوتاکس در بینی از بی حسی موضعی استفاده می شود و بیمار هیچگونه دردی را حین وارد شدن سوزن بوتاکس به بینی خود احساس نمی کند.

>> مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس در بینی

 1. سرتان را به مدت 3 تا 4 ساعت بالا نگه دارید
 2. بینی و اطراف آن را ماساژ ندهید
 3. سعی کنید اخم نکنید و با چشم نیمه باز هم نگاه نکنید زیرا به بینی فشار وارد می شود.
شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس به بینی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.   


  جهت ورود به وبسابت کلینیک پوست و مو رز بر روی ادرس زیر کلیک کنید

تزریق بوتاکس لب برای لبخندی زیباتر

امیر علوی بازدید : 0 یکشنبه 27 آبان 1397 نظرات ()

تزریق بوتاکس لب برای لبخندی زیباتر

>> تزریق بوتاکس لب

تزریق بوتاکس در لب ها می تواند فواید زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد. بوتاکس می تواند به طور موقت ماهیچه های لب را ضعیف یا فلج کند.   تزریق بوتاکس لب  یک بار تزریق بوتاکس در لب ها می تواند تا 3 ماه ماندگاری داشته باشد. خطوط و چین و چروک های روی لب می تواند در اثر فاکتورهای زیر بوجود بیاید:

 1. خندیدن
 2. اخم کردن
 3. بوسیدن
 4. سیگار کشیدن
 5. افزایش سن
 6. از بین رفتن بافت های زیرین لب
 7. کاهش تولید کلاژن

کاهش تولید کلاژن باعث ضعیف شدن پوست لبها می شود و در نتیجه چین و چروک هایی در لب بالایی بوجود می آیند.   تزریق بوتاکس لب  افرادی که دهان خود را بسیار تکان می دهند، احتمال ایجاد چین و چروک در لب های بالایی آنها بیشتر از افرادی است که از لب های خود کمتر استفاده می کنند. یک دیگر از دلایل ایجاد چین و چروک در لب بالایی، کشیدن سیگار است. پوست افراد سیگاری زودتر از بقیه افراد، پیر و شکسته می شود زیرا سیگار باعث انقباض رگ های خونی زیر پوست می شود و با کاهش جریان خون و جمع تر شدن دهان، احتمال ایجاد چین و چروک در لب بالایی بیشتر می شود.

>> فواید تزریق بوتاکس برای لب ها :

 1. کاهش چین های روی لب بالایی و پایینی
 2. بهبود خطوط گوشه دهان
 3. بوتاکس از نمایان شدن لثه در حین خندیدن جلوگیری می کند
 4. تزریق بوتاکس باعث می شود لب بالایی بالاتر برود که در اصطلاح به آن "لیفت لب با بوتاکس" گفته می شود

تاثیر بوتاکس بر روی لب های شما به نقاطی که بوتاکس تزریق می شود هم بستگی دارد؛ برای مثال، لیفت لبها با تزریق بوتاکس در اثر غیر فعال شدن ماهیچه های اطراف لب ها بوجود می آید و در واقع تزریق بوتاکس باعث بزرگ شدن لبها هم می تواند بشود. در بیشتر موارد، تزریق بوتاکس معمولا بین 10 الی 15 دقیقه طول می کشد. تزریق بوتاکس به دوره ریکاوری نیازی ندارد و شما می توانید بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس به فعالیت های روتین خودتان بپردازید.

>> تکنیک تزریق بوتاکس به منظور لیفت لبها

لیفت لبها، فرآیندی است که با کمک تزریق بوتاکس انجام می شود. برای اینکه بوتاکس باعث لیفت لبها بشود، متخصص چندین واحد بوتاکس را در وسط لب بالایی شما تزریق می کند. وقتی ماهیچه های لب غیر فعال و یا فلج بشوند، لب ها به سمت بالا می روند و به طور طبیعی بزرگ می شوند. اگر قصد دارید لبهایتان را برجسته کنید، می توانید با متخصص صحبت کنید تا بر روی لب هایتان فیلر تزریق کند. شما می توانید از بوتاکس و فیلر لب به طور همزمان استفاده کنید تا شاهد نتایج فوق العاده آن باشید.

>> تکنیک تزریق بوتاکس برای لبخندی زیباتر

تزریق بوتاکس با تکنیک مخصوصی می تواند لثه ها را در حین خندیدن بپوشاند تا شما صاحب لبخند زیباتری بشوید. بعضی از انسانها در حین خندیدن، دندان های بالا و لثه هایشان مشخص می شود که در اصلاح به آن "خنده دندانی" گفته می شود چون موقع خندیدن انگار تمام دندان هایشان مشخص می شود. دسته ای دیگر از افراد هم هستند که موقع خندیدن، لثه هایشان معلوم نمی شود یا فقط بخش بسیار کوچکی از لثه هایشان مشخص می شود. یکی از تکنیک های تزریق بوتاکس مربوط به حل این مشکل می شود که متخصص بوتاکس را در بخشی از لب به نام "کمان کوپید" تزریق می کند. کمان کوپید در قسمت میانی بالای لب های شما قرار دارد که در زیر آن ماهیچه قرار دارد. این ماهیچه مسئول جمع تر کردن لب ها است. وقتی بعد از تزریق بوتاکس می خندید، ماهیچه های غیر فعال شما به پوشاندن لثه های شما کمک می کنند و باعث جلوه بیشتر لب های ما در حین خندیدن می شوند. اگر می خواهید از این تکنیک تزریق بوتاکس بهره مند بشوید، حتما از قبل به متخصص اطلاع بدهید.

>> اثرات جانبی تزریق بوتاکس در لب

در صورتیکه بوتاکس توسط متخصص با تجربه ای در لب تزریق بشود، کاملا بی خطر است و عوارض خاصی را به دنبال ندارد. البته سازمان غذا و داروی آمریکا هنوز استفاده از بوتاکس برای لب را تایید نکرده است. بعد از تزریق بوتاکس در لب، شاهد عوارض جانبی خفیفی خواهید بود که چند روز طول می کشد تا برطرف بشوند؛ عوارض و اثرات جانبی تزریق بوتاکس در لب شامل:

 1. بی حسی و کرختی لبها
 2. کبودی لب ها
 3. تورم لبها که باعث می شود لب ها بزرگتر از حد واقعی خود به نظز برسند
 4. حساسیت
 5. سردرد
 6. حالت تهوع

تزریق بوتاکس در ماهیچه ی لب و کاهش چین وچروک های اطراف دهان باعث می شود تا نتوانید بعضی از کارها را مثل قبل انجام بدهید؛ مثل سوت زدن، بوسیدن و یا مکیدن بعضی از غذاها. تزریق بوتاکس می تواند بر روی صحبت کردن شما و تلفظ کلمات هم تاثیر بگذارد. بعضی از افراد هم بعد از تزریق بوتاکس، به طور غیر عمدی لب هایشان را گاز می گیرند. بعضی از اثرات جانبی وقتی به وجود می آیند که بوتاکس از سمت ماهیچه لب ها به سمت ماهیچه ها و بافت های دیگر حرکت می کند. این دسته از عوارض جانبی شامل:

 1. ضعف کلی ماهیچه ها
 2. تنگی نفس
 3. ایجاد مشکلاتی در صحبت کردن
 4. ایجاد مشکلاتی در خوردن غذا
 5. اختلالات بینایی

اگر باردار هستید و یا قصد بارداری را در سه ماه آینده دارید، برای تزریق بوتاکس در لب هایتان محدودیت دارید.

>> قبل از تزریق بوتاکس در لبهایتان

 1. به نتایجی که دوست دارید از تزریق بوتاکس در لبهایتان بگیرید فکر کنید
 2. عکس قبل و بعد بیمارانی که در لبهایشان بوتاکس تزریق کرده اند را بررسی کنید
 3. در جلسه مشاوره، در مورد توقعاتتان از تزریق بوتاکس با متخصص صحبت کنید
 4. قبل از تزریق بوتاکس، در مورد تمام اثرات جانبی که بوتاکس می تواند به دنبال داشته باشد مطالعه کنید
 5. در مورد مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس از متخصص خود کمک بگیرید

>> هزینه تزریق بوتاکس در لب

تزریق بوتاکس، فرآیند طبیعی محسوب می شود زیرا غیر تهاجمی است و به جراحی نیازی ندارد. نتایج تزریق بوتاکس موقتی است و تا 6 ماه یا بیشتر ماندگار است. هزینه تزریق بوتاکس در لب به نوع بوتاکس و مقدار مورد نیاز از بوتاکس بستگی دارد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس در لب مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

  جهت ورود به وبسابت کلینیک پوست و مو رز بر روی ادرس زیر کلیک کنید

https://rozclinic.com

تزریق بوتاکس صورت و اثرات جانبی آن

امیر علوی بازدید : 1 یکشنبه 27 آبان 1397 نظرات ()

تزریق بوتاکس صورت و اثرات جانبی آن

>> تزریق بوتاکس صورت

چین و چروک های صورت بخاطر انقباض های همیشگی ماهیچه های صورت و همچنین بخاطر سایر عواملی که باعث آسیب های پوستی می شوند بوجود می آیند. اولین آثار پیری در صورت مربوط به ایجاد چین و چروک در اطراف چشم ها، پیشانی، گونه ها و لب ها می شود.   چین و چروک، ویژگی طبیعی صورت انسان محسوب می شود ولی بیشتر افراد فکر می کنند که چین و چروک ها باعث می شوند تا پیرتر نشان داده بشوند. بعضی از افراد برای کاهش چین و چروک های صورت خود تصمیم می گیرند تا بوتاکس تزریق کنند. بوتاکس انواع مختلفی دارد مثل بوتاکس دیپورت یا زئومین. تزریق بوتاکس ماهیچه های صورت را فلج می کند و چین و چروک های صورت را برای دوره زمانی خاصی از بین می برد.

 

تزریق بوتاکس صورت

 

>> انواع چین و چروک های صورت

چین و چروک های صورت به دو دسته تقسیم می شوند؛ چروک های فعال (دینامیک) و چروک های عمیق

1- چروک های فعال (دینامیک)

چروک های فعال با حرکت ماهیچه های صورت در حین خندیدن و نگاه کردن با چشم نیمه باز ایجاد می شوند. این چین و چروک ها بیشتر در اطراف لب ها، روی پیشانی و بین ابروها دیده می شوند. همچنین خطوط پنجه کلاغی گوشه چشمانتان هم جزو چروک های فعال محسوب می شوند. همه انسانها با چین و چروک های فعال متولد می شوند. همزمان با بالاتر رفتن سنتان ، این چین و چروک ها به تدریج عمیق تر می شوند. بوتولونیوم توکسین می تواند این چین و چروک های فعال را به طور موقت در صورت از بین ببرد.

2- چروک های عمیق

چین و چروک های عمیق زمانی در صورت بوجود می آیند که میزان تولید کلاژن کاهش شدیدی پیدا کند. کلاژن، پروتئینی است که در لایه های زیرین و عمیق پوست وجود دارد. افزایش سن و آسیب های نور خورشید دو فاکتوری هستند که باعث کاهش میزان تولید کلاژن در بافت های پوست می شوند. کاهش و توقف تولید کلاژن باعث انبساط و ترک خوردن پوست می شود و در نهایت، چین و چروک های عمیقی در سطح پوست صورت ایجاد می شوند. بوتولونیوم توکسین تاثیر کمتری در رفع این چین و چروک ها دارد و برای رسیدن به نتایج بهتر، بیمار باید چندین بار اقدام به تزریق بوتاکس نماید.

>> بوتاکس چه تاثیری بر روی چین و چروک های صورت می گذارد؟

بوتولونیوم توکسین توسط باکتری خاصی تولید می شود و دوزهای بالای آن، بسیار سمی است. برای کاهش چین و چروک های صورت از دوز بسیار کمی از بوتاکس استفاده می شود. وقتی بوتولونیوم توکسین بر روی بخش های مختلف صورت تزریق می شود، پیام های عصبی خاصی را بلاک می کند تا ماهیچه ها منقبض نشوند. با فلج شدن ماهیچه ها هم چین و چروک های آزار دهنده صورت از بین می روند. ماندگاری بوتاکس بین 3 الی 6 ماه است و بعد از آن هم ماهیچه ها دوباره فعالیت خود را شروع می کنند و سر و کله ی چین و چروک ها دوباره پیدا می شود. تزریق بوتاکس صورت فقط چند دقیقه طول می کشد و بعد از 3 روز، شاهد نتایج آن خواهید بود. با گذشت یک هفته همچنان تغییرات ادامه دارد و از میزان چین و چروک ها به تدریج کاسته می شود.

>> کاربردهای بوتاکس برای بخش های مختلف صورت

>>> قسمت بالایی صورت

1- رفع خطوط اخم

خطوط عمودی اخم در قسمت برآمدگی پیشانی بین ابروها قرار دارند و حالتی خسته یا عصبانی به صورت می دهند. تزریق بوتاکس برای رفع این خطوط بسیار موثر است. اگر خطوط اخم عمیق باشند، متخصص از فلیرهای پوستی و بوتاکس بصورت ترکیبی و همزمان استفاده می کند.

2- رفع خطوط پیشانی

خطوط پیشانی به خطوط تعجب هم معروف هستند و وقتی ابروهای شما بالا می روند، این خطوط در صورت نمایان می شوند. خطوط پیشانی، فرد را پیرتر نشان می دهند. تزریق بوتاکس می تواند این خطوط را کاهش بدهد ولی نمی تواند به طور کامل این خطوط را از بین برد.

3- رفع خطوط بینی (دو طرف بینی)

بعضی از افراد با چروک بینی هم درگیر هستند و وقتی که فین می کنند یا چیزی رو بو می کنند، این خطوط در بینی ظاهر می شوند. تزریق بوتاکس در دو طرف بینی می تواند باعث کاهش این خطوط بشود.

>>> چشم ها

1- لیفت ابروها و چشم هایی با پلک افتاده

تکنیک پیشرفته ای وجود دارد که می تواند برای بالاتر بردن یا لیفت ابروها استفاده بشود که به آن لیفت صورت با بوتاکس گفته می شود. با لیفت ابروها، چشم ها هم بازتر می شوند؛ بازتر شدن چشم ها هم یکی از مزیت های تزریق بوتاکس محسوب می شود.

2- رفع چین و چروک های گوشه چشم ها (خطوط پنجه کلاغی)

تزریق بوتاکس تاثیر زیادی در کاهش خطوط پنجه کلاغی گوشه چشم ها دارد. اگر از تکنیک درستی در حین تزریق بوتاکس در این ناحیه استفاده بشود، چشم هایی که پلک افتاده ای دارند، بازتر از قبل می شوند.

3- رفع خطوط زیر چشم ها (خطوط اشک)

در حین تزریق بوتاکس برای رفع خطوط زیر چشم ها باید خیلی دقت کرد زیرا این ماهیچه، پلک پایینی چشم را کنترل می کند.

>>> بخش پایینی صورت

1- رفع خطوط اطراف دهان

در بیشتر حالت های صورت، خطوط اطراف دهان سریع ظاهر می شود و با تزریق بوتاکس در گوشه های دهان می توان خنده ی بیمار را هم اصلاح کرد.

2- رفع گودی چانه

با افزایش سن، ماهیچه های چانه بسیار فعال می شوند و حالتی افتاده به خود می گیرند و به تدریج گود می شوند. تزریق بوتاکس می تواند از حرکت این ماهیچه جلوگیری کند و میزان گودی چانه را بهبود ببخشد.

3- فک و گردن

چین و چروک ها تا فک و گردن هم می توانند پیش روی کنند و تزریق بوتاکس می تواند نقش مفیدی در رفع این چین و چروک ها داشته باشد.

4- بهبود زاویه فک (و جلوگیری از دندان قروچه)

با تزریق بوتاکس در ناحیه فک می توان به راحتی از دندان قروچه جلوگیری کرد.

>> چه کسانی می توانند در بخش های مختلف صورتشان بوتاکس تزریق کنند؟

برای تزریق بوتاکس در صورت شما باید سالم باشید و حداقل 18 سال سن داشته باشید. محدودیت های تزریق بوتاکس در صورت شامل کسانی می شود که:

 1. بیماری مالتیپل اسکلروزیس (ام اس) دارند
 2. باردار یا شیرده هستند
 3. بعضی از ماهیچه های صورتشان ضعیف است
 4. افتادگی پلک بالایی چشم دارند
 5. اسکارهای عمیقی در صورت خود دارند
 6. پوست صورتشان بسیار کلفت و ضخیم است
 7. دو طرف صورتشان تقارنی با یکدیگر ندارند
 8. در بخشی که می خواهند بوتاکس تزریق کنند، مشکلات پوستی خاصی دارند

قبل از اینکه در صورت خود بوتاکس تزریق کنید، در مورد مسائل زیر با متخصص صحبت کنید:

 1. سابقه پزشکی
 2. داروهای مصرفی
 3. ویتامین ها و مکمل های مصرفی
 4. محصولات گیاهی که روزانه مصرف می کنید.

>> اثرات جانبی تزریق بوتاکس در بخش های مختلف صورت

 1. سر درد
 2. قرمزی چشم ها
 3. حساسیت و التهاب
 4. تورم
 5. کبودی
 6. افتادگی پلک چشم
شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس در صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید. 

  جهت ورود به وبسابت کلینیک پوست و مو رز بر روی ادرس زیر کلیک کنید

https://rozclinic.com

تزریق بوتاکس زیر چشم و اثرات آن

امیر علوی بازدید : 0 یکشنبه 27 آبان 1397 نظرات ()

تزریق بوتاکس زیر چشم و اثرات آن

>> تزریق بوتاکس زیر چشم

دایره های سیاه زیر چشم نه تنها در افرادی که خواب خوبی ندارد و یا از نظر سلامتی در وضعیت خوبی قرار ندارند ایجاد می شود، بلکه تیرگی زیر چشم در بین افرادی که زندگی سالمی دارند و استراحت خوبی دارند هم مشاهده می شود.   تزریق بوتاکس زیر چشم  تزریق بوتاکس باعث کاهش چین و چروک ها و خطوط اطراف چشم ها می شود. به نظر شما آیا بوتاکس برای رفع گودی های سیاه زیر چشم هم تاثیری دارد؟ بوتولونیوم توکسین که با نام عمومی "بوتاکس" در بین مردم شناخته می شود، دارویی است که مانع از انقباض ماهیچه هایی می شود که عامل ایجاد چروک هستند. بوتاکس به طور موقت چین و چروک ها را در بخش های زیر هم کاهش می دهد:

 1. بین ابروها
 2. در پیشانی
 3. در گوشه های چشم ها
 4. اطراف دهان

سازمان غذا و داروی آمریکا هنوز استفاده از بوتاکس را برای زیر چشم تایید نکرده است و عدم تایید این سازمان به معنای این است که تزریق بوتاکس در زیر چشم با اثرات جانبی خاصی همراه است.

 

تزریق بوتاکس زیر چشم

 

>> تزریق بوتاکس در زیر چشم چقدر موثر است؟

در مورد تاثیر بوتاکس برای رفع حلقه ها یا گودی های سیاه زیر چشم تحقیقات کمتری انجام شده است و متخصص ها مطمئن نیستند که تزریق بوتاکس چقدر می تواند موثر و مفید باشد. در تحقیقاتی که بین 19 خانم انجام شده است، کسانی که به طور همزمان در زیر پلک پایینی چشمشان و همچنین در خطوط پنجه کلاغی گوشه های چشمانشان بوتاکس تزریق کرده اند نسبت به کسانی که فقط در پلک پایینی چشمشان بوتاکس دریافت کرده اند، نتیجه بهتری از بوتاکس گرفته اند؛ این بررسی ها نشان می دهد که تزریق بوتاکس می تواند تاثیر خوبی در رفع گود افتادگی ها و دایره های سیاه رنگ زیر چشم ها داشته باشد. محققان در مورد تاثیر تزریق دوزهای مختلف بوتاکس هم تحقیقاتی را انجام داده اند؛ بیمارانی که 8 واحد بوتاکس دریافت کرده بودند نتایج بهتری از این روند گرفتند ولی شاهد بیشترین عوارض و اثرات جانبی بعد از تزریق بوتاکس بوده اند.

>> اثرات جانبی تزریق بوتاکس در زیر چشم

چشم ها، بخش بسیار حساسی در صورت ما هستند؛ اثرات جانبی که تزریق بوتاکس در این ناحیه حساس می تواند به دنبال داشته باشد شامل:

 1. مشکلاتی در باز و بسته کردن چشم ها
 2. افتادگی پلک چشم
 3. بی حسی و کرختی در ناحیه چشم ها
 4. تورم در پلک پایینی چشم

اثرات جانبی مشترک تزریق بوتاکس در بین بخش های مختلف صورت و از جمله در اطراف چشم ها شامل:

 1. خونریزی
 2. کبودی
 3. درد
 4. قرمز شدن چشم ها
 5. سرگیجه
 6. غش و ضعف

سایر عوارض جدی تزریق بوتاکس عبارت است از:

 1. دو بینی
 2. ضعف ماهیچه ها
 3. یبوست
 4. عدم کنترل مثانه و بی اختیاری ادراری و غیره

>> جزئیات فرآیند تزریق بوتاکس در زیر چشم ها

متخصص بین 1 الی 3 سی سی بوتاکس که با نمک ترکیب شده است را در ماهیچه ی زیر چشمان شما تزریق می کند. در طول فرایند تزریق بوتاکس در زیر چشم، احتمالا احساس ناراحتی و کمی درد خواهید داشت. بلافاصله بعد از تزریق شما قادر به انجام فعالیت های عادی و نرمال خودتان هستید. بعد از 7 تا 14 روز می توانید شاهد نتایج تزریق بوتاکس در زیر چشمانتان باشید. با گذشت چند روز تغییراتی را در زیر چشمانتان خواهید دید. بهتر است تزریق بوتاکس در زیر چشم را هر 4 الی 6 ماه تکرار کنید تا همیشه چهره ی جوانی داشته باشید.

>> نتایج بعد از تزریق بوتاکس در زیر چشم ها

بعد از تزریق بوتاکس در زیر چشم ها تورم، پف و سیاهی زیر چشم ها بهبود پیدا می کند؛ مخصوصا در افرادی که سیاهی و فرورفتگی زیر چشمانشان در مراحل اولیه خود قرار دارد.

>> محدودیت های تزریق بوتاکس در زیر چشم ها

افراد زیر برای تزرق بوتاکس در چشم های خود محدودیت و ممنوعیت دارند:

 1. بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک یا بیماری لو گهریگ
 2. میاستنی گراویس (ضعف شدید عضلانی)
 3. سندروم لامبرت- ایتون
 4. علاوه بر اینها، کسانی که در زیر چشمانشان چربی اضافه ای داشته باشند، برای تزریق بوتاکس مناسب نیستند زیرا با تزریق بوتاکس، سلول های چربی متورم می شوند و در سطح پوست نمایان می شوند.

>> نکاتی برای کاهش گود افتادگی و سیاهی زیر چشم ها

 1. سعی کنید 7 الی 8 ساعت در شب بخوابید
 2. حساسیتهای فصلی که باعث پف کردن زیر چشم هایتان می شوند را درمان کنید
 3. از کشیدن سیگار خودداری کنید
 4. از مصرف سدیم در رژیم غذاییتان خودداری کنید زیرا سدیم باعث می شود که بدن آب خود را از دست ندهد و در نتیجه صورت و چشمها پف می کنند
 5. در هنگام خواب به نحوه قرار گیری سرتان در روی بالش و زاویه سر نسبت به سایر بخش های بدن توجه کنید تا مایعات در زیر چشمانتان جمع نشوند
 6. در معرض نور زیاد خورشید قرار نگیرید و همیشه در هوای آفتابی از ضد آفتاب استفاده کنید.

>> مراحل ایجاد فرورفتگی و دایره های سیاه در زیر چشم ها :

مرحله اول : شکل گیری اولیه دایره های سیاه در زیر چشمها

در مرحله اولیه، دایره های سیاه رنگ زیر چشم را می توان به آسانی درمان کرد زیرا پوست زیر چشم ها بسیار صاف است.

مرحله دوم : دایره های سیاه در زیر چشم ها

در مرحله دوم، دایره های سیاه زیر چشم به تدریج عمیق تر می شوند. بهترین راه برای درمان این دایره های سیاه، تزریق بوتاکس یا تزریق ژل هیالورونیک اسید است.

مرحله سوم : وجود دایره های بسیار سیاه در زیر چشم ها

در این مرحله وضعیت دایره های سیاه زیر چشم بدتر می شود و تزریق بوتاکس می تواند این دایره ها را کاهش بدهد ولی دایره ها به طور کامل از بین نمی روند. با کمک لیزر هم می توان کیفیت پوست زیر چشم را بهبود بخشید.

مرحله چهارم : دایره های بسیار عمیق و به رنگ سیاه و آبی در زیر چشم ها

در مرحله چهارم، وضعیت دایره ها خیلی جدی تر می شود و این دایره های سیاه در سطح پوست زیر چشم بسیار عمیق تر می شوند و بهبود این وضعیت بسیار سخت است و شاید متخصص تصمیم به جراحی بگیرد.

>> هزینه تزریق بوتاکس در زیر چشم

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس در زیر چشم مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.  

بوتاکس دیسپورت چیست

امیر علوی بازدید : 1 شنبه 26 آبان 1397 نظرات ()

بوتاکس دیسپورت چیست و عوارض و اثرات جانبی آن

>> بوتاکس دیسپورت

دیسپورت، نوعی بوتاکس است که برای درمان چین و چروک به کار می رود و از آبو - بوتولینوم توکسین نوع A بدست می آید. بوتاکس دیسپورت می تواند به طور موقت حرکت ماهیچه ها را در بخش های مورد نظر کاهش بدهد تا بتواند خطوط بین دو ابرو را درمان کند. گاهی اوقات هم از بوتاکس دیسپورت برای درمان بعضی از بیماری ها هم استفاده می شود.   بوتاکس دیسپورتاستفاده از بوتاکس dysport در سال 2009 توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده است. اگر می خواهید خطوط بین دو ابرویتان را درمان کنید و زیر 65 سال سن دارید، احمالا کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس نوع دیسپورت هستید.

>> اثرات بوتاکس دیسپورت

دیسپورت به گروهی از بوتاکس های تزریقی تعلق دارد که اعصاب را ریلکس و غیر فعال می کنند؛ بوتاکس زئومین هم در این دسته قرار می گیرد. در واقع انواع مختلف بوتاکس همگی از بوتولونیوم توکسین بوجود می آیند که خود بوتولونیوم توکسین هم انواع بسیار متفاوتی دارد.   بوتاکس دیسپورت چیست  هر کدام از مشتقات بوتاکس برای درمان چین و چروک و خطوط در بخش خاصی از صورت بکار می روند. بوتاکس دیسپورت با غیر فعال و محدود کردن حرکت ماهیچه ها در نقاطی که بوتاکس تزریق می شود، ظاهر خطوط و چین و چروک ها را بهبود می بخشند. متخصص، مقدار کمی از بوتاکس dysport را مستقیما در ماهیچه تزریق می کند و هنگامی که ماهیچه مورد نظر فلج بشود، پوست بالای آن هم صاف تر می شود و در نتیجه چین و چروک ها روی صورت هم کاهش می یابد. البته باید توجه داشته باشید که اثرات بوتاکس دیسپورت کاملا موقتی است. کاهش و غیر فعال شدن حرکات ماهیچه ها از شکل گیری یا عمیق تر شدن چین و چروک ها هم جلوگیری می کند. در واقع، چین و چروک ها با حرکات مداوم ماهیچه ها و در طول زمان ایجاد می شوند و فاکتورهایی مثل سن و سال و وراثت هم نقش مهمی در این روند دارند.

>> در چه بخش هایی از صورت می توانیم بوتاکس دیسپورت را تزریق کنیم؟

بوتاکس دیسپورت مخصوص درمان خطوط بین دو ابرو است؛ این چین و چروک ها روی پیشانی شما وجود دارند و از اولین سالی که فرد به سن بلوغ می رسد، این چین و چروک ها شروع به شکل گیری می کنند. همانطور که سن شما بالاتر می رود، این خطوط عمیق تر می شوند زیرا قابلیت ارتجاعی پوست صورت هم به تدریج کاهش می یابد. این خطوط وقتی با چشمان نیمه باز به جایی نگاه می کنید، به صورت شما حالتی عصبانی (همراه با اخم) می دهند. دیسپورت برای کسانی مناسب است که میزان خطوط بین دو ابروهایشان متوسط تا زیاد است. اگر چین و چروک های کمی دارید، شاید برای تزریق بوتاکس دیسپورت مناسب نباشید. گاهی اوقات از بوتاکس dysport برای افراد بالغ و بچه هایی که ماهیچه های اندام های زیرینشان بسیار منقبض می شود هم می توان استفاده کرد. بوتاکس دیسپورت برای درمان انقباض اندام های زیرین افراد بالغ و کودکان و همچنین برای اختلال تونوس گردن (دیستونی ماهیچه ای) که بر روی حرکات گردن و سر تاثیر می گذارد هم دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا است.

>> فرآیند تزریق بوتاکس دیسپورت

تزریق بوتاکس dysport در کلینیک و توسط متخصصی با تجربه انجام می شود. در طول فرآیند تزریق بوتاکس، ممکن است متخصص دیسپورت را در 3 نقطه متفاوت و در اطراف پیشانی و ابروها تزریق می کند. برای جلوگیری از درد، متخصص از بی حسی موضعی استفاده می کند. تزریق بوتاکس دیسپورت فقط چند دقیقه طول می کشد و فقط مراحل آمادگی بیمار برای تزریق کمی طول می کشد. اگر بعد از تزریق دیسپورت عارضه خاصی در صورتتان مشاهده نشد، می توانید کلینیک را ترک کنید.

>> آمادگی برای تزریق بوتاکس دیسپورت 

قبل از اینکه متخصص تایید کند که کاندید خوبی برای تزریق بوتاکسdysport هستید یا خیر، سابقه پزشکی شما به طور دقیق چک می شود. متخصص به شما می گوید که قبل از تزریق دیسپورت باید از مصرف داروها و مکمل ها هم خودداری کنید. قبل از تزریق دیسپورت، نباید داروهای زیر را مصرف کنید:

 1. داروهای آلرژی و حساسیت زا
 2. داروهای رقیق کننده خون
 3. داروهای سرما خوردگی
 4. داروهایی که اثرات استیل کولین را می تواند خنثی کند
 5. داروهای خواب آور

>> عوارض و اثرات جانبی بعد از تزریق بوتاکس دیسپورت

برخلاف تاثیری که دیسپورت می تواند در رفع چین و چروک ها داشته باشد، عوارض و اثرات جانبی خاصی هم بعد از تزریق دیسپورت وجود دارد که بیمار باید از وجود آنها مطلع باشد. بعضی از این اثرات جانبی خفیف هستند و خود به خود برطرف می شوند که شامل موارد زیر هستند:

 1. سردرد
 2. درد در نقاطی که دیسپورت تزریق شده است
 3. واکنش آلرژیک در بخشی که دیسپورت تزرق شده است؛ مثل خارش یا تحریک روی پوست
 4. سینوس
 5. گلو درد
 6. تورم در پلک چشم
 7. حالت تهوع
 8. عفونت مجرای تنفسی

اگر هر یک از این اثرات جانبی بدتر شدند و یا در طی 1 الی 2 روز برطرف نشدند، حتما با متخصص تماس بگیرید. افرادی که داروهای خنثی کننده ی استیل کولین مصرف می کنند، ممکن است شاهد بدتر شدن وضعیت خود باشند زیرا این دارو با دیسپورت تداخل دارویی دارد. عارضه ای که به ندرت اتفاق می افتد، انتقال دیسپورت به بخش های دیگر بدن است که باعث عوارض زیر می شود:

 1. مشکلاتی در تنفس و بلع غذا
 2. مشکلاتی در بینایی
 3. افتادگی پلک ها
 4. ضعف ماهیچه ها
 5. مشکلاتی در صحبت کردن
 6. حالت تشنج
 7. بی اختیاری ادراری

اگر هر یک از عوارض بالا را مشاهده کردید، سریع با متخصص تماس بگیرید.

>> تفاوت دیسپورت و بوتاکس

هم بوتاکس و هم دیسپورت از بوتولونیم توکسین بدست می آیند و برای درمان چین و چروک به کار می روند ولی با این حال، تفوت هایی هم با یکدیگر دارند. مثلا از بوتاکس برای درمان خطوط پنجه کلاغی، خطوط اخم و خنده استفاده می شود ولی دیسپورت فقط برای خطوط بین دو ابرو قابل استفاده است. بوتاکس را می توان اطراف چشم ها، پیشانی و اطراف دهان تزریق کرد ولی دیسپورت را فقط می توان بین ابروها تزریق کرد. میزان ماندگاری بوتاکس هم ممکن است تا 6 ماه باشد ولی دیسپورت ممکن است تا 4 ماه ماندگاری داشته باشد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس dysport مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

موارد جایگزین تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک

امیر علوی بازدید : 0 شنبه 26 آبان 1397 نظرات ()

موارد جایگزین تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک

>> موارد جایگزین تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک

اگر به دنبال روش هایی به غیر از تزریق بوتاکس برای کاهش و درمان چین و چروک های پوستتان هستید، می توانید از کرم ها، سرم ها، محلول های موضعی و یا از روش های های طبیعی استفاده کنید.     از بین بردن چین و چروک  چند تا از روش های تایید شده برای درمان چین و چروک ها عبارتند از :

 1. تزریق دیسپورت و میوبلاک
 2. ورزش های صورت
 3. طب سوزنی
 4. ویتامین ها
 5. کرم های ضد چروک
 6. چسب ضد چروک
 7. لایه بردارهای شیمیایی

در این مقاله قصد داریم این روش ها را که جایگزینی برای تزریق بوتاکس هستند را به شما معرفی کنیم.

 

از بین بردن چین و چروک

 

>> بوتاکس

با کمک بوتولونیوم توکسین نوع A میتوانید از چین و چروک ها و دیگر نشانه های پیری خلاص بشوید. بوتاکس را می توان به ماهیچه های صورت تزریق کرد تا از انقباض آنها جلوگیری کند و پوست هم صاف بشود. ممکن است تزریق بوتاکس مقداری گران باشد ولی هزینه تزریق بوتاکس در هر کلینیکی و برای هر بخشی از صورت متفاوت است. اثرات تزریق بوتاکس موقتی است و برای ماندگاری نتایج، تزریق بوتاکس باید تکرار بشود.

>> جایگزین های تزریق بوتاکس  

 1. تزریق دیسپورت و میوبلاک

دیسپورت هم مانند بوتاکس، نوروتوکسین (سم عصب) است. دیسپورت از نظر ساختار، دوز و تکنیک تزریق با بوتاکس متفاوت است. نتایج تزریق بوتاکس و تزریق دیسپورت شبیه به هم است ولی دیسپورت کمی سریع تر عمل می کند. تزریق دیسپورت به نسبت ارزان است ولی برای درمان چین و چروک باید از واحدهای بیشتری از دیسپورت استفاده بشود تا بتوانیم به نتایجی مشابه با تزریق بوتاکس برسیم. در واقع هزینه تزریق در بوتاکس و دیسپورت تقریبا یکسان است. "میوبلاک" هم گزینه دیگری است که از بوتولونیوم توکسین نوع B ساخته شده است. میوبلاک هم نوروتوکسین است و مانند بوتاکس و دیسپورت عمل می کند. اثرات میوبلاک ماندگار نیست و بر اساس اطلاعات سازمان غذا و داروی آمریکا، اثرات  میوبلاک حدودا 3 الی 4 ماه ماندگاری دارد ولی اثرات بوتاکس می تواند تا 5 الی 6 ماه ماندگاری داشته باشد. در کل، اثرات دیسپورت و میوبلاک بسیار شبیه به تزریق بوتاکس است ولی این روش ها ممکن است از نظر هزینه گران تر باشند. اگر شما به دنبال نتایجی هستید که با اثرات تزریق بوتاکس کاملا متفاوت باشند، تزریق دیسپورت و میوبلاک به شما پیشنهاد نمی شود زیرا اثرات آنها مشابه بوتاکس است.

 1. ورزش های صورت

اگر ورزش برای بدن انقدر مفید است، چرا برای صورت مفید نباشد؟ ورزش صورت، روشی است که توسط اکثر بازیگران هالیوودی استفاده می شود. منظور از ورزش صورت استفاده از بادکش و ماساژ صورت است تا جریان و گردش خون در صورت بهبود پیدا کند. ورزش صورت می تواند به سیستم لنفاوی بدن کمک کند تا بافت های بدن را از مواد سمی تمیز کنند. ورزش صورت، روشی کاملا طبیعی است و به تزریق نیازی ندارد و از سوزن هم استفاده نمی شود. بعضی از کلینیک ها خدمات ماساژ و ورزش های صورت را هم ارائه می دهند.

 1. طب سوزنی

طب سوزنی، روشی نسبتا جدید برای درمان چین و چروک و ضد پیری پوست است. تحقیقات نشان می دهند که طب سوزنی می تواند قابلیت ارتجاعی صورت را افزایش بدهد و باعث رطوبت رسانی به پوست هم بشود که این دو مزیت طب سوزنی می تواند چین و چروک های روی پوست را کاهش بدهد. طب سوزنی روشی کاملا طبیعی و موثر است. البته پیدا کردن فردی که در طب سوزنی تخصص داشته باشد، شاید کمی سخت باشد. شاید هم در بعضی از مراکز، انجام طب سوزنی کمی گران باشد و نتایج آن هم موقت و گذرا باشد. اگر نسبت به سوزن حساسیت دارید و یا خوشتان نمی آید، طب سوزنی برای شما مناسب نیست.    

 1. ویتامین ها

ویتامین ها هم برای بهبود وضعیت چین و چروک های صورت بسیار مفید هستند. مصرف مواد مغذی به تولید کلاژن هم کمک می کند. ویتامین ها حاوی آنتی اکسیدانت هایی هستند که از آسیب های پوستی ناشی از برخورد پوست با رادیکال های آزاد جلوگیری می کنند. بهترین ویتامین ها برای پوست شامل ویتامین C، ویتامین E و کاروتینوئیدها هستند. خوشبختانه دسترسی به ویتامین ها در داروخانه ها بسیار آسان است و علاوه بر کاهش چین و چروک، ویتامین ها می توانند مواد مغذی مهمی را برای بدن شما فراهم کنند. البته باید هنگام خرید ویتامین بسیار دقت کنید و مکمل هایی را بخرید که هم برای شرکت معتبری باشند و هم کیفیت بالایی داشته باشند. البته مصرف چند ویتامین با یکدیگر هم امکان پذیر است و فقط در مورد دوز مناسب آنها حتما با متخصص مشورت کنید.

 1. کرم های ضد چروک

بسیاری از شرکت های سازنده کرم ادعا میکنند که استفاده از محصولات آنها می تواند چین و چروک های صورت را کاهش بدهد. کرم هایی بخرید که یا حاوی آنتی اکسیدانت باشند و یا به سلول های پوست کمک می کنند که کلاژن تولید بکنند. از آنجایی که انواع مختلفی از کرم های ضد چروک وجود دارند، بهتر است با متخصص در این مورد صحبت کنید تا بهترین کرم ضد چروک را به شما معرفی نماید.

 1. چسب ضد چروک

چسب های ضد چروک مخصوص صورت هستند و می توانید از این چسب ها در بخش هایی از صورتتان استفاده بکنید که مستعد جوش هستید. چسب های ضد چروک می توانند چین و چروک های صورتتان را صاف کنند. اکثر چسب های ضد چروک ارزان هستند و یک مزیتی که این چسب ها دارند این است که نیازی به تزریق ندارند. بعضی از بیماران هم بعد از استفاده از چسب های ضد چروک شاهد بهتر شدن چین و چروک های روی صورتشان هستند.

 1. لایه بردارهای شیمیایی

از لایه بردارهای شیمیایی برای درمان آکنه، تغییر رنگ پوست و کاهش نشانه های پیری پوست استفاده می شود. بعد از استفاده از لایه بردارهای شیمیایی، پوست شما قرمز و متورم به نظر می رسد. گاهی اوقات بیمار باید باید چند بار از لایه بردارهای شیمیایی استفاده کند تا بتواند به نتایج دلخواه خود برسد.

نکته آخر :

تعداد محصولات ضد چروک روز به روز بیشتر می شوند و شما نسبت به گذشته، گزینه های بیشتری به غیر از تزریق بوتاکس برای درمان چین و چروک های صورتتان دارید. هنگام استفاده از این روش ها، حتما به مزایا و معایب آنها هم توجه کنید. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

درمان میگرن با تزریق بوتاکس

امیر علوی بازدید : 0 شنبه 26 آبان 1397 نظرات ()

درمان میگرن با تزریق بوتاکس

>> درمان میگرن با تزریق بوتاکس

همه ی ما می دانیم که با تزریق بوتاکس می توان چین و چروک های صورت را کاهش داد ولی آیا می دانید که برای درمان میگرن هم می توانید از بوتاکس استفاده کنید؟ در سال 2010، استفاده از بوتاکس برای درمان میگرن توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده است.

بسیاری از بیماران برای درمان میگرن خود، بوتاکس تزریق می کنند و خوشبختانه جواب هم می گیرند. قبل از اینکه شما هم بخواهید برای درمان میگرن خودتان اقدام به تزریق بوتاکس کنید، لازم است در این مورد اطلاعاتی هم بدست بیاورید؛ پس با ما همراه باشید.   درمان میگرن با تزریق بوتاکس

 

>> چه نوع سردردهایی بهتر با بوتاکس درمان می شوند؟

بوتاکس فقط برای درمان میگرن تایید شده است؛ یعنی اگر شما 15 روز از ماه یا بیشتر از این میزان، دچار سردردهای وحشتناکی می شوید، پس تزریق بوتاکس می تواند برای شما مناسب باشد. در واقع، تزریق بوتاکس به کسانی که کمتر از 15 روز در ماه دچار سردرد می شوند، به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.

>> بوتاکس چگونه می تواند میگرن را درمان کند؟

بوتاکس در اطراف رشته های عصبی که باعث ایجاد درد و میگرن شدید می شوند، تزریق می شود. بوتاکس بعد از تزریق، انتهای رشته عصبی را تحت تاثیر خود قرار می دهد و از آزادسازی پیام های شیمیایی که حاوی انتقال احساس درد هستند، به راحتی می تواند جلوگیری کند. در واقع این کار بوتاکس، از فعال سازی شبکه های ارتباطی درد در مغز جلوگیری می کند.   فواید تزریق بوتاکس برای درمان میگرن  قبل از اینکه سردردهای میگرن شروع بشوند، بوتاکس می تواند از ایجاد آنها به خوبی جلوگیری کند ولی مقداری زمان می برد تا بتواند به خوبی تاثیر خود را بر روی رشته های عصبی بگذارد. برای اینکه اثرات بوتاکس بیشتر مشخص بشود، لازم است بیمار طی دو جلسه دیگر هم تزریق بوتاکس را انجام بدهد. در واقع با افزایش تعداد جلسات میتوان شاهد نتایج موفقیت آمیز تزریدق بوتاکس بود. اثرات یک جلسه از تزریق بوتاکس می تواند برای 10 الی 12 جلسه ماندگاری داشته باشد. اکثر بیماران بعد از دو جلسه تزریق بوتاکس، شاهد کاهش 50 درصدی از سردردهای خود بوده اند.

>> بوتاکس برای درمان میگرن در چه نواحی از صورت و بدن تزریق می شود؟

نواحی که بوتاکس تزریق می شود، بستگی به نشانه های میگرن بیمار دارد. معمولا نواحی که بوتاکس برای درمان میگرن تزریق می شود، عبارتند از:

 1. پیشانی
 2. هر دو گیجگاه
 3. پشت و کناره های گردن
 4. قسمت بالایی شانه ها
 5. پشت سر

>> چه کسانی می توانند از بوتاکس برای درمان میگرن استفاده کنند؟

سازمان غذا و داروی آمریکا، استفاده از بوتاکس برای درمان میگرن را برای افراد بالای 18 سال تایید می کند.

>> جلسات تزریق بوتاکس برای درمان میگرن چگونه برگزار می شود؟

اولین جلسه از تزریق بوتاکس، حدودا 20 دقیقه طول می کشد. متخصص از سوزنی بسیار کوچک که بیشتر شبیه به سنجاق است، برای تزریق بوتاکس استفاده می کند. در جلسه اول، متخصص مقدار کمی از بوتاکس را در ماهیچه های سطحی صورت تزریق می کند. جالب است بدانید که هر جلسه از تزریق بوتاکس، شامل 31 بار تزریق در 7 نقطه اصلی در سر و گردن می شود. رایج ترین اثرات جانبی ناشی از تزریق بوتاکس شامل سفت شدن بیش از حد پوست در نقاطی است که بوتاکس تزریق شده و همچنین درد در ناحیه گردن هم پیش بینی می شود که پیشنهاد می دهیم از کمپرس سرد در ناحیه گردنتان استفاده کنید تا دردهایتان کاهش یابد. حتی ممکن است بعد از تزریق، سردرد هم داشته باشید. احساس ضعف و سستی در ماهیچه های گردن و شانه ها و عدم توانایی در نگه داشتن سر به سمت بالا هم از دیگر عوارض تزریق بوتاکس است. البته 6 ماه طول می کشد تا بتوانید بیشترین تاثیرات تزریق بوتاکس را در کاهش سردردهایتان مشاهده کنید.

>> فواید تزریق بوتاکس برای درمان میگرن

نشانه های سردردهای میگرن عبارتند از:

 1. حساسیت به نور و بو
 2. حالت تهوع و استفراغ
 3. واکنش شدید به صداها

بوتاکس می تواند تمام این نشانه ها را تا حد قابل توجهی کاهش بدهد. بعد از تزریق بوتاکس، حدودا 10 الی 14 روز طول می کشد تا احساس راحتی کنید. در بعضی از موارد هم ممکن است نشانه های میگرن بیمار کاهشی پیدا نکند و دوباره همان سردردها را تجربه کند؛ در این صورت، تزریق مجدد بوتاکس می تواند تاثیر بهتری داشته باشد و وضعیت شما را بهبود ببخشد.

>> بوتولونیوم توکسین و سردرد

در اوسط سال 1990، تعدادی از افراد گزارش کردند که بیمارانی که برای رفع سایر مشکلات خود بوتاکس تزریق کرده اند، شاهد بهبود سردرد خود بوده اند؛ به خاطر همین، تحقیقات در زمینه تاثیر بوتاکس بر درمان سردرد و میگرن آغاز شد.

>> چه عواملی باعث ایجاد میگرن می شوند؟

گاهی اوقات میگرن بدون هیچ علتی بوجود می آید ولی فاکتورهایی هم در ایجاد میگرن می توانند نقش داشته باشند. البته تغییر در ساختار شیمیایی مغز مانند کاهش سطح سروتونین هم می تواند باعث بوجود آمدن میگرن باشد. عواملی که باعث میگرن می شوند، عبارتند از:

 1. استرس
 2. تغییر الگوی خواب
 3. خستگی شدید
 4. غذاها و نوشیدنی های خاص
 5. تغییرات آب و هوایی و گرمای زیاد
 6. ورزش
 7. بوهای خاص
 8. سیگار کشیدن
 9. نورهای شدید
 10. تغییرات هورمونی در خانم ها (تغییرات هورمون هایی مثل استروژن و پروژسترون در دوران قاعدگی بارداری و یائسگی)
 11. صداهای بلند
 12. نخوردن غذا
 13. استفاده از الکل
 14. رفتن به مسافرت
 15. استفاده از داروهای خاص (مانند نیتروگلسیرین)

>> چه غذاهایی باعث ایجاد میگرن می شوند ؟

ممکن است بعضی از غذاها در ایجاد میگرن هم نقش داشته باشند که شامل موارد زیر می شوند:

 1. الکل یا نوشیدنی های دارای کافئین (قهوه، شکلات، چای، نوشابه و سودا)
 2. انواع نان ها
 3. پیتنزا، بادام زمینی و جگر مرغ
 4. افزودنی های غذایی مثل نیترات (در گوشت ها، هات داگ و پپرونی) ، اسپرتیم (شکر مصنوعی) و مونوسدیم گلوتامیک
 5. تیرامین که به طور طبیعی در بعضی از غذاها وجود دارد

وقتی غذاها ترش می شوند یا در یخچال می مانند، میزان تیرامین موجود در این غذاها هم افزایش می یابد. این غذاها می تواند شامل موارد زیر باشد:

 1. پنیرها
 2. کلم رنده شده و آب پز با سرکه
 3. شراب قرمز
 4. سبوس یا چاشنی چینی (ترکیبی از لوبیای جوشانده، شیر و غیره)
 5. ماهی دودی

جلوگیری از چروک صورت با کمک مواد غذایی

امیر علوی بازدید : 0 شنبه 26 آبان 1397 نظرات ()

جلوگیری از چروک صورت با کمک مواد غذایی

>> جلوگیری از چروک صورت با کمک مواد غذایی

اگر به تازگی متوجه چین و چروک هایی در روی صورتتان شده اید، نگران نباشید زیرا فقط شما نیستید که این مشکل را دارید. درصد زیادی از خانم ها اعتراف کرده اند که ترجیح می دهند به جای داشتن اندامی متناسب، صورتی بدون چین و چروک داشته باشند.   جلوگیری از چروک صورت   خیلی از افراد حتی از کرم های گران قیمت برای جلوگیری از چین و چروک در صورت خود استفاده می کنند ولی در این مقاله، می خواهیم نقش مواد غذایی در جلوگیری از چروک صورت را برای شما توضیح بدهیم؛ در واقع هر یک از مواد غذایی که ما در رژیم غذاییمان مصرف می کنیم، تاثیر زیادی در ظاهر و زیبایی ما دارند؛ خواندن این مقاله را به کسانی پیشنهاد می کنیم که نمی خواهند در صورتشان چین و چروکی ایجاد بشود.   جلوگیری از چروک صورت

 

1. از خوردن غذاهای سمی خودداری کنید

غذاهای سمی به موادی گفته می شوند که باعث پیرتر نشان دادن صورت شما می شوند. غذاهای سمی شامل مواد فرآوری شده، انواع فست فودها، نمک و شکر می شود. از مصرف شکر هم باید پرهیز کنید زیرا تاثیر زیادی در ایجاد چین و چروک دارد و شما را پیرتر از سن واقعی تان نشان می دهد.

2. آمینو اسید مصرف کنید

یکی دیگر از دلایل ایجاد چین و چروک، کاهش کلاژن و الاستین در پوست است که با افزایش سن، تاثیرات خود را نشان می دهد. آمینو اسیدهایی که در منابع پروتئینی یافت می شوند، می توانند پوست را بازسازی و ترمیم کنند. منابعی که سرشار از آمینو اسیدها هستند، عبارتند از:

 1. گوشت
 2. ماهی
 3. تخم مرغ
 4. پنیر سویا
 5. غلات
 6. مغزها
 7. تخم های گیاهی

3. سبزیجات سبز رنگ مصرف کنید

کلم بروکلی، کلم پیچ، اسفناج و خردل پوست شما را هیدراته (مرطوب) و سالم نگه می دارند. استفاده از آب میوه های سبز رنگ هم راهی عالی برای جذب مواد مغذی و انواع آنتی اکسیدانت ها است.

4. فیتوسرامیدها

وقتی سن ما بالاتر می رود، لایه اولیه پوست نازک و ضعیف می شود و مستعد خشکی و چین و چروک می شود. علاوه بر این، تولید سارمید (مولکول هایی که پوست را سفت نگه می دارند) هم کاهش می یابد. فتوسرامیدها، سرامیدهای گیاهی هستند که در گندم، برنج قهوه ای، اسفناج و چغندر یافت می شوند و می توانند از لایه خارجی پوست به خوبی محافظت کنند.

5. آنتی اکسیدانت ها

در معرض نورآفتاب قرار گرفتن هم یکی از دلایل پیری پوست است. خورشید، رادیکال های آزادی را تولید می کند که می تواند بطور دائمی سلول های پوست را از بین ببرد. البته به غیر از نور آفتاب، یک رژیم غذایی ناسالم هم می تواند چنین کاری را با پوست شما انجام بدهد. غذاهایی که سرشار از آنتی اکسیدانت و کاروتینوئید هستند، عبارتند از:

 1. گوجه فرنگی
 2. هویج
 3. کدو تنبل
 4. کلم پیچ

این مواد غذایی می توانند از پوست در برابر عوامل مخرب محافظت کنند و آسیب هایی که به پوست وارد شده است را هم بهبود ببخشند.

6. غذاهای سرشار از پتاسیم

اگر زیر چشمانتان گود و تیره است، شاید بخاطر ژنتیک باشد ولی می تواند بخاطر مصرف غذاهای سرشار از سدیم هم باشد. بسیاری از سبزیجات و میوه ها مثل سیب زمینی، عدس، مرغ خانگی و غیره سرشار از پتاسیم هستند می توانند اثرات سدیم را هم خنثی کنند.

7. چای رویبوس

چای رویبوس سرشار از پلی فنول است که از پوست در برابر پیری زود هنگام محافظت می کند، پوست را آب رسانی می کند و می تواند جایگزینی برای قهوه باشد که باعث خشکی پوست می شود.

8. غذاهای ترش شده

غذاهای پروبیوتیک، فرآیند گوارش را در بدن منظم می کنند و باکتری های مفید را در شکم نگه می دارند که باعث می شود پوست صورت سالم تر، جوان تر و زیباتر بنظر برسد. کلم، کفیر و سبزی های ترش شده سرشار از پروبیوتیک هستند.

9. آووکادو

آووکادو سرشار از چربی های مفید و همچنین گلوتاتیون است؛ گلوتاتیون سرشار از موادی است که مانع پیری پوست می شوند. آووکادو خاصیت سم زدایی هم دارد و توکسین ها را از بدن شما خارج می کند. گلوتاتیون به رفع آکنه و چین و چروک کمک می کند و حتی از پیشرفت انواع خاصی از سرطان هم می تواند جلوگیری کند.

10. عسل 

اگر از خوردن مواد شیرین لذت می برید، بجای اینکه به سراغ شکر بروید می توانید عسل مصرف کنید. عسل، آنتی ویروس و آنتی اکسیدانت است و باعث التهاب در سطح پوستتان نمی شود. شما می توانید به عنوان ماسک صورت هم از عسل استفاده کنید.

11. توت

توت انواع مختلفی دارد مثل بلوبری و تمشک. توت ها حاوی پلی فنول، ویتامین ها، پرو بیوتیک و آنتی اکسیدانت هستند. حتما توت را به رژیم غذاییتان اضافه کنید زیرا باعث تولید سلول های جدید می شود و در نتیجه پوستتان هم از نو ساخته می شود.

12. چای سبز

مصرف منظم چای سبز در جلوگیری از چین و چروک بسیار موثر است. اثرات فوق العاده مفید چای سبز برای پوست، احتمالا به مقدار بالای کاتچینی که چای سبز دارد مربوط می شود. کاتچین به ترکیباتی گفته می شود که آنتی اکسیدانت های زیادی دارند و سرشار از مواد مفید برای پوست هستند. برای اینکه نهایت استفاده از کاتچین موجود در چای سبز را داشته باشید، بجای استفاده از چای سبز کیسه ای، خود چای را به مدت 5 دقیقه دم کنید.

13. گندم سیاه

گندم سیاه، منبعی غنی از روتین است که یک فلاون محسوب می شود و به بدن کمک می کند تا از ویتامین C نهایت استفاده را بکند. روتین به افزایش سطح کلاژن در پوست هم کمک می کند و پوست را انعطاف پذیرتر و سفت تر نگه می دارد. گندم سیاه پوست کنده، حاوی پروتئین هستند؛ پروتئینی که گندم سایه دارد، شامل 8 آمینو اسید ضروری برای ترمیم پوست می شود. از گندم سیاه می توانید برای وعده صبحانه تان هم استفاده کنید که بسیار لذیذ هستند.

14. ماهی قزل آلا

ماهی قزل آلا هم یک غذای ضد چروک محسوب می شود. ماهی قزل آلا منبعی غنی از اسیدهای چرب امگا 3 را برای بدن فراهم می کند که باعث رطوبت رسانی به پوست شده و از پوست در برابر امواج مضر محافظت می کند.  

 کلینیک پوست و مو رز کلیه خدمات پوست و زیبایی اعم از تزریق بوتاکس و ... را به علاقه مندان گرامی ارائه می نماید.

آیا تزریق بوتاکس خطرناک است ؟

امیر علوی بازدید : 0 شنبه 26 آبان 1397 نظرات ()

آیا تزریق بوتاکس خطرناک است ؟ بررسی اثرات جانبی تزریق بوتاکس

>> آیا تزریق بوتاکس خطرناک است ؟

 مقاله امروز " کلینیک پوست و مو رز" به خطرناک یا سمی بودن تزریق بوتاکس اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره کاربرد و اثرات جانبی تزریق بوتاکس اطلاعات بیشتری بدست بیاورید. بوتاکس، داروی قابل تزریقی است که از سم بوتولینوم توکسین نوع A ساخته می شود.

اگرچه این داروی قابل تزریق، همان سمی است که باعث مسمومیت غذایی می شود ولی اثرات آن بر حسب میزان تزریق و نوع درمان متفاوت است.     آیا تزریق بوتاکس خطرناک است   از بوتاکسدر دوزهای بسیار کمی استفاده می شود. به محض اینکه بوتاکس به بدن بیمار تزریق شود، از انتقال سیگنال های رشته های عصبی به ماهیچه ها جلوگیری می کند و اینکار باعث می شود تا ماهیچه ها نتوانند منقبض بشوند و در نتیجه خط ها و چین و چروک ها هم بهبود می یابند.

>> آیا تزریق بوتاکس بی خطر است ؟

اگرچه سم بوتولینوم توکسین می تواند باعث مرگ انسان بشود ولی استفاده از این سم در دوزهای کوچک کاملا بی خطر است. دانشمندان کشف کرده اند که استفاده از بوتاکس در زیبایی، ریسک کمتری نسبت تزریق بوتاکس برای درمان بیماری ها دارد و به خاطر همین دوزهای کمی از بوتاکس برای بیماران تجویز می شود.     تزریق بوتاکس  معمولا اگر بوتاکس بر طبق استانداردهای سازمان غذا و داروی آمریکا تهیه نشود و یا بوتاکس توسط پزشک بی تجربه ای تزریق شود، بیمار شاهد عوارض جانبی خواهد بود. اگر باردار هستید و یا به نوزاد خود شیر می دهید، نمی توانید بوتاکس تزریق کنید.

>> از بوتاکس چه استفاده هایی می شود ؟

بوتاکس بیشتر بخاطر توانایی اش در رفع خطوط و چین و چروک ها شناخته می شود. تزریق بوتاکس می تواند از انقباض ماهیچه هایی جلوگیری کند که باعث خطوط و چین و چروک های زیر می شوند:

 1. خطوط پنجه کلاغی یا چین و چروک هایی که در گوشه سمت بیرونی چشم ها وجود دارند
 2. خطوط اخم که بین ابروها وجود دارند
 3. چین های روی پیشانی

از بوتاکس برای درمان مشکلات مربوط به ماهیچه ها هم استفاده می شود که شامل:

 1. تنبلی چشم ها
 2. انقباض های ناگهانی چشم
 3. میگرن های شدید
 4. اسپاسم های گردن (اختلال کشیدگی عضلات گردن)
 5. بی اختیاری ادراری
 6. تعریق بیش از حد
 7. و سایر مشکلات عصبی

>> اثرات جانبی تزریق بوتاکس

اگرچه تزریق بوتاکس بی خطر است ولی احتمال بروز اثرات جانبی بعد از تزریق هم وجود دارد. اثرات جانبی تزریق بوتاکسعبارت است از:

 1. درد، کبودی و تورم در بخشی از بدن که بوتاکس تزریق شده است
 2. سردرد
 3. تب
 4. سرد شدن بدن و احساس سرما

بعضی از اثرات جانبی فقط مربوط به بخش هایی می شوند که بوتاکس تزریق شده است. برای مثال، اگر در ناحیه چشم خود بوتاکس تزریق کرده اید، امکان دارد که با اثرات جانبی زیر درگیر شوید:

 1. افتادگی پلک چشم
 2. ابروهای ناهموار
 3. خشکی چشمها
 4. جاری شدن اشک از چشم ها

تزریق بوتاکس در اطراف دهان، ممکن است منجر به لبخند کج یا تراوش آب از دهان بشود.بیشتر اثرات جانبی موقت هستند و در عرض چند روز ناپدید می شوند. افتادگی پلک چشم، تراوش آب از دهان و عدم تقارن صورت بخاطر تاثیر توکسین بر روی ماهیچه های اطراف بوجود می آیند و این دسته از اثرات جانبی ممکن است چند هفته بعد رفع بشوند. در نمونه های بسیار نادری، ممکن است تزریق بوتاکسباعث ایجاد نشانه های بیماری در فرد بشود. در صورت بروز اثرات جانبی زیر باید به پزشک مراجعه کنید:

 1. ایجاد مشکلاتی در صحبت کردن
 2. ایجاد مشکلاتی در بلعیدن غذا
 3. ایجاد مشکلاتی در نفس کشیدن
 4. مشکلات بینایی
 5. بی اختیاری ادراری
 6. ضعف عمومی بدن

>> آیا تزریق منظم بوتاکس اثرات جانبی خاصی به دنبال دارد ؟

از آنجایی که اثرات تزریق بوتاکس موقت است، بیشتر افراد به طور مرتب بوتاکس تزریق می کنند. تحقیقات بسیار کمی در زمینه میزان ماندگاری و بی خطر بودن بوتاکس انجام شده است. در سال 2015، بر روی بیمارانی که برای درمان بی اختیاری ادراری خود هر 6 ماه بوتاکس تزریق کرده اند، تحقیقاتی انجام شده است؛ در این تحقیقات مشاهده شده است که با تزریق منظم بوتاکس، احتمال بروز اثرات جانبی آن افزایش نمی یابد و این دسته از بیماران حتی شاهد نتایج بهتری از تزریق بوتاکس برای درمان مشکل خود بوده اند. این تحقیقات نشان می دهد که ممکن است اثرات مضر تزریق بوتاکسبعد از دهمین بار یا یازدهمین بار بوجود بیایند. اثرات جانبی که ممکن است بعد از تزریق مکرر بوتاکس بوجود بیایند عبارتند از:

 1. حالت تهوع و استفراغ
 2. تورم
 3. مشکلاتی در جویدن غذا
 4. ضعف عضلات گردن
 5. تپش قلب
 6. گرفتگی صدا و غیره

>> نکاتی در مورد تزریق بوتاکس

 1. اگر قصد تزریق بوتاکس را دارید، حتما از متخصص با تجربه کمک بگیرید. هر چه متخصص با تجربه تر و با مهارت تر باشد، عوارض و اثرات جانبی تزریق بوتاکس کاهش می یابد.
 2. اثرات توکسین بین 3 تا 6 ماه ماندگاری دارد و لازم است بعد از این مدت دوباره برای تزریق اقدام نمایید.
 3. تزریق بوتاکس هم مانند هر فرآیندی دارای اثرات جانبی است. شما می توانید در مورد اثرات جانبی بعد از تزریق و دوره ریکاوری با متخصص به طور مفصل صحبت نمایید. متخصص به تمام سوالات شما جواب می دهد و در مورد مزایای تزریق هم برای شما توضیحاتی را خواهد داد.

>> هزینه تزریق بوتاکس در " کلینیک تخصصی پوست و مو رز"

کلینیک پوست و مو رز" با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات بوتاکس را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

همه مواردی که باید در مورد تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو بدانید

امیر علوی بازدید : 0 شنبه 26 آبان 1397 نظرات ()

همه مواردی که باید در مورد تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو بدانید

 >> تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

مقاله امروز " کلینیک پوست و مو رز" به تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره مزایا، اثرات و عوارض جانبی تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو اطلاعات بیشتری بدست بیاورید. تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها به فرآیندی گفته می شود که خطوط اخمی که بین ابروها وجود دارد را برطرف می کند.

تزریق بوتاکس می تواند ابروها را در صورت بالاتر هم ببرد. با تزریق بوتاکس، ماهیچه های زیرین ابرو و همچنین ماهیچه های بین دو ابرو بطور موقت فلج می شوند و باعث نرمی و لطافت پوست صورت هم می شود. تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو در ماهیچه های پیشانی هم تاثیر می گذارد و حتی می تواند باعث بازتر شدن چشم بیمار هم بشود.

 

تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

 

>> تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها به چه صورت است ؟

جدا از مزیت هایی که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم، تزریق در انتهای ابرو هم می تواند باعث فلج شدن ماهیچه های ابرو بشود. مقدار بالا رفتن ابروها در هر بیمار متفاوت است و بستگی به سن بیمار و کیفیت ماهیچه های ابرو دارد. برای خطوط پیشانی که بین ابروها وجود دارد، تزریق می تواند به رفع چین و چروک های عمیق بین ابروها کمک زیادی بکند. تزریق بدون عمل جراحی انجام می شود و با لیفت ابروهایی که در گذشته با عمل جراحی انجام می شد و شامل برش و برداشتن مقداری از پوست صورت بود، کاملا متفاوت است. البته بعضی از بیماران ترجیح می دهند که همزمان با تزریق بوتاکسبرای لیفت ابرو ، جراحی زیبا سازی پلک چشم را هم انجام بدهند تا بتوانند به نتایج بهتری برسند.

 

تزریق بوتاکس

 

>> آیا کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها هستید؟

تزریق تنها به افراد بالغی که حداقل 18 سال سن دارند، توصیه می شود. تزریق بوتاکس برای تمام زنان و مردانی که در روی صورتشان خطوط اخم دارند، مناسب است. ممکن است افرادی که دارای خطوط اخم هستند، تا به حال از راه های زیادی برای رفع این خطوط استفاده کرده باشند که هیچ تاثیری برای آنها به دنبال نداشته است. البته قبل از اینکه در مورد تزریق بوتاکسبرای لیفت ابرو تصمیمی بگیرید، باید اول با متخصص مشورت نمایید تا در مورد عوارض های احتمالی برای شما توضیح بدهد. شما کاندید خوبی برای تزریق برای لیفت ابروها نیستید، اگر باردار هستید یا به نوزاد خود شیر می دهید زیرا توکسین به نوزادها و جنین های به دنیا نیامده آسیب می رساند.

>> بیمار در طول تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها، چه توقعاتی می تواند داشته باشد؟

تزریق بوتاکسبرای لیفت ابرو بسیار ساده است. تزریق فقط چند دقیقه طول می کشد ولی قبل از تزریق، بیمار باید یک سری از کارها را باید انجام بدهد؛ مثلا نباید از داروهای رقیق کننده خون استفاده کند. قبل از تزریق ، متخصص از کرم بی حسی برای کاهش درد استفاده می کند.

>> نتایج تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

نتایج حاصل از تزریق برای لیفت ابرو به سرعت مشخص می شود و همچنین دوره ریکاوری بیمار هم بسیار کوتاه است. تحقیقات نشان می دهد که با وجود اینکه نتایج اولین تزریق برای لیفت ابرو ، در طول هفته اول مشخص می شود ولی احتمال دارد که نتایج مهم و چشمگیر آن یک ماه بعد از تزریق مشخص بشود. مدت ماندگاری بوتاکس در هر بیماری متفاوت است و حتی ممکن است در بعضی از بیماران تا 6 ماه هم ماندگاری داشته باشد. یکی از دلایلی که اکثر بیماران بوتاکس را به عمل جراحی ترجیح می دهند این است که تزریق بوتاکس دوره ریکاوری کوتاهی دارد. بعد از تزریق، می توانید کارهای روزمره خودتان را انجام بدهید ولی بیشتر متخصصها پیشنهاد می کنند که بهتر است حداقل دو ساعت بعد از تزریق استراحت کنید.

>> اثرات جانبی تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها

به طور کلی،تزریق برای اکثر افراد بی خطر است و عوارض خاصی را به دنبال ندارد. بهر حال ممکن است تزریق اثرت جانبی خاصی را هم به دنبال داشته باشد. ممکن است بعد از تزریق، شاهد مقداری قرمزی، تورم و کبودی در بخش ابروها و پیشانی تان باشید. معمولا این دسته از اثرات جانبی بعد از یک هفته از بین می روند.

>> اثرات جانبی خفیف تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها عبارت است از:

 1. سردرد
 2. ایجاد زخم
 3. بی حسی در قسمت ابروها

علاوه بر عوارضی که نام بردیم، ممکن است در اثر تزریق نادرست بوتاکس، خطوط جدیدی در فاصله بین دو ابرو بوجود بیایند. در واقع برای لیفت ابروها باید از میزان مناسبی از بوتاکس استفاده بشود و تزریق بیش از حد بوتاکس عوارض زیادی را به دنبال دارد. اثرات جانبی جدی به ندرت اتفاق می افتند. اثرات جانبی که بیمار در صورت مشاهده باید به پزشک مراجعه کند، عبارتند از:

 1. مشکلاتی در نفس کشیدن
 2. افتادگی ابروها
 3. افتادگی پلک چشم
 4. مشکلاتی در غذا خوردن و بلعیدن
 5. تغییراتی در صحبت کردن

هیچوقت خودتان اقدام به تزریق بوتاکسنکنید زیرا این کار عوارض خطرناکی را به دنبال دارد؛ حتما باید در کلینیک پوست و مو تزریقرا انجام بدهید.

>> آیا تزریق بوتاکس تاثیری در لیفت ابروها و رفع چین و چروک های بین دو ابرو دارد؟

اثرات تزریق بوتاکس در لیفت ابرو، چند روز بعد از تزریق مشخص می شود. برای اینکه به نتایج ماندگار و رضایت بخشی برسید، باید هر چند ماه بوتاکس بیشتری تزریق کنید. هر چقدر در طول زمان، بوتاکس بیشتری تزریق کنید، احتمال اینکه ماهیچه های اطراف ابرو از کار بیفتند و خطوط بین ابروها هم محو بشوند، بسیار بیشتر است. البته متخصص در مورد زمان مناسب برای مراجعه مجدد به کلینیک شما را راهنمایی خواهد کرد. در واقع، هر زمان که چین و چروک های بین دو ابرویتان دوباره به حالت قبل برگشتند، می توانید برای تزریق مجدد به کلینیک پوست و مو مراجعه نمایید.

>> هزینه تزریق بوتاکس در " کلینیک تخصصی پوست و مو رز "

هزینه تزریق بوتاکس به دو شکل محاسبه می شود؛ یا از طریق تعداد واحدهای بوتاکس استفاده شده و یا با توجه به بخشی که بوتاکس تزریق می شود. ممکن است متخصص واحد بیشتری از بوتاکس را برای لیفت ابروها تزریق کند. معمولا بیمه های سلامت هم تزریق بوتاکس برای لیف ابروها را تحت پوشش خود قرار نمی دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس ، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

تزریق بوتاکس زیر بغل و عوارض بوتاکس زیر بغل چه می باشد

امیر علوی بازدید : 7 جمعه 04 آبان 1397 نظرات ()

تزریق بوتاکس زیر بغل و عوارض بوتاکس زیر بغل چه می باشد

>> تزریق بوتاکس زیر بغل

مقاله امروز " کلینیک پوست و مو رز" به تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره نحوه تزریق، نتایج، اثرات جانبی و آمادگی های قبل از تزریق بوتاکس زیر بغل اطلاعات بیشتری بدست بیاورید. تزریق بوتاکس برای درمان بسیاری از مشکلات استفاده می شود.

بوتاکس سمی است که میکروب خاصی آن را تولید می کند ولی لازم نیست در این مورد نگران باشید زیرا کاربرد این سم در علم پزشکی کاملا بی خطر است.  

بوتاکس زیر بغل  

 

وتاکس کاربردهای زیادی دارد، مثلا چین و چروک های صورت را با فلج کردن ماهیچه های صورت به طور موقت از بین می برد. متخصص ها از تزریق بوتاکسبرای مشکلات عصبی ماهیچه ای مثل میگرن،  اسپاسم های ماهیچه ای و هایپرهیدروز هم استفاده می کنند. "هایپرهیدروز" اصطلاحی پزشکی است که به معنای تعریق بیش از حد است. تعریق یکی از وظایف طبیعی بدن است که از گرم شدن بیش از حد بدن جلوگیری می کند؛ هایپرهیدروز شامل افرادی می شود که تعریق غیر عادی دارند؛ مثلا هنگامی که هوا گرم نیست، باز هم عرق می کنند. استفاده از مواد ضد تعریق هم برای این افراد اثری ندارد.

 

تزریق بوتاکس

 

>> تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد

تزریق بوتاکس برای افرادی کاربرد دارد که مشکل هایپرهیدروز یا تعریق بیش از حد را دارند. شما هم کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس هستید اگر میزان تعریق شما با استفاده مکرر از مواد ضد تعریق کاهش پیدا نکرده است. استفاده از بوتاکس برای افرادی که زیر بغل آنها بیش از عرق می کند، مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا هم هست. ممکن است از تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق در نقاط دیگر بدن هم استفاده بشود مثل صورت، پا، دست و غیره؛ البته میزان تاثیر بوتاکس برای کاهش تعریق در سایر نقاط به غیر از زیر بغل، قابل پیش بینی نیست و هنوز در حال بررسی است. تزریق بوتاکس از پیام های شیمیایی که از طرف مغز برای غدد زیر بغل ارسال می شود، جلوگیری کرده و در نتیجه مانع تعریق غدد زیر بغل می شود. تزریق بوتاکسزیر بغل مانع تعریق سایر بخش های بدن نمی شود زیرا بدن شما احتیاج دارد تا دمای خود را متعادل کند و اجازه ندهد که دمای بدن بیش از حد بالا برود.

>> نحوه تزریق بوتاکس در زیر بغل

اگر تزریق بوتاکس توسط متخصص با تجربه ای در زیر بغل تزریق بشود، بیمار شاهد بهترین نتایج حاصل از آن خواهد بود. تزریق بوتاکس زیر بغل مدت زمان زیادی طول نمی کشد و در کلینیک انجام می شود. متخصص با استفاده از سوزنی کوچک، بوتاکس را در زیر بغل شما تزریق می کند. بوتاکس در چند نقطه از زیر بغل تزریق می شود و برای جلوگیری از درد، متخصص کمپرس سرد را در اختیار شما قرار می دهد و یا زیر بغل شما را بی حس می کند. به محض اینکه فرآیند تزریق بوتاکس زیر بغل شما به اتمام برسد، می توانید به سر کار خود بروید و فعالیت های روتین خود را انجام بدهید. ممکن است متخصص برای چند روز بعد از تزریق بوتاکس هم برنامه ریزی کند تا مجددا زیر بغل شما را بررسی نماید. در طی فرآیند تزریق بوتاکس، معمولا از 50 واحد بوتاکس برای تزریق در هر زیر بغل استفاده می شود. هر چه واحد بوتاکس بیشتری در هر زیر بغل تزریق بشود، اثرات خشک ماندن زیر بغل هم به مدت طولانی تری ادامه می یابد.

>> نتایج تزریق بوتاکس در زیر بغل

معمولا 2 الی 7 روز بعد از تزریق بوتاکس، بیمار می تواند شاهد توقف تعریق در زیر بغل خود باشد. خشکی زیر بغل می تواند بین 4 الی 14 ماه ادامه داشته باشد و بعد از این مدت، بیمار نیاز دارد تا مجددا اقدام به تزریق بوتاکس نماید. بهترین زمان برای تزریق مجدد بوتاکس در زیر بغل، 6 ماه بعد از اولین تزریق است. البته تزریق بوتاکس در زیر بغل هم به وضعیت و خصوصیات بیمار بستگی دارد و حتی در بعضی از بیماران هیچ تاثیری در کاهش میزان تعریق آنها ندارد. دو هفته بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل که شاهد تاثیرات اولیه تزریق بوتاکس خواهید بود، باید مجددا به کلینیک پوست و مو مراجعه نمایید تا متخصص وضعیت شما را به طور دقیق بررسی نماید و در صورتی که در نقاط خاصی از زیر بغل، بوتاکس تزریق نشده باشد، متخصص می تواند مجددا اقدام به تزریق بوتاکسنماید.

>> میزان تاثیر بوتاکس برای کاهش تعریق

در حال حاضر، استفاده از بوتاکس برای درمان تعریق زیر بغل مورد تایید متخصصان است. تحقیقات نشان داده است که بوتاکس می تواند 80 الی 90 درصد از تعریق را در زیر بغل کاهش بدهد. از تزریق بوتاکسبرای کاهش تعریق در پیشانی هم استفاده می شود و می تواند تا 75 درصد تعریق را در ناحیه پیشانی کاهش بدهد.

>> آمادگی و اقدامات قبل از تزریق بوتاکس در زیر بغل

برای آمادگی برای تزریق بوتاکسزیر بغل :

 1. 2 الی 3 روز قبل از تزریق بوتاکس، زیر بغل خودتان را شیو نکنید.
 2. اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، چند روز قبل از تزریق بوتاکس مصرف این داروها را قطع نمایید تا از کبودی زیر بغلتان جلوگیری نمایید.
 3. اگر داروی خاصی مصرف می کنید، حتما متخصص را در جریان بگذارید.

>> عوارض تزریق بوتاکس زیر بغل

تحقیقات بسیاری در زمینه میزان بی خطر بودن استفاده از بوتاکس برای زیر بغل انجام شده است. اکثر بیماران می توانند اثرات جانبی آن را تحمل کنند. اگرچه بوتاکس تنها در زیر بغل تزریق می شود ولی می تواند روی سایر بخش های بدن هم تاثیر بگذارد. عوارض احتمالی تزریق بوتاکسزیر بغل عبارت است از:

 1. درد در زیر بغل
 2. کبودی زیر بغل
 3. نشانه های سرماخوردگی در بیمار
 4. مشکل بینایی
 5. مشکل صحبت کردن
 6. سخت نفس کشیدن
 7. بی اختیاری ادرار
 8. سستی ماهیچه های کل بدن و احساس خستگی مفرط
 9. ایجاد واکنش های آلرژیک در بدن
 10. سر درد
 11. درد در ناحیه گردن

البته احتمال بروز اثرات جانبی جدی مثل مشکل بینایی و غیره به ندرت در بین بیماران بوجود می آید. در واقع اثرات جانبی وقتی بوجود می آیند که بوتاکس روی کل بدن بیمار تاثیر گذاشته باشد.

>> هزینه تزریق بوتاکس زیر بغل در " کلینیک تخصصی پوست و مو رز"

معمولا بیمه های سلامت، تزریق بوتاکس زیر بغل را تحت پوشش خود قرار می دهند ولی لازم است در این مورد تحقیقات بیشتری انجام بدهید. " کلینیک تخصصی پوست و مو رز" با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات تزریق بوتاکس را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس زیر بغل، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

تزریق بوتاکس و عوارض بوتاکس و هزینه بوتاکس

امیر علوی بازدید : 1 جمعه 20 مهر 1397 نظرات ()

>> تزریق بوتاکس :

تزریق بوتاکس چیست ؟ آیا به دنبال راهی برای رهایی از چین و چروک های صورتتان هستید؟ از خط اخم و لبخند روی صورتتان خوشتان نمی آید؟ ما برای شما راه حل خوبی داریم، مقاله ی امروز ما بهتزریق بوتاکس اختصاص دارد. آیا می دانستید که بوتاکس ماده ای سمی ست که باکتری خاصی به نام کلسترودیوم بوتولینوم آن را تولید می کند؟

این باکتری در طبیعت و حتی بدن جانداران هم یافت می شود. امروزه با پیشرفت علم، پزشکان توانسته اند با ترکیب سم بوتولینوم در سرم سدیم کلراید، از آن استفاده های زیادی بکنند. جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۰، پزشکان از بوتاکس برای درمان میگرن شدید هم استفاده کرده اند.

 

تزریق بوتاکس

 

در واقع هنگام تزریق بوتاکس از مقدار کمی از ماده بوتاکس استفاده می شود تا بتواند ماهیچه های آن قسمت را فلج کند. با ما همراه باشید تا در مورد بوتاکس توضیح بیشتری بدهیم.

>> کاربرد بوتاکس 

>>> نقاط تزریق بوتاکس  :

 1. بوتاکس صورت
 2. بوتاکس پیشانی
 3. بوتاکس لب
 4. بوتاکس گونه
 5. بوتاکس خنط خنده

بوتاکس نه تنها برای زیبایی صورت بلکه برای درمان بیماری های مختلف هم استفاده می شود. استفاده از بوتاکس برای زیبایی صورت شامل از بین بردن چین و چروک صورت و دور چشم ها، خطوط اخم، لبخند و پیشانی، چروک بین دو ابرو، تنظیم فک، بالا آوردن لب، چروک گردن، درمان تعریق زیاد در زیر بغل و کف دست، رفع ورم در زیر پوست پلک و غیره است.

 

بوتاکس

 

از بوتاکس برای درمان تعداد زیادی از بیماری ها مثل اختلالات ماهیچه ها، شکم و روده، بی اختیاری ادرار، میگرن شدید و غیره استفاده می شود. البته هنوز هم پزشکان در مورد درمان سایر بیماری ها، در حال تحقیق هستند. بوتاکس با ژل تفاوت زیادی دارد؛ بوتاکس عضله را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث فلج شدن آن می شود ولی ژل چین و چروک ها را پر می کند و امکان جابجا شدن چنین فیلری در صورت بسیار بالاست که در نتیجه باعث ظاهری نا مناسب می شود.

>> موارد منع مصرف بوتاکس :

خانم های باردار و شیرده، خانم هایی که قصد بارداری دارند، کسانی که داروهای خاصی مصرف می کنند مثل انواع آنتی بیوتیک ها و کسانی که به مواد خاصی حساسیت دارند، حتما باید پزشک پوست و مو را در جریان بگذارند چون به احتمال خیلی زیاد نمی توانند بوتاکس تزریق کنند.

تززیق بوتاکس

>> روش تزریق بوتاکس :

ابتدا پزشک نقاطی که باید تزریق انجام بشود را با محلول آنتی باکتریال، تمیز و ضد عفونی می کند. معمولا محل مورد نظر را بصورت موضعی بی حس نمی کنند و تزریق بوتاکس بصورت سرپایی انجام می شود؛

البته باز هم بستگی به بیمار دارد. تزریق بوتاکس با کمک سوزن های بسیار ظریف انسولین انجام می شود. درد خیلی کمی در هنگام تزریق بوتاکس احساس می شود. مدت زمان تزریق بوتاکس هم بستگی به نقاطی دارد که باید تزریق انجام بشود.

 

تزریق بوتاکس

>> نحوه اثر بوتاکس :

بعد از تزریق بوتاکس و جذب آن در عضله، این ماده به گیرنده هایی می چسبد که بر روی سلول های ماهیچه وجود دارند و باعث انقباض سلول های ماهیچه ای می شود و از آزادسازی پیام های شیمیایی در این عضله جلوگیری می کند و در نتیجه مانع انقباض این سلول ها می شود و باعث سفت تر شدن ماهیچه ها هم می شود.

در کل بوتاکس عضله را بطور موقت فلج می کند که حدود ۵ الی ۸ ماه ماندگاری دارد. بعد از چند ماه، بدن دوباره گیرنده های جدیدی را می سازد و در نتیجه چین و چروک و خطوط دوباره برمی گردند که در این شرایط می توان دوباره بوتاکس تزریق کرد. بوتاکس معمولا بین ۲۴ الی ۷۲ ساعت اثر می کند؛ در موارد نادری هم ممکن است تا ۵ روز طول بکشد تا بطور کامل اثر کند.

تزریق بوتاکس

>> مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس

 1. قبل از تزریق بوتاکس و در جلسه مشاوره، در صورت داشتن بیماری و یا آلرژی خاص، حتما پزشکتان را در جریان بگذارید. اگر سابقه تزریق بوتاکس دارید و یا در سال های اخیر عمل جراحی انجام داده اید، حتما به پزشک اطلاع بدهید. 
 2. تا یک هفته قبل از تزریق بوتاکس، از مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین خودداری کنید زیرا احتمال خونریزی را هنگام بوتاکس افزایش می دهد. اگر داروی خاصی مصرف می کنید، حتما پزشک را در جریان بگذارید.
 3. از مصرف الکل، سیگار و قلیان هم خودداری کنید.
 4. تا یک هفته از مصرف ویتامین E ، روغن ماهی، امگا ۳ خودداری کنید زیرا احتمال خونریزی را در حین تزریق بوتاکس افزایش می دهند.
 5. قبل از تزریق بوتاکس، آرامش خود را حفظ کنید.
 6. پزشکها توصیه می کنند که چند ساعت قبل از تزریق بوتاکس، ورزش کنید. ورزش می تواند تاثیر خوبی در آمادگی بیمار برای تزریق بوتاکس داشته باشد.
 7. چند ساعت قبل از تزریق بوتاکس، هرگونه مواد آرایشی را از روی پوست خود پاک کنید. بهتر است صورتتان را با آب گرم و صابون ملایمی بشویید تا پوستتان کاملا تمیز بشود.  

تزریق بوتاکس

>> مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

 1. تا ۴ الی ۵ ساعت بعد از تزریق بوتاکس، دراز نکشید و خودتان را به سمت جلو خم نکنید. در ۴ ساعت اول خوابیدن هم برای بیمار ممنوع است.    
 2.  بعد از تزریق بوتاکس، بهتر است تا یک ساعت بنشینید.
 3.  از ماساژ و مالش نقاطی که بوتاکس تزریق کرده اید، جدا خودداری کنید. اگر مواد بوتاکس به قسمت پلک منتقل شود، می تواند باعث افتادگی پلک ها هم بشود. 
 4.  بیمار می تواند با حرکاتی مثل اخم و خنده به حرکت مواد تزریق شده در زیر پوست (بمنظور رسیدن این مواد به قسمت مورد نظر) کمک زیادی کند.
 5.  استفاده از کمپرس سرد برای کاهش تورم و کبودی بسیار موثر است.
 6.  بعد از تزریق بوتاکس، صورتتان را با آب داغ نشویید.
 7.  تا ۲۴ ساعت از لوازم آرایشی استفاده نکنید. استفاده از لوازم آرایشی بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس، باعث جابجایی بوتاکس و حتی عفونت پوستی می شود.     
 8. از انجام فعالیت های سنگین و ورزش هم خودداری کنید. 
 9.  هنگام خوابیدن، بیمار نباید روی صورت خود بخوابد.  
 10.  تا یک هفته از داروهایی مثل آسپرین و ژلوفن استفاده نکنید زیرا باعث کبودی صورت می شوند.
 11.  تا یک هفته سیگار و قلیان نکشید و از مصرف الکل و مواد حاوی کافئین هم خودداری کنید.
 12.  از تمام داروهایی که متخصص برایتان تجویز کرده است، سر وقت و منظم استفاده کنید.
 13.  از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کنید.
 14.  تا یک هفته رفتن به سونا، استخر و جکوزی ممنوع است. 
 15. تا دو هفته بیمار نباید از لیزر برای صورت خود استفاده بکند.

تزریق بوتاکس

>> نکات مهم در مورد ماندگاری تزریق بوتاکس

دو فاکتور اصلی که بر روی ماندگاری بعد از تزریق بوتاکس تاثیر بسیار زیادی می گذارد، ناحیه ای است که بوتاکس تزریق می شود و همچنین مقدار بوتاکس تزریق شده در آن ناحیه است. فاکتورهای دیگری که رویماندگاری بوتاکس تاثیر می گذارند، عبارتند از:

 1. سن بیمار
 2. قابلیت ارتجاعی پوست
 3. عمق چین و چروک

برای مثال، اگر چین و چروک های عمیقی روی صورتتان دارید، به احتمال زیاد این چین و چروک ها بطور کامل با تزریق بوتاکس برطرف نمی شوند و بعد از مدتی اثرات بوتاکس هم به سرعت از بین می رود.

استفاده از تزریق بوتاکس بطور منظم باعث می شود تا با هر بار تزریق بوتاکس، اثرات آن هم به مدت طولانی تر روی صورت باقی بماند. بوتاکس، ماهیچه ها را فلج می کند و شما نمیتوانید از آن ماهیچه ها استفاده کنید؛ اگر از ماهیچه ها استفاده نکنید، آنها کوچکتر و کوتاه تر می شوند و این تغییر ماهیچه ها به این معنی است که با تزریق منظم بوتاکس می توانید هر دفعه به نتایج بهتری برسید.

>>> “ کلینیک پوست و مو رز” رعایت موارد زیر را بمنظور جلوگیری از ایجاد چین و چروک های جدید در صورت، به شما پیشنهاد می دهد :

بطور مرتب از ضد آفتاب استفاده کنید

هر روز از ضد افتابی با SPF30 استفاده کنید زیرا اشعه های فرابنفش خورشید می تواند باعث آسیب به پوست و حتی افزایش روند پیری پوستتان بشود. حتی بهتر است از کلاه و عینک آفتابی هم استفاده کنید. کمتر در معرض نور آفتاب قرار بگیرید تا بتوانید از ایجاد چین و چروک های جدید در روی پوستتان، جلوگیری کنید.

از سیگار کشیدن خودداری کنید

سیگار کشیدن هم می تواند باعث افزایش چین و چروک های صورت بشود و صورت شما را پیرتر از سن واقعی تان نشان بدهد. سیگار باعث لاغرتر شدن صورتتان هم می شود. اگر سیگار می کشید، می توانید از پزشک خود بخواهید که به شما کمک کند تا سیگار را ترک کنید.

به مقدار کافی آب بنوشید

هر روز به مقدار کافی آب بنوشید تا پوستتان سالم بماند. نوشیدن آب به بهبود هضم، گردش خون و عملکرد سلول های دیگر هم کمک زیادی می کند. سعی کنید هر روز حداقل ۸ لیوان آب بنوشید.

از مرطوب کننده ها استفاده کنید

از مرطوب کننده آبرسان برای پوستتان استفاده کنید. شما میتوانید از متخصص پوست در زمینه معرفی مرطوب کننده مناسب پوستتان کمک بگیرید.

غذای سالم بخورید

غذایی که می خورید، بر روی پوستتان تاثیر می گذارد. شما می توانید از دکتر یا متخصص تغذیه در زمینه معرفی غذاهای سالم کمک بگیرید.

از پاک کننده های ملایم برای پوستتان استفاده کنید

پاک کننده های ملایم می توانند هر گونه آلودگی، سلول های مرده پوست و دیگر چیزهای اضافی را از روی سطح پوستتان بردارند. پاک کننده ها می توانند به رطوبت رسانی و محافظت از پوست هم کمک زیادی بکنند.

>> تورم بعد از تزریق بوتاکس

تورم بعد از بوتاکس، از جمله عوارض شایع در بین بیماران است. ممکن است بیمار بعد از تزریق بوتاکس، مقداری تورم در ناحیه تزریق شده احساس شود که کاملا طبیعی است و بعد از ۵ الی ۶ روز بطور کامل از بین می رود و نتایج بوتاکس روی پوست مشخص می شود.

>> نتایج حال از تزریق موفقیت آمیز بوتاکس

وقتی بوتاکس با موفقیت تزریق می شود که نتایج زیر را به دنبال داشته باشد:

 1.  پوستی صاف و یکدست
 2.  ابروهایی با فرم طبیعی
 3.  رفع خطوط اخم، خنده و سایر چین و چروک های سطحی صورت
 4.  صورتی شاداب و کاملا طبیعی
 5.  هماهنگی کامل قسمت های مختلف صورت

تزریق بوتاکس

>> چه کسانی کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس هستند؟

افرادی که پوستی پر از چین و چروک و پر از خطوط اخم و لبخند دارند و در شرایط خوبی از سلامتی قرار دارند، کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس هستند. البته افرادی که برای درمان بیماری هایی نظیر میگرن و بی اختیاری ادراری از بوتاکس استفاده می کنند هم داوطلب خوبی محسوب می شوند.

>> نقش تزریق بوتاکس در کنترل میزان تعریق بدن

تزریق بوتاکس، راهی جدید برای درمان تعریق زیاد بدن است. بوتاکس دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا است و به عنوان راهی برای درمان تعریق در کسانی ست که با روش های دیگر درمان نشده اند. تزریق بوتاکس می تواند میزان تعریق را در زیر بغل، دستها، پاها و حتی صورت کاهش بدهد.

>> سوالات بیماران در مورد تزریق بوتاکس

>> تزریق بوتاکس بیشتر روی کدام چروک های صورت تاثیر بیشتری دارد؟

تزریق بوتاکس روی چروک هایی تاثیر بهتری دارد که علت بوجود آمدن این چروک ها، انقباضات عضلات صورت باشد. می توان گفت که بوتاکس روی چروک های نواحی پیشانی و گوشه های چشم تاثیر بیشتری دارد. البته تزریق بوتاکس در رفع سایر چروک های سطحی روی پوست و انواع خطوط کنار چشم ها و کنار لبها هم بسیار موثر است.

تزریق بوتاکس

>> چرا نباید نقاطی که بوتاکس تزریق کرده ایم را ماساژ بدهیم؟

وارد کردن هر گونه فشار به نقاطی که بوتاکس تزریق شده است، باعث جابجایی ماده بوتاکس در زیر پوست می شود و در نتیجه بوتاکس به نقاط دیگری منتقل می شود. انتقال بوتاکس، عوارض زیادی را برای بیمار به دنبال دارد.

>> چرا نمی توان بعد از تزریق بوتاکس، فعالیت های سنگینی مثل ورزش را انجام داد؟

بعد از بوتاکس، متخصص ها پیشنهاد می کنند که بیمار از فعالیت فیزیکی و سنگین خودداری کند زیرا این فعالیت ها باعث افزایش جریان خون به نقاطی می شوند که بوتاکس تزریق شده است و در نهایت موجب انتقال مواد بوتاکس به نقاط دیگر صورت می شوند و عوارض بدی را برای بیمار به دنبال خواهند داشت.

انتقال مواد بوتاکس به نقاط دیگر بر روی نتایج نهایی تاثیر منفی می گذارد و باعث می شود تا بیمار از نتایج تزریق بوتاکس در صورت خود، رضایت کامل نداشته باشد.

تزریق بوتاکس

>> آیا می توان از تزریق بوتاکس برای کنترل تعریق در زیر بغل استفاده کرد؟

بله، یکی از کاربردهای بوتاکس، درمان تعریق بیش از حد در زیر بغل است. با تزریق بوتاکس می توانید به راحتی تعریق بدنتان را کنترل نمایید.

>> آیا تزریق بوتاکس می تواند انقباضات پلک را هم درمان کند؟

تزریق بوتاکس می تواند انقباضات پلک و حتی چشمک زدن غیر ارادی را هم کنترل کند. بیماری استرابیسم که باعث ناهماهنگی چشم ها می شود را هم می توان با تزریق بوتاکس درمان کرد.

>> چرا نمی توان بعد از تزریق بوتاکس از سونا استفاده کرد؟

معمولا سونا فضای گرمی دارد و باعث افزایش جریان خون در بدن می شود. اگر فردی در روزهای اولی که بوتاکس تزریق کرده است به چنین محیط هایی برود، باعث جابجایی مواد بوتاکس شده و روی نتایج بوتاکس تاثیر منفی می گذارد.

>> کاربرد تزریق بوتاکس در ناحیه لگن و واژن چیست؟

در بعضی از موارد که بیمار در قسمت لگن خود، دردهای زیادی را احساس می کند، می توان با تزریق بوتاکس این دردها را کاهش داد. استفاده از بوتاکس در ناحیه ی واژن هم برای کاهش دردهای جنسی بکار می رود وتزریق بوتاکس می تواند بعضی از مشکلات جنسی را هم برطرف کند.

>> چه داروهایی برای کاهش تورم و کبودی صورت پیشنهاد می شود؟

بهتر است برای کاهش تورم و کبودی صورت، با پزشکتان مشورت کنید. در بیشتر موارد استفاده از کرم آرنیکا پرکوپس برای کاهش کبودی و تورم در صورت بیمار پیشنهاد می شود.

>> چه زمانی بیمار می تواند صورت خود را بشورد و حمام برود؟

بیمار می تواند بعد از تزریق بوتاکس به آرامی صورت خود را بشورد. البته در هنگام شستشو، نباید هیچگونه فشاری به صورت وارد شود. دمای آب هم بهتر است سرد و یا ولرم باشد؛ استفاده از آب گرم، خطر جابجایی مواد بوتاکس را به دنبال دارد. رفتن به حمام هم بهتر است یک الی دو روز بعد از تزریق بوتاکس باشد و همچنین از آب ولرم برای استحمام استفاده شود.

>> آیا می توان از ترکیب بوتاکس و فیلر صورت استفاده کرد؟

از بوتاکس و فیلر می توان بصورت همزمان در صورت بیمار استفاده کرد و منتظر نتایج رضایت بخش آن بود. در واقع استفاده از بوتاکس برای رفع چین و چروک و انواع خطوط روی صورت کاربرد بیشتری دارد و فیلر هم تاثیر خوبی روی فرم دهی و حجم دهی بافت های گود و فرو رفته روی صورت دارد.

بین انواع فیلر صورت هم تزریق چربی نتایج طبیعی و ماندگارتری را برای بیمار به دنبال دارد.

>> معمولا بوتاکس تا چند روز بعد اثرات خود را روی صورت نشان می دهد؟

نتایج حاصل از تزریق بوتاکس در صورت بیمار، نیاز به زمان دارد ولی معمولا تا ۷ روز بعد از تزریق بوتاکس می توان شاهد نتایج آن روی صورت بود.

>> آیا مکملی وجود دارد که روی ماندگاری بوتاکس تاثیر خوبی بگذارد؟

بعضی از پزشکها توصیه می کنند که استفاده از مکمل روی می تواند ماندگاری بوتاکس را هم افزایش بدهد.

>> عوارض بوتاکس :

عوارض تزریق بوتاکس شامل درد خیلی کم، ورم، قرمزی، بی حسی، بیقراری، حالت تهوع خفیف، ضعف بدن، فلج شدن ماهیچه های اطراف، افتادگی پلک، مشکل خوردن غذا، بیماری سرماخوردگی، کاهش بینایی، خس خس گلو و غیره است. معمولا بیمار نیاز به مصرف داروی خاصی ندارد.

>> تصاویر بوتاکس :

شما عزیزان گرانقدر میتوانید از از طریق این لینک تمامی نمونه کارهای مرتبط با تزریق بوتاکس را مشاهده نمایید.

>> فیلم تزریق بوتاکس :

 

 

 
00:00
 
00:30
 
 

 

>> قیمت بوتاکس :

هزینه بوتاکس بستگی به میزان بوتاکس تزریق شده در بدن بیمار دارد. “کلینیک تخصصی پوست و مو رز” با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات تزریق بوتاکس را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. در این کلینیک پوست و مو ، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس، با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس حاصل فرمایید.

 

مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس و تزریق بوتاکس در کلینیک پوست و مو

امیر علوی بازدید : 6 جمعه 20 مهر 1397 نظرات ()

>> مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس

مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس چیست ؟ مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز” به مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکساختصاص دارد. با ما همراه باشید تا در مورد مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

یکی از مواردی که بیماران زیادی برای انجام آن به کلینیک پوست و مو مراجعه می کنند، تزریق بوتاکس است. بعد از تزریق بوتاکس باید مراقبت هایی انجام شود تا از عوارض بعد از آن جلوگیری شود. با اینکه تزریق بوتاکس مزیت های زیادی دارد ولی با عدم رعایت نکات لازم، بیمار نمی تواند به نتیجه دلخواه خود برسد.

مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس

کارهایی که بیمار بعد از تزریق بوتاکس نباید انجام بدهید عبارتند از:

۱٫ فعالیت زیاد 

حداقل تا ۲۴ ساعت به خودتان استراحت بدهید تا مواد بوتاکسی که به صورتتان تزریق شده است، به خوبی در میان ماهیچه های زیر پوستتان نفوذ کند تا بتوانید شاهد بهترین نتایج باشید. فعالیت فیزیکی زیاد، مانع عملکرد درست بوتاکس می شود. 

۲٫ ضربه به محل تزریق شده

شاید بعد از تزریق بوتاکس، احساس خوبی نداشته باشید و بخواهید قسمت هایی که بوتاکس تزریق کرده اید را ماساژ بدهید و یا با دستانتان فشار بدهید ولی نباید این کارها را انجام بدهید. بعد از تزریق بوتاکس، پوست شما نیاز دارد تا ترمیم بشود و هر فشار و ضربه ای به نقاط تزریق شده، نتایج نامطلوبی را برای صورتتان به دنبال دارد.

۳٫ خوابیدن روی صورت

معمولا ۲ الی ۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس، پوست ترمیم می شود ولی بیمار نباید روی صورتش بخوابد. خوابیدن روی صورت، عوارض نامطلوبی را برای بیمار به دنبال خواهد داشت. 

۴٫ نوشیدن الکل

بعد ازتزریق بوتاکس، باید از نوشیدن الکل پرهیز کنید تا دچار عوارضی مثل کبودی صورت نشوید. حداقل چند روز قبل از بوتاکس و همچنین یک روز بعد از تزریق بوتاکس، نباید الکل مصرف کنید.

۵٫ مصرف داروهای رقیق کننده خون

بعد از تزریق بوتاکس، از مصرف هر نوع ماده ای که باعث رقیق شدن خون می شود، باید خودداری کنید. بهتر است در این مورد با دکترتان هم صحبت کنید تا دقیقا بفهمید که چه زمانی می توانید از این داروها استفاده کنید.

۶٫ لمس و ماساژ نقاط تزریق شده

علاوه بر اینکه نباید نقاط تزریق شده را ماساژ بدهید، حداقل تا ۶ ساعت بعد از تزریق بوتاکس هم نباید این نقاط را دست بزنید و لمس کنید. بعد از ۶ الی ۷ ساعت می توانید به آرامی صورتتان را با آب و صابون بشویید.  

۷٫ قرار گرفتن در معرض آفتاب و استفاده از استخر و سونا

تا زمانی که قرمزی و تورم صورتتان برطرف نشود، از قرار گرفتن در معرض آفتاب و همچنین استفاده از استخر و سونا خودداری کنید. هنگامی کهبوتاکس تزریق کرده اید، باید از صورتتان مواظبت کنید تا بتوانید شاهد بهترین نتایج باشید.

موارد زیر، سوال بسیاری از بیماران در مورد مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس است :

>> خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

بعد ازتزریق بوتاکس، بیمار باید حداقل ۴ ساعت صبر کند و در طول این مدت، نباید بخوابد و یا دراز بکشد. علاوه بر اینها، بیمار باید:

 1. هنگام خواب، سرش را بالاتر از قسمت های دیگر بدن قرار بدهد.
 2. از ورزش کردن خودداری کند.
 3. از یخ روی نقاط تزریق شده استفاده نکند.
 4. صورتش را دستکاری نکند.

بهترین کاری که شما بعد از تزریق بوتاکس میتوانید انجام بدهید، این است که در خانه استراحت کنید و صاف بنشینید.   

>> آرایش بعد از بوتاکس

بعد از تزریق بوتاکس، نکته ای که بیمار باید رعایت کند، این است که نباید به صورتش فشاری وارد کند. بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که بهتر است بیمار دو الی سه روز صبر کند تا از تورم صورت و کبودی آن کاسته شود و بعد از مواد آرایشی استفاده کند ولی در بسیاری از موارد بیمارانی بوده اند که روز بعد از تزریق بوتاکس، بدون هیچگونه فشاری به صورتشان از مواد آرایشی استفاده کرده اند و شاهد هیچگونه عوارض خاصی هم نبوده اند.

>> ورزش بعد از بوتاکس

معمولا عوارض جانبی ناشی از تزریق بوتاکس، بعد از ۲۴ ساعت و حداکثر تا ۴۸ ساعت از بین می روند. در طول این مدت، بیمار به استراحت بیشتری نیاز دارند و باید از انجام ورزش های سنگین هم خودداری کنند؛ مثلا ورزش ایروبیک باعث شدید سردرد می شود و تا چند روز باید از این ورزش خودداری کرد.

داروهایی که بیمار مصرف می کند هم باعث افزایش تعریق در هنگام ورزش می شود که در نهایت باعث جابجایی مواد بوتاکس به نقاط دیگری از صورت می شود.

برای اینکه مواد بوتاکس راحت تر به ماهیچه های هدف برسند، بیمار می تواند از ورزش های صورت استفاده کند. البته هنگام این ورزش های مفید، نباید صورت خود را لمس کنید. بیمار می تواند ناحیه ای که بوتاکس تزریق کرده است را برای پنج ثانیه منقبض کند و سپس رها کند؛ برای گرفتن نتایج بهتر می توانید روزانه چند بار این حرکات را تکرار کنید.  

>> شستن صورت بعد از بوتاکس

نکته ای که هنگام شستن صورت و همچنین در زمان استحمام اهمیت دارد، درجه حرارت مناسب آب است؛ اگر از آب گرم برای شستشوی صورت استفاده شود، تاثیر منفی و نامطلوبی را بر روی تزریق بوتاکس می گذارد. استحمام با آب گرم باعث می شود تا جریان خون به صورت افزایش پیدا کند و در نتیجه باعث جابجایی و انتقال بوتاکس می شود. انتقال بوتاکس هم باعث بوجود آمدن نتایج غیرطبیعی در صورت می شود.

بیمار برای مراقبت بیشتر بعد ازتزریق بوتاکس نباید :

 1. از وان حمامی استفاده کند که با آب داغ پر شده است.
 2. از حمام بخار استفاده کند.
 3. صورتش را با آب گرم بشورد.
 4. برای شستشوی بهتر می توانید از نکات زیر استفاده کنید:
 5. از آب سرد یا ولرم استفاده کنید.
 6. هنگام شستشو، به پوستتان استراحت بدهید و به آرامی مراحل شسشتشو را انجام بدهید.  

>> افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس

انتقال یا جابجایی بوتاکس در اثر عدم رعایت نکات لازم بعد از تزریق بوتاکس یا تزریق نادرست پزشک، می تواند باعث افتادگی پلک چشم بشود. معمولا تزریق نادرست بوتاکس به پیشانی یا به میان دو چشم و سپس جابجایی بوتاکس در این نقاط، باعث بوجود آمدن عارضه افتادگی پلک می شود.

بیماران بخاطر رفع چین و چروک های پیشانی یا چروک گوشه چشم اقدام به تزریق بوتاکس می کنند. افتادگی ابروها هم ممکن است به دنبال افتادگی پلک بوجود بیاید. مهارت پزشک در تزریق درست بوتاکس و همچنین تزریق بوتاکس در قسمت عمیق بافت زیرین پوست می تواند از انتقال بوتاکس به سایر نقاط جلوگیری کند.

>> هزینه تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس بستگی به میزان بوتاکس تزریق شده در بدن بیمار دارد.  کلینیک تخصصی پوست و مو رز با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات تزریق بوتاکس را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس، با شماره۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس حاصل فرمایید. 

تزریق بوتاکس در واژن و هزینه تزریق بوتاکس در کلینیک پوست و مو

امیر علوی بازدید : 1 سه شنبه 10 مهر 1397 نظرات ()

تزریق بوتاکس در واژن و هزینه تزریق بوتاکس در واژن در کلینیک پوست و مو

>> تزریق بوتاکس در واژن

منظور از تزریق بوتاکس در واژن چیست ؟ مقاله امروز " کلینیک پوست و مو رز" به تزریق بوتاکس در واژن اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا در مورد تزریق بوتاکس برای درمان واژینیسم، مزایا و معایب آن اطلاعات بیشتری بدست بیاورید. شاید با شنیدن بوتاکس واژن خیلی تعجب کرده اید و در مورد آن اطلاعاتی ندارید؛ ولی تزریق بوتاکس در واژن، زندگی بانوانی زیادی را عوض کرده است.

خیلی از خانم ها به دنبال محصولات تنگ کننده و جوان کننده برای واژن هستند. تزریق بوتاکس در ماهیچه لگن یا در واژن می تواند به تسکین این بافت و همچنین به رفع ناراحتی ها و دردهای خانم ها در حین رابطه کمک کند. این روش مناسب خانم هایی ست که ماهیچه های لگنی آنها در حین رابطه، بیش از حد منقبض می شود. مطالعات نشان داده است که تزریق بوتاکس در واژن می تواند سلامت و سبک زندگی خانم ها را ارتقا بدهد.

 

تزریق بوتاکس در واژن

 

>> تزریق بوتاکس برای درمان واژینیسم و سایر موارد

تزریق بوتاکس یکی از راه های درمان ناتوانی جنسی در خانم هاست. آمارها نشان می دهد که نزدیک به 43 درصد از خانم ها از این مشکل در زندگی مشترکشان رنج می برند. این دسته از خانم ها در حین رابطه درد زیادی را احساس می کنند و نمی توانند از رابطه جنسی لذت کاملی ببرند.

این مشکل در خانم های جوان باعث می شود که حتی نتوانند باردار هم بشوند. ناتوانی جنسی در خانم ها 2 دلیل دارد :

 

تزریق بوتاکس

 

دیواره ی رحم یا ماهیچه های لگنی بیش از حد منقبض می شوند و فرد نمی تواند به رابطه خود ادامه بدهد. تزریق بوتاکس در واژن یا دیواره ماهیچه های لگنی می تواند این بافت ها را تا حدی آرام کند و فرد می تواند رابطه طولانی تری نسبت به قبل داشته باشد.

دیواره ی رحم به علت افزایش سن یا مشکلات آمیزشی، بیش از حد شل می شود. تزریق بوتاکس می تواند شل بودن دیواره داخلی رحم را برطرف کند و همچنین سطح رضایت بیمار را از روابط جنسی بالا ببرد.

البته تزریق بوتاکس می تواند باعث بهبود شکل ظاهری اندام تناسلی هم بشود و اعتماد به نفس و حس رضایت از روابط جنسی را دوباره به بیمار بازگرداند.

>> تزریق بوتاکس برای درمان اندومتروز

اگر مشکلات زیر را دارید:

 1. درد زیاد در ناحیه واژینال (چه در طول رابطه جنسی، چه در هنگام استفاده از تامپون)
 2. گرفتگی شدید عضلات در حین رابطه
 3. درد در حین آزمایشات لگنی
 4. درد و گرفتگی شدید عضلات در حین ادرار و دفع مدفوع

اگر یکی یا همه ی مشکلات بالا را دارید، بهتر است برای تشخیص اندومتروز نزد پزشک چکاپ شوید.

>> مزایای بوتاکس واژن

 1. از تزریق بوتاکس برای زیبایی واژن هم استفاده می شود. تزریق بوتاکس می تواند نقش موثری در افزایش حجم سطح خارجی ناحیه واژینال، انعطاف پذیری سطح داخلی واژینال، رفع هر گونه چین و چروک در این ناحیه و همچنین افزایش میل جنسی داشته باشد؛ بنابراین از تزریق بوتاکس می توان برای جوانسازی ناحیه واژن هم استفاده کرد.
 2. تزریق بوتاکس در واژن، باعث می شود تا دوران قاعدگی خوبی را تجربه کنید. تزریق بوتاکس به کاهش درد و کاهش انقباضات زیر شکم هم کمک زیادی می کند. 
 3. با حل شدن مشکلات در حین رابطه جنسی، اعتماد به نفس خانم ها هم افزایش می یابد و سطح رضایت از زندگی زناشویی هم بالا می رود.
 4. مشکلات مثانه و بی اختیاری ادرار هم می تواند با تزریق بوتاکس به خوبی درمان شود.

>> میزان ماندگاری تزریق بوتاکس در واژن

معمولا تزریق بوتاکس در واژن، 4 الی 6 ماه ماندگاری دارد. بیمار می تواند برای تزریق مجدد بوتاکس دوباره به کلینیک پوست و مو مراجعه کند.

>> نحوه اثر تزریق بوتاکس در واژن

به محض اینکه بوتاکس به دیواره های واژن تزریق می شود، تقریبا یک هفته طول می کشد تا اثرات تزریق بوتاکس در واژن نشان داده شود.

>> تعداد جلسات لازم برای تزریق بوتاکس در واژن

در بیشتر موارد، یک جلسه تزریق بوتاکس برای درمان انقباضات دردناک مهبل کافیست. البته بعد از اتمام مدت ماندگاری 4 الی 6 ماهه بوتاکس، می توان نسبت به تزریق مجدد آن اقدام کرد.

>> چرا برای کاهش دردهای واژینال در حین رابطه، باید از بوتاکس استفاده کرد؟

اگرچه بسیاری از افراد از تزریق بوتاکس برای کاهش چین و چروک و خطوط صورت استفاده می کنند ولی تزریق بوتاکس می تواند در ریلکس کردن ماهیچه لگنی و کاهش و یا توقف انقباضات دردناک ماهیچه های واژن هم بسیار مفید و موثر باشد.

با توجه به شدت انقباضات مهبلی در بیمار، تعداد ماهیچه های واژنی که تحت تاثیر این انقباضات قرار می گیرند و همچنین سایز ماهیچه هدف، میزان دوز بوتاکسی که باید تزریق شود به خوبی مشخص می شود و در ماهیچه های بزرگتر، دوزهای بالاتری از بوتاکس تزریق می شود.

>> آیا تزریق بوتاکس در واژن درد دارد؟

تزریق بوتاکس با بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار در طول تزریق، هیچگونه دردی را احساس نخواهد کرد. تزریق بوتاکس با سوزن های بسیار کوچکی انجام می شود و بیمار نباید هیچ نگرانی بابت آن داشته باشد.

>> تزریق بوتاکس در واژن چقدر طول می کشد ؟

تزریق بوتاکس در واژن حدودا 10 دقیقه الی یک ربع طول می کشد.

>> فعالیت های لازم بعد از تزریق بوتاکس در واژن

بعد از تزریق بوتاکس می توانید ورزش های خاصی را تحت نظر پزشک انجام بدهید تا به نتایج بهتری برسید.

>> ریکاوری بیمار بعد از تزریق بوتاکس در واژن

ریکاوری بیمار بعد از تزریق بوتاکس بسیار سریع است. بیمار بعد از تزریق ، نیازی به استراحت مطلق ندارد و هیچگونه محدودیتی هم در انجام فعالیت های روتین برای بیمار ایجاد نمی شود.

>> آیا تزریق بوتاکس در واژن کار خطرناکی است؟

همانطور که می دانید، از بوتاکس استفاده های زیادی می شود؛ از رفع چروک گرفته تا درمان میگرن. استفاده از بوتاکس برای بهبود وضعیت بیمار از نظر سلامت جسمانی کار بسیار معقولانه ای است که مزیت های زیادی را به دنبال دارد.

مثلا تزریق بوتاکس برای درمان واژینیسم، اگر توسط پزشکی با تجربه و در کلینیکی با سابقه انجام بشود، می تواند مشکلات زیادی را در زندگی مشترک خانم ها حل کند. معمولا تزریق بوتاکس در دوزهای بالا می تواند مشکلات و عوارضی را برای بیمار ایجاد کند ولی پزشکی که با تجربه و کار بلد باشد، از دوز مناسبی برای تزریق بوتاکس استفاده می کند.

>> هزینه تزریق بوتاکس در واژن

هزینه تزریق بوتاکس بستگی به میزان بوتاکس تزریق شده در واژن، تجربه و مهارت پزشک متخصص و سابقه کلینیک پوست و مو دارد.

کلینیک تخصصی پوست و مو رز" با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات تزریق بوتاکس  را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس ، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

 

بوتاکس پیشانی و نحوه تزریق بوتاکس پیشانی در کلینیک پوست و مو

امیر علوی بازدید : 0 پنجشنبه 05 مهر 1397 نظرات ()

بوتاکس پیشانی و نحوه تزریق بوتاکس پیشانی در کلینیک پوست و مو

>> بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی چگونه انجام میشوذ؟ از بوتاکس پیشانی برای کاهش و رفع خطوط اخم و چین و چروک ها استفاده می شود. بوتاکس دارای تاییدیه سازمان غذا و دارو برای تزریق بوتاکس در بین خطوط افقی پیشانی است. مقاله امروز " کلینیک پوست و مو رز" به بوتاکس پیشانی اختصاص دارد.

با ما همراه باشید تا در مورد نحوه تزریق بوتاکس پیشانی، مزیت ها و عوارض آن اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

 

بوتاکس پیشانی

 

>> نحوه تزریق بوتاکس پیشانی و اثرات آن

ابتدا تمام پیشانی توسط متخصص تزریق بوتاکس ضد عفونی می شود. تزریق بوتاکس پیشانی با بیحسی موضعی انجام می شود و ماهیچه های صورت را بصورت موقت فلج می کنند تا به سمت بالا حرکت نکنند و باعث ایجاد خطوط مختلف و چین و چروک نشوند. بوتاکس پیشانی با کمک سرنگ طریفی انجام می شود. بطور کلی، تزریق بوتاکس در پیشانی در سه ناحیه مختلف انجام می شود و تزریق بوتاکس در هر یک از این سه نواحی متفاوت است و به شکل خاصی انجام می شود. این سه ناحیه عبارتند از:

 1.  قسمت بالایی پیشانی
 2. برآمدگی پیشانی میان دو ابرو
 3. خطوط پنجه کلاغی ( در اطراف چشم )

 

تزریق بوتاکس

 

>> تزریق بوتاکس در قسمت بالایی پیشانی

قسمت بالایی پیشانی، ماهیچه هایی دارد که انقباض آنها باعث بالا رفتن ابروها در صورت می شود و در نتیجه چین و چروک هایی را در قسمت پیشانی ایجاد می کند. تزریق بوتاکس برای این ناحیه در پنج نقطه انجام می شود و در افرادی که پیشانی بزرگتری دارند، تزریق بوتاکس می تواند در نقاط بیشتری هم انجام بشود.

تزریق بوتاکس در این نقاط می تواند به منظور بالا بردن ابروها یا لیفت ابروها هم انجام بشود. بوتاکس پیشانی در قسمت بالایی پیشانی باعث می شود تا سطح پیشانی صاف و بدون هیچگونه چین و چروکی بنظر برسد.

>> تزریق بوتاکس در برآمدگی پیشانی میان دو ابرو

برآمدگی پیشانی میان دو ابرو بیشتر به عنوان خط اخم شناخته می شود. این برآمدگی شامل چندین ماهیچه می شود و وقتی فرد ابروهایش را جمع می کند (یا به اصطلاح اخم میکند) ، این ماهیچه ها منقبض می شوند.

این انقباضات در طول زمان، باعث ایجاد خطوط اخم عمیق و پایداری می شوند. تزریق بوتاکس برای این ناحیه در پنج نقطه انجام می شود. تزریق بوتاکس در این نقاط باعث رفع خط اخم می شود.

>> تزریق بوتاکس در خطوط پنجه کلاغی

تزریق بوتاکس را می توان در اطراف چشم هم تزریق کرد. به خطوطی که در اطراف چشم ها ایجاد می شود، اصطلاحا خطوط پنجه کلاغی می گویند. در اطراف چشم ماهیچه ای وجود دارد که وقتی می خندید، منقبض می شود و این ماهیچه به مرور زمان باعث ایجاد خطوط ثابتی در اطراف چشم می شود.

در اطراف چشم ها، سه نقطه وجود دارند که می توان با تزریق بوتاکس و فلج ماهیچه اطراف چشم، این خطوط را به راحتی از بین برد.

>> نحوه تزریق بوتاکس پیشانی

تکنیک مورد استفاده در بوتاکس پیشانی ، باید به این صورت باشد که ماهیچه هایی که باعث این چین و چروک ها می شوند را بتوان فلج کرد. تزریق بوتاکس در پیشانی نیاز به مهارت و دقت زیادی دارد زیرا می تواند باعث عوارضی مثل افتادگی ابروها و حتی پلک ها هم بشود. مقدار بوتاکسی که برای پیشانی استفاده می شود، حتما باید توسط پزشک پوست و مو به دقت بررسی شود زیرا تزریق بیش از حد بوتاکس، باعث عوارض نامطلوبی برای صورت می شود.

>> از چه مقدار بوتاکس برای بوتاکس پیشانی استفاده می شود؟

معمولا مقدار بوتاکس موجود در هر سرنگ، بین 50 تا 200 واحد است. برای خطوط افقی پیشانی می توان از 20 واحد بوتاکس استفاده کرد. برای برآمدگی پیشانی میان دو ابرو هم می توان از 20 واحد بوتاکس استفاده کرد که به این معنی ست که بیمار می تواند 40 واحد بوتاکس را در پیشانی تزریق کند.

البته بعضی از پزشکها هم بین 8 تا 20 واحد بوتاکس را در پیشانی تزریق می کنند. شاید پزشک شما هم ابتدا از واحدهای بسیار کوچک برای تزریق در این نقاط  شروع کند و به شما 2 الی 4 هفته فرصت بدهد تا نتیجه تزریق بوتاکس پیشانی شما مشخص شود.

با توجه به نتیجه ای که از تزریق بوتاکس گرفته اید، واحد مناسب از بوتاکس برای تزریق مشخص می شود. احتمال اینکه در جلسات بعدی، دوز بالاتری از بوتاکس را دریافت کنید، بسیار بالاست. معمولا بیمار میتواند 2 الی 3 ماه بعد، برای تزریق بوتاکس مجدد به متخصص مراجعه کند.

>> میزان ماندگاری بوتاکس پیشانی

میزان ماندگاری تزریق بوتاکس در پیشانی بسیار متغیر است ولی در اکثر موارد، تا 4 ماه ماندگاری دارد. البته بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس، بیمار نباید توقع داشته باشد تا اثرات آن در روی صورت به وضوح مشخص باشد. بعضی از پزشکها توصیه می کنند که حداقل باید 14 روز صبر کنید تا اثرات تزریق بوتاکس در روی صورتتان مشخص شود. اگر بعد از این مدت، از نتایج رضایت کاملی نداشتید، می توانید برای جلسه بعدی تزریق بوتاکس نزد پزشکتان وقت بگیرید.

>> نکاتی برای پیدا کردن متخصص مناسب برای تزریق بوتاکس پیشانی

 1.  در مورد تخصص و مهارت متخصص تزریق بوتاکس به خوبی تحقیق کنید.
 2.  سعی کنید نظرات بیماران را در مورد متخصص مورد نظرتان جویا بشوید.
 3.  شما می توانید از متخصص تقاضای عکس قبل و بعد بوتاکس بیماران را هم داشته باشید.

>> سوالات بیماران در مورد تزریق بوتاکس در پیشانی

آیا در پیشانی بیمارانی که چروک های عمیق تری دارند هم به اندازه کسانی که چروک های سطحی تری دارند، بوتاکس تزریق می شود؟

بیمارانی که دارای چین و چروک های عمیق تری هستند یا ماهیچه های پیشانی آنها عملکرد سریعتری نسبت به دیگران دارند، واحدهای بیشتری از بوتاکس بر روی پیشانی آنها تزریق می شود. در افرادی که جوانتر هستند و چین و چروک های کمتری دارند، واحد بوتاکس کمتری تزریق می شود. در کل، میزان تزریق بوتاکس پیشانی به شرایط بیمار بستگی دارد.

>> فواید بوتاکس پیشانی ؟

هدف از تزریق بوتاکس پیشانی، رسیدن به صورتی کاملا طبیعی و رفع چین و چروک های پیشانی و خطوط اخم است.

>> معایب بوتاکس پیشانی ؟

تزریق نادرست بوتاکس پیشانی ، باعث می شود تا بیمار قادر نباشد براحتی اخم کند و ابروهای خود را بالا و پایین ببرد. در واقع بیمار قادر به حرکات طبیعی در صورتش نخواهد بود. همانطور که گفته شد، افتادگی ابروها و پلک چشم هم در اثر تزریق مقادیر زیاد بوتاکس بوجود می آید.

>> قیمت بوتاکس پیشانی

قیمت بوتاکس پیشانی به تعداد واحد بوتاکس مورد نیاز، نقاط تزریق بوتاکس و تجربه و مهارت پزشک بستگی دارد. " کلینیک تخصصی پوست و مو رز" با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات بوتاکس پیشانی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

امیدواریم مقاله جامع " بوتاکس پیشانی " برای شما عزیزان مفید واقع گردیده باشد.

در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس پیشانی، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

 

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 213
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 3
 • بازدید امروز : 13
 • باردید دیروز : 20
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 33
 • بازدید ماه : 200
 • بازدید سال : 200
 • بازدید کلی : 1,399