close
تبلیغات در اینترنت
کاشت مو
loading...

کلینیک پوست و مو رز

کاشت مو و کاشت موی طبیعی و فیلم کاشت مو و عکس کاشت مو و کلینیک کاشت مو و بهترین روش کاشت مو و جدیدترین روش کاشت مو و کاشت مو روش sut و کاشت مو روش fit و کاشت مو روش fut و عوارض کاشت مو

تزریق بوتاکس چانه جهت رفع خط

امیر علوی بازدید : 2 یکشنبه 30 دي 1397 نظرات ()

تزریق بوتاکس چانه جهت رفع خط

>> تزریق بوتاکس چانه

چانه یکی از نقاطی می باشد که بسیاری از مراجعه کنندگان به پزشک برای این ناحیه درخواست بوتاکس دارند. تزریق بوتاکس چانه برای موارد مختلفی صورت می گیرد، که از این موارد می توان به رفع چین و چروک های چانه، رفع افتادگی چانه، رفع خط چانه، و کوچک تر کردن فک اشاره کرد. تمامی این اهداف برای زیبایی صورت مورد استفاده قرار می گیرد و در بعضی از موارد تزریق بوتاکس چانه جنبه ی درمانی دارد.

 

تزریق بوتاکس چانه

 

>> تزریق بوتاکس برای رفع خط چانه

خط خنده و خط چانه از خطوطی هستند که در صورت بسیار تاثیر گذار بوده و این خطوط صورت افراد را بالاتر از سن واقعیشان نشان می دهد. عواملی که سبب می شود تا در این نقاط چین و چروک های زیادی ایجاد شود متفاوت بوده و در این بین می توان به افزایش سن، عدم ساخت کلاژن و الاستین در اثر پیری پوست، تاثیر جاذبه ی زمین که در این نقطه بیش تر از سایر نقاط می باشد، شلی و افتادگی پوست، خشکی پوست، افتادگی عضلات این ناحیه اشاره کرد.   تزریق بوتاکس چانه   باید بدانید که عضلاتی که در ناحیه ی فک وجود دارند، عضلاتی قوی بوده و بیش تر از سایر عضله های صورت منقبض می شوند. به همین سبب ظهور چین و چروک ها در این ناحیه از بدن بیشتر از سایر نقاط می باشد. برای از بین بردن خطوط چانه و رفع شلی و افتادگی عضلات فک در این ناحیه راهکارهای درمانی زیادی چون عمل های جراحی وجود دارد. اما بسیاری از افراد زیر بار عمل های جراحی نرفته و دوست دارند، راهکارهای سریع تر و راحت تری را تجربه نمایند. تزریق بوتاکس یکی از راهکارهای درمانی نوین برای اینگونه افراد می باشد. تزریق بوتاکس اطراف لب، و در قسمت چانه باعث فلج موقت و قابل بازگشت عضلات این ناحیه می شود و در نتیجه باعث رفع چین و چروک های ناحیه ی فک می گردد. خیلی از افراد در خصوص افتادگی بیش از حد چانه سوال می کنند و می پرسند که آیا عمل بوتاکس می تواند افتادگی شدید فک را در افرادی که حالت غبغب پیدا کرده است درمان نماید؟ جوابی که از سوی متخصصان زیبایی به این افراد داده می شود این است که تزریق بوتاکس یک راهکار درمانی موقت می باشد و در فواصل مختلف باید تزریق بوتاکس صورت بگیرد. افرادی که دچار افتادگی شدید فک می باشند، تزریق بوتاکس می تواند به طور موقت این حالت را در چهره ی افراد بهبود ببخشد. برای تاثیر بهتر و بیشتر در کنار تزریق توصیه می شود که از راهکارهای درمانی دیگر چون لیفت با نخ، تزریق فیلر یا ژل و جوانسازی پوست بهره بگیرند.

>> کوچک کردن فک با تزریق بوتاکس

داوطلبینی که هدف از تزریق بوتاکس چانه برای آن ها زاویه دار کردن صورت و یا کوچک تر کردن فک می باشد، اغلب خانم ها می باشند. بالای 90 درصد از مراجعین این امر خانم ها بوده زیرا اعتقاد دارند هر چقدر فک صورت کوچکتر باشد و صورت حالت زاویه دار داشته باشد، ظرافت زنانه صورت آن ها بیشتر می باشد. عمل های جراحی یکی از راه های کوچک تر کردن فک و زاویه دار کردن صورت می باشد. اما از راه ها کم دردسر تر و سریع تر و کم عارضه تر می توان به تزریق بوتاکس اشاره کرد. خیلی از افراد با شنیدن اینکه تزریق بوتاکس می تواند فک آن ها را کوچکتر نشان دهد، تعجب می کنند و سوالات زیادی در ذهن آن ها در این خصوص شکل می گیرد. یکی از سوالات این است که تزریق بوتاکس به چه شکل باعث کوچک تر شدن فک صورت می شود و صورت را زاویه دار نشان می دهد؟ یکی از دلایلی که سبب می شود فرد صورتی مربعی شکل و فکی بزرگ داشته باشد، بزرگ بودن عضلات جویدنی می باشد. تزریق بوتاکس عضلات جویدنی فک را شل کرده و در اثر کاهش انقباض این عضلات، و کاهش اندازه و قدرت ماهیچه ها، فک حالت مربعی خود را از دست داده و به شکل زاویه دار و بیضی، در می آید. در واقع خط فک فرد در روش تزریق بوتاکس حالت مربعی خود را کاملا از دست می دهد. یکی از سوالات رایج در خصوص تزریق بوتاکس برای کوچک تر کردن فک این است که آیا عضلات فک فرد پس از تزریق بوتاکس آسیب دیده شده و عمل جویدن با مشکل مواجه می شود یا نه؟ این نکته را باید به داوطلبین عرض کرد که تزریق بوتاکس چانه هیچ آسیبی به عمل جویدن وارد نمی کند، و عمل بلع و جویدن مانند قبل از تزریق خواهد بود.

>> تزریق بوتاکس چانه و متعادل ساختن صورت

یکی دیگر از مزیت های تزریق بوتاکس چانه متعادل سازی چهره می باشد. شاید دقت کرده باشید که برخی از افراد در چانه ی خود خط و برجستگی دارند که به آن ها چانه ی قلوه سنگی می گویند. برخی از مراجعه کنندگان از این وضعیت خود شاکی بوده و نیمرخ چهره ی خود را به خاطر این برجستگی و خط زیر لب پایین دوست ندارند، تزریق بوتاکس از راه حل های موثری می باشد، که می تواند این برجستگی و خط را از بین برده و به چانه حالت زیبایی بدهد.

>> تزریق بوتاکس چانه در کدام عضله صورت می گیرد؟

عضله ای به نام عضله ی منتالیس در چانه وجود دارد که تزریق بوتاکس در 4 نقطه ی مهم در این عضله صورت می گیرد. عضله ی منتالیس در چانه سبب به وجود آمدن ناهمواری هایی می شود که این ناهمواری ها به پوست حالتی ناصاف می دهند. تزریق بوتاکس سبب شل شدن این عضله شده و سبب صاف و هموار شدن چانه می شود. لازم به ذکر است که در بعضی از مواقع برای از بین رفتن خطوط لب از تزریق بوتاکس بر چانه استفاده می کنند. زیرا در بعضی مواقع عضلات چانه باعث پایین آوردن لب شده و این چروک ها را ایجاد می کنند، تزریق بوتاکس برروی این قسمت ها سبب فلج موقت عضله ی پایین آورنده ی لب شده و این خطوط را از بین می برند. در هنگام تزریق بوتاکس دقت نمایید که در بعضی مواقع که چین و چروک ها و خطوط خیلی عمیق می باشند، برای گرفتن نتیجه ی بهتر از روش های جوانسازی، تزریق فیلر و چربی نیز استفاده نمایید. استفاده از لیزر هم می تواند بسیار کمک کننده باشد. یکی از اشتباهات رایج افراد در تزریق بوتاکس این است که به آرایشگاه ها و افراد غیر متخصص مراجعه می نمایند، دقت کنید که بوتاکس حتما باید نزد پزشک متخصص و متعهد انجام گیرد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وب سایت کلینیک پوست و مو رز بر روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

کاشت مو به روش ترکیبی چگونه صورت می گیرد؟

امیر علوی بازدید : 0 چهارشنبه 26 دي 1397 نظرات ()

کاشت مو به روش ترکیبی چگونه صورت می گیرد؟

>> کاشت مو به روش ترکیبی

کاشت مو روش های متعددی دارد. روز به روز روش های کاشت مناسب تر و به روز تر می شوند. به همین خاطر است که در سال های اخیر متقاضیان پیوند مو بسیار بیشتر از گذشته شده اند و می توانند نتیجه ای به مراتب بهتر و طبیعی تر از کاشت مو داشته باشند. روش های FIT, FUT نام آشناترین روش هایی هستند که اکثر افراد آن ها را شنیده اند. با توجه به این که هم پوشانی مزیت ها و معایب این روش ها می تواند نتیجه ی کار را بهتر و مناسب تر کند، برخی از پزشکان به صورت ترکیبی از روش های کاشت مو FIT, FUT بهره می برند.   کاشت مو به روش ترکیبی   دلیل این امر می تواند به دست آوردن تراکم بیشتر باشد که در این روش ایجاد می شود و تعداد گرافت بیشتری از مو برای کاشت استفاده می شود. همچنین زمان کمتری نیز برای کاشت مو صرف می شود و سبب می شود تا از بانک موی فرد متقاضی کاشت، حداکثر استفاده برده شود. روش ترکیبی کاشت مو برای زمانی که مقدار طاسی در فرد بیشتر است استفاده می شود.  

کاشت مو به روش ترکیبی

 

>> کاشت مو به روش ترکیبی چگونه صورت می گیرد؟

به دلیل این که کاشت مو برای افرادی که در ناحیه ی وسیع تری از سر خود دچار طاسی هستند اگر به روش معمول انجام گیرد، کم پشتی بیش از حد را در بخش پشتی سر ایجاد می کند برای این افراد روش ترکیبی پیشنهاد می شود و کاشت مو به روش های معمول اف آی تی و اف یو تی قابل اجرا نیست و نمی توان این حجم از گرافت را برای این افراد در یک روش به دست آورد. از این رو از هر دو روش در کنار هم استفاده می شود تا بتوان حداکثر پوشش را در منطقه ی طاسی سر ایجاد کرد و ظاهری متناسب به فرد داد. در روش ترکیبی ابتدا روش اف یو تی اجرا می شود. در این روش شکاف عریضی از پشت سر بیمار به عنوان بانک مو برداشته می شود و به کار گرفته می شود. سپس در مرحله ی بعد یا چند روز بعد روش بدون جراحی اف آی تی مورد استفاده قرار می گیرد. در روش ترکیبی کاشت مو، 7000 تا 9000 تار مو یعنی 3000 تا 3500 گرافت از پشت سر برداشته می شود و در محل طاسی کاشت صورت می گیرد. البته اگر بخش پشت سر پرپشت باشد می توان تعداد گرافت بیشتری از ناحیه بانک مو برداشت کرد و تراکم بیشتری نیز در منطقه ی کاشت مو ایجاد کرد.  

>> مزیت های روش ترکیبی کاشت مو

 1. این روش تنها روشی است که می توان نتیجه ی دلخواه از آن را برای طاسی های وسیع به دست آورد به همین علت یک روش مطلوب و امتحان شده برای این افراد است می باشد.
 2. حجم تراکم موی بیمار پس از کاشت مو به روش ترکیبی حدود 30 درصد افزایش دارد که از مزیت های قابل توجه روش کاشت موی ترکیبی قلمداد می شود.
 3. برای انجام این روش کمترین زمان نسبت به بقیه ی موارد صرف می شود و می توان هر تعداد گرافت را در حدود 20 دقیقه برداشت کرد که البته به کیفیت ناحیه ی اهدا کننده نیز بستگی دارد.
 4. برداشت گرافت به تعداد زیادی قابل انجام است و تا 9000 فولیکول مو را می تواند در دسترس پزشک قرار دهد.
 5. روش به صرفه ای برای افراد با کاشت موی فوق وسیع و وسیع محسوب می شود.
 6. اگر کاشت مو به روش ترکیبی توسط پزشکی حاذق صورت گیرد حتی تشخیص جای زخم نیز بسیار مشکل است و مویی طبیعی و یکدست برای فرد ایجاد می شود.

 

>> معایب روش ترکیبی کاشت مو

در روش کاشت ترکیبی مو، تنها ایراد موجود جای زخم در روش اف یو تی است که می توان به ظرافت و کاشت تعدادی مو در جای زخم این مشکل را نیز برطرف کرد و از دیده شدن جای زخم جلوگیری کرد. البته در صورتی که پزشک کار خود را به خوبی انجام دهد هیچ ایرادی برای این روش نیز وجود نخواهد داشت و می توان با اطمینان خاطر برای کاشت ترکیبی مو اقدام کرد.  

>> نکات قابل توجه در روش ترکیبی کاشت مو

روش کاشت ترکیبی نیاز به دقت و تخصص بیشتری دارد. به دلیل این که گرافت برداشته شده از مو بیشتر از حالت های معمول است، اگر این کار به صورت تخصصی و استاندارد صورت نگیرد و نتیجه ی دلخواه حاصل نشود، احتمال ترمیم به دلیل ضعف ناحیه ی بانک مو بسیار کم می شود. عمق و زاویه ی کاشت مو در روش ترکیبی باید به دقت مد نظر قرار گیرد. برای ظریف بودن کاشت مو و نتیجه ی آن حتماً سعی می شود گرافت های تک مویی در بخش جلویی سر به کار می روند و گرافت های چند مویی را در بخش های وسطی مورد استفاده قرار می دهند. هنگامی که متقاضی کاشت مو به روش ترکیبی هستید یا فقط از این روش می توانید استفاده کنید باید در انتخاب پزشک خود دقت کافی داشته باشید. پزشکی می تواند در روش ترکیبی به خوبی عمل کند که مهارت کامل در انجام هر دو نوع کاشت موی اف آی تی و اف یو تی را داشته باشد. همچنین باید سابقه ای طولانی و چند ساله در انجام روش های متعدد کاشت مو داشته باشد تا بتواند کاشت موی ترکیبی را با مهارت و تخصص کافی انجام دهد. همچنین پزشک معالج باید بتواند ظرافت لازم را در برداشت گرافت به خرج دهد تا جای زخم پهن نشود. در روش ترکیبی به دلیل این که در اطراف اف آی تی خالی شدن موهای بیشتری نسبت به روش اف یو تی به تنهایی دیده می شود، باید پوشش دادن جای زخم با مهارت بیشتری صورت گیرد. همچنین باید برداشت مو به روش اف آی تی نیز به صورت استاندارد صورت گیرد تا مشکلاتی مانند کم پشتی واضح و نامناسب پشت سر صورت نگیرد. اگر بتوان در روش ترکیبی به گونه ای عمل کرد که شانس انجام برداشت های بعدی از بانک مو نیز وجود داشته باشد این کار بسیار مطلوب تر است و نتیجه ی روش کاشت مو نگران کننده نیست. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وب سایت کلینیک پوست و مو رز بر روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

آشنایی با تاریخچه کاشت مو و تحولات آن

امیر علوی بازدید : 1 دوشنبه 24 دي 1397 نظرات ()

آشنایی با تاریخچه کاشت مو و تحولات آن

>> تاریخچه کاشت مو و تحولات آن

کاشت مو در گذر زمان تغییرات زیادی داشته و از ابتدا این گونه مدرن انجام نمی شد. برای بررسی تاریخچه کاشت مو جالب است بدانید که حدود 180 سال این روش درمانی برای طاسی قدمت دارد. این مساله نشان می دهد که با توجه به تأثیر مو در زیبایی، از قدیم افراد به دنبال روش هایی برای درمان طاسی بودند.   تاریخچه کاشت مو   روش های کاشت مو و درمان طاسی ابتدا با پذیرش سخت تری شروع شد ولی در حال حاضر به یک روش پذیرفته شده و قابل قبول در جهان تبدیل شده است. روند تغییرات روش های درمانی هنوز هم ادامه دارد و ممکن است بتوانیم در آینده روش های بسیار بهتر و بهینه تری را برای درمان طاسی، کم پشتی و ریزش مو در بخش های مختلف صورت و سر شاهد باشیم. کاشت ابرو و ریش و سبیل نیز در حال حاضر انجام می گیرد که نتیجه ی هنرمندی و ظرافت افراد فعال در این عرصه است. نتایج نیز تقریباً همیشه قابل قبول بوده است.

 

تاریخچه کاشت مو  

>> کاشت مو از چه زمانی صورت گرفت؟

اولین بار که کاشت مو به صورت موفق اجرا شد، به سال 1822 در آلمان برای درمان طاسی برمی گردد. این کار توسط یک دانشجو و استادش صورت گرفت و بخشی از موی یک بیمار را از یک قسمت سر برداشته و به قسمت دیگر پیوند زدند. این کار تقریباً موفقیت آمیز بود. در مراحل بعدی نیز تعداد کمی از جراحان به مرور و بسیار محتاطانه از این روش استفاده کردند ولی تعداد آن ها بسیار کم بود. شاید دلیل این امر عدم اعتماد افراد به روش درمانی فوق بوده است.  

>> کاشت مو به صورت جدی از چه زمانی انجام شد؟

ابتدای قرن نوزدهم برای درمان طاسی هایی که بر اثر جراحات و سوختن به وجود آمده اند از روش پیوند مو استفاده می شد. طاسی شایع مردانه در قرن نوزدهم مورد توجه قرار گرفت و در ابتدا داروهای تقلبی به نام روغن مار توسط افرادی به شدت رایج شد و آگهی های زیادی در این مورد در روزنامه های آن زمان دیده می شود. ولی با نتیجه نگرفتن از این روش ها درمانگران پوست و مو به فکر افتادند تا چاره ای برای رویش مو در مناطق طاس بیندیشند. در سال های 1930 تا 40 روش های جدیدی برای کاشت مو در ژاپن توسعه پیدا کردند. در اوایل و قبل از جنگ جهانی دوم این روش ها فقط در ژاپن صورت می گرفت. دکتر S.Okuda که متخصص بیماری های پوستی بود در سال 1939 میلادی قسمت های دارای مو از پوست سر را با ضخامت بالا به قسمت های بدون مو در سر، پشت لب و ابرو اجرا کرد. بیش از 200 بیمار مبتلا به آلوپسی تراماتیک با این روش درمان شدند ولی باز هم تا سال 1959 روش این پزشک در دنیا اجرا نشد و در این سال در آمریکا اولین بار به اجرا درآمد.  

>> درمان بیماری طاسی وراثتی با کاشت مو

اولین بار که کاشت مو به شکل امروزی شروع شد در مقاله ای از یک استاد دکترای پزشکی برای درمانی مناسب طاسی وراثتی قلمداد شد. در این مقاله نتایج مطالعات پیشین و ایرادات آن ها را توضیح داده بود و ایشان موفق بودن کاشت مو را به دلیل غلبه ناحیه ی اهدا کننده اثبات کردند. پیوند مو که شامل غلبه اهدا کننده است مؤلفه های رشد مو را در قسمت های اهدا کننده بعد از کاشت مو نشان داده اند. دیگر مطالعات نیز نشان داد طاسی ژنتیکی می تواند توسط کاشت مو درمان شود. در طی زمان هنرنمایی پزشکان بر علم کاشت مو اثر گذاشت و روز به روز تکمیل تر و ظریف تر شد. فولیکول های مو در ابتدا به صورت چند تاری و به مرور به صورت یک تاری به منطقه ی اهدا شونده انتقال داده شدند که این روش های کاشت مو باعث شد تا محل مورد درمان به خوبی بتواند حالتی طبیعی و ایده آل را به خود بگیرد. البته در این بین و در کنار کاشت مو روش های جراحی برای درمان طاسی که اکثر بر مبنی پیوند و کشاندن پوست به منطقه ی طاسی بود صورت گرفت.  

>> شرایط کاشت مو در حال حاضر

زمان زیادی است که دیگر کاشت مو به یک روش شناخته شده و کامل تبدیل شده و افراد روز به روز بیشتر به سمت آن گرایش پیدا می کنند. با این حال هنوز هم روش های جدیدتری کشف می شوند که به کمک آن ها بتوان جراحی کاشت مو را بهتر و مؤثرتر انجام داد و نتیجه ی کار به صورت یک موی طبیعی بر روی سر و دیگر نقاط بدن بنشیند. پیوند مو به صورت یک موی زنده و غیر قابل شناسایی در منطقه ی اهدا تبدیل شده که بسته به هنر دست پزشک متخصص می تواند بسیار جالب باشد. ابزارهایی که در حال حاضر برای کاشت مو به کار می رود بسیار ظریف هستند و پیشرفت زیادی را در این عمل زیبایی به وجود آورده اند. روش های کاشت مو به صورت امروزی که بانک مو با دستگاه های تمام اتوماتیک صورت می گیرد نتیجه و درمان را بسیار سریع تر کرده و زخم های ظریفی که بر جای می گذارند نسبت به زخم های عمیق و طولانی مدت گذشته بسیار متفاوت است. معمولاً در کنار کاشت مو از داروهای ضد ریزش مو نیز استفاده می شود که برای افراد با ریزش موی ارثی می تواند بسیار مؤثر واقع شود. قبل از شروع درمان نیز جلسات مشاوره برگزار می شود تا بهترین عملکرد را در کاشت مو بتوان اجرا کرد. امروزه روش های متعددی مانند کاشت مو به روش FIT، سوپرگرافت و ... وجود دارد که نسبت به روش ترمیم موی HRT قدیمی بسیار طبیعی تر و استانداردتر صورت می گیرد و نتیجه ایجاد مویی قابل رشد و طبیعی در محل است. همچنین بانک مو نیز زخم کمتری نسبت به روش های قدیمی تر دارد و به سرعت ترمیم می شود و در طی یک دوره ی چند ماهه تا یک ساله نتیجه ی کاشت مو کامل می شود. همچنین کاشت مو در مناطق حساس تر مانند ابرو و صورت نیز اجرا می شود و نتیجه در این بخش ها نیز به دلیل ظرافت دستگاه های جدید رضایت بخش است. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وب سایت کلینیک پوست و مو رز بر روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

کاشت مو با بانک موی ضعیف

امیر علوی بازدید : 0 یکشنبه 16 دي 1397 نظرات ()

کاشت مو با بانک موی ضعیف

>> کاشت مو با بانک موی ضعیف

بانک مو برای کاشت موها یکی از فاکتورهای بسیار مهم به شمار می آید. بدون وجود بانک مویی که حجم و تراکم خوبی از فولکیول های اهدایی داشته باشد، فرآیند کاشت مو نمیتواند انجام بشود. بانک مو به بخش هایی گفته می شود که در آن ریشه های مو برای اهدا به نقاط طاس و بدون مو انتخاب می شوند .

 

کاشت مو با بانک موی ضعیف

 

>> خصوصیات بانک مو

بانک مو دارای فولیکول هایی است که به محض کاشت در نقاط طاس به رشد معمولی خود ادامه می دهند و در جایگاه جیدید خود فیکس و ثابت می مانند. بانک مو هیچوقت تحت تاثیر هورمون اندروژن قرار نمی گیرد و حتی با وجود اینکه جلوی سر دچار ریزش شدیدی بشود، باز هم ثابت می ماند و کیفیت فولیکل های خود را حفظ می کند.

 

کاشت مو با بانک موی ضعیف

 

>> بانک مو در تکنیک های FUE و FUT

تکنیک FUT که بیشتر در گشته از آن استفاده می شد و با جدا سازی برشی نواری از پشت سر بیمارهمراه بود، اسکار خطی عریضی را از خود برجای میگذاشت که حتی تا گوش ها هم ادامه پیدا می کرد. تکنیک FUE که جدید تر است، اسکار زیادی را به دنبال ندارد و ریشه های مو یکی یکی اسخراج و در نقاط طاس کاشته می شوند؛ بدون اینکه هیچ اثری در ناحیه اسکالپ از خود بر جای بگذارند. درکاشت مو به روش FUE از ابزاری به اسم میکرومتر استفاده می شود که دارای سر بسیار کوچکی است و آسیبی به اسکالپ وارد نمی کند.

>> شیو نقاط اهدا کننده مو قبل ار کاشت مو

شیو موهای بیمار، یکی از کارهایی است که باید قبل از کاشت مو انجام بشود ولی باز هم بستگی به نظر بیمار دارد زیرا میتوان فقط بخشهایی از پشت سر را شیو کرد که قرار است فولیکول ها را از آن ها استخراج کنیم. البته بیشتر بیماران ترجیح می دهند که تمام بخش های موهای پشت سر خود را شیو کنند تا متخصص بتواند راحت تر فولیکول ها را از بانک مو استخراج کند.

>> آیا بعد از کاشت موها، دوباره در بخش اهدا کننده مویی رشد می کند؟

در طول فرآیند کاشت مو، ریشه هایی استخراج می شود که سالم و دست نخورده باشند و هر فولیکولی که استخراج می شود، حداقل باید شامل 4 تار مو باشد تا در نقاط طاس شاهد رشد حجم زیادی از این موها باشیم و هم اینکه با استخراج فولیکول های سالم، بخش اهدا کننده آسیب کمتری می بیند چون این ریشه ها بافت های زیرین اسکالپ استخراج میشوند و رشد دوباره آنها تقریبا امکان پذر نیست.

>> کاشت مو طبیعی با بانک موی ضعیف

در بعضی از بیماران، بخش های اهدا کننده فولیکل به اندازه کافی وجود ندارد و حجم خیلی کمی هم دارند. ریشه های مو ممکن است فقط شامل یک تار مو باشند یا اینکه موی بیمار خیلی نرم و خیلی نارک باشد. یکی از دلایلی که بیمار برای بار دوم اقدام به کاشت مو می کند این است که بانک موی آنها فولیکل کافی برای اهدا ندارد . در این شرایط، بیماران باید وضعیت خود را قبول کنند و با واقعیت کنار بیایند چون اگر آنها یک بار دیگر هم اقدام به کاشت مو بکنند، بعضی از بخش های طاس موی سر آنها نمی تواند به خوبی پوشش داده بشود. بهتر است با متخصص خودتان در مورد بخش های اهدا کننده فولیکول یا بانک مو صحبت کنید تا قبل از کاشت مو وضعیت شما مشخص بشود.

>> وضعیت بانک مو در حین کاشت مو و بعد از آن

بعداز اینکه فولکیول ها از بانک مو استخراج شدند، استرلیزه و ضدعفونی می شوند و از آنها به خوبی مراقبت می شود تا از انتقال عفونت یا خونریزی در اثر فاکتورهای خارجی یا اثرات جانبی دیگر جلوگیری بشود. بعد از کاشت مو به بیماران قرص های آرام بخش و آآنتی بیوتیک داده می شود تا بعد از برطرف شدن اثرات بی حسی، بیمار احساس درد و سوزش در نقاط اهدا کننده فولیکول نداشته باشد. باندهای روی سر در روز دوم برداشته می شوند و بعداز برداشت باندها، بخش های اهدا کننده تمیز و ضدعفونی می شوند تا اثر هرگونه لخته خون و یا پوستی از روی آنها پاک بشود .

>> بانک مو؛ یکی از شرایط لازم برای کاندیدهای کاشت مو

در جلسه مشاوره قبل از کاشت مو، تمام خوصیات بیمار بررسی می شود تا زمانی برای کاشت مو اقدام کند که مشکل خاصی نداشته باشد. یکی از شرایط لازم برای کاندیدهای کاشت مو این است که فرد بانک موی خوبی داشته باشد و افرادی که بانک موی خوبی ندارند، روند کاشت مو با مشکلات زیادی مواجه می شود؛ مثلا نمیتوان مقدار گرافتی که مورد نیاز است را از سر بیمار استخراج کرد و یا فولیکول ها خیلی ضعیف و شکننده هستند و کیفیت خوبی برای کاشت در نفاط طاس را ندارند که باعث می شود این افراد نتوانند برای کاشت مو های خود اقدام کنند.

>> آیا راهی برای کاشت مو در افرادی که بانک موی ضعیفی دارند هم وجود دارد؟

خوشبختانه، تکنیک ها و روش های کاشت مو پیشرفت زیادی کرده است و در مواردی که بیمار بانک موی خوبی نداشته باشد، میتوان گرافت ها را از بخش های دیگر بدن استخراج کرد. بانک مو معولا شامل موهای پشت سر فرد می شود و در مواردی که بیمار بانک موی خوبی نداشته باشد، میتوان از موهای بدن استفاده کرد. معمولا اکثر افراد در بدنشان موهایی دارند که کیفیت خوبی دارد و می توان آنها را به نقاط طاس منتقل کرد. از بخش های مختلفی از بدن بیمار می توان برای استخراج فولیکول ها استفاده کرد؛ مثل قفسه سینه، پشت بدن و حتی ریش آقایان. موهای بدن با موهای سر تفاوت های زیادی دارند و نحوه رشد آنها با یکدیگر فرق می کند و شما نباید انتظار داشته باشید که به کاشت موهای بدن به اندازه کاشت موهای سر موفقیت آمیز باشند. در بیشتر بیماران، نتایج کاشت موی بدن از ماه ششم به بعد مشخص می شود.

>> نکاتی مهم در استفاده از موهای بدن برای کاشت مو

 1. تجربه متخصص در زمینه کاشت موهای بدن از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا موهای بدن تفاوت های زیادی با بانک مو دارند.
 2. تجربه تیم پزشکی هم بسیار مهم است. جهت و ساختار موهای بدن با بانک مو فرق می کند.
 3. موهای بدن باید در جهت درستی استخراج بشوند وبعد از نگه داری وهیدراته کاشته بشوند
 4. در اسکالپ باید شکافها را با دقت زیادی ایجاد کرد تا نتیجه کاشت، طبیعی بشود
 5. باید از تکنیک درستی برای استخراج فولیکول های بدن استفاده بشود تا به گرافت ها آسیب کمتری برسد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

جلسه اول لیزر موهای زائد و نتایج بعد از آن

امیر علوی بازدید : 1 شنبه 15 دي 1397 نظرات ()

جلسه اول لیزر موهای زائد و نتایج بعد از آن

>> جلسه اول لیزر موهای زائد

از وکس و شیو خسته شده اید؟ پس به لیزر موهای زائد نیاز دارید. تنها روشی که میتوان در طی چند جلسه از آن جواب خوبی برای کاهش و یا رفع موهای زائد گرفت، لیزر است. لیزر موهای زائد روشی غیر تهاجمی است که آسیبی به بدن شما وارد نمی کند و خیلی سریع هم انجام می شود. وقتی برای اولین بار میخواهید اقدام به لیزر موهای زائد خودتان بکنید، شاید در مورد لیزر اطلاعات چندانی نداشته باشید؛ مثلا نمی دانید که چگونه باید برای لیزرموهای زائد آماده بشوید، اولین جلسه از لیزر چه مراحلی دارد و اینکه نتایج بعد از اولین جلسه لیزر چگونه است.   جلسه اول لیزر موهای زائد   در این مقاله سعی شده است به تمام سوالات و نگرانی های شما در مورد اولین جلسه لیزر مواهی زائد پاسخ داده بشود.

>> تکنولوژی لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر خیلی پیشرفته به نظر می رسد ولی کار با آن بسیار ساده است. پالس ها و ضربات لیزر، ملانین فولیکول ها را هدف میگیرد تا به خود فولیکول آسیب برساند. ملانین، پالس ها را جذب می کند و فولیکول به حدی آسیب می بینند که نمیتوانند دوباره رشد کند. همه بیماران با هر نوع رنگ مو و رنگ پوستی می توانند جواب خوبی از لیزر بگیرند. لیزر ان دی یاگ طول موج بلندتری دارد و میتواند ملانین ها را بهتر مورد هدف قرار بدهد. لیزر ان دی یاگ میتواند بهتر در فولیکول ها نفوذ کند و به پوست و بافت های اطراف آن هم صدمه ای وارد نمی کند.

 

جلسه اول لیزر موهای زائد

 

>> آمادگی های لازم برای قبل از جلسه لیزر موهای زائد

اگر میخواهید برای رفع موهای زائد از دستگاه لیزر استفاده کنید، کلینیکی را انتخاب کنید که متخصصان با تجربه ای داشته باشد. اگر لیزر موهای زائد توسط تکنیسین یا پرستار انجام می شود، مطمئن شوید که لیزر موهای زائد تحت نظر دکتر انجام می شود و خود دکتر هم در جلسه اول حضور دارد. از سالن های آرایشی یا دیگر مکان هایی که افراد معمولی اقدام به لیزر موهای زائد می کنند هیچوقت استفاده نکنید. قبل از اینکه در مورد جلسه اول لیزر برنامه ریزی کنید، لازم است با متخصص خود در این زمینه مشورتی داشته باشید. متخصص از موهای زائد بدن یا صورت شما عکس می گیرد تا نتایج قبل و بعد لیزر را بتوانید بهتر مقابسه کنید. برای لیزر باید آمادگی هایی هم داشته باشید مثلا:

 1. در معرض آفتاب قرار نگیرید
 2. از وکس و الکترولیز و روشهای دیگر استفاده نکنید
 3. از محصول و کرم خاصی استفاده نکنید
 4. پوستتان باید کاملا پاکسازی بشود

>> تجربه بیمار از اولین جلسه لیزر موهای زائد

طول موج لیزری که برای شما انتخاب می شود، به بخشی که میخواهید موهای زائد را لیزر کنید بستگی دارد. اولین جلسه می تواند از چند دقیقه طول بکشد تا یک ساعت؛ مثلا لیزر کامل صورت 10 دقیقه طول می کشد، لیزر زیر بغل 1 دقیقه، پشت بدن 30 دقیقه، ناحیه بیکینی 15 دقیقه و پاها هم 5 دفیقه. قبل از اینکه لیزر شروع بشود، به شما عینکی برای محافظت از چشمها در برابر نور لیزر داده می شود. کرم بی حسی هم بر روی بخش مورد نظر از بدن شما زده می شود. به محض اینکه دستگاه لیزر در مجاورت پوست شما قرار بگیرد، احساس سوزش خواهید داشت و این تجربه برای شروع لیزر الزامی است زیرا نشان دهنده فعال شدن دستگاه و نفوذ پرتوهای آن به درون پوست شماست. جلسه اول لیزر موهای زائد شامل مجموعه ای از پالس های منظم دستگاه لیزر بر روی پوست شما خواهد بود.

>> نتایج و مراقبت های بعد از اولین جلسه لیزر

1 الی 2 روز بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد

 1. دمای پوست شما نسبتا بالاست و کمی حساس به نطر می رسد. بهتر است لباس های گشاد نخی بپوشید.
 2. آلوئه ورا، تنها محصولی است که میتوانید 24 ساعت بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد از آن استفاده کنید. آلوئه ورا دمای پوست شما را پایین می آورد و هرگونه سوزشی را هم کاهش میدهد. بعضی از مرطوب کننده ها حاوی ترکیباتی هستند که باعث سوزش و التهاب پوست می شوند پس فقط از الوئه ورا استفاده کنید.
 3. ار ضد آفتاب استفاده کنید.
 4. بعد از لیزر موهای زائد فقط میتوانید از مواد آرایشی که در ترکیبات خود مواد طبیعی دارند استفاده کنید. شما میتوانید 24 ساعت بعد از اولین لیزر مقداری آرایش کنید.
 5. اگر احساس میکنید که پوستتان بیش از حد قرمز شده است یا لکه های قهوه رنگی را روی پوستتان می بینید، بخاطر این است که قبل از لیزر، در معرض نور آفتاب قرار گرفته بودید. این عوارض بعد از چند روز برطرف می شوند.

4 الی 5 روز  بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد

 1. پوست شما پوسته پوسته می شود تا سلول ها و بافت های مرده پوست از بین بروند و بتوانید به بهترین نتایج لیزر برسید.
 2. شما میتوانید موهای زائدی که رشد کرده ند را شیو کنید. وکس و سایر روش ها پیشنهاد نمی شود چون موهای زائد را از ریشه خود جدا می کند و بناراین لیزر نمی تواند به فولیکول آسیب برساند.
 3. در استفاده از کرم های برنزه کننده پوست عجله نکید زیرا باعث خراش و آسیب به پوستتان می شوند.

5 الی 14 روز بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد

در این چند روز موهای زائد شروع به ریزش می کند.

>> تعداد جلسات لارم بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد

بیشتر افراد در جلسه اول لیزر موهای زائد خود شاهد کاهش حجم زیادی از موهایشان هستند. میزان تاثیر گذاری لیزر در جلسه اول به خوبی مشخص می شود. درست است که شاهد نتایج خوبی بوده اید ولی هنوز کلی کار دارید و باید برای جلسات لیزر در آینده هم برنامه ریزی کنید. بیشتر بیماران 4 الی 6 هفته بعد از اولین جلسه، برای جلسات دوم و سوم خود اقدام می کنند. اگر بین جلسه اول و جلسات بعدی لیزر تاخیر بیفتد، اشکالی ندارد زیرا به موها فرصت داده می شود تا رشد کنند. بعضی از افراد به 6 جلسه لیزر موهای زائد نیاز دارند، در حالیکه دسته ای دیگر از افراد، تعداد جلسات لیزر مواهی زائدشان به 10 جلسه هم می رسد. تعداد جلسات لیزر به نوع مو، نوع پوست و بخش مورد نظر بستگی دارد و متخصص به پروسه کاهش موهای زائد شما در طول جلسات مختلف نگاه می کنند و تعداد جلسات لازم را به شما می گوید. تخقیقات در بین بیماران نشان میدهد که حداکثر جلسات لازم در بین بیماران مختلف، 10 جلسه است. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.  

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

لیزر موهای زائد مردان در کلینیک زیبایی

امیر علوی بازدید : 0 شنبه 15 دي 1397 نظرات ()

لیزر موهای زائد مردان در کلینیک زیبایی

>> لیزر موهای زائد مردان

از بین بردن موهای زائد صورت و بدن نه تنها در زنان بلکه در مردان هم تبدیل به یکی از بزرگترین دغدغه آنها شده است. امروزه مردان، ارزش رفع موهای زائد را در اعضای مختلف بدن مثل پشت بدن و قفسه سینه بهتر از قبل درک می کنند. لیزر موهای زائد یکی از معروفترین فرآیندهایی است که در سرتاسر جهان طرفدار دارد و تعداد مردهایی که با کمک این روش از شر موهای زائد خود راحت می شوند، روز به روز بیشتر می شود.   لیزر موهای زائد مردان     در کلینیک تخصصی پوست و مو رز ما از جدیدترین تکنولوژی برای رفع موهای زائد مردها استفاده می کنیم تا احساس طراوت و تمیزی را به آقایان هدیه بدهیم.

>> چرا مردها هم جزو طرفداران لیزر موهای زائد شده اند؟

اصولا هر روشی که طرفدار زیادی داشته باشد، فواید زیادی را هم برای فرد به دنبال دارد. به غیر از رفع همیشگی موهای زائد در مردان، دستگاه لیزر میتواند سایر مشکلات روش های دیگر (مثل شیو) را هم برطرف کند مثل:

 1. عدم رشد موهای زیر پوستی
 2. روی پوست بیمار، سوزش و جراحتی احساس نمی شود
 3. برعکس سایر روش ها هزینه های زیادی  را به دنبال ندارد
 4. صرفه جویی در وقت روزانه/هفتگی فرد
 5. برای همیشه میتوانید از موهای زائدتان راحت بشوید
 6. عملکرد لیزر نسبت به سایر روش ها سریعتر است
 7. صورت مردها بعد از لیزر جوش نمی زند
 8. در آب و هوای گرم، مردها احسساس راحتی بیشتری می کنند

 

لیزر موهای زائد مردان

 

>> مردها در کدام بخش های بدن خود از لیزر استفاده می کنند؟

اکثر زنها از لیزر برای رفع موهای زائد زیر بغل و ناحیه بیکینی استفاده می کنند ولی مردها میتوانند برای اندام های زیر هم از لیزر استفاده کنند:

 1. پشت بدن و کمر
 2. قفسه سینه
 3. باسن
 4. بیکینی
 5. بازوها
 6. گردن
 7. سر
 8. ریش
 9. ابروهای پیوسته

>> آیا شرایط خاصی برای مردها وجود دارد تا بتوانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند؟

دستگاه لیزر بیشتر بر روی موهای سیاه بیمارانی که پوست روشن تری دارند تاثیر می گذارد زیرا ملانین موجود در ساقه موهایی که رنگ تیره تری دارند، نور لیزر را بیشتر به خود جذب می کند. ما در کلینیک تخصصی پوست و مو رز، دستگاه لیزر را روی بهترین درجه تنظیم می کنیم تا هیچ عارضه و اثر جانبی خاصی برای بیمار به دنبال نداشته باشد و با عبور پرتو لیزر از سطح پوست بتواند با تاثیر بر فولیکول موها، چرخه تولید موهای زائد را غیر فعال کند.

>> دستگاه لیزر چگونه بر رفع موهای زائد مردها تاثیر می گذارد؟

تقریبا همه ما می دانیم که ملانین یا رنگدانه ها، مسئول رنگ پوست ما هستند. وقتی پالس های دستگاه لیزر در جهت رشد موهای زائد قرار بگیرد، ملانین ها نور لیزر را جذب می کند و آن را به گرما تبدیل کند. این گرما هم به سمت ساقه موها و سپس به فولیکول های مو می رسد. گرما، به فولیکول ها آسیب می رساند و از تولید و رشد مو هم جلوگیری می کند.

>> ایا لیزر موهای زائد برای مردها نتایج خوبی را به دنبال دارد؟

شاید اکثر ما فکر می کنیم که پرتوهای لیزر می توانند سریع تمام موهای بخش مورد نظر ما را از بین ببرند ولی سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از دستگاه لیزر را برای "کاهش دائمی موهای زائد" تایید می کند  و این سازمان هم برای اینکار دو دلیل دارد: یکی اینکه لیزر فقط میتواند به موهای زائدی که در دوره آناژن (رشد) قرار دارند آسیب برساند. البته موهای زائد میتواند در دوره کاتاژن (مرحله بین رشد و استراحت موها) یا در مرحله تلوژن (استراحت) قرار داشته باشند. مراحل کاتاژن و تلوژن به مرحله ریزش تغییر می کنند. این مراحل مانع تغذیه موها می شوند و باعث ریزش آنها می شوند و در نتیجه، ساقه موهای جدیدی دوباره شروغ به رشد می کند. بخاطر همین، لیزر نمیتواند بر موها در همه ی این سه مرحله تاثیر بگدارد. هر مو در بدن به طور مستقل عمل می کند و به تنهایی رشد می کند. در نظر بگیرید که بدن انسان 5 میلیون مو دارد (البته بدن مردها چنددین هزار تار مو بیشتر از زنها دارد) ، فولیکول موهای زیادی وجود دارند که در دوره آناژن خود قرار دارند و میتوانند به با لیزر از بین بروند. دوم اینکه فولیکول موهای آسیب دیده میتوانند با تغییرات هورمونی دوباره ترمیم بشوند و رشد کنند. علاو بر این، اگر یک فولیکول فقط کمی آسیب ببیند، ممکن است دوباره ترمیم بشود و موی جدیدی دوباره شروع به رشد کند. مطالعات زیادی نشان میدهد که کاهش موهای زائد می تواند بین 85 تا 90 درصد باشد.

>> لیزر موهای زائد ریش در مردها

از لیزر میتوان برای شکل دادن و طراحی ریش در مردان هم استفاده کرد. لیزر می تواند میزان ضخامت و زبری موهای ریش را کاهش بدهد، لیزر می تواند ریش را تمیز و مرتب کند و آقایان را از شر موهای زائد روی گونه ها و گردن راحت کند.

>> تفاوت لیزر موهای زائد در بین مردان و زنان

زنها نسبت به مردها موهای نازک تری روی بدن خود دارند که رفع آنها با لیزر سخت تر است زیرا رنگ این موها معمولا روشن است. موهای کلفت تر، ملانین یا رنگدانه بیشتری دارند. مردها موهای کلفت تر و سیاه تری نسبت به زنها دارند. البته کلفتی تار موها آنقدرها هم اهیمیت ندارد بلکه این رنگدانه است که در لیزر از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین در بسیاری از جهات، رفع موهای زائد در مردها راحت تر ار رفع موهای زائد نازک و بور زنان است.

>> یک جلسه از لیزر برای مردها چقدر طول می کشد؟

ابعاد بخشی که مردها قصد دارند لیزر کنند، تعیین کننده زمان است؛ برای مثال لیزر بخش کوچکی در روی شانه مردها، فقط چند دقیقه طول می کشد ولی لیزر قفسه سینه مردها 3 دقیقه طول می کشد. شما می توانید بین 10 تا 45 دقیقه برای لیزر موهای زائد خودتان در نظر بگیرید.

>> مردها در کدام بخش از صورت و بدن خود نمی توانند از لیزر استفاده کنند؟

تنها جایی که در بدن مردها نمی توان از لیزر برای رفع موهای زائد استفاده کرد، اطراف چشمها است. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

   

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

امیر علوی بازدید : 0 پنجشنبه 13 دي 1397 نظرات ()

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

>> آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

لیزر موهای زائد شاید گزینه خوبی برای شما باشد؛ مخصوصا اگر از روش های سنتی و قدیمی رفع موهای زائد خسته شده اید. روش های قدیمی رفع موهای زائد شامل شیو، الکترولیز، استفاده از موچین، بند، استفاده از کرم های موبر، لایه بردارهای شیمیایی و وکس می شود؛ البته همگی این روش ها جذابیت خود را از دست داده اند. شما می توانید از دستگاه لیزر برای حذف موهای زائد صورت؛ دستها و پاهای خود استفاده کنید. لیزر، گزینه خوبی برای شماست تا بتوانید صورت و بدن بدون مویی داشته باشید. مطمئنا با لیزر احساس راحتی بیشتری می کنید.   آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟   سوالی که ممکن در ذهن همه ما بوجود بیاید این است که آیا لیزر اثرات جانبی خاصی را به دنبال دارد؟ آیا لیزر می تواند باعث بیماری پوست یا حتی سرطان پوست بشود؟ انیکه بخواهید در مورد تمامی جوانب لیزر اطلاعات بدست بیاورید، نه تنها اشکالی ندارد بلکه خیلی هم خوب است. شما باید در مورد روشی که برای رفع موهای زائد خودتان استفاده می کنید، اطلاعات کاملی داشته باشید.

>> انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

برای اینکه مشخص بشود که آیا لیزر باعث سرطان می شود یا خیر، اول باید بدانیم که دستگاه لیزر انواع متفاوتی دارد:

 1. سیستم لیزر الکساندرایت
 2. سیستم لیزر دیود
 3. سیستم لیزر Nd-YAG (ان- دی یاگ)
 4. سیستم لیزر رابی
 5. سیستم نوری IPL

    آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟   در کل دستگاه های لیزر، اشعه های خطرناکی را تولید نمی کنند. بر عکس لیزر، این نور خورشید است که باعث سرطان پوست می شود زیرا اشعه های نور خوشید برای پوست انسان بسیار خطرناک هستند و حتما باید قبل و بعد از لیزر موهای زائد از ضد آفتاب استفاده کنید تا سلامت پوست خود را ارتقا بدهید. لیزر موهای زائد با دستگاه هایی که نام برده شده است، میتواند اثرات جانبی خاصی را به دنبال  داشته باشد که مهم ترین آنها تغییر رنگ پوست است که باعث می شود در بعضی از موارد نقاط سفید رنگی روی پوست ایجاد بشود.

>> چه عواملی باعث سرطان پوست می شود؟

همه ی ما میدانیم که اشعه ایکس و اشعه گاما عامل ایجاد سرطان و بویژه سرطان پوست هستند. اشعه های ایکس و گاما بسامد بالایی دارند که برای سلامت پوست انسان بسیار مضر است. این اشعه ها در تکنولوژی های مدرن و حتی منابع طبیعی هم وجود دارند؛ یک مثال از منابع طبیعی که دارای این اشعه های ایکس و گاما هستند، شامل گاز رادون است. از طرفی دیگر انرژی هسته ای، گیاهان و تست های پزشکی (مثل سی تی اسکن) هم چنین اشعه هایی را تولید می کنند. وقتی که این اشعه ها به بافت های درونی پوست ما نفوذ می کنند، ممکن است به سلول های دی ان ای (DNA) بدن آسیب برسانند؛ آسیب به سلول های DNA ممکن است در آینده باعث سرطان بشود.

>> آیا اشعه خطرناکی در دستگاه لیزر وجود دارد؟

طبق تاییدیه سارمان غذا و داروی آمریکا، نور لیزر باعث کاهش موهای زائد می شود و هیچگونه اشعه خطرناکی را تولید نمی کند. دستگاه لیزر تنها پرتوهای بی خطری را تولید می کند که بعدا به یون تبدیل نمی شوند. پرتوهایی که از دستگاه های لیزر بیرون می آیند، سطحی هستند و فقط در سطح پوست باقی می مانند و به عمق پوست نفوذ نمی کنند. دستگاه لیزر باعث سرطان نمی شود زیرا لیزر هیچگونه آسیبی به مولکلول های DNA نمی رساند در نتیجه باعث جهش مولکلول های DNA هم نمی شود.

>> ایا لیزر موهای زائد اثرات جانبی و عوارض بلند مدتی را به دنبال دارد؟

لیزر فقط باید به فولیکول های مو آسیب برساند ولی ناخودآگاه باعث آسیب به بافت پوست می شود. آسیب به پوست در مواردی اتفاق می افتد که بین رنگ مو و رنگ پوست تفاوت کمتری وجود داشته باشد و یا رنگ مو و رنگ پوست تقریبا شبیه به هم باشند. اثرات جانبی و عوارض لیزر به دو دسته تقسیم می شوند:

اثرات جانبی کوتاه مدت و موقتی

خراش به پوست : بعد از لیزر موهای زائد، پوست قرمز و ملتهب می شود و مقداری ورم هم در سطح پوست بوجود می آید. تمام این نشانه ها و عوارض بعد از چند ساعت تا چند روز برطرف می شوند. تغییر رنگدانه ها : لیزر باعث روشن تر شدن یا سیاه ترشدن رنگ پوست می شود که در اکثر موارد موقتی است. روشن تر شدن پوست در بیمارانی مشاهده می شود که قبل و بعد از لیزر در معرض نور خورشید قرار می گیرند و از هیچ کرم یا وسیله ای برای محافظت پوستشان استفاده نمی کنند. کسانی که پوست تیره ای دارند هم شاید شاهد روشن تر شدن پوستشان باشند.

>> اثرات جانبی بلند مدت

تاول و سوختگی : اگر از دستگاه لیزر به درستی استفاده نشود و متخصص هم در این زمینه مهارت لازم را نداشته باشد، ایجاد تاول و سوختگی در سطح پوست اتفاق می افتد. پوسته : پوسته شدن سطح پوست هم می تواند تا مدتی روی پوست بیمار به چشم بخورد. اسکار : اشتباه در حین لیزر، باعث ایجاد اسکار می شود. اسکار در پوست افرادی باقی می ماند که بعد از لیزر از پوست خود به خوبی مراقبت نمی کنند. بعد از لیزر، پوست به مراقبت هایی مثل رطوبت رسانی، محفاظت در برابر نور و بررسی مداوم منظور جلوگیری از عفونت لازم دارد. تغییر در سختار پوست : این عارضه به مراحل پیشرفته تر تغییر رنگدانه ها اشاره دارد. تغییر در ساختار پوست در موارد  بسیار نادری بوجود می آید.

>> آیا می توان صد در صد گفت که لیزر سرطان زا نیست ؟

نکته ای که باید به خاطرتان بسپارید این است که هنوز گزارشی مبنی بر ابتلا به سرطلان پوست بعد از لیزر موهای زائد گزارش نشده است. پس میتوان گفت که ریسک ابتلا به سرطان با لیزر بسیار کم است. بسیاری از متخصص ها و کارشناسان پیشنهاد میدهند که تا زمانی که در این زمینه تحقیقات گسترده ای انجام بشود، افرادی که سابقه ابتلا به سرطان پوست در خانواده خود داشته اند، باید در استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد خود بسیار احتیاط کنند.

نکته آخر :

استفاده از لیزر، مزایای زیادی را به دنبال دارد ولی فراموش نکید که اگر سابقه ابتلا به سرطان پوست در خانواده شما وجود دارد، ممکن است لیزر عوارضی را برای شما به دنبال داشته باشد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.  

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

تاثیر بارداری بعد از لیپوماتیک

امیر علوی بازدید : 0 پنجشنبه 13 دي 1397 نظرات ()

تاثیر بارداری بعد از لیپوماتیک

>> بارداری بعد از لیپوماتیک

لیپوماتیک، یکی از پرطرفدارترین فرآیندهای جراحی زیبایی است؛ مخصوصا در بین خانم ها. در طی لیپوماتیک، حجم کمی از چربی های موضعی از بخش هایی از بدن برداشته می شوند. این بخش ها شامل شکم، ران، پشت بدن، سینه، باسن و غیره است. یکی از مهمترین مزیت های لیپوماتیک این است که به محض اینکه سلول های چربی از بخش مورد نظر خارج بشوند، دوباره به بدن برنمی گردند و درست است که بدن بیمار در طول زمان تغییرات زیادی می کند ولی اثرات لیپوماتیک همچنان پابرجاست.   بارداری بعد از لیپوماتیک   اکثر خانم هایی که برای لیپوماتیک شکم خود اقدام می کنند، نگران این هستند که آیا بارداری آنها درآینده تاثیر بدی بر نتایج لیپوماتیک می گذارد یا خیر. در مورد اثرات بارداری بر لیپوماتیک سوالات زیادی می شود که در این مقاله به تمام سوالات شما جواب میدهیم.

>> آیا بارداری در نتایج لیپوماتیک تاثیر بدی می گذارد؟

اگر بخواهیم به این سوال جواب کوتاهی بدهیم، می توانیم بگوییم که بارداری بر نتایج لیپوماتیک تاثیر زیادی نمی گذارد. لیپوماتیک می تواند اثرات طولانی مدتی را برای فرد به دنبال داشته باشد.   بارداری بعد از لیپوماتیک   اگر خانمی اقدام به لیپوماتیک کرده است و بعد باردار بشود، وزن اضافه کند، نوزاد را به دنیا بیاورد و در آخر هم وزن اضافی دوران بارداری خود را از دست بدهد، تغییراتی که در طی لیپوماتیک شاهد آنها بوده است، دوباره در ناحیه شکم او بوجود می آیند؛ درست همانطور که قبل از بارداری شاهد آن تغییرات بوده است. بعضی از بیماران هم اعلام کرده اند که لیپوماتیک به آنها کمک کرده است تا نتوانند در دوران بارداری، وزن زیادی بدست بیاورند. همه ی ما می دانیم که بدن زنها در هنگام بارداری دچار تغییرات زیادی می شوند و تجربه هر زنی از بارداری متفاوت با دیگران است. یک خانم باردار باید توقع این را داشته باشد که در دوره بارداری هم به وزنش اضافه بشود؛ حتی اگر قبل از آن لیپوماتیک انجام داده باشد. افزایش وزن یک بخش طبیعی از دوران بارداری است. مامای شما در مورد نحوه بدست آوردن وزن سالم در طول هر دوره بارداری به شما راهنمایی های لازم راخواهد کرد.

>> لیپوماتیک شکم بعد از بارداری

بساری از زنها بعد از بارداری خود اقدام به لیپوماتیک شکم می کنند که می تواند نتایج خوبی را برای آنها به دنبال داشته باشد ولی لیپوماتیک محدودیت هایی هم دارد که شما باید از آنها آگاه باشید. لیپوماتیک میتواند سلول های چربی را از بدن خارج کند ولی نمی تواند پوست اضافه ای که در اطراف شکم وجود دارد را هم از بین ببرد. در واقع انجام لیپوماتیک شکم در شرایطی که پوست شما دچار افتادگی است، باعث می شود که مشکلات شما بیشتر بشوند و تورم در ناحیه شکم هم افزایش پیدا کند. اگر میخواهید از پوست شل و افتاده اطراف شکمتان مواظبت کنید، باید از روش های دیگری برای حل این مشکل کمک بگیرید؛ مثل عمل جراحی شکم که می تواند پوست های اضافه را بردارد و پوست شکم را سفت تر کند.

>> آیا لیپومانیک در قابلیت باروری خانم ها هم تاثیر می گذارد؟

لیپوماتیک بر روی قابلیت بارداری خانم ها تاثیری نمی گذارد. لیپوماتیک فقط چربی های موضعی را هدف می گیرد و هیچ خطری برای ارگان های تناسلی خانم ها و یا دیگر ارگان های بدن به دنبال ندارد. اگر قصد بارداری را در آینده ینده نزدیک دارید، متخصص ها پیشنهاد می دهند که فعلا برای لیپوماتیک اقدام نکنید و بعد از بارداری برای لیپوماتیک خودتان برنامه ریزی کنید. لیپوماتیک شکم از ذخیره شدن چربی در بخش های دیگر بدن در حین بارداری نمی تواند جلوگیری کند. اگر میخواهید بعد از بارداری اقدام به لیپوماتیک کنید، بهتر است کمی صبر کنید تا ابتدا کاملا بهبود پیدا کنید. دوره ریکاوری وبهبود هر بیمار با دیگری کاملا متفاوت است ولی متخصص ها پیشنهاد می دهند که حداقل باید 6 ماه صبر کنید تا بتونید برای لیپوماتیک اقدام کنید.

>> چگونه می توان در دوران بارداری وزن سالمی بدست آورد؟

افزایش وزن یکی از دغدغه های خانم ها در طی دوران بارداری است. یک رژیم غذایی سالم و متعادل به جنین کمک می کند تا مواد مغذی که احتیاج دارد را از خون مادر بگیرد و بتواند به خوبی رشد کند. اگرچه در دوران بارداری به کالری های بیشتری نیاز دارید ولی لازم نیست به اندازه دو نفر غذا بخورید. زنان باردار به طور متوسط به 300 کالری بیشتر در طول روز احتیاج دارند. دانستن تعداد کالری مورد نیاز به زنان باردار کمک می کند تا بتوانند وزن سالمی را در دوران بارداری بدست بیاورند. برای اینکه بتوانید وزن سالمی را در دوران بارداری خودتان بدست بیاورید، یک سری نکات وجود دارد که میتوانید رعایت کنید :

 1. هر روز 5 الی 6 میان وعده کوچک بخورید
 2. همیشه از مواد غذایی مثل میوه خشک، پنیر، بستنی یا ماست استفاده کنید
 3. از محصولات لبنی پر چرب خودداری کنید. شما میتوانید از شیر 1 درصد یا 2 درصد استفاده کنید تا میزان کالری هایی که از غذاها دریافت می کنید را کاهش بدهید. در مورد پنیر و ماست هم همین نکته را رعایت کنید.
 4. به غذاهایتان نمک زیاد اضافه نکنید زیرا نمک، آب را در خودش نگه می دارد.
 5. غذاها را به طرز سالمی بپزید. سرخ کردن غذا در روغن یا کره به میزان کالری و چربی های بدن شما اضافه میکند. پختن، کباب کردن و بخار پز کردن غذاها روش های سالم تری هستند.
 6. از غذاها و نوشیدنی های شیرین استفاده نکنید. لیموناد، آب میوه و غیره دارای کالری ریادی هستند. بجای این نوشیدنی ها از آب استفاده کنید.
 7. اگر میخواهید گهگاهی از غذاهای فست فود استفاده کنید، می توانید از غذاهای کم چرب تر مثل سینه مرغ سوخاری، ساندویچ یا گوجه و کاهو (بدون سس) و یا سیب رمینی پخته شده استفاده کنید. از مصرف غذاهایی مثل سیب زمینی سرخ کرده خودداری کنید.
 8. ورزش هم می تواند به سوزاندن چربی های اضافه بدن شما کمک زیادی بکند. پیاده روی یا شنا کردن برای زنان باردار کاملا بی خطر است. البته از قبل با متخصص خودتان در مورد ورزش هایی که باید انجام بدهید مشورت کنید.

نکته آخر

هیچ بیماری شبیه دیگری نیست و اهداف بیماران از لیپوماتیک هم با یکدیگر فرق می کند. اگر بیماری قصد بارداری دارد، متخصص میتواند به  او راهنمایی های لارم را بکند. لیپوماتیک، قبل و بعد از بارداری میتواند انجام بشود برای دانستن جزئیات این روند با متخصص مشورت کنید. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

   

لیپوماتیک زانو و ریکاوری بعد از آن

امیر علوی بازدید : 1 پنجشنبه 13 دي 1397 نظرات ()

لیپوماتیک زانو و ریکاوری بعد از آن

>> لیپوماتیک زانو

اگر میخواهید به زانوهایتان شکل بهتری بدهید و رژیم غذایی سالم و ورزش منظم هم نتوانسته است تغییری در زانوهای شما ایجاد کند، لیپوماتیک زانو گزینه ی خوبی برای شماست. شکل زانوها تقریبا در زنان و مردان شبیه به هم است. زانوی خوش فرم و متناسب می تواند تاثیر زیادی در زیبایی فرد داشته باشد و هر چه رانوها باریک تر باشند، زیابیی فرد هم بیشتر است.   لیپوماتیک زانو   متاسفانه در بسیاری از افراد، بافت های چربی زیادی در اطراف کاسه زانو (استخوان کشکک) جمع می شوند. این ذخایر چربی میتواند نشان دهنده وزن زیاد فرد و فاکتورهای ژنتیکی باشد یا اینکه مربوط به تغییرات هورمونی زنها در دوره بارداری یا یائسگی باشد و ورزش یا کاهش وزن تاثیر خیلی کمی روی بهبود وضعیت پا داشته باشد. فضای بین عضله پشت ساق پا و زانو با این چربی های اضافه پر می شوند و به زانو فرمی چاق و بدشکلی را می دهند.   لیپوماتیک زانو   لیپوماتیک می تواند برآمدگی بیش از حد زانو را برطرف کند و با برجسته کردن استخوان زانو، ظاهر پاها را هم بهبود ببخشد. لیپوماتیک انتخاب خوبی برای از بین بردن چربی های اضافه زانو ها است و نتایج پایدار و خوبی را به دنبال دارد و بسیاری از بیماران هم از انجام آن رضایت دارند.

>> فواید لیپوماتیک زانو

در بسیاری از بیماران، برداشت تنها مقدار کمی از چربی ها میتواند تغییرات زیاد را در ظاهر پاها ایجاد کند و باعث بشود تا پاها باریک تر و متقارن تر به نظر برسند. یک جلسه لیپوماتیک می تواند برای طراحی و تغییر زانوها مفید باشد و بسیاری از بیماران همزمان با لیپوماتیک زانو، لیپوماتیک قسمت داخلی ران را هم انجام میدهند تا به نتایج محسوس تری برسند و ظاهر پاهای خود ار به طور کامل تغییر بدهند. لیپوماتیک زانو فوایدی زیادی را به دنبال دارد مثل:

 1. بافت پاها سفت تر به نظر می رسد
 2. فرد احساس بهتری در حین راه رفتن یا دویدن دارد
 3. بیمار احساس اعتماد به نفس بیشتری می کند؛ مخصوصا هنگام پوشیدن لباس های که بالای زانو هستند.

>> چه کسانی می توانند برای لیپومتایک رانو اقدام کنند؟

اگر میخواهید بدانید که لیپوماتیک زانو برای شما مناسب است یا خیر، در ادامه به شرایط کاندیدهای مناسب برای لیپوماتیک زانو اشاره می کنیم. کاندید مناسب برای لیپوماتیک زانو باید:

 1. در بخش داخلی زانوهایش (کاسه داخلی زانو) یا بخش جلویی زانو (کاسه جلویی زانو) و یا در بالای زانوهایش دارای چربی های موضعی باشد
 2. قابلیت ارتجاعی پوستشان باید خوب باشند و آثار آفتاب سوختگی یا افتادگی پوست در زانو دیده نشود. بیمارانی که پوست افتاده تری دارند هم میتوانند لیپوماتیک زانو انجام بدهند ولی احتمال دارد که مقداری چین و چروک در سطح پوست زانوهایشان بوجود بیاید.
 3. در مفاصل زانوهای خود ورم نداشته باشند. افرادی که مشکل تورم مفاصل زانو را دارند، در اطراف زانوهای خود دارای توده های کوچکی هستند.
 4. در حال حاضر از دارویی استفاه نکنند که خطر خونریزی را افزایش بدهد. از مصرف داروهایی که مانع متابولسیم یا سوخت و ساز محلول لیدوکائین یا محلول بی حسی موضعی می شوند هم باید خودداری بشود.
 5. توقعات درستی از لیپوماتیک داشته باشند و به بیماری خاصی هم مبتلا نباشند.

>> عوارض و مشکلات لیپوماتیک زانو

لیپوماتیک زانو یک سری عوارض و اثرات جانبی خاصی را به دنبال دارد که در نتیجه استفاده از تکنیک های خاصی در حین لیپوماتیک بوجود می آیند. میزان عوارضی که بعد از لیپوماتیک زانو بوجود می آید، بستگی به تعداد بخش هایی دارد که همزمان با لیپوماتیک زانو، در آنها هم لیپوماتیک انجام شده است. این نکته را هم در نظر داشته باشید که با انتخاب متخصص خوب هم میتوانید عوارض را کاهش بدهید.

>> عوارض عمومی لیپوماتیک زانو

1- مسمومیت

مسمویت زمانی رخ میدهد که در تکنیک لیپوماتیک، محلول لیدوکائین زیادی به بدن تزریق شده باشد و بدن هم نتواند به سرعت این محلول را تجزیه کند.

2- تجمع مایعات در ریه ها

تجمع مایعات در ریه ها زمانی اتفاق می افتد که در حین تکنیک لیپوماتیک، محلول زیادی به بدن تزریق شده باشد.

3- احتمال سوختگی، تاول و ایجاد اسکار

استفاده از امواج اولترا سوند (فرا صوت) در لیپوماتیک می تواند عوارضی مثل سوختگی، تاول و ایجاد اسکار را به دنبال داشته باشد.

4- سروما (حفره های حاوی مایع)

سروما زمانی ایجاد می شود که بدن بیمار تلاش می کند تا حفره های بافی مانده را با مایعات پر کند. تا زمانی که حفره ها بسته شده و به خوبی ترمیم بشوند، مایعات باید از بدن حارج یشوند. احتمال ایجاد سروما در زانوها خیلی کم است.

>> عوارض اختصاصی لیپوماتیک

 1. عدم تقارن زانو ها یا یکدیگر
 2. -آسیب لوله کانولا به بافت های حساس زانو
 3. کبودی و سفت شدن بیش از حد عضلات زانو

>> چه مقدار چربی را می توان با کمک لیپوماتیک از زانوها خارج کرد؟

مقدار چربی که میتوان از زانو خارج کرد، در هر بیماری متفاوت است و به نظر متخصص هم بستگی دارد. اکثر متخصص ها معتقد هستند که در یک جلسه از لیپوماتیک می توان حداکثر 4 الی 5 لیتر چربی را از زانوها استخراج کرد. استخراج بیش از حد چربی باعث بروز مشکلات زیادی در بیمار می شود و اکثر مشکلاتی که بیمار با آنها مواجه می شود، بخاطر همین استخراج بیش از حد چربی است. اگر می خواهید همزمان با لیپوماتیک زانو، در بخشهای دیگری از بدن خودتان مثل قسمت داخل و خارجی ران و شکم هم لیپوماتیک انجام بدهید، حتما از قبل با متخصص در مورد مقدار چربی که قصد دارد از بدن شما خارج کند صحبت کنید.

>> ریکاوری بعد از لیپوماتیک زانو

تقریبا 3 الی 4 هفته طول می کشد تا بیمار بعد از لیپوماتیک زانو بتواند به خوبی بهبود پیدا کند و در بعضی از بیماران هم شاید دوره ریکاوری کمی بیشتر طول بکشد. قسمت زانوها بیشتر متسعد تورم هستند و تروم زانوها هم شاید بعد از چند ماه بهبود پیدا کند. موقع خواب هم زانوهایتان را نسبت به اندام های دیگرتان بالاتر قرار بدهید؛ مثلا زیر زانوهایتان، 2 عدد بالش قرار بدهید تا تورم کاهش پیدا کند. پوشیدن گن هم از جمله نکات مهمی است که نباید از آن عافل بشوید. ماساژهای آرام زانو هم میتواند خیلی مفید باشد و دوره ریکاوری را کوتاه تر می کند. از نشستن و یا ایستادن طولانی مدت خودداری کنید. باندهای روی زانوهایتان را به طور مرتب عوض کنید تا زانوهایتان همیشه تمیز و خشک باشند و احتمال عفونت هم کمتر بشود. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

لیپوماتیک باسن و مراقبت های بعد از آن

امیر علوی بازدید : 1 پنجشنبه 13 دي 1397 نظرات ()

لیپوماتیک باسن و مراقبت های بعد از آن

>> لیپوماتیک باسن

لیپوماتیک باسن، یکی از پرطرفدارترین فرآیندهای لیپوماتیک است که افراد زیادی در سرتاسر دنیا برای خلاص شدن از چربی های اضافه باسن خود اقدام به لیپوماتیک می کنند. البته لیپوماتیک فقط شامل ناحیه باسن نمی شود، بلکه بخش های اطراف باسن را هم شامل می شود تا پشت بدن بیمار هم از نظر شکل و ظاهر بهبود پیدا کند. البته در مواردی که بیمار بخواهد میزان برآمدگی باسن خود را کاهش بدهد، میتوانند لیپوساکشن را فقط در باسن خود انجام بدهند.   لیپوماتیک باسن   تجمع چربی در ناحیه باسن خانم ها، مسئله ای کاملا طبیعی است و لیپوماتیک باسن میتواند با برداشتن چربی های اضافه باسن به بهبود ظاهر این بخش از بدن کم زیادی بکند. البته این فقط خانم ها نیستند که برای لیپوماتیک باسن خود اقدام می کنند، بلکه مردها هم درصد قابل توجهی از کاندیدهای لیپوماتیک محسوب می شوند. لبپوماتیک باسن باعث بازسازی و طراحی مجدد باسن می شود و تغییرات چشم گیری را برای بیمار به دنبال دارد.

 

لیپوماتیک باسن

 

>> فرآیند لیوماتیک باسن

انجام لیپوماتیک باسن نیاز به مهارت و تخصص دارد و آناتومی بدن مرد و زن هم باید به خوبی درک شود. نحوه انجام فرآیند لیپوماتیک باسن به جنسیت، وضعیت اندام های بدن و اهدف زیبا شناختی بدن بیمار بستگی دارد. لیپوماتیک باسن با بی حسی موضعی شروغ می شود؛ کانولای بسیار باریکی که برای استخراج چربی ها طراحی شده است، از طریق یک شکاف کوچک در ناحیه باسن وارد بدن می شود. متخصص از قبل، بخش هایی که باید شکاف را در آنها ایجاد کند مشخص می کند. تخریب بافت های چربی و تبدیل آنها به امولسیون، فرآیند لیپوماتیک را برای بیماران بسیار راحت تر کرده است. متخصص، لایه خارجی چربی را از باسن و بخشهای اطراف آن خارج می کند تا باسن در عین استخراج چربی ها، همچنان فرم خود را حفظ کند. به محض اتمام این فرآیند، متخصص به بیمار گن میدهد تا بیمار بلافاصله بعد از لیپوماتیک از آن استفاده کند.

>> تکنیک های لیپوماتیک باسن

برای برداشت چربی از باسن، تکنیک های زیادی وجود دارد. در یکی از این تکنیک ها، متخصص ترکیبی از بی حسی موضعی (لیدوکائین رقیق) و اپینفرین را در زیر پوست باسن تزریق می کند؛ این تکنیک باعث می شود تا بخش های مختلف باسن دچار تورم بشوند و چربی ها از عمق بافت ها به بالای پوست بیایند و بنابراین برداشت چربی ها خیلی راحت تر از قبل می شود. تکنیک های دیگر می تواند شامل استفاده از لیزر برای ذوب کردن چربی ها، قبل از استخراج آنها از بدن باشد. البته تکنولوژی اولترا سوند (فراصورت) دستگاه لیپوماتیک هم کاربرد زیادی دارد و سلول های چربی را به تکه های کوچکتری تجزیه می کند. در آخر می توان گفت که لرزش چند بعدی دستگاه لیپوماتیک هم به تجزیه چربی های باقی مانده کمک زیادی می کند.

>> ریکاوری بیمار بعد از لیپوماتیک باسن

استفاده از گن به مدت 2 هفته بعد از لیپوماتیک از اهمیت بالایی برخوردار است. بیماران باید چند روز از سرکار خود مرخصی بگیرند؛ مخصوصا اگر نیاز است تا در محل کار خود به مدت طولانی بنشینند. بیمارانی که لیپوماتیک باسن را انجام داده اند، نمی توانند روی باسن خود بخوابند بلکه باید روی شکم بخوابند، البته تا زمانی که متخصص به آنها اجازه خوابیدن روی باسن و پهلو را بدهد. بعد از گذشت چند روز، فرد قادر به انجام فعالیت های روزانه خودش است. پیاده روی بعد از لیپوماتیک می تواند به گردش خون کمک زیادی بکند. به محض اینکه تورم در ناحیه باسن از بین برود، نتایج لیپوماتیک در ناحیه باسن معلوم می شود. معمولا یک ماه طول می کشد تا بتوانید در باسن خود تغییراتی را احساس کنید.

>> مراقبت های بعد از لیپوماتیک باسن

 1. برای بهبود تورم و کبودی در ناحیه باسن خود از کرم آرنیکا مونتانا استفاده کنید
 2. استفاده از کمپرس سرد و یخ بعد از بهبود شکاف ها و برش ها به کاهش تورم و کبودی کمک زیادی می کند
 3. حتما به طور مرتب از گن استفاده کنید
 4. تا چند هفته از برقراری رابطه خودداری کنید
 5. تا چهار هفته شنا نکنید
 6. تا چند هفته هم نمی توانید ورزش کنید

>> آیا شما هم میتوانید برای لیپوماتیک باسن اقدام کنید؟

لیپوماتیک باسن به بیمارانی که چاق هستند و از بیماری ها خاصی رنج می برند مثلا مشکلات انعقاد خون دارند، پیشنهاد نمی شود زیرا انجام لیپوماتیک در این شرایط، باعث بوجود آمدن مشکلات بیشتری برای بیمار می شود. افرادی که وزن مناسبی دارند و یا نزدیک به وزن ایده آل خود قرار دارند ولی از فرم باسن خود رضایت ندارند، می توانند برای لیپوماتیک باسن اقدام کنند.

>> قبل از لیپوماتیک باسن باید چه اقداماتی را انجام بدهیم؟

اولین قدم این است که با متخصص خودتان مشورت کنید. در مورد اهداف، ریسک ها، فواید و هزینه لیپوماتیک باسن حتما با متخصص صحبت کنید. سعی کنید هر سوالی که برایتان بوجود آمده است را از متخصص بپرسید. اگر تصمیم گرفته اید که برای لیپوماتیک اقدام کنید، متخصص به شما راهنمایی های لازم را می کند تا برای لیپوماتیک به خوبی آماده بشوید. آمادگی های قبل از لیپوماتیک میتواند شامل عدم مصرف سیگار، ترک الکل و سایر مواد غذایی مضر برای بیمار باشد. شما میتوانید در مورد آلرژی خودتان نسبت به مواد بی حسی و غیره با متخصص صحبت کنید تا به شما بگوید که از مصرف کدام داروها باید خودداری کنید. داروهایی که در استفاده از آنها محدودیت دارید شامل داروهای رقیق کننده خون و قرص های ضد درد و آرام بخش است.

>> آیا نتایج لیپوماتیک باسن دائمی و ماندگار است؟

چربی ها به طور دائم از باسن برداشته می شوند؛ البته تا زمانی که وزنتان ثابت بماند، باسن شما به همان شکل بعد از لیپوماتیک بافی می ماد ولی به محض اینکه وزنتان کمی بالاتر برود، سلول های چربی جدیدی در بدن شما ساخته می شوند و در نتیجه کم کم به همان وضع قبل برمی گردید. برای اینکه از تجمع دوباره سلول های چربی در باسن خودتان جلوگیری کنید، میتوانید از غذاهای سالم استفاده کنید. غذاهاییی مثل انواع میوه ها و سبزیجات، حبوبات، لبنیت کم چرب و غیره برای شما بسیار مفید هستند. بیماری که میخواهد فرم باسن خود را بعد از لیوماتیک همچنان حفظ کند، نباید از ورزش غافل بشود. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک غبغب مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.  

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

لیپوماتیک سینه و مزیت های آن

امیر علوی بازدید : 0 پنجشنبه 13 دي 1397 نظرات ()

لیپوماتیک سینه و مزیت های آن

>> لیپوماتیک سینه

همانطور که سینه های کوچک باعث می شود تا خانم ها از نطر روحی و روانی ناراحت به نظر برسند، سینه های بزرگ هم نه تنها تاثیرات منفی بر روی روحیه فرد می گذارند بلکه از نظر فیزیکی هم سینه های بزرگ چندان راحت به نطر نمی رسند. بزرگ بودن بیش ار حد سینه ها در اصطلاح "هیپرتروفی پستان" یا "مکرومستیا" نامیده می شود.   لیپوماتیک سینه   وزن سینه های بزرگ میتواند باعث درد هم بشود حتی باعث خجالت فرد از وضعیت بدن خودش هم می شود. برای کاهش سایز سینه دو راه وجود دارد؛ یکی روش جراحی باز است و دیگری هم لیپوماتیک سینه. لپیوماتیک سینه برای اواین بار در 2 سال پیش انجام شد. البته هنوز هم بعضی از افراد نسبت به نتایج لیپوماتیک مردد هستند. تکنیک های متفاوتی برای انجام لیپوماتیک در سینه ها وجود دارد که انتخاب هر یک از این روش ها بستگی به وضعیت بیمار هم دارد.

 

لیپوماتیک سینه

 

>> مزیت های لیپوماتیک سینه

 1. وضعیت افتادگی سینه ها بهبود می یابد و سایز و حجم سینه ها هم کاهش می یابد
 2. لیپوماتیک باعث جوانسازی سینه ها می شود
 3. نیم رخ سینه ها و حتی نمای کلی سینه ها جذاب تر می شود و با سایر اعضای بدن هماهنگی بیشتری دارد
 4. نوک سینه های بزرگ هم با لیپوماتیک سینه کاهش می یابد
 5. میتوانید به راحتی از لباس شنا و هر لباسی که دوست دارید استفاده کنید
 6. لیپوماتیک سینه مشکلات کمتری را برای بیمار به دنبال دارد. احتمال عفونت و بافت مردگی سینه بعد از لیپوماتیک هم بسیار کم است
 7. اسکار کمتری روی سینه ها ایجاد می شود. اسکارهایی که بوجود می آیند، خیلی کوچک هستند و قابل مشاهده هم نیستند.
 8. ریکاوری بیمار سریع تر انجام می شود. بعد از لیپوماتیک سینه، بیماران می توانند بعد از چند روز به سرکار خود برگردند
 9. بیمار احساس درد کمتری می کند. بعد از لیپوماتیک، قرص های ضد درد و آرام بخش برای بیمار تجویز می شود و درد بیمار هم زیاد احساس نمی شود.
 10. لیپوماتیک آسیبی به اعصاب و رشته های عصبی وارد نمی کند و در بیشتر بیماران حس کرختی و بی حسی در نوک سینه ها از بین می رود
 11. بعد از لیپوماتیک، زنان میتوانند به نوزاد خود شیر بدهند. لیپوماتیک تنها میتواند بافت های چربی را خارج کند و با غده های سینه کاری ندارد و بنابراین زنها بعد از لیپوماتیک هم همچنان توانایی شیر دادن به نوزاد خود را دارند
 12. لیپومتایک هزینه های کمتری را به دنبال دارد. لیپوماتیک نیازی به بستری ندارد و بنابراین هزینه آن از روش های دیگر کمتر است.

>> فرآیند لیپوماتیک سینه ها

فرآیند لیپوماتیک سینه ها شیه به لیپوماتیک سایز بخش های بدن است. بیماران باید از قبل درباره لیپوماتیک با متخصص مشورت کنند و آزمایشات لازم را هم انجام بدهند. ابتدا باید مشخص بشود که برای بیمار حجم زیاد سینه هایش آزار دهنده است یا افتادگی سینه ها. متخصص با معاینه بیمار متوجه می شود که بیمار به فرآیند لیفت سینه ها نیاز دارد یا به فرآیند کاهش حجم سینه ها. قبل از لیپوماتیک باید از غدم ابتلای بیمار به سرطان سینه هم مطمئن شد. گرفتن عکس از سینه های بیمار میتواند روش خوبی برای مقایسه وضعیت سینه ها فبل و بعد از لیپوماتیک باشد. در لیپوماتیک سینه نباید بیشتر از نصف چربی های سینه را خارج کرد وهمچنین برداشت چربی باید از تمام قسمت های سینه صورت بگیرد. بعد از اتمام لیپوماتیک باید از گن استفاده بشود تا کبودی و تورم در سینه ها تا حد زیادی کاهش یابد. گاهی اوقات برش های کوچک روی سینه احتیاجی به بخیه ندارند زیرا بخیه باعث می شود تا مایعات و خون از سینه ها به بیرون تراوش کنند. معمولا تکنیک های میکرو- کانولا و استفاده از اپی نفرین و مخلول لیدوکائین رقیق احتیاجی به بخیه ندارند. به بیماران توصیه می شود که بعد از 24 ساعت گن را در بیاورند و از سینه بندهای قبلی خود استفاده کنند و فعلا سایز سینه بندهای خود را تغییر ندهند. وارد کردن فشار زیاد به سینه ها فقط سرعت بهبود بیمار را به تاخیر می اندازد و تاثیری در نتایج نمی گذارد.

>> معایب لیپوماتیک سینه

 1. لیپوماتیک سینه میتواند چربی های اضافه را از سینه ها خارج کند ولی نمی تواند پوست اضافه را از سینه ها جدا کند.
 2. لیپوماتیک نمی تواند سینه ها را لیفت کند.

>> کدام دسته از خانم ها می توانند برای لیپوماتیک سینه های خود اقدام کنند؟

افراد ایده آل برای لیپوماتیک سینه، خانم های های سالمی هستند که بالای 40 سال سن دارند و توقعات واقع بینانه ای از نتایج لیپوماتیک دارند. بیماران خانمی که سن بیشتری دارند، در سینه های خود بافت های چربی بیشتر و غده های کمتری دارند و همین مسئله انجام لیپوماتیک را بسیار راحت تر کرده است. بافت های غده مانند انشعابات زیادی دارند و نفوذ کانولا را به بافت های چربی را تا حدی ست می کنند. لیپوماتیک در سینه های چاق، نتایج بهتری را به دنبال دارد زیرا حجم بیشتری از چربی را میتوان برداشت. قبل از انجام لیپوماتیک، متخصص باید بررسی کند که چه مقدار چربی را می توان از سینه ها برداشت. بیمارانی که به لیفت سینه ها نیاز دارند، برای لیپوماتیک مناسب نیستند و باید از روش های دیگری برای لیفت سینه ها خود استفاده کنند.

>> مشکلات لیپوماتیک سینه

اگر لیپوماتیک بتواند با تکنیک های درستی سایز سینه ها را کم کند، قطعا با مشکلات خاصی همراه نخواهد بود. مشکلات لیپوماتیک سینه هیچ تفاوتی با عوارض لیپوماتیک در سایر بخش های بدن ندارد؛ عوارض و اثرات جانبی لیپوماتیک سینه شامل هماتوم (جمع شدن خون) ، ایجاد کیست، عفونت، تورم، کبودی، درد خفیف و التهاب باشد. به بیماران توصیه می شود که بعد از 6 الی 12 ماه می توانند شاهد نتایج فوق العاده ای از لیپوماتیک در سینه های خود باشند.

>> نتایج بعد از لیپوماتیک سینه

بعد از لیپوماتیک میتوانید از سینه های کوچتان نهایت لذت را ببرید؛ البته تا زمانی که وزن شما ثابت بماند و باردار هم نشوید. البته اثرات افزایش سن را هم نمیتوان نادیده گرفت و سینه های شما در صورت تغییر و آویزان شدن به حالت قبل از لیپوماتیک بر نخواهند گشت. بارداری می تواند شکل، سایز و ظاهر سینه های شما را تغییر بدهد. اگر قصد بارداری دارید، حتما این مسئله را با متخصص خودتان درمیان بگذارید. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک غبغب مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.  

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

لیپوماتیک آقایان در ناحیه سینه و سایر اعضای بدن

امیر علوی بازدید : 0 سه شنبه 11 دي 1397 نظرات ()

لیپوماتیک آقایان در ناحیه سینه و سایر اعضای بدن

>> لیپوماتیک آقایان

یکی از پرطرفدارترین فرآیندهایی که بین مردان طرافداران زیادی دارد، لیپوماتیک است؛ لیپوماتیک در آقایانی انجام می شود که در وضعیت خوبی قرار دارند ولی نمی توانند از شر چربی بعضی از قسمت های بدن خودشان راحت بشوند. لیپوماتیک میتواند به خارج کردن چربی ها، بازسازی و طراحی جدید نقاط مورد نظر مردها کمک زیادی بکند.   لیپوماتیک آقایان   با اینکه تعداد زیادی از بیمارانی که برای لیپوماتیک اقدام میکنند جرو خانم ها هستند ولی تعداد آقایانی که کاندید می شوند هم روز به روز بیشتر می شود.

>> چرا مردها لیپوماتیک را انتخاب می کنند؟

مردها هم مانند زنها، نگران ظاهر خود هستند و دوست دارند که اندام خوبی داشته باشند. لیپوماتیک، تکنیک هایی دارد که مخصصوص مردهاست و به خاطر همین تعداد مردهایی که مشتاق انجام لیپوماتیک هستند، افزایش یافته است. آناتومی مردها با کمک لیپوماتیک می تواند بازسازی و طراحی بشود.   لیپوماتیک آقایان   مردها دلایل زیادی برای انجام لیپوماتیک دارند؛ یکی از دلایل میتواند مربوط به احساس اعتماد به نفس آنها باشد. لیپوماتیک میتواند به افزایش اعتماد به نفس مردان در موقعیت شغلی، در روابط و زندگی آنها کمک زیادی بکند.

>> مردها از لیپوماتیک برای کدام بخش های بدن خود میتوانند استفاده کنند؟

لیپوماتیک می تواند سلول های چربی موضعی را از هر جای بدن مردها خارج کند. مردها میتوانند از لیپوماتیک برای اندام های زیر استفاده کنند:

 1. شکم
 2. بازوها
 3. باسن
 4. چانه
 5. زانوها
 6. گردن
 7. ران
 8. قفسه سینه
 9. پهلو

>> لیپوماتیک سینه در مردان

لیپوماتیک میتواند برای درمان مشکل ژنیکوماستی یا بزرگ شدن بیش از حد پستان در مردان بکار برود. ژنیکوماستی به دلایل مختلفی بوجود می آید مثل ژنتیک، سطح استروژن، داروها، سندرم کلاین فلتر، پرکاری غده تیروئید و یا به علت افزایش سن. اگر قابلیت ارتجاعی پوست مردها خوب باشد و بتوان حجم ریادی از بافت های چربی اضافه آنها را برداشت، استفاده از لیپوماتیک به تنهایی میتواند برای این دسته از افراد بسیار مفید باشد. البته تمام تکنیک های لیپوماتیک برای درمان ژنیکوماستی مناسب هستند.

>> کاندیدهای خوب برای لیپوماتیک در بین مردان

برای اینکه بفهمید که کاندید خوبی برای لیپوماتیک هستید یا خیر می توانید به کلینیک تخصصی پوست و مو رز مراجعه کنید. متخصصان ما با اندام ایده آل مردها آشنا هستند و برای هر بیماری از تکنیک های خاصی استفاده می کنند. کاندیدهای خوب برای لیپوماتیک باید از نطر وزن هم در شرایط خوبی قرار داشته باشند یعنی به وزن ایده آل خود نزدیک باشند و اضافه وزن  هم نداشته باشند. جدا از وزن و سلامت، آقایان نباید سیگار بکشند و بیماری خاصی هم نباید داشته باشند زیرا بر توانایی و قدرت بهبود آنها بعد از لیپوماتیک تاثیر زیادی می گذارد. بهترین کاندیدهای مرد برای لیپوماتیک کسانی هستند که:

 1. برای تغییر بدنشان اشتیاق داشته باشند
 2. می توانند تا چند روز استراحت کنند و از انجام فعالیت های روزانه خود خودداری کنند.

>> فرآیند لیپوماتیک در مردها

فرآیند لیپوماتیک برای مردها، کاملا هنرمندانه است و به صورت سرپایی انجام می شود. مردها میتوانند بین بی حسی موضعی، بیهوشی و بی حسی وریدی (داخل عروقی) یکی را انتخاب کنند که البته این انتخاب به بخش های که قرار است لیپوماتیک انجاتم بشود هم بستگی دارد. فرآیند لیپوماتیک بین 1 الی 2 ساعت طول می کشد. اول متخصص برش های کوچکی در در بخش مورد نظر در بدن بیمار ایجاد می کند و از طریق همین برشها، لوله کانولا وارد بدن مردها می شود. از تکنیک های مختلفی برای مردها می توان استفاده کرد که در جلسه مشاوره هم حتما به آنها اشاره می شود و برای بیمار توضحاتی داده می شود. یکی از این تکنیک ها، تزریق لیدوکائین رقیق و اپینفرین به بخش مورد نظر است که از این تکنیک قبل از خارج کردن جربی ها از بدن استفاده می شود. این تکنیک باعث خارج شدن راحت تر چربی ها از بدن می شود و خونریزی کمتری را به دنبال دارد. با این تکنیک میزان درد بیمار هم کاهش می یابد. یکی دیگر از تکنیک ها، ادغام تکنیک قبلی با لیزر و لیپوماتیک است که میتواند تمام سلول های چربی را به خوبی پوشش بدهد و به خوبی آنها را از بدن خارج کند.

>> ریکاوری آقایان بعد از لیپوماتیک

بعد از لیپوماتیک باید از یکی از دوستان یا یکی از اعضای خانواده تان کمک بگیرید تا شما را به خانه برسانند. 24 ساعت پس از لیپوماتیک بیمار باید استراحت کنید و لازم است کسی کنارتان باشد. ب لافاصله بعد از اتمام لیپوماتیک، بیماران حتما باید از گن استفاده کنند تا تورم کاهش باید و بتوانند به نتایج دلخواه خودشان برسند. در روزهای اول بعد از انجام لیپوماتیک ممکن است مردها کمی احساس درد و جراحت داشته باشند که میتوان با مصرف داروهای تجویز شده توسط متخصص، میزان درد را کاهش داد. بیماران مرد میتوانند راه بروند ولی نباید تا 3 هفته فعالیت های سنگینی را انجام بدهند. آقایان می توانند 4 الی 7 روز بعد از لیپوماتیک به سرکار خود برگردند.

>> اهداف لیپوماتیک در آقایان

وجود چربی های موضعی در بدن آقایان ربطی به رژیم غذایی و ورزش ندارد. هدف از لیپوماتیک آقایان ایجاد بدنی باریک تر، خوش تراش تر و با شکم های کوچک تر است. لیپوماتیک مردها میتواند چربی های اضافه ای که دور کمر بوجود دارند را از بین ببرد. لیپوماتیک می تواند پهلوهایتان را هم باریک تر کند و میتوان در هر بخشی که آقایان احساس خوبی ندارند، از لیپوماتیک برای بهبود ظاهر آن استفاده کرد.

>> اسکارهای بعد از لیپوماتیک در بدن آقایان

اسکارهای بعد از لیپوماتیک خیلی کوچک هستند و بعد از 6 ماه کاملا ترمیم می شوند. مثلا در لیپوماتیک سینه آقایان، بک برش کوچک در نوک سینه زده می شود که به مرور زمان کاملا بهبود پیدا می کند.

>> چه مقدار چربی را میتوان از بدن مردها خارج نمود؟

بیشترین میزان چربی که می توان از بدن مردها در طی فرآیند لیپوماتیک خارج کرد، حدودا بین 3 تا 4 لیتر است. میزان استخراج چربی به شرایط بیمار و توقعاتی که از لیپوماتیک دارند هم بستگی دارد.

>> افزایش وزن مردان بعد از لیپوماتیک

لیپوماتیک نمی تواند از افزایش وزن مردان جلوگیری کند. افزایش وزن، تاثیر منفی بر نتایج لیپوماتیک می گذارد. پس بعد از لیپوماتیک هم باید رژیم غذایی سالم داشته باشید و ورزش را هم فراموش نکنید. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.  

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس

امیر علوی بازدید : 0 سه شنبه 11 دي 1397 نظرات ()

ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس

>> ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس

بوتاکس، روش مدرنی است که با تزریق منظم آن شاهد کاهش تدریجی چین و چروک های بخش های مختلف صورتتان هستید. خود فرآیند تزریق بوتاکس بسیار ساده و آسان است ولی اثرات جانبی آن میتواند کمی پیچیده باشد. یکی از اثرات جانبی مربوط به تزریق بوتاکس در صورت مربوط به چشم ها می شود. ورم شدید چشم ها و پف کردن دور چشم و گاهی وقتها افتادگی پلک چشم ها جزو اثرات جانبی نادری هستند که بعد از تزریق بوتاکس رخ میدهند و ورم چشم ها تاثیر زیادی بر روی صورت می گذارد و حتی می تواند باعث اختلال در زندگی فرد بشود.   ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس   البته راه های زیادی وجود دارد که بیمار می تواند از ایجاد این عارضه به خوبی جلوگیری کند.

>> چه عواملی باعث ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس می شوند؟

بوتولونیوم توکسین که در بوتاکس وجود دارد، باعث فلج شدن ماهیچه ها در صورت می شود. عدم فعالیت ماهیچه ها از ایجاد خطوط پنجه کلاغی، خطوط خنده و چین و چروکهای پیشانی جلوگیری می کند. متاسفانه، متخصص ها نمی توانند تزریق بوتاکس را در غمق پوست بیمار به خوبی کنترل کنند.   ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس   در موارد نادری بوتاکس از غشا میان پوستی به ماهیچه بالای چشم ها به نام "ماهیچه بالا برنده پلک بالایی چشم ها" منتقل می شود. این ماهیچه، باز و بسته شدن پلک چشم و سایر فعالیت های چشم را کنترل می کند. با غیر فعال شدن این ماهیچه، ورم زیادی در اطراف چشم ها مشاهده می شود. علت انتقال بوتاکس به ماهیچه چشم ها این است که متخصص از دوز بالایی از بوتاکس استفاده کرده است و یا بوتاکس را نزدیک به چشم ها تزریق کرده است. تزریق بوتاکس هم یک هنر محسوب می شود و متخصص های باتجربه می توانند به خوبی از پس تزریق بوتاکس بربیایند. متخص های با مهارت، محل مناسب تزریق بوتاکس در صورت را می شناسند و از نکنیک های درستی برای تزریق بوتاکس استفاده می کنند. عمق تزریق بوتاکس از اهمیت زیادی برخوردار است و رعایت همه ی این نکات در عدم انتقال بوتاکس به ماهیچه چشم ها کمک زیادی می کند. متخصص ها قبل از تزریق بوتاکس از بیمار می خواهند تا عضلات صورت خود را متقیض کند تا نقطه مناسب برای قرار دادن سوزن بوتاکس مشخص بشود. تورم چشم زمانی رخ میدهد که نئوروتوکسین خیلی پایین و در ماهیچه پیشانی تزریق بشود تا چین های پیشانی و خطوط بین دو ابرو را برطرف کند ولی در نهایت، باعث تورم و حتی افتادگی چشم هم می شود.

>> برای جلوگیری از تورم چشم ها بعد از تزریق بوتاکس چه کاری می توان انجام داد؟

بهترین توصیه ای که می توانیم به بیماران کنیم این است که همیشه به نزد متخصص با تجربه و با مهارت مراجعه کنند؛ متخصصی که در تزریق بوتاکس تجربه دارد و ساختمان عضلانی و ترتیب ماهیچه های صورت را هم به خوبی می شناسد. علاوه بر این، از برندهای معمولی بوتاکس استفاده نکنید. قبل از اینکه متخصص اقدام به تزریق بوتاکس در صورت شما کند، در مورد مارک بوتاکسی که قرار است برای شما استفاده بشود از متخصص خود سوالاتی را بپرسید و مطمئن شوید که از مارک خوبی از بوتاکس برای شما استفاده می شود. بوتاکس فقط توسط برند آلرگان (نام شرکت) تولید می شود و برندهای با کیفیت دیگر شامل بوتاکس دیسپورت می شود که توسط شرکت مدیسیس ساخته می شود و بوتاکس زئومین که توسط شرکت مرتز ساخته می شود. همه ی این سه برند بوتاکس، تحت آزمایش های زیادی قرار گرفته اند و نتایج بهتری را نسبت به سایر برندهای معمولی برای بیمار به دنبال دارند. البته توجه داشته باشید که حتی اگر از برند خوبی برای تزریق بوتاکس استفاده بشود و در بخش مناسبی تزریق بشود و حتی عمق تزریق هم مناسب باشد، باز هم احتمال خیلی کمی وجود دارد که اطراف چشمانتان تورم بوجود بیاید. خوشبختانه، تورم چشم ها عارضه ماندگاری نیست و برطرف می شود.

>> تا چه مدت بعد از تزریق بوتاکس ورم چشم ها ادامه دارد؟

خبر خوبی که میتوانیم به شما بدهیم این است که در اکثر موارد، ورم چشم ها بعد از 4 تا 6 هفته برطرف می شود. فقط در بعضی از موارد نادر است که تورم اطراف چشم ها دیرتر بهبود می یابد. مدت زمانی که طول می کشد تا ورم چشم های شما بهبود پیدا کند، بستگی به این دارد که چه مقدار از بوتاکس به ماهیچه چشم انتقال یاقته است و تا چه میزان بوتاکس در ماهیچه چشم تاثیر گذاشته است. البته دوز کمتری از بوتاکس به ماهیچه های چشم انتقال می یابد و در مواردی که میزان بیشتری از بوتاکس به ماهیچه های چشم انتقال داده شود، تورم چشم ها تا چندین ماه ادامه می یابد.

>> اگر بوتاکس به ماهیچه چشم منتقل شود، چه کاری می توانیم انجام بدهیم؟

اگر چشم های شما بعد از تزریق بوتاکس دچار عارضه تورم، پف و افتادکگی پلک شده است ، نباید بیش از حد نگران وضعیت خودتان باشید زیرا تورم چشم ها خطرناک نیست و کاملا موقتی است. شما میتوانید با متخصص صحبت کنید که برای شما قطره چشم آپراکلونیدین را تجویز کند. فقطره آپراکونیدین می تواند میزان تورم دور چشمها را کاهش بدهد. در واقع، قطره آپراکونیدین در ماهیچه دیگری به نام "مولر" که در کنار ماهیچه اصلی چشم قراردارد  تاثیر می گذارد و باعث فعال شدن و انقباض ماهیچه مولر می شود. بعضی از متخصص ها به بیمار پیشنهاد می دهند که بار دیگر بوتاکس تزریق کند تا ماهیچه های دیگر را تحریک کند تا ورم و افتادگی چشم ها کاهش یابد ولی این کار برای همه بیماران جواب نمی دهد؛ مثلا می توان بوتاکس را مجددا در پیشانی تزریق کرد و اثرات بوتاکس را در ناحیه ابروها کاهش داد و یا واحد کمی از بوتاکس را به دم ابرو تزریق کرد تا پف و تورم چشم ها برطرف بشود و چشم ها بازتر بشوند. در مواردی که بوتاکس در پیشانی تزریق می شود؛ افتادگی ابروها بوجود می آیند. در واقع، هیچ پادزهری برای تزریق نادرست بوتاکس وجود ندارد و بیمار باید صبر کند تا اثرات بوتاکس در بدن از بین برود.

نکته آخر :

اگر تزریق بوتاکس توسط متخصص با تجربه ای صورت بگیرد، احتمال ایجاد پف و ورم در اطراف چشم بسیار کمتر می شود.  هیچ کسی به اندازه متخصص، آناتومی ماهیچه های صورت را به خوبی نمی شناسد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس در لب مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.  

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

ورزش بعد از تزریق بوتاکس

امیر علوی بازدید : 0 سه شنبه 11 دي 1397 نظرات ()

ورزش بعد از تزریق بوتاکس

>> ورزش بعد از تزریق بوتاکس

بوتاکس، برندی است که در فرمول خود دارای بوتولنویم کلستریدیوم است که یک توکسین محسوب می شود و برای تضعیف ماهیچه ها، کاهش انقباضات صورت و درمان پلک زدن غیر ارادی از آن استفاده می شود. متخصص ها، بوتاکس را در بخش هایی از صورت تزریق می کنند تا چین و چروک ها و خطوط صورت را از بین ببرند. نتایج بوتاکس 4 تا 6 ماه ماندگاری دارد و بعد از تزریق بوتاکس، برای مدت زمانی کوتاهی نباید ورزش کرد.

 

ورزش بعد از تزریق بوتاکس

 

>> اثرات بوتاکس

اثرات جانبی تزریق بوتاکس در اکثر بیماران بیش تر از 24 تا 48 ساعت باقی نمی ماند. در طول این چند ساعت، بیماران به استراحت بیشتری نیاز دارند و نباید فعالیت سختی را انجام بدهند تا دچار سردرد نشوند. ورزش های ایروبیک، سردرد را تشدید می کند و تا چند روز نباید این ورزش را انجام داد. عوارض داروی بوتاکس با ورزش بدتر می شود زیرا حرکات ورزشی باعث می شود تا فرد عرق کند.   ورزش بعد از تزریق بوتاکس   افتاگی پلک که در نتیجه انتقال بوتاکس به نقاط دیگر صورت بوجود می آید هم میتواند اثرات جانبی بدتری را به دنبال داشته باشد و باعث بسته شدن چشم و از کار افتادگی بیشتر ماهیچه ها بشود. به بیماران توصیه می شود که تا 12 ساعت به صورت خود فشاری وارد نکنند و از فعالیت هایی که باعث تعریق شدید می شود هم خودداری کنند. برای جلوگیری از انتقال بوتاکس به سایر بخش ها به بیماران توصیه می شود تا از انجام ورزش خودداری کنند .

>> ورزش صورت در حین تزریق بوتاکس و بعد از آن

برای اینکه بوتاکس بتواند به عمق ماهیچه ها نفوذ پیدا کند، بیماران تشویق می شوند تا تا ورزش های صورت را بدون دست زدن و تماس با صورتشان انجام بدهند. بیماران باید در همان بخشی که میخواهند بوتاکس تزریق کنند، ماهیچه های خود را منقبض کنند و برای 5 ثانیه نگه دارند و بعد آن را رها کنند. با فشار آوردن به ماهیچه هایتان میتوانید آن ها را منبقض کنید. سایر حرکات صورت شامل اخم کردن، نگاه با چشم نیمه باز و یا جمع کردن لب ها است که بستگی به بخشی از صورت دارد که میخواهید بوتاکس تزریق کنید. شما میتوانید 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس هم این حرکات صورت را تکرار کنید. سایر ورزش های صورت هم برای بیمارانی که برای درمان مشکلات و اختلالات مربوط به ماهیچه های خود در سایر بخش های بدن بوتاکس تزریق کرده اند هم الزامی است. کشش و انبساط ماهیچه هایی که در آنها بوتاکس تزریق شده است، باید بلافاصله بعد ازتزریق صورت بگیرد؛ مخصوصا در بیمارانی که برای درمان اسپاسم ها (انقباضات بیش از حد) ماهیچه ای مثل دیستروفی عضلانی (تحلیل و فشاد عضلانی) و اختلالات دماغی (مثل اختلال در گفتار) بوتاکس تزریق کرده اند. کشش عضلات باید آرام و منظم صورت بگیرد. از کشش عضلات به سمت خودتان و انجام حرکات کششی سخت خودداری کنید. بیمارانی که برای ماهیچه های پای خود بوتاکس تزریق کرده اند هم ممکن است به جلسات ورزش درمانی اضافه ای برای راه رفتن درست خود نیاز داشته باشند زیرا به دلیل غیر فعال شدن اسپاسم، این بیماران برای راه رفتن با مشکلات زیادی مواجه می شوند. این بیماران از وسیله هایی مثل واکر و غیره استفاده کنند تا بتوانند کمی راه بروند. البته یک روز قبل از تزریق بوتاکس هم نباید ورزش های سختی را انجام بدهید و ضربان قلب و فشار خون بیمار هم توسط متخصص چک می شود. بیمارانی که روز قبل از تزریق بوتاکس را به فعالیت های سخت و شدید بپردارند، شاهد کبودی زیادی در بخش مورد نظر هستند.

>> 4 نکته در مورد ورزش بعد از بوتاکس که بر نتایج تاثیر زیادی می گذارد

اگر عضو فعال باشگاه هستید، شاید برایتان خیلی سخت باشد که نتوانید بعد از تزریق بوتاکس ورزش کنید. به بیماران توصیه می شود که تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس از انجام فعالیت های شدید ورزشی خودداری کنند. 4 نکته ای که باید بعد از تزریق بوتاکس در نظر بگیرید عبارتند از:

 1. چرا از شما خواسته می شود که بعد از تزریق بوتاکس ورزش نکنید؟ چون بعد از تزریق بوتاکس، پروتئین های مختلفی که در بوتاکس وجود دارند، پخش و پراکنده می شوند. افزایش جریان خون با افزایش ضربان قلب میتواند تاثیرات منفی در بوتاکس داشته باشد. در کل، همه ی این عوامل دست به دست هم میدهند تا تزریق بوتاکس نتایج خوبی را برای شما به دنبال نداشته باشد.
 2. پاک کردن عرق روی ابروهای شما یک ماساژ کوچک به شمار می آید و می تواند باعث جابجایی مواد بوتاکس تزریق شده بشود. در کلاس یوگا هم نباید دستتان را روی قلبتان بگذارید و به طرف پایین خم بشوید. به بیماران توصیه می شود که راست بایستند و برای 4 ساعت اول دراز هم نکشند.
 3. از استفاده از ماسک های فشرده صورت هم خودداری کنید. فشاری که ماسک می تواند بر روی صورت شما وارد کند باعث می شود که بوتاکس به یک بخش دیگر از صورت منتقل بشود.
 4. بوتاکس یک روش بسیار موثر برای درمان خطوط خنده، خطوط پنجه کلاغی و سایر خطوط و چین ها است. در مورد برنامه های ورزشی خود حتما با متخصص صحبت کنید زیرا متخصص به شما راهنمایی های ویژه ای می کند و یا اینکه برنامه ورذزشی شما را تغییر می دهد تا تاثیر منفی روی بوتاکس نداشته باشد.

>> ماندگاری بوتاکس در کسانی که به طور مرتب ورزش می کنند

با انجام ورزش و فعالیت هایی که ضربان قلب را بالا می برند، از ماهیچه های صورتمان بیشتر استفاده می کنیم. هر چقدر بیشتر ورزش کنیم، عضلات صورت ما بیشتر دچار کشش می شوند. افرادی که به طور منظم وزش می کنند، قطعا این حرکات ورزشی می تواند بر نتایج بوتاکس هم تاثیر بگذارد. افرادی که با وزنه ها ورزش می کنند، کشش های بیشتری را در ماهیچه ها و عضلات خود بوجود می آورند. ورزش، سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و در نتیجه ماندگاری بوتاکس کمتر می شود زیرا بدن می تواند زودتر بوتاکس را تجزیه کند و آن را سریع تر خرد کند. تزریق بوتاکس در ماهیچه های ضعیف تر، ماندگاری بیشتری را به دنبال دارد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس در لب مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

بوتاکس صورت مردان و مراقبت های بعد از آن

امیر علوی بازدید : 0 سه شنبه 11 دي 1397 نظرات ()

بوتاکس صورت مردان و مراقبت های بعد از آن

>> تزریق بوتاکس در صورت مردان

استفاده مردها از بوتاکس هم روز به روز بیشتر می شود. طبق تحقیقات، 20 درصد از افرادی که برای تزریق بوتاکس به کلینیک مرجعه می کند را مردها تشکیل میدهند که نسبت به سال های گذشته، تعداد آنها بسیار افزایش پیدا کرده است.   بوتاکس صورت مردان   مردهایی که قصد کاهش چین و چروک های صورتشان را دارند و میخواهند آثار پیری را در صورت و چهره خود از بین ببرند ولی تمایلی به جراحی ندارند، میتوانند از بوتاکس استنقاده کنند که یک روش بسیار سریعی است و به ریکاوری خاصی نیاز ندارد.

>> تفاوت های تزریق بوتاکس در مردها و خانم ها

افزایش سن بر روی زن ها و مردها تاثیرات بسیار متفاوتی می گذارد. مردها معمولا نگران چین و چروک و خطوط بین دو ابروهایشان، گود افتادگی صورتشان و همچنین نگران خطوطی هستند که در اثر نور خورشید ایجاد شده اند.   بوتاکس صورت مردان   چین و چروک و خطوط روی صورت مردها خیلی بیشتر از خانم هاست و نمی توان تمام آنها را با بوتاکس پوشش داد ولی با تزریق بوتاکس میتوان میزان این چین و چروکها را کاهش داد. متخصص ها این تفاوت ها به خوبی درک می کنند و از تکنیک های خاصی برای تزریق بوتاکس در صورت مردها استفاده می کنند تا مردها هم نتایج رضایت بخشی از تزریق بوتاکس بگیرند و همچنین خصوصایت مردانه صورت آنها هم حفظ بشود.

>> تزریق بوتاکس در مردها و فواید آن

خطوط اطراف ابرو و چشم ها باعث می شود تا صورت مردها عصبانی یا نگران نشان بدهد؛ حتی وقتهایی که واقعا حال آنها خوب باشد. بوتاکس یک تنورتوکسین قابل تزریق است که از تحریک اعصاب جلوگیری میکند تا ماهیچه ای که مسئول ایجاد چین و چروک در صورت است، همچنان بی حرکت و غیر فعال باقی بماند و در نتیجه چین و چروک خاصی در صورت به چشم نخورد و پوست هم صاف بنظر برسد. اثرات بوتاکس چند روز بعد از تزریق مشخص می شود و تا 4 ماه یا بیشتر ماندگاری دارد. تکرار تزریق بوتاکس در طی جلسات منظم میتواند به شما در رسیدن به نتایج موفقیت آمیز کمک زیادی بکند. برای مردان در کلینیک تخصصی پوست و مو رز، بوتاکس با دوز مناسبی تزریق می شود تا نتیج کاملا طبیعی را برای شما بوجود بیاورد. تزریق بوتاکس در آقایان میتواند:

 1. خطوط عمیق اطراف ابرو را از بین ببرد
 2. خطوط اخم را کاهش بدهد
 3. خطوط پنجه کلاغی گوشه چشم را از بین ببرد
 4. گودی چانه را در آقایان کمتر کند
 5. خطوط عمیق پیشانی را هم برطرف کند

>> کادندیهای مناسب تزریق بوتاکس در صورت در بین آقایان

اگر شما مردی هستید که در بخش های خاصی از صورتتان چین و چروک دارید مثلا در پیشانی، بین ابروها و اطراف چشم ها؛ ممکن است کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس باشید.

>> مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس در مردان

 1. برای اینکه احتمال کبودی بعد از تزریق بوتاکس کمتر شود، 2 الی 3 روز قبل از اولین جلسه تزریق بوتاکس از مصرف آسپرین، موترین، ایبوپروفن، آدویل و قرص های ضد انعقاد خون خودداری کنید.
 2. سیر، جنسینگ، زنجییل و ویتامین E هم مصرف نکنید.

>> مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس در مردان

 1. تا 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس دراز نکشید
 2. بخشهایی که بوتاکس تزریق کرده اید را دست نزنید و ماساژ هم ندهید
 3. تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس، فعالیت شدید و حرکات ورزشی را انجام ندهید

>> اولین جلسه تزریق بوتاکس در مردان

مردها بوتاکس را انتخاب می کنند چون تزریق بوتاکس بسیار سریع انجام می شود، دردی ندارد و به هیچ استراحتی هم نیاز ندارد. قبل از اینکه مردها اقدام به تزریق بوتاکس کنند، باید درمورد مراحل تزریق بوتاکس هم اطلاعاتی را به دست بیاورید. 15 دفیقه قبل از تزریق بوتاکس از کرم بی حسی برای شما استفاده می شود. حدودا 6 تا 8 دفعه می توان بوتاکس را روی ماهیچه های صورت با سرنگ تزریق کرد. برای بیشتر مردها، تجربه اولین تزریق بوتاکس درست مثل واکسن زدن است. مردها معمولا در چند لحظه اول احساس درد می کنند و بعد از تزریق بوتاکس، پوست آنها قرمز و ملتهب می شود. قبل از تزریق بوتاکس باید ماهیچه هایتان را منقبض کنید؛ برای اینکار، متخصص از شما می خواهد که اخم کنید یا ابروهایتان را بالا ببرید، لبخند بزنید و لب هایتان را جمع کنید. شاید انجام این کارها برای شما خنده دار بنطر برسد ولی این حرکات کمک می کند تا بوتاکس بتواند در بخشی که تزریق شده است، به خوبی پخش بشود. متخصص به شما می گوید که به مدت 24 الی 48 ساعت بعد از تزریق بوتاکس، نباید خم بشوید، دراز بکشید یا اینکه فشاری به صورتتان وارد کنید. این کارها هم از پراکندگی بوتاکس در عمق پوست جلوگیری میکند. اگر کسی به این مراقبت ها توجهی نکند، تزریق بوتاکس باعث فلج شدن صورت و افتادگی پلک چشم می شود. تزریق بوتاکس در مردان می تواند هر سه ماه تکرار بشود.

>> چرا انتخاب متخصص در مردان از اهمیت بیشتری برخوردار است؟

اکر قصد تزریق بوتاکس در صورتتان را دارید، مطمئن شوید که متخصصی که انتخاب می کنید در تزریق بوتاکس برای مردها مهارت زیادی دارد زیرا تزریق بوتاکس در زن ها و مردها با یکدیگر تفاوت های زیادی دارد. متخصص، حجم ماهیچه بیمار، الگوی فیبری ماهیچه و همچنین وضعیت موهای سر شما را بررسی می کند. دوز مناسبی برای تزریق بوتاکس در صورت مردها وجود ندارد ولی معمولا برای مردها از دوز بیشتری از بوتاکس استفاده می شود. مخصص باید تفاوت های آناتومی بین مردها و زنها را به خوبی بشناسد. تفاوت اصلی آناتومیک بین مردها و زنها این است که ابروهای زنها به طور طبیعی دارای قوس است ولی ابروهای مردها صاف تر است؛ اگر بوتاکس زیر ابروهای مردها تزریق بشود، چهره آنها زنانه می شود. متخصص ها معتقد هستند که بهترین مزیت تزریق بوتاکس برای صورت مردها، صاف کردن چین های عمیقی است که بین ابروها شکل می گیرد. طاسی مردها هم فاکتور دیگری است که باید قبل از تزریق بوتاکس آن را بررسی کرد زیرا خطوط پیشانی مردهای طاس خیلی بیشتر از سایر مردها و حتی زنها به نظر می رسد و این چین و چروک ها به خاطر طاسی، در بخش بالاتری از صورت مردها قرار دارند. صورت مردها نسبت به زنها، برجستگی خاصی ندارد پس بعد از تزریق بوتاکس نباید چهره آنها زنانه به نظر برسد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس در لب مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.  

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

شستن صورت بعد از بوتاکس به چه شکل می باشد

امیر علوی بازدید : 0 سه شنبه 11 دي 1397 نظرات ()

شستن صورت بعد از بوتاکس به چه شکل می باشد

>> شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس

از تزریق بوتاکس برای درمان چین و چروک های صورت استفاده می شود؛ مخصوصا چین و چروک ها و خطوطی که با انقباضات ماهیچه ها بوجود می آیند. بوتاکس از پروتئین خالصی ساخته شده است و برای ریلکس کردن ماهیچه هایی که عامل بوجود آمدن چین و چروک های دینامیک هستند، بکار می رود. تزریق بوتاکس بسیار سریع انجام می شود و بی خطر است و در بسیاری از کلینیک ها جرو خدمات اصلی به شمار می آید.   شستن صورت بعد از بوتاکس   تزریق بوتاکس هم مثل هر فرآیند دیگری به مراقبت های خاصی احتیاج دارد که با رعایت آنها احتمال بروز مسائل و مشکلات بعد از تزریق بوتاکس هم کاهش می یابد. در مورد شستشوی صورت بعد از تزریق بوتاکس هم نکاتی وجود دارد که به بیمارانی که قصد تزریق بوتاکس را دارند پیشنهاد میدهیم که حتما این مقاله را مطالعه کنند.

>> نحوه دوش گرفتن بعد از تزریق بوتاکس

دوش گرفتن و استحمام بعد از تزریق بوتاکس مانعی ندارد فقط حواستان باید به دمای آب باشد. شما نباید از آب گرم برای شستن صورتتان بعد از تزریق بوتاکس استفاده کنید. استفاده از آب گرم یا آب بسیار داغ تاثیر منفی بر نتایج بوتاکس می گدارد.   شستن صورت بعد از بوتاکس   آب گرم می تواند جریان خون شما را افزایش بدهد و باعث پخش شدن بوتاکس در صورتتان بشود و به بخش های دیگر صورتتان هم منتقل شود. پخش شدن بوتاکس هم باعث بوجود آمدن نتایج غیر طبیعی در صورت می شود. سایر محدودیت های بعد از تزریق بوتاکس عبارتند از:

 1. استفاده از وانی که با آب داغ پر شده است
 2. نشستن در حمام بخار

تاثیرات بخار هم مثل آب داغ است و باعث پخش شدن بوتاکس می شود و نتایج نامطلوبی را برای بیمار به دنبال دارد.

>> تا چه مدت نمی توانیم از آب گرم برای شستشوی صورتمان استفاده کنیم؟

24 ساعت اول بعد از تزریق بوتاکس، زمان بسیار مهمی به شمار می آید. در طول این زمان، بوتاکس قابلیت تغییر و جابجایی را دارد. خوشبختانه شما فقط در روزهای اول بعد از تزریق بوتاکس در مورد استفاده از آب گرم محدودیت دارید و میتوانید تا چند روز دیگر با خیال راحت از آب گرم در هنگام استحمام استفاده کنید. یک روز بعد از تزریق بوتاکس میتوانید صورتتان را ماساژ هم بدهید تا مانع جابجایی و ایجاد برآمدگی در ناحیه مورد نظر بشوید. برای اینکه تورم صورتتان کاهش یابد، با پوستتان باید به آرامی رفتار کنید. شما نباید فشار خاصی به صورتتان وارد کنید.

>> تاثیر دمای آب بر صورت

آیا تا به حال به تاثیر دمای آب بر روی پوستتان و مخصوصا موقع استحمام فکر کرده اید؟ خیلی ها فکر می کنند که شستشوی صورت با آب گرم میتواند تمام آلودگی ها را از روی صورت پاک کند و پوست را خوب تمیز کند. دمای آبی که موقع استحمام از آن استفاده می کنید، تاثیر زیای بر روی سلامت پوست شما دارد؛ مثلا آب گرم باعث انبساط رگ های خونی می شود و پوست را قرمز می کند. آب گرم می تواند چربی های طبیعی روی پوست شما را از بین ببرد و پوست را خشک تر از قبل کند وحتی باعث التهاب پوست هم بشود. استفاده از آب سرد، مشکلات کمتری را برای پوست ما به دنبال دارد. آب سرد میتواند چربی های اضافه پوست را از بین ببرد ولی نسبت به آب گرم تاثیر کمتری در پاک کردن چربی ها و آلودگی های عمیق پوست دارد. بعضی از افراد اصلا دوست ندارند از آب سرد برای شستشوی صورت خود استفاده کنند. آب سرد میتواند درد چشم ها و صورت را تسکین بدهد و باعث جمع تر شدن منافذ صورت هم می شود. اگر به دنبال کرم ضد چین و چروک می گردید، آب سرد بهترین گزینه برای شماست زیرا آثار پیری پوست با آب سرد کاهش می یابد. بهترین دمای آب، دمایی است که پوست شما را تمیز کند و باعث حفظ سلامت و شادابی پوست هم بشود. استفاده از آب داغ شاید بتواند پوست را کاملا تمیز کند ولی احتمال دارد بعد از آن تاول بزنید. طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، استفاده از آب ولرم میتواند بهترین دما برای شستشوی پوست باشد.

>> نکات مهم در مورد تزریق بوتاکس در صورت

 1. هر گونه توده، جای سوزن بوتاکس در روی صورت و قرمزی پوستی که بر اثر تزریق بوتاکس در صورت ایجاد شده است باید در عرض چند ساعت در صورت شما برطرف بشود.
 2. تلاش کنید تا چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس در صورتتان، کمی ورزش صورت را هم انجام بدهید. مثلا اخم کنید و ابروهایتان را بالا ببرید زیرا این کارها کمک می کند تا ماده بوتاکس در ماهیچه های شما بهتر پخش بشوند ولی این حرکات را بیش از حد انجام ندهید.
 3. 48 ساعت بعد از تزریق بوتاکس، صورتتان را ماساژ ندهید و به آن دست نزنید. بعد از اینکه صورتان را شستید، حوله نرمی را به آرامی بر روی صورتتان قرار بدهید.
 4. حداقل 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس نباید ورزش کنید، خم نشوید و دراز هم نکشید.
 5. 12 ساعت بعد از تزریق بوتاکس از مواد آرایشی استفاده نکنید. تا 2 هفته هم از وکس و یا بند انداختن صورتتان خودداری کنید.
 6. اگر صورتتان کبود شده است، میتوانید از کرم آرنیکا استفاده کنید تا به بهبود سرعت ترمیم پوستتان هم کمک زیادی کرده باشید.
 7. ار قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب خودداری کنید. دمای محیطی که در آن قرار دارید، نباید خیلی پایین باشد. تا 2 هفته بعد از تزریق از سونا استفاده نکنید.
 8. 2 الی 3 روز طول میکشد تا بوتاکس تاثیر خود را بگذارد؛ هر چند برای رسیدن به نتایج کامل باید بیشتر صبر کنید. نتایج بدست آمده هم به قدرت ماهیچه ها و شرایط بدن بیمار بستگی دارد.
 9. بعد از رد شدن اثرات بی حسی، ممکن است احساس درد داشته باشید.
 10. اگر قرمزی پوستتان و درد آن بعد از 2 تا 3 روز بیشتر شد، به احتمال زیاد نشانه عفونت است که باید به متخصص خود حتما اطلاع بدهید.
 11. اگر 2 تا 3 رو بعد از تزریق بوتاکس با افتادگی پلک چشم مواجه شدید، حتما به نزد متخصص مراجعه کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس در لب مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

تزریق ژل به سینه و فواید آن

امیر علوی بازدید : 5 چهارشنبه 05 دي 1397 نظرات ()

تزریق ژل به سینه و فواید آن

>> تزریق ژل به سینه

ژل ها، کاربردهای زیادی دارند و نه تنها برای اجزای مختلف صورت می توان از آنها استفاده کرد، بلکه برای سایر اجزای بدن هم استفاده می شوند. تزریق ژل در سینه ها به منظور بزرگ تر و برجسته کردن سینه صورت می گیرد. بزرگ کردن سینه ها به شما کمک می کند تا سینه هایی برجسته تری داشته باشید که از نظر شکل متناسب با سلیقه شما هستند و از طرفی هم هر دو سینه شما با یکدیگر تقارن دارند.   تزریق ژل به سینه   برای تزریق ژل به سینه باید از متخصص با تجربه ای کمک بگیرید که تکنیک های پیشرفته ای برای تزریق ژل در سینه های شما داشته باشد و هیچ اسکاری هم از این فرآیند در بدن شما باقی نماند.

>> کابردها و فواید تزریق ژل در سینه

اگر فکر می کنید که سینه های کوچکی دارید و یا می خواید اثرات بارداری و کاهش وزن را بپوشانید، می توانید از ژل ها کمک بگیرید. تزریق ژل در سینه می تواند:

 1. به انحنای بدن شما بیافزاید
 2. بزرگ کردن سینه ها با تزریق ژل باعث باریک تر نشان دادن کمرتان می شود
 3. سینه های بزرگ و کوچکی که از نظر سایز با هم تناسبی ندارند را می توان با تزریق ژل برطرف نمود
 4. وقتی برای شنا به استخر می روید، احساس اعتماد به نفس بیشتری می کنید
 5. تزریق ژل در سینه ها بدون عمل جراحی انجام می شود
 6. تمام اسکارهایی که روی سینه ها از قبل مانده اند، برطرف می شود و پوست سینه ها صاف می شود
 7. بعد از تزریق ژل، سینه ها کاملا طبیعی به نظر می رسند
 8. به دروه ریکاوری نیازی ندارد
 9. اثرات جانبی خیلی کمی را به دنبال دارد

 

تزریق ژل به سینه و فواید آن

 

 

>> از کدام ژل برای تزریق در سینه ها استفاده می شود؟

از وفتی ژل های اسید هیالورونیک به بازار عرضه شدند، بخاطر طبیعی بودن و قابلیت پرکنندگی آنها برای بخش های مختلفی از بدن می توانند استفاده بشوند؛ در واقع، بالاخره پزشک ها توانستند از ژل ها برای بزرگ کردن سینه ها استفاده کنند. ژل "مکرولین" برای برجسته سازی سینه ها بکار می رود. ژل مکرولین، جایگزین خوبی برای ایمپلنت سینه است. ایمپلنت سینه همیشه عوارض خطرناکی را برای بیماران به دنبال داشته است و سوراخ شدن ایمپلنت در راس مشکلات بیماران قرار دارد. ژل مکرولین کاملا بی خطر است و درست است که ژل مکرولین نمیتواند مانند ایمپلنت، چندین سایز به سینه ها اضافه کند ولی می تواند حجم خوبی به سینه های کوچک بدهد. ژل مکرولین میتواند سینه ها را تا یک سایز بزرگتر کند و شکل سینه ها را هم بهبود ببخشد. همراه با بزرگ شدن سینه ها، پوست آنها هم صلف و جوان می شود. تزریق ژل میکرولین روشی غیر تهاجمی است و بسیار سریع انجام می شود.

>> فرابند تزریق ژل مکرولین در سینه ها

بزرگ کر سینه ها با ژل مکرولین به زمان زیادی نیاز ندارد و در عرض 30 الی 40 دفیقه انجام می شود. از بی حسی موضعی برای بی حس کردن سینه ها اسفاده می شود. در زیر سینه ها، یک برش خیلی کوچکی زده می شود و حدودا 100 میلی لیتر ژل مکرولین در هر سینه تزریق می شود. 18 ماه بعد از اولین جلسه تزریق ژل مکرولین در سینه، میتوانید دوباره برای تزریق اقدام کنید.

>> آیا تزریق ژل مکرولین برای سینه ها کاملا بی خطر است؟

در بیمارانی که از ژل کرولین برای بزرگ کردن سینه های خود استفاده کرده اند، رضایت زیادی از این ژل داشته اند. به نظر می رسد که تزریق ژل مکرولین در در زیر بافت های سینه، تاثیر خاصی روی شیردهی سینه ها نمی گذارد. مانند ژل هایی که در صورت تزریق می شدند، ژل مکرولین هم میتواند یک سری اثرات جانبی را به دنبال داشته باشد:

 1. کبودی خفیف
 2. احساس درد و ناراحتی
 3. تورم
 4. التهاب خفیف در اثر فشار ژل بر بافت های اطراف
 5. خارش
 6. توده

که این اثرات جانبی هم موقت هستند. تزریق ژل مکرولین ممکن است بر روی ظاهر سینه های شما تاثیر بگذارد. تزریق منظم مکرولین می تواند باعث ایجاد اسکارهای دائمی بشود و حتی سیننه های شما افتادگی بیشتری پیدا کنند. تزریق ژل مکرولین در سینه نمیتواند نتایج رضایت بخش ایمپلنت را به دنبال داشته باشد و فقط برای کسانی مناسب است که میخواهند 1 الی 2 سایز به سینه هایشان اضافه بشود. در اقع ژل مکرولین نمیتواند از این بیشتر به سایز سینه ها اضافه کند. سازمان عذا و داروی آمریکا هم هنوز استفاده از ژل مکرولین را برای سینه ها تایید نکرده است و این عدم تایید به معنی این است که ژل مکرولین می تواند اثرات جانبی و مشکلات خاصی را برای بیمار به دنبال داشته باشد.

>> مکرولین چگونه باعث بزرگ کردن سینه ها می شود؟

مکرولین یک ژل اسید هیالورونیک است که درست مثل رستیلن عمل می کند. ژل مکرولین ضخامت بیشتری دارد و مناسب بزرگ کردن و یا برجسته سازی بخش های بزرگ تر بدن است. ژل مکرولین در بدن پخش نمی شود و نتایج ماندگاری را به دنبال دارد. ژل مکرولین کاربردهای زیادی دارد و به غیر از سینه ها، می توان از آنها در ساق پا، باسن و دیگر بخش های بدن هم استفاده کرد. پوستی که بخاطر لیپوساکشن دچار فرورفتگی و برآمدگی های زیادی شده است و سطح ناضافی دارد، پوستی که به خطر عمل جراحی دارای اسکارهای زیادی است و دیگر مشکلات پوستی را میتوان با ژل مکرولین برطرف نمود. مکرولین درست مثل ژل های هیالورونیک اسیدی که در صورت تزریق می شوند، در کنار افزایش حجم بخش مورد نظر باعث آبرسانی و مرطوب کردن پوست هم می شود. حدودا 12 تا 18 ماه بعد از تزریق ژل مکرولین، ترکیبات آن تجریه می شوند و بخاطر طبیغی بودن ترکیبات آن به راحتی در بین ترکیبات بدن گم می شوند.

>> چه کسانی میتوانند از ژل مکرولین برای بزرگتر کردن سینه های خود استفاده کنند؟

استفاده از ژل مکرولین به خانم هایی پیشنهاد می شود که سایز سینه هایشان بسیار کوچک است و میخواهند سایز سینه های خود را افزایش بدهند. خانم هایی که سینه های نامتقارنی دارند و دوست ندارند با عمل جراحی و بیهوشی این مشکلشان را برطرف کنند هم می توانند از مزایای تزریق ژل مکرولین بهره مند بشوند. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل در پیشانی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

تزریق ژل به زانو برای درمان آرتروز

امیر علوی بازدید : 2 چهارشنبه 05 دي 1397 نظرات ()

تزریق ژل به زانو برای درمان آرتروز

>> تزریق ژل به زانو

کاربردهای ژل های اسید هیالورونیک روز به روز بیشتر می شود؛ امروزه از ژل های اسید هیالورونیک نه تنها برای رفع چین و چروک و برجسته سازی اجزای مختلف صورت و بدن استفاده می شود، بلکه از آنها برای درمان بیماری ها هم می توان استفاده کرد. آرتروز و ورم مفاصل و استخوان ها از مواردی هستند که با تزریق ژل درمان می شوند.

 

تزریق ژل به زانو

 

>> آرتروز چیست؟

آرتروز به درد مفاصل مربوط می شود و تعداد افرادی که با این مشکل مواجه می شوند، روز به روز بیشتر می شود. آرتروز باعث ناتوانی افراد در انجام کارهایشان می شود و این بیماری در بین افراد پیر بیشتر مشاهده می شود. آرتروز شدید میتواند باعث درد مفاصل، احساس صعف، مشکلاتی در راه رفتن و عدم توانایی در انجام فعالیت های روزمره بشود. ورم مفاصل و استخوانها، شایعترین نوع آرتروز است و میتواند برای بیمار بسیار دردناک باشد.

 

تزریق ژل به زانو برای درمان آرتروز

 

>> ورم مفاصل و استخوان ها چیست؟

ورم مفاصل و استخوان ها که مربوط به کمتر شدن حجم استخوان ها می شود، مشکلات زیادی را برای بیماران ایجاد کرده است. احتمال ایجاد ورم مفاصل و استخوان ها در زنان 50 درصد و در مردها 25 درصد است. ور مفاصل و استخوان ها زمانی رخ میدهد که بدن استخوان بیشتری را از دست بدهد، استخوان های خیلی کمی را بسازد یا اینکه هر دو مورد در بدن رخ بدهد. درنتیجه، استخوان ها ضعیف می شوند و به آسانی می شکنند. استخوان هایی که درگیر ورم هستند، تراکم خود را از دست می دهند و ساختار بافت های موجود در آنها غیر طبیعی است. نشانه های ورم مفاصل و استخوان ها میتواند شامل درد در پشت بدن، کاهش قد در طول زمان و شکنندگی استخوان ها باشد.

>> درمان آرتروز و ورم مفاصل و استخوان ها با تزریق ژل های اسید هیالورونیک

بعضی از بیمارانی که با آرتروز و ورم مفاصل و استخوان ها درگیر هستند، ممکن است کاندید خوبی برای درمان این بیماری ها با ژل باشند. درمان این بیماری ها باعث می شود تا از درد بیمار هم کاسته بشود. تزریق ژل در مفاصل و استخوان ها یکی از روش های درمان این بیماری است. اگر استفاده از داروهای مختلف تاثیری در بهبود آرتروز و ورم مفاصل و استخوان ها نداشته باشد، بیمار می تواند برای تزریق ژل در زانو به کلینیک مراجعه کند. ژل های اسید هیالورنیک بسیار متنوع هستند و می توان از آنها برای تزریق در زانو استفاده کرد. وقتی ژل های اسید هیالورونیک در زانو تزریق می شوند، به روان شدن مفاصل کمک زیادی می کنند. در مفاصلی که دچار تورم شده اند، ماده طبیعی اسید هیالورونیک به مقدار بسیار کمی وجود دارد و بتابراین تزریق ژل اسید هیالورونیک باعث بهبود ضخامت مایع سینوویال می شود؛ مایع سینوویال، ژل طبییعی است که اصطکاک را در مفاصل کاهش می دهد و باعث حرکت بهتر مفاصل و کاهش درد در بخش رانو می شود.

>> فرآیند تزریق ژل اسید هیالورونیک در زانو

تزریق ژل هیالورونیک، فرآیندی غیر تهاجمی است و کمتر از 30 دقیقه طول می کشد. قبل از تزریق ژل هیالورونیک اسید، جلسه مشاوره ای برای شما برگزار می شود و در آن به جزئیات فرآیند تزریق ژل پرداخته می شود. بخشی از زانو که قرار است ژل در آن تزریق بشود، توسط متخصص انتخاب می شود و برای کاهش درد بیمار از بی حسی استفاده می شود. قبل از تزریق ممکن است متخصص مقداری مایع سینوویال را از زانوی شما بگیرد و آن را تست کند. ژل در مفاصل زانو تزریق می شود و بعد از تزریق ژل، بیمار شاهد نتایج خاصی می تواند باشد. التبه برای اینکه از فواید تزریق ژل بهره مند بشوید، باید چند بار اقدام به تزریق ژل کنید.

>> کاربردها و فواید تزریق ژل اسید هیالورونیک در زانو:

 1. درمان آرتروز
 2. کاهش و کنترل ورم مفاصل و استخوانها
 3. کاهش التهاب و خراشی که با اصطکاک استخوان به استخوان ایجاد می شود
 4. کاهش درد در زانو

>> از کدام ژل اسید هالیورنیک برای تزریق در زانو  و درمان آرتروز و تورم استخوان ها و مفاصل استفاده می شود؟

برای درمان آرتروز و کاهش ورم مفاصل و استخوان ها معمولا از ژل سینویسک استفده می شود. سنویکس یک ژل اسید هیاورونیک است که از مرغ بدست می آید. سنویکس هفته ای یک بار در زانو و به مدت سه هفته تزریق می شود. اگر در طی سه جلسه اولی که ژل سینویسک را تزریق میکنید درد مفاصل زانوهایتان یهبود پیدا نکند، متخصص برای شما سه جلسه بعدی را ترتیب میدهد تا اثرات درد از بین برود. شما میتوانید در هر هفته فقط یک بار ژل سینویسک را تزریق کنید. با تزریق ژل سینویسک شما میتوانید تا 6 ماه از درد زانو راحت باشید. التبه موارد زیادی بر روی دوز مناسب ژل سینویسک تاثیر می گذارند؛ مثل وزن بدن بیمار، میزان پیشرفت بیماری، داروهایی که بیمار تا به حال از آنها استفاده کرده است و غیره.

>> عوارض تزریق سینویسک در زانو

 1. درد در ماهیچه زانو
 2. تورم، سفت شدن تجمع مایعات و متورم شدن اطراف زانو
 3. تب
 4. احساس بی حسی و کرختی
 5. سر درد
 6. حالت تهوع
 7. کاهش دمای بدن

اثرات جانبی سینویسک که به ندرت رخ می دهند:

 1. درد در پشت بدن
 2. سر درد شدید
 3. افزایش ضربان قلب

>> محدودویت های تزریق ژل سینویسک

 1. کسانی که به ژل ها و لیدوکائین حساسیت دارند
 2. خانم هابی که باردار هستند یا به نوزاد خود شیر می دهند
 3. کسانی که در مفاصل خود عفونت دارند
 4. کسانی که بیماری های پوستی دارند

>> مراقبت های بعد از تزریق ژل سینویسک

 1. بعد از تزریق ژل سیویسک در زانو، به بیماران توصیه می شود که از انجام فعالیت های شدید تا 48 ساعت پس از تزریق خودداری کنند.
 2. تا 48 ساعت بعد از تزریق سنویسک، از ایستادن بیشتر از 15 دقیقه بر روی پاهایتان خودداری کنید
 3. می توانید از کمپرس یخ بر روی زانوهایتان استفاده کنید تا تورم کاهش یابد.

>> مقابسه نتایج تزریق ژل سنویسک با روش های دیگر

آرتروز و ورم مفاصل و استخوان ها را با تزریق کورتیکواسنروئیها هم میتوان درمان کرد. ژل سینویسک را می توان از نظر کارایی با کورتیکواستروئیدها مقایسه کرد. تزریق سنویسک نسبت به کورتیکواستروئدیها در مدت زمان کوتاه تری انجام می شود. تزریق مداوم ژل سینویسک، ایمن تر و بی خطرتر از تزریق کورتیکواستروئیها در بیماران است. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل در پیشانی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.  

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

تورم بعد از تزریق ژل خط خنده

امیر علوی بازدید : 2 چهارشنبه 05 دي 1397 نظرات ()

تورم بعد از تزریق ژل خط خنده

>> تورم بعد از تزریق ژل خط خنده

تورم هم مانند کبودی یکی از شایعترین مشکلات بیماران بعد از تزریق ژل محسوب می شود. برای رفع خط خنده و چروک اطراف دهان معمولا از ژل های ژوویدرم و رستیلن استفاده می شود. تزریق ژل ژوویدرم و رستیلن به اطراف دهان، درجات مختلفی از تورم را به دنبال خواهد داشت. تورم بعد از تزریق ژل ممکن است بین چند ساعت تا چند روز طول بکشد و احتمال اینکه طولانی تر بشود هم وجود دارد که باز هم بستگی به فاکتورهای زیادی دارد. بلافاصله بعد از تزریق ژل، بخاطر خاصیتی که ژل دارد تورم رخ میدهد؛ در واقع، جذب آب عامل اصلی ایجاد تورم در صورت بیمار بعد از تزریق ژل است.   تورم بعد از تزریق ژل خط خنده   ژل های ژوویدرم و رستیلن از اسید هیالورونیک ساخته شده اند؛ اسید هیالورونیک، ژلی است که می تواند آب را به خود جذب کند و درست مثل یک اسفنج، آب را در خودش نگه می دارد. خوشبخاته تورم بعد از تزریق ژل یا فیلرها معمولا به سرعت بهبود می یابد و فقط بیمار متوجه آن می شود.بیمارانی که در صورت خود ژل تزریق می کنند، می توانند بعد از تزریق به سرکارخود برگردند و بسیاری از بیماران در همان روز، مجددا کارهای خود را ادامه میدهند.   تورم بعد از تزریق ژل خط خنده   اکثر کسانی که تورم دارند، بغد از ویزیت متخصص سریع مشکلاتشان خل می شود. نکته جالب این است که تورم فقط برای خود بیمار آزار دهنده است و برای دوستان، خانواده و اطرافین آنها این مسئله چندان عجیب و غیر عادی نیست.

>> چگونه میتوان تورم بعد از تزریق ژل خط خنده را کاهش داد؟

هر چیزی که برای سلامت بدن شما مفید باشد، برای پوست شما هم خوب است و به تورم بعد از تزریق ژل خنده هم کمک زیادی می کند. حتما طبق دستورات متخصص خودتان عمل کنید و از دوره ریکاوری خود نهایت استفاده را کنید.

 1. با نوشیدن مقدار زیادی از مایعات مثل آب و آب میوه به بدن و پوست خود آب رسانی کنید
 2. از یک سری محصولات خاص گیاهی استفاده کنید؛ مثل کرم آرنیکا مونتانا و قرص آناهیل بروملین
 3. بر روی مصرف میوه ها و سبزیجات تازه متمرکز بشوید
 4. در بخشی که ژل تزریق کرده اید، از یخ استفاده کنید
 5. در هنگام خواب، سرتان را بالاتر از سایر اعضای بدنتان قرار بدهید
 6. از قرص های آنتی هیستامین استفاده کنید

>> از مصرف چه غذاهابی باید خوداری کنیم؟

بیماران میتوانند با عدم مصرف یک سری مواد غذایی به کاهش تورم صورت خود کم زیادی بکنند مثل:

 1. غذاهای فرآوری شده یا فست قود
 2. نمک زیاد
 3. بیشتر چای ها، مکمل ها و دمنوش های گیاهی
 4. غذاهای پر از ادویه
 5. داروهای ضد انعقاد خون شامل آسپرین وایبوپروفن
 6. سیگار کشیدن و در معرض دود سیگار قرار گرفتن (در کنار افراد سیگاری ننشینید)

>> روش های دیگر برای کاهش تورم در صورت بر اثر تزریق ژل حط خنده

 1. استراحت بعد از تزریق ژل خط خنده خیلی مهم است. متخصص ها توصیه می کنند که بیماران از انجام فعالیت های سنگین و یا ورزش در اولین روز یا بلافاصله بعد از تزریق ژل خط خنده خودداری کنند
 2. ماساژ آرام نقاطی که ژل تزریق شده است هم می تواند باعث بهبود تورم در بعضی از بیماران بشود. گاهی اوقات پوست کمی منبسط می شود و فقط به کمی ماساژ ملایم نیاز دارد تا خوب بشود. از وارد کردن فشارهای زیاد به این نقاط خودداری کنید. البته قبل از هر گونه ماساژ، حتما با متخصص خود مشورت نمایید.

در آخر، ممکن است تورم مربوط به چیز دیگری باشد و به تزریق ژل ربطی نداشته باشد؛ مثلا علت تورم میتواند به خاطر آلرژی، مشکل تیروئید، هورمون ها، اثرات جانبی دارو و یا بخاطر شرایط بیمار باشد. مثل همیشه با متخصص خود صخبت کنید تا به شما راهنمایی کند که از کدام روش برای کاهش تورم استفاده کنید. روش هایی که برای کاهش تورم در این مقاله ذکر شدند، نه تنها برای کاهش تورم بعد از تزریق ژل خط خنده بکار می رود بلکه برای کاهش و رفع تورم در سایر بخش های بدن و صورت هم بکار می روند.

>> روش هایی برای درمان تورم ناشی از تزریق ژل رستیلن برای خط خنده

از ژل رستیلن برای درمان چین و چروک ها استفاده می شود. بیشترین کاربرد ژل رستیلن، رفع خطوطی است که بین دهان و بینی قرار دارند و شامل خطوط خنده هم می شوند. رستیلن، یک ژل هیالوروینک اسید است که به طور طبیعی هم در پوست یافت می شود. رستیلن با جذب مولکول های آب در نقاطی که ژل تزریق می شوند، باعث کاهش چین و چروک می شود. یکی از اثرات جانبی که بعد از تزریق ژل رستیلن بوحود می آید، تورم است. تورم ناشی از تزریق ژل رستیلن را میتوان با چند روش کاهش داد:

1- تی بگ (چای کیسه ای)

تی بگ را هم می توانید برروی نقاط متورم قرار بدهید. ابتدا تی بگ را به مدت 5 دقیقه در یک لیوان آب گرم قرار بدهید، اجازه بدهید که تی بگ سرد بشود و سپس آن را به مدت 15 دقیقه بر روی صورتتان بگذارید. شما میتوانید چندین بار در روز از تی بگ استفاده کنید. استفاده از تی بگ به بهبود سریع تر شما و کاهش تورم و کبودی کمک زیادی می کند.

2- قرص تیلنول (استامینوفن)

از تیلنول برای کاهش درد و تورم استفاده کنید. البته در هنگام مصرف این قرص؛ به دوز آن هم توجه کنید.

3- سرکه

شما میتوانید از سرکه در نقاط متورم صورتتان استفاده کنید. استفاده از سرکه یک راهکار خانگی برای کاهش تورم و حتی کبودی است. یک پارچه کوچک را در محلول سرکه بیندازید، پارچه را فشار دهید تا سرکه خارج شود و کمی مرطوب به نظر برسد؛ پارچه نمناک را به مدت 45 الی 60 دقیقه بر روی بخش مورد نظر قرار بدهید.

4- گیاه نارون کوهی

گیاه نارون کوهی اسم های مختلفی دارد؛ مثل هاماملیس یا عنبر سائل. گیاه نارون کوهی درست مثل سرکه عمل می کند و به کاهش تورم کمک زیادی می کند. البته بوی این گیاه هم از سرکه خیلی بهتر است. گیاه نارون کوهی را روی پارچه نرمی قرار بدهید و از آن به مدت 30 الی 45 دقیقه در روز استفاده کنید. شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.  

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

تزریق ژل در زیر چشم و فواید آن

امیر علوی بازدید : 1 چهارشنبه 05 دي 1397 نظرات ()

تزریق ژل در زیر چشم و فواید آن

>> تزریق ژل در زیر چشم

تزریق ژل در زیر چشم یک راه موثر برای برگرداندن حجم از دست رفته زیر چشم، رفع دایره های سیاه و گودی ریز چشم و درمان چشمان پف کرده است. ژل ها می توانند به پوست آبرسانی کنند و باعث بهبود کیفیت پوست و تولید کلاژن بشوند. بیشتر بیمارانی که این مشکلات را در زیر چشمان خود دارند، خطوط اشک هم در زیر چشمانشان دیده می شود. تزریق ژل می تواند باعث جوانسازی پوست زیر چشم بشود.

 

تزریق ژل در زیر چشم

 

>> فرایند تزریق ژل در زیر چشم ها

تزریق ژل در زیر چشم معمولا درد خاصی ندارد. ژل را میتوان با سرنگ کوچک در روی استخوان زیر چشم و یا در بافت نرم زیر چشم تزریق کرد. چند ماه بعد از تزریق، ژل های هیالورونیک اسید جذب بافت های زیر چشم می شوند و آب جای آنها را می گیرد؛ وقتی که ژل های هیالورونیک اسید به طور کامل در بدن جدب بشوند، دیگر اثری از آنها باقی نمی ماند.     این ژل ها حجم طبیعی به بافت زیر چشم می دهند و تزریق ژل حدودا بین 10 الی 15 دقیقه طول می کشد و نتایج آن هم بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده است. بعد از تزریق ژل، تورم و کبودی تا چند روز بوجود می آید. میزان ماندگاری ژل ها به فاکتورهای زیادی بستگی دارد؛ مثل سن بیمار، نوع پوست، سبک زندگی، فعالیت ماهیچه ها و نوع ژلی که تزریق می شود.

>> انتخاب ژل برای تزریق در زیر چشم

از بین انواع مختلف ژل، "رستیلن" بهترین ژل برای تزریق در زیر چشم است زیرا رستیلن با ماندگاری بلند مدت خود یک ژل طبیعی برای جوانسازی پوست زیر چشم محسوب میشود. مدت ماندگاری رستیلن تا بالای یک سال است. رستیلن جزو ژل های اسید هیالورونیک است و در صورت لزوم و در شرایط خاص میتوان به راحتی آن را از زیر پوست برداشت. بیشتر بیماران به یک سرنگ از ژل رستیلن نیاز دارند ولی بیمارانی که مشکلات جدی تری در در زیر چشمان خود دارند، به چندین سرنگ رستیلن نیاز دارند. البته از ژل "بلوترو" هم میتوان برای تزریق در زیر چشم استفاده کرد. بقیه ژل ها برای تزریق در زیر چشم زیاد مناسب نیستند. تزریق ژل "ژوویدرم" در زیر چشمها باعث برجسته شدن بیش از حد پوست زیر چشم می شود زیرا این ژل، آب زیادی را به خود جذب می کند و میتواند باعث پف کردن و ورم چشمها بشود که تا چندین ماه به همین حالت قرار دارد. تزریق سایر ژل ها مثل ژل های حاوی کلاژن، رادیسه، آرتفیل و حتی سیلیکون باعث بروز عوارض و اثرات جانبی ناخواسته ای در این ناحیه حساس شده است و نتایج بسیار ضعیفی را به دنبال داشته اند.

>> برای تزریق ژل در زیر چشم از چه وسیله ای استفاده می شود؟

تزرق ژل در زیر چشم با دو تکنیک تزریق می شود؛ تکنیک کانولا و تکنیک سوزن. امروزه برای تزریق ژل در زیر چشم بیشتر از تکنیک سوزن استفاده می شود. استفاده از تکنیک سوزن مزیت های زیادی را به دنبال دارد؛ مثلا این تکنیک بسیار دقیق است و متخصص دقیقا می داند که در کدام نقطه باید ژل را تزریق کند. در مواردی که متخصص از کانولا برای تزریق استفاده می کند، در اکثر موارد ژل در نقطه نادرستی تزریق می شود و نمی توان خیلی عمیق و ماهرانه ژل را تزریق کرد. استفاده از کانولا باعث تورم و پف زیر چشم و ایجاد توده هم می شود. تزریق ژل در زیر چشم به مهارت زیادی نیاز دارد و امروزه دیگر استفاده از کانولا به ندرت برای تزریق ژل استفاده می شود.

>> فواید تزریق ژل در زیر چشم

 1. بهبود حالت چشم ها
 2. برطرف شدن ورم پلک چشم
 3. رفع دایره های سیاه یا خطوط اشک زیر چشم

>> چرا از ژل برای رفع گودی و سایر مشکلات زیر چشم استفاده کنیم؟

 1. تزریق ژل، نتایج طبیعی را به دنبال دارد
 2. تا 15 ماه ماندگاری دارد
 3. گودی زیر چشمان را پر می کند
 4. هرگونه چین و چروک زیر چشم را هم برطرف کند
 5. ریکاوری بعد از تزریق ژل هم بسیار سریع است

>> عوارض تزرق ژل در زیر چشم

 1. کبودی زیر چشم
 2. تورم زیر چشم
 3. قرمز شدن پوست زیر چشم
 4. پخش شدن ژل به نقاط دیگری در صورت
 5. ایجاد توده و برآمدگی در پوست زیر چشم
 6. سردرد
 7. واکتش آلرژیک

>> عوارض نادر تزریق ژل در زیر چشم

 1. کاهش بینایی
 2. بافت مردگی پوست زیر چشم

>> محدودیت های تزریق ژل در زیر چشم

اگر:

 1. به ژل ها یا لیدوکائین حساسیت دارید
 2. در زیر چشمانتان عفونت فعالی وجود دارد
 3. بطور مرتب از الکل استفاده می کنید
 4. باردار هستید
 5. به نوزاد خود شیر می دهید، در تزریق ژل در زیر چشم محدودیت دارید.

>> چه افرادی میتوانند در زیر چشمان خود ژل تزریق کنند ؟

کاندیدهای مناسب برای تزریق ژل در زیر چشم کسانی هستند که پوست انعطاف پذیری دارند. پوست بیمار باید از نظر ضخامت در وضعیت خوبی قرار داشته باشد.

>> نکاتی که به شما کمک می کند تا نتیجه بهتری از تزریق ژل در زیر چشم هایتان بگیرید

نکات و موارد زیادی وجود دارند که یک فرد میتواند انجام بدهد تا میزان موفقیت تزریق ژل در زیر چشمانش بیشتر بشود و نتایج خوبی از این روند بگیرد مثل :

 1. قبل از تزریق ژل برای جلوگیری از کبودی، از مصرف ویتامین E و داروهای ضد انعقاد خون خودداری کنید. از متخصص خود بپرسید که چند هفته قبل از تزریق ژل باید از مصرف این موارد خودداری کنید. در بیشتر موارد، حداقل 10 روز قبل از تزریق نباید از این داروها و مکمل ها استفاده کنید. استفاده از یخ در زیر چشم هم میتواند تاثیر خوبی در کاهش کبودی زیر چشم داشته باشد.
 2. بعد از تزریق ژل که شاهد تورم و کبودی در ناحیه زیر چشمانتان هستید، از کرم آرنیکا مونتانا که کاملا گیاهی است برای کاهش این اثرات جانبی استفاده کنید.
 3. اگر اتفاق مهمی در پیش رویتان دارید، برای تزریق ژل اقدام نکنید.
 4. 24 ساعت بعد از تزریق ژل از ورزش خودداری کنید تا احتمال تورم هم کاهش پیدا کند.
 5. از متخصص بخواهید که عکسهای قبل و بعد بیمارانی که در زیر چشمان خود ژل تزریق کرده اند را به شما نشان بدهد. اطمینان حاصل کنید که متخصصی که انتخاب کرده اید، تا بحال سابقه چندین تزریق ژل موفقیت آمیز در زیر چشم بیماران را داشته است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

مراقبت های بعد از تزریق ژل

امیر علوی بازدید : 0 چهارشنبه 05 دي 1397 نظرات ()

مراقبت های بعد از تزریق ژل

>> مراقبت های بعد از تزریق ژل

معمولا کسانی که برای اولین بار ژل تزریق می کنند، دچار استرس زیادی می شوند. نتایج بعد از تزریق ژل به تکنیک متخصص هنگام تزریق ژل بستگی دارد ولی شما باید بدانید که بعد از تزریق ژل چگونه از خودتان مراقبت کنید.   مراقبت های بعد از تزریق ژل   هر نوع ژلی که تزریق کرده اید (چه ژوویدرم باشد، چه ولوما، رستیلن و یا غیره) ، یک سری مراقبت های ها خاصی دارند که حتما باید آنها را انجام بدهید؛ البته متخصص هم بعد از تزریق ژل این نکات را به شما می گوید.

1- نحوه خوابیدن

بعد از تزریق ژل و موقع خواب حتما در زیر سرتان 2 عدد بالش بگذارید و اگر امکان دارد به پشت بخوابید تا صورتتان با باش تماسی نداشته باشد.

 

مراقبت های بعد از تزریق ژل

 

2- ورزش

در روزی که تزریق ژل انجام داده اید، به هیچ وجه ورزش های سخت و شدید را انجام ندهید. یک روز بعد از تزریق ژل می توانید به همه ی کارهای روزمره خودتان برسید و از رفتن به حمام بخار هم 4 ساعت بعد از تزریق ژل خودداری کنید. شما میتوانید دوش بگیرید و کارهای روزمره خودتان را انجام بدهید.

>>  کبودی و تورم بعد از تزریق ژل

هر برآمدگی و توده کوچک و یا جای سوزن بعد از چند ساعت از بین می رود. کبودی،  عارضه ای طبیعی است و میتوان با میکاپ آن را پوشاند ولی تا 2 ساعت باید صبر کنید و به آرامی از مواد آرایشی استفاده کنید تا فشاری به نقاطی که ژل تزریق کرده اید وارد نشود. در ساعات اولیه بعد از تزریق ژل ممکن است اجزای صورتتان با هم تناسبی نداشته باشند که این عارضه هم طبیعی است و خود به خود برطزف می شود.

1- یخ

استفاده از یخ یا کرم کورتیزون 1 درصد میتواند تورم و کبودی را در صورت کاهش بدهد. استفاده از یخ بلافاصله بعد از تزریق ژل هم به بیمار پیشنهاد می شود و میتوان در 2 روز اول به طور مرتب از یخ استفاده کرد.

2- داروهای تجویز شده

اگر احساس می کنید که صورتتان تورم شدیدی دارد یا قرار ملاقات مهمی دارید و تورم صورتتان خیلی شدیدتر شده است، میتوانید از داروهایی که دکتر برایتان تجویز کرده است استفاده کنید. معمولا داروی مدرول (ضد حساسیت) برای بیمار تجویز می شود که میتواند خیلی سریع میزان تورم را در صورت و بدن کاهش بدهد.

3- مصرف الکل

نوشیدن الکل زیاد در طی 2 روز اول باعث کبودی و تورم صورت می شود.

4- داروهای انعقاد خون

استافده از داروهای انعقاد کننده خون مثل آسپرین و آدویل میتواند احتمال کبودی در صورتتان را افزایش بدهد.

5- تاول تیخالی

اگر در گشته سابقه تاول تبخال یا عفونت تبخالی داشته اید، بعد از تزریق ژل هم این عارضه دوباره بوجود می آید. پیشنهاد میدهیم که از داروی ضد ویروس مثل والاسیکلوویر تا چند روز استفاده کنید تا احتمال بوجود آمدن این عارضه کمتر بشود.

6- آفتاب و گرما

وقتی قصد بیرون رفتن از خانه را دارید، حتما از ضد آفتاب استفاده کنید. شما باید از تا 72 ساعت از تابش نور خورشید و گرما دور بمانید. استفاده از کلاه هم برای جلوگیری از تابش مستفیم نور خورشید مفید است.

7- کرم آرنیکا

از کرم آرنیکا می توانید برای کاهش تورم و کبودی بعد از تزریق ژل استفاده کنید.

8- لیزر درمانی

شما میتوانید تا یک ماه بعد از تزریق ژل از لیزر درمانی استفاده کنید.

>> مراقبت های اختصاصی

1- چند ساعت اول پس از تزریق ژل

 1. از کمرس سرد کرم آرنیکا و قرص آناهیل بروملین برای کاهش کبودی صورت استفاده کنید.
 2. از استامینوفن برای کاهش درد استفاده کنید
 3. از خاراندن، ماساژ دادن و یا دست زدن به صورتتان خودداری کنید. اگر بعد از سه روز باز هم احساس کردید که در زیر پوستتان توده ای وجود دارد، حتما به نزد متخصص مراجعه کنید.

2- 6 الی 10 ساعت بعد از تزریق ژل

 1. شما میتوانید از غذاهایی مثل آناناس برای کاهش کبودی استفاده کنید
 2. برای کاهش تورم صورت از آنتی هیستامین استفاده کنید
 3. اگر توده ای را در زیر پستتان احساس کردید، میتوانید به آرامی آن ناحیه از صورتتان را ماساژ بدهید. مدت ماساژ، به بخشی که ژل تزریق شده است و نوع ژلی که تزریق شده است بستگی دارد. با ماساژ به موقع می توانید شاهد صاف شدن پوستتان باشید.
 4. از یک شیر پاک کن ملایم برای پاک کردن آرایش و کرم ضد آفتاب خودتان استفاده کنید.

3- روز دوم بعد از تزریق ژل

- هنوز هم تورم و قرمزی در سطح پوست مشاهده می شود. به بیماران توصیه می شود که نقاط مورد نظر را ماساژ بدهند و یا از یخ استفاده کنند. اگر کبودی ادامه پیدا کرد، از کرم آرنیکا استفاده کنید.

4- یک هفته بعد از تزریق ژل

قرمزی و تورم در نقاطی که ژل تزریق شده است، روز به روز کمتر می شود. اگر هنوز هم اثرات جانبی بر روی صورتتان دیده می شود، از متخصص کمک بگیرید.

>> زمان مشخص شدن نتایج

حدودا 2 تا 3 هفته طول می کشد تا شاهد نتایج نهایی تزریق ژل باشید. لطفا صبور باشید. نه تنها تورم و کبودی بعد از تزریق ژل کاملا طبیعی هستند بلکه تزریق ژل به زمان احتیاج دارد تا مولکول های آب را به خود جذب کند و در نتیجه، پوستی صاف و یکدست را برای شما بوجود بیاورد.

>> مدت ماندگاری

ژل ها معمولا بین 6 تا 2 سال ماندگاری دارند. مدت ماندگاری آنها به نوع ژل که برای شما استفاده شده است و اینکه در کجای صورتتان تزریق شده است، بر روی صورت شما چه تاثیراتی تا به حال داشته است و به سرعت سوخت و ساز بدنتان بستگی دارد. بسیاری از بیماران با تزریق مجدد ژل متوجه می شوند که نتایج خوبی از تزریق ژل گرفته اند و بیشتر از حدی که انتظار می رود، ژل ها ماندگاری دارند زیرا ژل های هیالورونیک اسید بدن شما را تحریک می کنند تا کلاژن بسازد.

>> برنامه ریزی برای جلسه بعد

برای جلسه دوم تزریق ژل خود که 6 تا 12 ماه بعد انجام می شود، از همین امروز برنامه ریزی کنید تا بتوانید از مزایای ژل بر جواسازی صورتتان بهره مند بشوید. زمان دقیق جلسه دوم تزریق ژل را با متخصص خود هماهنگ کنید. اگر چانچه از این کار غفلت کنید، تزریق ژل در صورتتان اثرات جانبیبیشتری را به دنبال خواهد داشت. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل در پیشانی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.      

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

تزریق چربی به ساق پا و میزان ماندگاری آن

امیر علوی بازدید : 2 دوشنبه 03 دي 1397 نظرات ()

تزریق چربی به ساق پا و میزان ماندگاری آن

>> تزریق چربی به ساق پا

آیا شما هم دوست دارید که ساق پاهایتان چاق تر و پرتر بودند؟ برای بسیاری از مردها و زنها، لاغر بودن ساق پا و فرم نامناسب آن باعث مشکلات زیادی می شود. تزریق چربی به ساق پا میتواند به بخش پایینی پا یا ساق پاها فرم بهتری بدهد. تزریق چربی به ساق پا درست مثل جوانسازی صورت یا برجسته سازی باسن است و با کمک سلول های چربی انجام می شود.

 

تزریق چربی به ساق پا

 

>> تزریق چربی به ساق پا چیست؟

تزریق چربی به ساق پا به عنوان برجسته سازی ساق پا هم شناخته می شود. در طول این فرآیند، چربی اضافه از بخشی از بدن استخراج می شود و به ماهیچه ساق پا تزریق می شود. برای تزریق چربی در ساق پا به برش بسیار ریزی احتیاج داریم. تزریق چربی به به بیمار کم می کند تا به نتایح بسیار خوب و در عین حال طبیعی و با ماندگاری بالا دست یابد.

 

تزریق چربی به ساق پا

 

>> فواید تزرق چربی به ساق پا چیست؟

اولین فایده برجسته سازی ساق پا، بهبود شکل پاها و همچنین سفت تر ماهیچه ساق پا است. برای طراحی دقیق تر و زیباتر ساق پاها از چربی خود بیمار استفاده می شود. برجسته سازی ساق پا به تقارن بین پاها و هماهنگی بیشتر ساق پا با سایر اعضای بدن کمک می کند و علاوه بر این، بخش هایی که چربی موضعی دارند مثل شکم، ران و باسن را هم میتوان دوباره بازسازی کرد. بیماران با پوشیدن شلوارک و لباس شنا احساس اعتماد به نفس بیشتری هم می کنند. تزریق چربی به ساق پا می تواند تمام نواقصی که در ساق پا در اثر عواملی مثل آسیب های فیزیکی، بیماری یا عوامل ژنتیکی و مادرزادی بوجود می آیند را به خوبی برطرف کنند.

>> آیا کانید مناسبی برای تزریق چربی در ساق پا هستید؟

کاندیدهای برجسته سازی ساق پا با تزریق چربی، باید از نظر سلامت بدنی در وضعیت خوبی قرار داشته باشند و تمایل داشته باشند که ظاهر ساق پاهایشان چاق تر نشان داده بشود. بهترین راه برای اینکه بفهمید آیا کاندید خوبی برای تزریق چربی در ساق پا هستید یا خیر این است که برای مشاوره به کلینیک تخصصی پوست و مور رز بیایید و با متخصص ها مشورت کنید. متخصص، ساق پای شما را معاینه می کند در مورد وضعیت سلامتی از شما سوالاتی را می پرسند، اهداف شخصی شما را بررسی میکنند و به شما در همه مراحل تزریق چربی در ساق پا کمک می کنند.

>> فرآیند تزریق چربی به ساق پا

اولین مرحله فرآیند تزریق چربی در ساق پا، خارج کردن چربی با تکنیک لیپوساکشن از بخش های اهدا کننده چربی است. با یک کانولای بسیار کوچک و سرنگ می توان سلول های چربی را با دقت زیادی استخراج کرد. به محض اینکه چربی ها از بدن خارج شدند، قبل از ورود دوباره به بدن باید تمیز بشوند. از بی حسی موضعی برای افزایش راحتی بیمار در حین این فرآیند استفاده می شود. مقدار چربی که باید استخراج بشود و به ساق پا تزریق بشود، در هر بیماری متفاوت است به میزان لاغر بودن ساق پا، وضعیت ذخایر چربی، اهداف بیمار و غیره بستگی دارد.

>> تکنیک های پزشکی در فرآیند تزریق چربی در ساق پا

 1. استفاده از محلول آنتی بیوتیک برای جداسازی کامل سلول های های چربی بسیار مفید است زیرا فقط سلول های چربی سالم به ساق پا انتقال داده می شوند و رضایت بخشی نتایج چندین برابر هم می شود.
 2. چربی با کمک سرنگ و به آرامی به ساق پا تزریق می شود و در طول تزریق چربی، ساق پا را باید همزمان ماساژ داد تا سلول های چربی در لایه های فشرده ساق پا ته نشین بشوند و شکل ساق پا هم به بهترین نحو ممکن تغییر کند.
 3. برای پخش یکدست سلول های چربی در ساق پا باید چندین بار چربی را به ساق پا تزریق کرد تا در نهایت بتوان به نتیجه ایده آلی رسید.

>> میزان ماندگاری تزریق چربی در ساق پا چقدر است؟

نتایج تزریق چربی در ساق پا میتواند تا سال ها ماندگاری داشته باشد. البته مسئله جذب دوباره سلول های چربی در بدن هم مسئله ای است که باید به آن توجه کرد؛ یک متخصص با تجربه قادر خواهد بود تا نتایج تزریق چربی را ماندگارتر کند زیرا او از تکنیک های مطمئنی در حین تزریق چربی در لایه های مختلف پوست استفاده می کند.

>> عوارض و اثرات جانبی تزریق چربی در ساق پا

 1. تورم ساق پا
 2. کبودی ساق پا
 3. حساس شدن پوست ساق پا
 4. خونریزی
 5. ایجاد اسکار
 6. عدم تقارن دو ساق پا با یکدیگر
 7. آسیب به عصب ساق پا

>> ریکاوری برسته سازی ساق پا

بلافاصله بعد از تزریق چربی، ساق پاها سفت و درناک بنظر می رسند. مقداری تورم و کبودی هم در این ناحیه مشاهده می شود. بیماران باید 5 تا 7 روز بعد از تزریق چربی به فعالیت های روزمره خود ادامه بدهند و فعالیت های شدید مثل ورزش باید تا 6 هفته به تاخیر انداخته بشود. نتایج برجسته سازی ساق پا با تزریق چربی بلافاصله قابل مشاهده است و با بهبود کبودی، نتایج تزریق چربی کم کم مشخص می شود. بعضی از بیماران برای اینکه به اهداف خود برسند و ساق پاهای خود را به اندازه ای که میخواهند چاق و برجسته کنند، به بیش از یک جلسه تزریق چربی نیاز دارند. ریکاوری تزریق چربی در ساق پا بین 1 تا 2 هفته طول می کشد.

>> آیا بعد از تزریق چربی اسکار ایجاد می شود؟

اسکار، بخش بسیار کوچکی از فرآیند تزریق چربی است. هر اسکاری که روی سطج پوست باقی بماند چه در بخش های اهدا کننده چربی که لوله کانولا وارد می شود و چه در ساق پا که سرنگ وارد پوست می شود، کوچک است. جراح، برش ها را در بخش هایی انجام میدهد که با لباس بتوان آنها را پوشاند.

>> مراقبت های لازم بعد از تزریق چربی درساق پا

بهتر است بیمار بعد از تزریق چربی، جوراب تنگی (گن) بپوشد تا به پخش یکنواخت چربی در ساق پا کمک کند و از ایجاد لایه سروزی در ساق پا هم بتوان جلوگیری کرد. پوشیدن جوراب به کاهش تورم هم کمک زیادی می کند.

>> هزینه تزریق چربی در ساق پا

هزینه تزریق چربی در ساق پا از بیماری به بیمار دیگر فرق می کند و به حجم چربی که استخراج و سپس انتقال داده می شود، پیچیدگی های جراحی و تعداد جلسات لازم برای رسیدن به نتایج رضایت بخش بستگی دارد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی در ساق پا مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.      

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

تزریق چربی به واژن و فواید آن

امیر علوی بازدید : 2 دوشنبه 03 دي 1397 نظرات ()

تزریق چربی به واژن و فواید آن

>> تزریق چربی به واژن

همانقدر که سینه ها در زیبایی بدن خانم ها تاثیر زیادی می گذارند، بخش واژن هم از اهمیت زیادی برخوردار است. عدم رضایت از شکل و فرم واژن میتواند بخاطر مشکلات فیریکی، تغییرات مربوط به سن و همچنین شامل تغییراتی باشد که در اثر زایمان طبیعی بوجود آمده اند.   تزریق چربی به واژن   نارضایتی از واژن یا لابیا، تاثیر زیادی در احساسات و کیفیت زندگی ما میگذارد. تزریق چربی در واژن یکی از فرآیندهای مفید برای زیبایی و جوانسازی واژن است که به فرد کمک می کند تا به اندام جنسی ایده آل خود برسد.

>> آیا کاندید خوبی برای جوانسازی واژن هستید؟

بسیاری از خام ها تمایل دارند تا طاهر واژن آنها بهبود پیدا کند. بسیاری از خانم ها بعد از پشت سر گذاشتن مراحلی مثل زایمان طبیعی به دنبال جوانسازی واژن هستند تا لذت جنسی بیشتری ببرند.   تزریق چربی به واژن   همانطور که می دانید، واژن تاثیر زیادی در کیفیت زندگی زناشویی و لذت جنسی می گذارد. بعضی از خانم ها هم به طور طبیعی دارای واژن کوچکی هستند که از این واقعیت خیلی ناراضی هستند و خوشبختانه تزریق چربی راه خوب و مفیدی برای این دسته از افراد است.

>> جوانسازی واژن با تزریق چربی

در جوانسازی واژن با تزریق چربی از گرافت های چربی استفاده می شود تا واژن برآمدگی بیشتری داشته باشد و بزرگتر به نظر برسد. برای فرآیند جوانسازی واژن، چربی را میتوان از هر جایی از بدن استخراج کرد، سپس آن را از محتویات دیگر جدا کرد و بعد جراح با دقت و با تکنیک های مخصوصی، سرنگ حاوی سلول های چربی را به نقاط مشخص در ناحیه واژن تزریق می کند. درواقع چربی به لب های خارجی و بزرگ واژن تزریق می شود تا باعث برجسته تر شدن و صاف تر شدن لب های خارجی بشود. تزریق چربی، تاثیر خوبی در جوانسازی این ناحیه حساس از بدن دارد.

>> بهبود بیمار بعد از تزریق چربی در واژن

ریکاوری بعد از جوانسازی واژن معمولا خیلی سریع انجام می شود و بعد از تزریق چربی، مقداری تورم، بی حسی و یا افزایش حساسیت در ناحیه واژن بوجود می آید.

>> فواید و کاربردهای تزریق چربی به واژن

 1. تزریق چربی به واژن به عمل جراحی و بخیه نیازی ندارد
 2. باعث افزایش اعتماد به نفس خانم ها می شود
 3. نتایج ماندگاری را برای فرد به دنبال دارد
 4. تمام چین و چروک ها و جمع شدگی های بخش خارجی واژن برطرف می شود
 5. در بسیاری از موارد پوست واژن روشن تر می شود
 6. سایز لب های خارج واژن تغییر می کند و لب ها حجیم تر می شوند
 7. باعث تقارن لب های بزرگ واژن می شود
 8. واژن تنگ تر می شود (مخصوص خانم هایی است که بخاطر زایمان طبیعی، واژن گشادی دارند)
 9. میزان رضایت فرد از راوبط جنسی افزایش می باید
 10. تزریق چربی، افتادگی و شل شدگی پوست واژن را برطرف می کند
 11. تزرق چربی در زنهای مسن باعث جوانسازی ناحیه واژن می شود
 12. لاغری واژن برطرف می شود
 13. چربی هایی که تزریق می شوند، کاملا طبیعی هستند و از بدن خود فرد گرفته می شوند
 14. تزریق چربی در واژن نیازی به بیهوشی هم ندارد

>> چه آمادگی هایی قبل از تزریق چربی در واژن مورد نیاز است؟

 1. 2 هفته قبل از تزریق چربی از قرص های رقیق کننده خون استفاده نکنید
 2. 24 ساعت قبل از تزریق چربی فقط باید مایعات بنوشید
 3. تا چند هفته قبل از تزریق چربی از ویتامین E استفاده نکنید
 4. سیگار را هم باید کنار بگذارید
 5. الکل صرف نکنید
 6. 1 روز قبل از تزریق چربی، موهای زائد دیواره خارجی واژن را اصلاح کنید تا تداخلی با تزریق چربی نداشته باشند.

>> مراقبت های پس از عمل تزریق چربی به واژن

 1. حداقل 4 هفته (در بعضی از موارد، زمان بیشتری لازم است) بعد از تزریق چربی در واژن از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید تا بافت واژن بتواند ترمیم بشود
 2. از انجام ورزش ها و فعالیت های شدید فیزیکی هم به مدت 4 هفته قبل از تزریق چربی خودداری کنید
 3. پس از تزریق چربی در واژن باید از داروهایتان به مطور مرتب استفاده کنید. داروهای تجویز شده برای شما شامل آنتی بیوتیک و دارویی برای کاهش کبودی و درد واژن است. آنتی بیوتیک ها هم برای جلوگیری از عفونت تجویز می شوند.
 4. دو روز بعد از تزریق چربی در واژن می توانید دوش بگیرید. تا 5 روز هم باید از آب تمیز و لرم برای شستشو استفاده کنید.
 5. تا چند هفته بغد از تزریق چربی نباید از تامپون استفاده کنید
 6. از مالش و ایجاد فشار به ناحیه واژن خودداری کنید.

>> محدودیت های تزریق چربی در واژن

 1. خانمهایی که عفونت دارند
 2. خانم های باردار
 3. خانم های شیرده
 4. خام هایی که بیماری خاصی دارند و داروهای رقیق کننده مصرف می کنند

>> عوارض احتمالی تزریق چربی به واژن

 1. تورم واژن
 2. کبودی واژن
 3. التهاب واژن

>> آیا بعد از تزریق چربی در واژن احساس درد می کنیم؟

بیماران بعد از تزریق چربی در واژن خود، به ندرت احساس درد می کنند. البته ممکن است بعد از ترمیم بافت های واژن، احساس فشار در این ناحیه داشته باشند. متخصص با تجویز دارو، دردهای شما را به خوبی کنترل می کند.

>> نتایج نهایی تزریق چربی واژن کی مشخص می شود؟

بلافاصله بعد از تزریق چربی در واژن، بیمار می تواند شامل تعییرات خاصی در ناحیه واژن خود باشد. نتایج نهایی در عرض چند ماه قابل مشاهده و بررسی هستند. زمانی که التهاب واژن بطور کامل بر برطرف بشود، نتایج نهایی هم مشخص می شوند.

>> درمان آتروفی واژن با تزریق چربی

آتروفی واژن به خشک شدن، باریک شدن و ایجاد التهاب در دیواره واژن گفته میشود. در اکثر موارد، آتروفی واژن به خاطر کاهش تولید استروژن در بدن بوجود می آید. آتروفی واژن بیشتر در خانم هایی بوجود می آید که یائسه شده اند. برای بسیاری از خانم ها، آتروفی واژن نه تنها روبط جنسی را دردناک می کند بلکه باعث بی اختیاری ادراری هم می شود. آتروفی واژن، نشانه و دلایل بسیار زیادی دارد. چندین روش برای درمان آتروفی واژن وجود دارد که تزریق چربی هم یکی از آنهاست. تزریق چربی در واژن میتواند آتروفی واژن را درمان کند زیرا تزرق چربی میتواند خشکی و باریک بودن لب های واژن را برطرف کند و باعث حفظ رطوبت و برجسته شدن لب های خارجی بشود. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی به گونه مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.  

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

همه چیز درباره تزریق چربی به ران

امیر علوی بازدید : 2 دوشنبه 03 دي 1397 نظرات ()

همه چیز درباره تزریق چربی به ران

>> تزریق چربی به ران

اگر دوست دارید فرم و شکل پایین تنه خود را تغییر بدهید، روش های زیادی برای ایجاد این تغییر پیش روی تان دارید. تحقیقات ثابت کرده است که ورزش در اکثر افراد تاثیر خوبی نداشته است و نمی تواند تغییراتی را که شما دوس دارید را برایتان به دنبال داشته باشد.   تزریق چربی به ران   تکنیک های جراحی زیبایی روز به روز پیشرفت زیادی می کنند و شما را به اهدافتان می رسانند. تزریق چربی به ران هم یکی از تکنیک هایی است که می تواند برای ران های شما تغییرات لذت بخشی را به دنبال داشته باشد.

>> فرآیند تزریق چربی به ران

اگر ران شما فرم خوبی داشته باشد، کل پاهای شما زیباتر نشان داده می شوند. کاهش قابلیت انعطاف پذیری پوست ران و یا کاهش وزن شدید باعث می شود تا ران ها فرم خوبی نداشته باشند.   تزریق چربی به ران   تزرق چربی باعث تغییر بافت های ران می شود و با افزایش حجم چربی در این ناحیه، ران و پاهایی سفت تر و خوش فرم تر بوجود می آیند. برجسته سازی ران هم در افرادی که به طور ژنتیکی یا در اثر کاهش وزن ران های لاغری دارند، یکی از مزیت های تزریق چربی برای ران ها محسوب می شود.

>> تزریق چربی از شکم به ران

تزریق چربی از شکم به ران مختص افرادی است که در ناحیه شکمی خود دارای چربی های موضعی هستند. انتقال چربی از شکم به ران با سلول های چربی زنده انجام می شود و از هیچ مواد مصنوعی و خارجی برای انتقال به ران استفاده نمی شود. در اولین مرحله، چربی ها به آرامی با کمک لوله های کوچک از شکم برداشته می شوند. در مرحله بعد، چربی های بدست آمده برای خالص سازی آماده می شوند و سلول های چربی زنده از دیگر بافت های اضافه جدا می شوند. در آخر، سلول های چربی خالص و زنده به ران ها تزریق می شوند. تزریق چربی به ران شامل چند تزریق کوچک است که در نقاط مختلفی از ران صورت می گیرد.

>> فواید تزریق چربی به ران

برجسته سازی طبیعی ران فواید زیادی را به دنبال دارد. بعضی از فواید استفاده از چربی برای بزرگتر کردن و تغییر شکل ران عبارت است از:

 1. در حین تزریق چربی به ران، جنس چربی های استخراج شده با سلول های چربی های کمی که در این ناحیه وجود دارد کاملا مشابه است
 2. استفاده از چربی های طبیعی برای ران باعث می شود که احتمال ایجاد عوارض جانبی در اثر ورود مواد خارجی به ران از بین برود
 3. تزریق چربی به ران با برداشت و کاهش چربی های موضعی از بخش هایی مثل شکم و باسن همراه است
 4. تکنیک پیشرفته تزریق چربی به ران به برش کوچکتری برای استخراج چربی ها نیاز دارد
 5. با بکار گیری تکنیک پیشرفته لیپوماتیک، اسکار کمتری در نواحی اهدا کننده چربی بوجود می آید

>> تزریق چربی در جلو و دو طرف ران به منظور رفع مشکلات ناشی از لیپوساکشن

گاهی اوقات بیمارانی که برای رفع چربی های موضعی خود لیپوساکشن انجام میدهند، از نتایج لیپوساکشن اصلا راضی نیستند زیرا چربی های مفید بدن هم برداشته می شوند و در نهایت آن بخش از بدن بسیار لاغر بنظر می رسد و با سایر اندام های بدن بیمار هیچ تناسبی ندارد. لیپوساکشن ران هم در بعضی از موارد باعث می شود که ران فرم نامناسبی داشته باشند. لیپوساکشن فقط استخراج چربی نیست بلکه متخصص باید مواظب باشد تا آسیبی به رگ های خونی، بافت ها و ساختارهای دیگر بدن وارد نشود. لیپوساکشن ناموفق باعث ایجاد برآمدگی ها و فرورفتگی های زیادی در سطح خارجی و جلوی ران ها می شود. خوشبختانه، این مشکلات را میتوان با تزریق چربی در ران حل کرد. برای تزریق چربی در ران از اندامی که دارای چربی های موضعی و بیشتری باشد، چربی گرفته می شود و به بخش هایی از ران که فرورفتگی دارد تزریق می شود. تزریق چربی فواید زیادی را برای بیمار به دنبال دارد و پوست ران را صاف و بدون هیچ گونه فرورفتگی و برآمدگی می کند. نوع تکنیک متخصص هم نقش مهمی در موفقیت آمیز بودن این فرآیند دارد.

>> عوارض و اثرات جانبی تزریق چربی در ران

 1. کبودی ران
 2. تورم شدید ران
 3. درد شدید در ناحیه ران و اطراف آن

>> بهبود بیمار بعد از تزریق چربی در ران

بلافاصله بعد از تزریق چربی در ران، عوارضی مثل تورم و کبودی در ران و بخش هایی از بدن که از آن چربی استخراج شده است بوجود می آید. این اثرات جانبی کوتاه مدت هستند. هر نوع احساس درد و جراحت را می توان با تجویز دارو برطرف کرد و اکثر کسانی که تزریق چربی در ران خود داشته اند بعد از 7 تا 10 روز، برای رفتن به سرکار مشکلی ندارند. با اینکه بعد از 10 روز بیمار قادر به انجام فعالیت های روزمره خود است ولی بعضی از فعالیت ها میتواند به ران ها یا بخش هایی که چربی استخراج شده اند، فشار زیادی را وارد کند؛ مثل بلند کردن وسایل سنگین، ورزش های شدید که از انجام این فعالیت ها باید تا چند هفته خودداری کنید تا به روند بهبود خودتان سرعت ببخشید و احتمال بروز هر مشکل دیگری را هم کاهش داده باشید.

>> برای تزریق چربی در ران، بیمار باید چه شرایطی داشته باشد ؟

اگر

 1. سالم هستید
 2. پوست سفتی دارید
 3. توقعاتتان معقولانه است

شاید کاندید خوبی برای تزریق چربی در ران باشید. اگر بطور ژنتیکی چربی های زیادی در ران هایتان ندارید و یا بخاطر کاهش وزن حجم زیادی از چربی های ران خودتان را از دست داده اید، می توانید برای تزریق چربی درران اقدام کنید. باید در بخش هایی از بدن خود دارای چربی های موضعی باشد تا متخصص بتواند برای بزرگتر کردن ران از آنها استفاده کند. بسیاری از افراد تمام شرایط لازم را دارند ولی در بدن آنها چربی موضعی وجود ندارد؛ در این شرایط انجام عمل تزریق چربی توسط متخصص با مهارت شاید بتواند باعث موفقیت عمل تزریق چربی در ران بشود. اگر هنوز هم مطمئن نیستید که کادید مناسبی برای تزریق چربی محسوب می شوید یا خیر؛ با متخصص در این مورد صحبت کنید. شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی در ران مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

سن مناسب برای تزریق چربی

امیر علوی بازدید : 0 دوشنبه 03 دي 1397 نظرات ()

سن مناسب برای تزریق چربی

>> سن مناسب برای تزریق چربی

تقریبا دو دهه است که تزریق چربی طرفداران زیادی پیدا کرده است. اولین فرآیند تزریق چربی در سال 1890 انجام شده است. امروزه هزاران زن و مرد تزریق چربی را به دلیل طبیعی بودن نتایج آن نسبت به انواع فیلرهای پوستی، ژل ها یا ایمپلنت ها ترجیح می دهند. برای تزریق چربی از چربی های باسن یا ران استفاده می شود و با خالص سازی چربی ها می توان آنها را به سینه ها، صورت یا هر جای دیگری از بدن که بیمار میخواهد حجم آن بیشتر بشود و پرتر نشان بدهد تزریق کرد.   سن مناسب برای تزریق چربی   یکی از دلایلی که تزریق چربی طرفداران زیادی دارد این است که خطر خاصی برای بیمار به دنبال ندارد. علاوه بار این، متخصص ها و بیماران هم از نتایج آن رضایت دارند. ماندگاری بالا و روش غیر تهاجمی آن هم به طرفداران این فرآیند افزوده است. آیا شما هم تزریق چربی را به ایمپلنت سینه یا تزریق فیلرهای پوستی ترجیح می دهید؟ به نظر شما در چه سنی می توان برای تزریق چربی اقدام کرد؟

 

سن مناسب برای تزریق چربی

 

>> بهترین سن برای تزریق چربی کدام است؟

اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم، تزریق چربی برای زنها و مردهای بالغ در همه رینج های سنی مناسب است. در واقع افراد 18 تا 79 ساله می توانند چربی تزریق کنند و از منافع آن بهره مند بشوند. شما کاندید خوبی برای تزریق چربی هستید اگر سالم هستید، سیگار نمی کشید و بیماری خاصی هم ندارید که باعث بشود دوره ریکاوری شما طولانی تر بشود. یکی از نگرانی ها و مشکلات تزریق چربی این است که پوست انسان با افزایش سن قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و وقتی چربی از ران و باسن برداشته می شود، ممکن است پوست نتواند به حالت اول خود برگردد و جمع تر بشود. البته در بسیاری از موارد، پوست می تواند به حالت قبل برگردد و بخش های اهدا کننده چربی هم جمع و جور تر به نظر می رسند. برای اینکه مفهوم سن مناسب برای تزریق چربی را بهتر متوجه بشوید برای شما چند تا مثال می زنیم؛ مثلا در بین بیمارانی که برای تزریق چربی به کلینیک مراجعه می کنند، دختران 15 ساله هم خواستار تزریق چربی به سینه هستند. متخصص بعد از صخبت با این دختران نوجوان به آنها می گوید که سن آنها برای تزریق چربی مناسب نیست زیرا 15 سال، سن رشد محسوب می شود و تزریق چربی در این سن مشکلاتی را برای فرد بوجود می آورد؛ مثلا اندام های بدن نمی توانند به خوبی رشد کنند. در بین بیماران، پیرزن ها و پیرمردهایی بوده اند که برای برای تزریق چربی در صورت و سایر بخش های بدن به کلینیک مراجعه می کنند؛ افراد 90 ساله کاندید خوبی برای تزریق چربی به شما نمی آیند زیرا قبلیت انعطاف پذیری پوست آنها از بین رفته است. علاوه بر این در افرادی که بالای 80 سال سن دارند، تزریق چربی با عوارض زیادی همراه است.

>> سن مناسب برای تزریق چربی در اندام های مختلف بدن

>>> تزریق چربی درسینه

سن مناسب: بالای 18 سال

تزریق چربی به سینه ها یک راه طبیعی برای افزایش سایز سینه ها است. تزریق چربی به سینه ها به کاهش اثرات جانبی ناشی از ایمپلنت سینه مثل مشکلات کپسولی، چرخش ایمپلنت ها و سوراخ شدن ایمپلنت ها کمک می کند. کاندیدهای ایده آل برای برجسته سازی سینه ها بین 18 تا 70 سال سن دارند. اگر تمایل دارید که عدم تقارن سینه هایتان را برطرف کنید، سینه هایتان را به طورر طبیعی پرتر کنید یا اینکه می خواهید شکل سینه ها را تغییر بدهید، این روش برای شما مناسب است.

>>> تزریق چربی در صورت

سن مناسب: بالای 30 سال

تزریق چربی به منظور بازسازی و طراحی صورت یکی از فرآیندهایی است که به سرعت رو به افزایش است. تزریق چربی به صورت به از بین بردن یا کاهش اثرات پیری به بیمار کمک زیادی می کند. در طراحی صورت از چربی های خود بیمار استفاده می شود و این چربی ها می توانند باعث افزایش حجم، کاهش چین و چروک ها بشوند و به از بین بردن خطوط هم کمک کنند. طراحی صورت بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که 30 سال یا بیشتر دارند. صورت در این سن شروع به کاهش ذخایر چربی خود می کند و در نتیجه بخش زیادی از چربی ها کم کم از بین می روند. با تزریق چربی، حجم از دست رفته دوباره به صورت برمی گردد و برای کسانی که به دنبال جایگزینی برای فیلرهای پوستی هستند، تزریق چربی کاملا ایده آل است. تزریق چربی در صورت شامل تزریق چربی در لب ها، گونه، پیشانی، زیر چشم و غیره می شود. افراد بالای 18 سال بیشتر برای برجسته سازی لب و گونه های خود اقدام به تزریق چربی می کنند.

>>> تزریق چربی در باسن

سن مناسب: بالای 18 سال

تزریق چربی به باسن هم مثل تزرق چربی به سینه، بسیار پرطرفدار است. تزریق چربی در باسن مخصوص خانم هایی است که می خواهند به انحنای اندام خود بیافزایند. تزریق چربی در باسن کاملا انتخابی است و بخاطر همین در بیمارانی انجام می شود که 18 سال به بالا باشند. تزریق چربی در باسن به افراد نوجوان و خیلی جوان نمی شود چون بدن آنها دائم در حال تغییر است. جدا از این، فقط افراد سالم می توانند برای تزریق چربی در باسن  افدام کنند. کاندید مناسب برای تزریق چربی در باسن باید ذخایر چربی موضعی خوبی برای انتقال به باسن داشته باشد.

>>> تزریق چربی در دست

سن مناسب : بالای 40 سال

تزریق چربی در دست بیشتر برای افراد مسنی به کار می رود که بر اثر افزایش سن، حجم زیادی از چربی های دستانشان از بین رفته است. دستی که حجم زیادی چربی را از دست بدهد، بسیار پیر و و پر از چین و چروک می شود. تزریق چربی می تواند آثار پیری دستها را به خوبی پوشش بدهد و دستانی جوانتر و زیباتر را برای شما فراهم کند.

>>> تزریق چربی در پا 

سن مناسب: بالای 20 سال

کسانی که ساق پای لاغری دارند و می خواهند اندامشان به تعادل بیشتری برسد، می توانند برای تزریق چربی اقدام کنند. تزریق چربی در پاها بیشتر برای افراد رینج 20 سال مناسب است. برای تزریق چربی در ساق پا میتوان از نزیک ترین جا یعنی ران هم چربی گرفت. نکته آخر : اگر قصد تزریق چربی در بخش های مختلف بدنتان را دارید، شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.      

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

فواید و مضرات کاشت ابرو طبیعی

امیر علوی بازدید : 5 شنبه 01 دي 1397 نظرات ()

فواید و مضرات کاشت ابرو طبیعی

>> فواید و مضرات کاشت ابرو

هر فرآیند زیبایی فواید و مضرات مخصوص به خود را دارد و لازم است هم به ابعاد مثبت و هم به ابعاد منفی آن توجه کافی بشود. اگر قصد کاشت ابرو را دارید، آگاهی از فواید و مضرات کاشت ابرو به شما در انتخاب بهتر کمک می کند.

 

فواید کاشت ابرو

 

>> فواید کاشت ابرو

1-  نتایج ماندگار و دائمی کاشت ابرو

کات ابرو، فرآیندی دائمی برای درمان ریزش ابروها است. نتایج ماندگار و دائمی باعث برتری کاشت ابرو نسبت به سایر روش ها شده است.

2-  استفاده از تکنیک های پیشرفته در کاشت ابرو

تکنیک های کاشت ابرو روز به روز پیشرفت زیادی می کنند و متخصص ها با بکارگیری تکنیک های به روز، ابروهای طبیعی تری را برای بیماران فراهم می کنند.

 

فواید کاشت ابرو

 

3- مشخص نبودن بخش اهدا کننده فولیکول در سر و بهبود بخیه ها

کاشت ابرو به استخراج بخش بسیار کوچکی از فولیکول های مو نیاز دارد و بخیه های کوچک آن هم سریع ترمیم می شوند.

4- کاشت ابرو روشی غیر تهاجمی برای پرپشت شدن ابروهاست

برعکس روش های دیگر که تهاجمی محسوب می شوند، کاشت ابرو کمتر تهاجمی است.

5- تمام نواقص ابروها برطرف می شود

ابروها هم مانند موهای دیگر دچار ریزش می شوند و ظاهر کم پشت آنها از زیبایی فرد می کاهد. کاشت ابرو با پوشاندن بخش های خالی ابرو، تمام نواقص ظاهری آن را برطرف می کند.

6- چهره فرد را جوان تر نشان می دهد

ریزش ابروها و کم پشت شدن آنها همیشه سن فرد را بیشتر نشان میدهد. تکنیک ها کاشت و ترمیم ابرو می تواند جوانی و طراوت را دوباره به بیمار بیمار بازگرداند.

7- به ابروهای دلخواهتان می رسید

وقتی تصمیم می گیرید تا با کمک متخصص ابروهای از دست رفته خودتان را جایگزین کنید، می توانید با انتخاب مدل ابروها یتان به چیزی که همیشه می خواستید برسید. شکل، سایز، میزان ضخامت و پهنای ابروها همه طبق نظر شما انجام می شوند.

8- طراحی هنرمندانه ابروها طبق آناتومی صورت بیمار

متخصص در هنگام کاشت ابرو تمام جوانب را در نظر می گیرد. فرم صورت و سایر اجزای آن جزو فاکتورهایی هستند که بر مدل نهایی ابروها تاثیر زیادی می گذارند. متخصص در نهایت ابروهایی را برای شما خلق می کند که با همه ی ابعاد صورتتان هماهنگ باشند.

9- دوره ریکاوری سریع تر و راحت تری دارد

کاشت ابرو به استراحت زیادی نیاز ندارد و فرد می تواند به راحتی به سایر کارهای خود برسد.

>> مضرات کاشت ابرو

1- بخش اهدا کننده فولیکول تراشیده می شود

برای استخراج فولیکول ها و انتقل آنها به ابرو، باید قسمتی از پشت سر که عمدتا نزدیک به گوش است تراشیده بشود.

2- مشخص بودن اسکارهای سر

به خاطر برشی که برای استخراج فولیکول ها روی سر زده میشود، بخشی از سر بخیه می شود که بعدها جای این بخیه بصورت اسکار باقی می ماند.

3- احتمال دارد گرافت ها آسیب ببینند

در حین استخراج و کاشت آنها در ابرو، احتمال دارد به گرافت ها آسیب زیادی وارد بشود زیرا گرافت ها بسیار کوچک و شکننده هستند.

4- احتمال کشیده شدن پوست سر وجود دارد

هنگام استخراج فولیکول ها پوست سر کشیده می شود. اگر قابلیت ارتجاعی پوست سر بیمار کم باشد، احتمال کشیدگی پوست سر بیشتر است.

5- ادامه دار شدن بعضی از اثرات جانبی کاشت ابرو

اثرات جانبی کاشت ابرو بعد از چند روز از بین می روند ولی احتمال دارد عفونت ادامه دار بشود.

6- ادامه دار شدن اثرات بی حسی

بعد از کاشت ابرو، ناحیه ابروها و سر همچنان بی حس به نطر می رسند

7- درد متوسط تا شدید

بسیاری از بیماران 2 هفته تا یک ماه بعد از کاشت ابرو همچنان احساس سرد دارند.

8- نیاز به جلسه دوم کاشت ابرو یا حتی بیشتر

کاشت ابرو در بعضی از افراد تاثیرات خوبی را به دنبال ندارد و همواره نیاز به کاشت مجدد ابروها وجود دارد

9- نتایج کاشت ابرو به میزان مهارت متخصص هم بستگی دارد

در صورتی که متخصص با تجربه ای را انتخاب نکنید، نتیجه خوبی از کاشت ابرو نمی گیرید.

10- طولانی شدن نتایج نهایی

تا یک سال باید صبر کنید تا نتایج نهایی مشخص بشود

>> مضرات تاتو ابرو

بعد از کاشت ابرو، تاتو جزو پرطرفدارترین روش های زیبایی ابروهاست و کمتر کسی از مضرات آ آگاه است. بسیاری ار افراد بعد از تاتوی ابروهایشان پشیمان می شوند، بخاطر همین در ادامه به چند تا از مضرات تاتو اشاره می کنیم تا قبل از انتخاب تمام جوانب را بسنجید.

1- تاتو بسیار درد دارد

کسانی که ابروهای خود را تاتو می کنند، درد زیادی را در حین انجام آن حس می کنند. درد تاتو بستگی به آستانه تحمل بیمار هم دارد ولی حتی بیمارانی که تحمل بالایی دارند، در حین تاتو درد زیادی را حس می کنند. درست است که از کرم بی حسی قبل از تاتو ابروها استفاده می شود ولی اثرات آن کاملا موقت است و سریع از بین می رود.

2- دوره ریکاوری طولانی همراه با خارش زیاد

دره ریکاوری تاتو ابروها، حدودا 2 هفته طول می کشد. در طول این دوره تاتو ابروهای شما پوست پوست می شوند و شما احساس خارش در ابروهایتان می کنید. هیچ وقت تحت هیچ شرایطی نباید به تاتوهایتان خراشی وارد کنید و یا آنها را بخراشید زیرا اسکار ایجاد می شود. دوره ریکاوری بعد از تاتو در هر بیماری متفاوت است و به جریان خون در بدن، قابلیت انعطاف پذیری پوست و غیره بستگی دارد.

3- هزینه بالایی دارد

جلسه اول تاتو کمی گران است و شما هم باید حتما پیش فرد با تجربه ای برای تاتو بروید یرا ابروها بخش حساسی هستند.

4- تاتو فقط در هفته های اول ظاهر خوبی دارد

نتایج تاتو در ابتدا بسیار خوب به نظر می رسند ولی با گذشت زمان خیلی تغییر می کنند. دلیل تغییر تاتو این است که رنگ تاتو در ابتدا کاملا تیره است و ابروها را پرتر نشان می دهد. رنگ تاتو بعد از دو هفته به تدریج کمرنگ تر می شود و وقتی پوسته ها می ریزند، ظاهر ابرها نازک تر و طبیعی تر بنظر می رسد.

5- تغییر رنگ تاتو و نیاز به جلسات مکرر

همانطور که به آن اشاره شد، در دوره ریکاوری رنگ تاتو تغییر می کند. برای تاتو ابروها می توان رنگ های مختلفی را انتخاب کرد. تاتو ابروها جزو روش های موقت محسوب می شود و در طول چند ماه رنگ هایی که کیفیت پایین تری دارند و یا حاوی کسید آهن هستند، تبدیل به رنگ آبی می شوند. تاتو ابروها به یک جلسه در سال یا بیشتر نیاز دارد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو برای مردان مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

امیر علوی بازدید : 1 شنبه 01 دي 1397 نظرات ()

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

>> مراقبت های بعد از کاشت ابرو

بعد از کاشت ابرو، اکثر بیماران مشکل خاصی ندارند و می توانند بعد از اتمام فرآیند کاشت ابرو رانندگی کنند و به خانه بروند. در روزهای اول، سطح ابروها پر از پوسته های ریز و درشت می شود و پوسته های خشک شده شروع به ریزش می کنند. بیمار هم باید این پوسته ها را به آرامی از سطح ابروهایش پاک کند.   مراقبت های بعد از کاشت ابرو   پاک کردن ابروها بهتر است از همان روز اول جراحی کاشت ابرو شروغ بشود و به مدت یک هفته روزی سه بار انجام بشود. بعد از اینکه سطح ابروها به خوبی پاک شدند، می توان از کرم آنتی بیوتیک برای تمیز کردن ابروها و جلوگیری از عفونت استفاده کرد. همانطور که در مقاله های قبلی به آن اشاره کردیم، مقداری کبودی در اطراف ابروها بوجود می آید ولی در طول یک هفته یا کمی بیشتر، از حجم کبودی کاسته می شود. بعد از 10 روز یا بیشتر تمام پوسته های ابروها می ریزند.   مراقبت های بعد از کاشت ابرو   3 الی 4 ماه بعد از کاشت ابرو، موهای ابرو در دوره استراحت قرار می گیرند و هیچ نشانه ای از رشد مو در بخش ابروها دیده نمی شود. در این زمان بیمار باید صبور باشد و طبیعی است که بیمار کمی احساس ناامیدی کند زیرا هیچ نشانه ای از تغییر در سطح ابروهایش دیده نمی شود؛ اگرچه بعد از گذراندن این دوره، ابروها شروع به رشد می کند. به محض اینکه ابروها شروع به رشد کنند، سریع پر می شوند و کل ابروها را در بر می گیرند. این ابروها به اصلاح نیاز دارند چون سرعت رشد آنها درست مثل موهای سر است. موهای جدید ابرو هم می توانند وکس و یا رنگ بشوند. بعد از یک مدت، رشد موهای ابرو درست مثل ابروهای طبیعی کاهش می یابد زیرا این موها خودشان را با موهای جدید وفق می دهند و عملکرد آنها تا حدی شبیه به موهای طبیعی خود ابرو می شود.

>> چه کارهایی بعد از کاشت ابرو باید انجام بدهیم ؟

1- از مصرف داروهای رقیق کننده خون تا دو هفته بعد از کاشت ابرو خودداری کنید

داروهای رقیق کننده خون از لخته شدن خون در بدن جلوگیری می کنند. داروهای رقیق کننده مانع بزرگتر شدن لخته های خونی هم می شوند. لخته شدن خون در قلب، سرخرگ ها و سیاهرگ ها می تواند باعث حملات قلبی، سکته و انسداد مجاری خون هم بشود. بعضی از افراد از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند تا ریسک سکته و حملات قلبی در آنها کاهش یابد. رقیق کننده های خون با داروها، ویتامین ها و سایر مواد تداخل دارند. آسپرین و ایبوپروفن دو تا از داروهای معروف رقیق کننده خون هستند که بعضی از افراد بخاطر شرایط خاص خودشان این دارو را مصزف می کنند. همیشه به بیماران توصیه می شود که چدد هقفته قبل و چند هفته بعد از کاشت ابرو از مصرف این داروها خودداری کنید زیرا احتمال خونریزی را در محل بخیه ها و حتی در ابروها افزایش می دهند و خونریزی این ناحیه ها در دوره ریکاوری باعث می شود که بیمار نتواند نتیجه خوبی از کاشت ابرو بگیرد.

2- از مصرف دمنوش ها و محصولات گیاهی خودداری کنید

بسیاری از افراد از داروها و محصولات گیاهی بخاطر طبیعی بودن آنها استفاده می کنند. محصولات گیاهی در کاهش بعضی از مشکلات و بهبود امراض مفید هستند ولی برای کسی که قصد کاشت ابرو دارد، به هیچ وهج توصیه نمی شوند. استفاده از محصولات گیاهی هم مانند داروهای رقیق کننده خون در قبل و بعد از کاشت ابرو محدودیت دارند زیرا خون را رقیق می کنند و در نتیجه خطر خونریزی را در حین کاشت ابرو و حتی بعد از آن تا حد زیادی افزایش می دهند. خیلی خوب است که بجای داروهای شیمیایی از این محصولات استفاده می کنید ولی در پروسه کاشت ابرو باید تا چند وقت آنها را کنار بگذارید.

3- 2 تا 3 هفته بعد از کاشت ابرو سیگار نکشید

سیگار برای افراد عادی کلی ضرر دارد و کسانی که قصد کاشت ابرو دارند باید سیگار را کنار بگذارند. قبل و بعد از کاشت ابرو در مصرف سیگار محدودیت دارید زیرا سیگار با کاهش خونرسانی به ناحیه ابروها باعث کاهش/ عدم رشد فولیکول ها می شوند. دوره ریکاوری و ترمیم بخیه های سر در افرادی که سیگار می کشند، طولانی تر از حالت عادی است و احتمال عفونت و ایجاد اسکارهای تقریبا دائمی در روی سر هم افزایش می یابد. 4- از نوشیدنی های الکلی حداقل تا 3 روز بعد از کاشت ابرو استفاده نکنید الکل هم خاصیت رقیق کردن خون را دارد و در نتیجه احتمال خونریزی را افزایش میدهد. الکل باعث طولانی شدن دوره ریکاوری و اقزایش احتمال ایجاد عفونت هم می شود. بجای نوشیدنی های الکلی می توانید از آب استفاده کنید که برای سلامت و تقویت فولیکولها هم بسیار مفید است.

5- مصرف نوشیدنی های کافئین دار را به حداقل ممکن برسانید

از مصرف قهوه و سایر نوشیدنی های کافئین دار قبل و بعد از کاشت ابرو باید خودداری کنید زیرا باعث انقباض رگ های خونی و افزایش فشار خون می شوند و در نهایت باعث خونریزی می شوند. البته بعضی از تحقیقات نشان میدهد که مصرف نوشیئدنی های کافئین دار دار به میزان کم اشکالی ندارد و مصرف زیاد این نوشیدنی ها باعث به وجود آمدن عوارض و اثرات جانبی می شود. در مواردی که متخصص شما را از مصرف کافئین منع می کند، حتما به دستورات او عمل کنید.

6- بلافاصله بعد از کاشت ابرو داروهایتان را مصرف کنید

استفاده از داروها، محلول ها قرص ها و انجام دستورات متخصص الزامی است.

7- صورتتان را تا 24 تا 36 ساعت بعد از کاشت ابرو نشویید

در هناگام شستشوی صورت و ابروها به همراه آب از صابون ملایمی (صابون بچه) استفاده کنید.

8- 3 تا 4 هفته بعد کاشت ابرو از فولیکول های کاشته شده در ابروهایتان در برابر آفتاب محافظت کنید

نور آفتاب با امواج مضری که دارد، سلامت فولیکول ها را تهدید می کند.

9- از غذاها و مکمل های حاوی ویتامبن E استفاده نکنید

تا 10 روز قبل و بعد از کاشت ابرو در مصرف ویتامین E محدودیت دارید. و در آخر، خراشی به ابروها و یا اطراف آنها وارد نکنید و به ابروهایتان به هیچ وجه دست نزنید. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو برای مردان مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.  

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

مراحل رشد ابرو بعد از کاشت ابرو طبیعی

امیر علوی بازدید : 1 شنبه 01 دي 1397 نظرات ()

مراحل رشد ابرو بعد از کاشت ابرو طبیعی

>> مراحل رشد ابرو پس از کاشت ابرو

ابروها از نظر زیبایی یکی از ابعاد مهم صورت محسوب می شوند. تقریبا پنجاه سال یا بیشتر است که از تکنیک کاشت ابرو برای ترمیم نواقص ظاهری و بازسازی مجدد ابروها استفاده می شود ولی تازه 10 سال است که تکنیک های کاشت ابرو پیشرفت زیادی کرده اند و می توانند ابروهای زیبایی را برای بیمار ایجاد کنند و تا حدی طبیعی به نظر برسند که کسی نتواند موهای کاشته شده را ار موهای طبیعی ابرو تشخیص بدهد.   مراحل رشد ابرو بعد از کاشت ابرو   کاشت ابرو نتایج بهتری نسبت به میکروبلیدینگ، تاتو، هاشور و یا آرایش های دائمی برای بیمار فراهم می کند زیرا نواقص ابرو با موهای کاملا طبیعی برطرف می شوند نه با رنگ های شیمیایی که بعد از مدتی کمرنگ می شوند و زیبایی خود را از دست می دهند. فولیکول ها بعد از کاشت، مراحل مختلفی را طی میکنند و در نهایت بر سطح ابروها رشد می کنند.

>> فولیکول ها چگونه در ابروها کاشته می شوند؟

ابتدا بخش کوچکی از ناحیه پشت سر بیمار به ابعاد 4 در 4 شیو و کوتاه می شود و این فولیکول ها با روش FUE  از پشت سر بیمار برداشته می شوند. تکنیک FUE مدرن ترین روش برای کاشت ابرو است که با ابزار بسیار کوچکی فولیکول ها را از پوست سر جدا می کند.   مراحل رشد ابرو بعد از کاشت ابرو   این تکنیک بسیار دقیق است و به جراح کمک می کند تا آسیب کمتری به فولیکول ها وارد شود. البته از میکروسکوپ هم برای بررسی این فولیکول ها استفاده می شود و از ترکیب یک یا دو فولیکول، گرافت ها بوجود می آیند. شکل دلخواه ابروها از قبل توسط بیمار مشخص می شود و طبق سلیقه بیمار پیش می رود. بعد از اعمال بی حسی، برش های کوچکی در ناحیه ابروها ایجاد می شود که طول آنها کمتر از 5.0 میلی متر است. این برش ها از نظر عمق و میزان پراکندگی شبیه به هم هستند و گرافت ها در این برش ها کاشته می شوند. در یک جلسه از کاشت ابرو بین 100 تا 400 تار مو کاشته می شود که میزان صخامت و پهنای ابروها به سلیقه و نظر بیمار بستگی دارد و بعد از کاشت، گرافت های مو مراحل مختلفی را طی می کنند تا در نهایت بتوانند به طور کامل رشد کنند.

>> چرخه رشد ابروها

چرخه رشد ابروها بین 12 تا 15 روز طول می کشد. اگر قصد دارید بعد از چند سال اصلاح بیش از حد ابروها کاری کنید که ابروهایتان سالم بمانند و به طور طبیعی رشد کنند، می توانید چرخه رشد ابروها را بررسی کنید تا بفهمید که زمان مناسب برای اصلاح ابروها چه زمانی است. اولین کاری که باید انجام بدهید این است که از وکس ابروهایتان خودداری کنید و موچین را کنار بگراردی. وکس، موچین و بند کردن بیش از حد به ابروهایتان آسیب زیادی می زنند. هر موی کوچکی که در ابروهایتان می بینید، سه مرحله رشد را باید پشت سر بگذرانند تا بتوانند به بیشترین ظرفیت خود برای رشد برسد. سرعت رشد ابروها خیلی کم است و هر مرحله هم خصوصیات منحصر به فردی دارد که طول و ضخامت موهای ابروها را مشخص می کند.

>>> مرحله اول : آناژن

آناژن، مرحله رشد فولیکول های مو است؛ در طول این مرحله، ریشه موها به سرعت تقسیم می شود و ساقه موها بوجود می آیند. در این مرحله، طول موهای ابرو مشخص می شود. این مرحله بین 30 تا 45 روز طول می کشد.

>>> مرحله دوم : کاتاژن

کاتاژن، مرحله انتقال فولیکول ها است که در پایان دوره آناژن رخ میدهد. مرحله کاتاژن، مو را از تامین کننده های خون و سلول هایی که موهای جدید را تولید می کنند جدا می کند. در این مرحله، رشد موها متوقف می شود و فولیکول های مو هم جمع تر می شود. در این مرحله است که مو در روی سطح پوست به چشم می آید.

>>> مرحله سوم : تلوژن

تلوژن، مرحله استراحت فولیکول ها به شمار می آید و 2 الی 4 ماه فولیکول ها در این وضعیت به سر می برند. تقریبا 14 درصد از کل موها در مرحله استراحت قرار دارند. در طول این زمان موها رشد نمی کنند و همچنان غیر فعال باقی می مانند. در پایان مرحله تلوژن، فولیکول های مو دوباره وارد مرحله آناژن (مرحله رشد) می شوند و در این مرحله موی جدید ساخته می شود. اگر می خواهید به رشد ابروهایتان کمک کنید می توانید از غذاهای مغذی استفاده کنید تا فولیکول ها تغذیه بشوند و بیشتر رشد کنند. غذ اهای مغذی شامل تخم مرغ، اسفناج و سبزیجاتی که برگ تیره تری دارند، میوه های حاوی ویتامین C مثل پرتقال، انواع مغزها مثل بادام و گردو، هویج، آووکادو و غیره می شود. در صورتی که فرد بیمار باشد (مثل سرطان و تیروئید) یا از داروهای خاصی استفاده کند، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا ابروها دوباره رشد کنند.

>> جزئیات رشد ابرو در هفته های مختلف

بلافاصله بعد از کاشت ابرو، شاهد تورم و قرمزی خفیف، ایجاد پوسته و در بعضی از موارد شاهد کبودی خفییف در اطراف ابروها و پلک بالایی چشمهایتان هستید. استفده از کمپرس سرد برای بهبود این عوارض به بیمار پیشنهاد می شود. این تغییرات بعد از 5 الی 7 روز از بین می روند و بعد از آن هیچ نشانه ای از کاشت ابرو در روی صورت باقی نمی ماند. موهای کاشته شده در طی 2 الی 3 هفته بعد از کاشت ابرو رشد می کنند و بعد شروع به ریزش می کنند. بعد از اینکه موهای ابرو ریختند تا 3ماه بعد دوباره شروع به رشد می کنند و ابروهای کاشته شده که از سر خود بیمار گرفته می شوند، خیلی سریع رشد می کنند و البته با گذشت زمان از سرعت رشد موهای ابروها کاسته می شود.

>> نتیجه نهایی رشد ابروها بعد از کاشت

شما باید 3 الی 6 ماه صبر کنید تا نتایج کاشت ابرو را ببینید. بعد از 1 سال میتوانید شاهد نتایج نهایی کاشت ابروهایتان باشید و از ابروهای طبیعی و پرپشتتان لذت برید. موهای کاشته شده بسیار بلند هستند و باید مرتب آنها را اصلاح کنید. از این به بعد میتوانید با اصلاح و یا بند کردن ابروهایتان با نخ، به آنها فرم و طاهر زیبایی ببخشید. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.  

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

ماندگاری کاشت ابرو و عوامل موثر در آن

امیر علوی بازدید : 1 شنبه 01 دي 1397 نظرات ()

ماندگاری کاشت ابرو و عوامل موثر در آن

>> ماندگاری کاشت ابرو

کاشت ابرو در کلینیک تخصصی پوست و مو رز برای زنها و مردهای مختلفی انجام می شود. در مردها، بخش خارجی ابروها به دلایل ژنتیکی دچار ریزش می شوند ولی در زنها عامل اصلی ریزش ابروها، اصلاح بیش از حد ابروها است. حدودا 50 درصد از بیماران فقط به یک بار کاشت ابرو نیاز دارند و بقیه بیماران هم به دو جلسه کاشت مو نیاز پیدا می کنند. میزان ماندگاری، یکی ار مسائل مهم کاشت ابرو است و دغدغه کسانی محسوب می شود که دوست دارند برای کاشت ابروهای خود اقدام کنند.   ماندگاری کاشت ابرو   هدف کاشت ابرو نه تنها ایجاد ابروهای ایده آل برای بیمار است، بلکه بیشتر برای برگرداندن حجم از دست رفته ابروها انجام می شود. به نظر شما ماندگاری کاشت ابرو چقدر است؟ آیا بعد از مدتی ابروها مثل قبل کم پشت می شوند؟

>> آیا چند سال بعد از کاشت ابرو، باید دوباره برای کاشت اقدام کنیم؟

فولیکول موهای لازم برای کاشت در ابرو از اسکالپ یا پوست سر گرفته می شود و این موها بعد از کاشت در ابرو به رشد طبیعی خود ادامه می دهند.   ماندگاری کاشت ابرو   تنها مسئله ای که برای بیماران باید توضیح داده بشود این است که به دلیل ماهیت این موها که از کف سر گرفته شده اند، رشد زیادی دارند و در نتیجه اصلاح یک هفته در میان ابروهای جدید الزامی است. ابروها در دوره تلوژن (یا دوره شوک) می ریزند و چند ماه بعد موهای ابرو دوباره رشد می کنند. در سال اولی که کاشت ابرو انجام شده است، ضخامت تار موهای بیشتر است و ابروها پرتر بنظر می رسند. بعضی از بیماران به دلایل مختلفی برای کاشت مجدد ابروهایشان اقدام می کنند؛ مثل بیمارانی که در دوره ریکاوری کاشت ابرو به دستورات متخصص توجهی می کنند و به فولیکول های کاشته شده براحتی آسیب می زنند. دسته ای دیگر از بیماران هم هستند که از اولین جلسه کاشت ابرو نتایج خوبی نمی گیرند و تمایل دارند تا با دومین جلسه کاشت ابرو بتوانند به ابروهای دلخواه خود برسند. معمولا دومین جلسه کاشت ابرو بیشتر به عنوان "ترمیم ابرو" شناخته می شود و نواقص جلسه اول کاشت ابرو را تحت پوشش خود قرار می دهد. دو سال بعد از اولین جلسه کاشت ابرو، همراه با تغییرات فرد و هورمون ها موهای کاشته شده هم دچار تغییراتی می شوند؛ مثلا جنس و ضخامت آنها رفته رفته تغییر می کند یا بخاطر بیماری خاصی شروع به ریزش می کنند؛ پس فاکتورهای داخلی هم در ریزش ابروهای کاشته شده نقش زیادی دارند. آن دسته از بیمارانی که بعد از کاشت ابروهای خود دچار هیچ تغییرات هورمونی نمی شوند، شاهد نتایج ماندگارتری از کاشت ابرو خواهند بود.

>> چه عواملی در ماندگاری نتایج کاشت ابروها نقش دارند؟

 1. تعاداد فولیکول های کاشته شده در هر یک از ابروها در جلسه اول
 2. توقعات بیمار از نتیجه کاشت ابرو
 3. تکنیک های مورد استفاده توسط متخصص در حین کاشت ابرو
 4. رسیدگی مرتب به ابروها
 5. رژیم غذایی بیمار و مصرف مواد مغذی جهت تقویت ابروها

>> ایا امکان دارد که فولیکول ابروهای کاشته شده بعد از مدتی دیگر رشد نکنند؟

بله این امکان وجود دارد؛ مخصوصا اگر بعد از کاشت ابرو همچنان بیمار به اصلاح بیش از حد ابروهای خود ادامه بدهد و به فولیکول ها زمانی برای رشد دوباره نداشته باشند. در بسیاری از موارد از دست دادن چند فولیکول، تاثیر چندانی بر نتایج کاشت مو نمی گذارد. بیماران می توانند 3 الی 5 سال بعد دوباره ابروهایشان را ترمیم کنند. البته تکرار ترمیم ابروها مانعی ندارد.

>> آیا کاشت ابرو در افرادی که کاندید مناسب تری محسوب می شوند، نتایج بهتری را به دنبال دارد؟

تمام زن ها و مردهایی که میخواهند ابروهایشان را تغیییر بدهند و آن را پرپشت تر نشان بدهند، می توانند برای کاشت ابرو کاندید بشوند. دغدغه بسیاری از خانم ها این است که از کاشت ابرو انتظار نتایج طبیعی تر و بهتری را نسبت به سایر روش ها دارند. در این شرایط، ترمیم ابرو می تواند برای این دسته از بیماران مفید باشد. ترمیم ابرو به راحتی بر روی ابروهای تاتو هم قابل اجرا است و نتایج طبیعی را برای بیماران خانم به دنبال دارد. البته تمامی این افراد نمی توانند به راحتی برای کاشت یا ترمیم ابروهاشان اقدام کنند بلکه باید از قبل ارزیابی بشوند. برای ارزیابی بیمار به فاکتورهای زیادی توجه می شود؛ مثل وضعیت موهای سر، نقاط اهدا کننده فولیکول و همچنین خود ابروها و جنس آنها. خیلی از افراد بانک موی خوبی برای اهدا دارند ولی بخاطر بیماری های مختلف نمی توانند برای کاشت یا ترمیم ابرو اقدام کنند. هر چه فرد کانیدید مناسب تری برای کاشت ابرو باشد و از وضعیت بهتری برخوردار باشد، میتواند نتایج خوبی از کاشت ابروهایش بگیرد. افرادی که سالم هستند و دچار اختلالات هورمونی نیستند، نتیجه ای که از کاشت ابروهایشان می گیرند برای همیشه ماندگاری دارد.

>> مقایسه ماندگاری نتایج میکروبلیدینگ و تاتو نسبت به کاشت ابرو

بسیاری از زنها در اطراف خود افرادی را می بیند که از روش میکروبلدینگ برای رسیدن به ابروهایی پرپشت استفاده کرده اند و تقریبا راضی هستند ولی بهتر است قبل از اینکه نسبت به انجام میکروبلیدینگ اقدام کنند، در مورد آن خوب فکر کنند و تمام جوانب آن را در نظر بگیرند. نتایج میکروبلیدینگ شاید برای ماه های اول شما را حیرت زده کند ولی روش دائمی محسوب نمی شود. تاتو با میکروبلیدینگ تفاوت های زیادی دارد و به بخش عمیق تری از پوست وارد می شود ولی میکروبلیدینگ وارد لایه های عمیق پوست نمی شود. تاتو به مرو زمان کم رنگ تر می شود ولی باز هم روی پوست مشخص است و میتوان با لیزر آن را از روی پوست پاک کرد. میکروبلدینیگ روشی تقریبا دائمی است و فقط رنگدانه های خاصی را روی ابروها باقی می گذارد و برعکس کاشت ابرو، از موهای واقعی هیچ استفاده ای در این روش ها نمی شود. میزان ماندگاری میکروبلیدینگ بین 12 تا 15 ماه است. میزان ماندگاری میکروبلیدینگ و تاتو به جنس پوست هم بستگی دارد؛ میکروبلیدینگ و تاتو روی پوست چرب ماندگاری کمتری دارند. ماندگاری کمتر میکروبلیدینگ و تاتو نسبت به کاشت ابرو باعث می شود که این روش ها به تعداد جلسات منظم و زیادی نیاز داشته باشند و در نتیجه از نظر افثتصادی هم مقرون به صرفه نیستند. با توجه با تفاوت هایی که به آن اشاره کردیم، میزان ماندگاری کاشت ابرو از هر دو روش تاتو و میکروبلیدینگ بسیار بیشتر است. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.    

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

کاشت ابرو برای مردان و ماندگاری آن

امیر علوی بازدید : 0 شنبه 01 دي 1397 نظرات ()

کاشت ابرو برای مردان و ماندگاری آن

>> کاشت ابرو برای مردان

کم پشت شدن ابروها از میزان جذابیت صورت می کاهد و هر کسی که شاهد ریزش ابروهایش بوده است، دوست دارد به نحوی این نقص را در صورت خود برطرف کند. امروزه اکثر خانم ها ابروهای خود را کاملا شیو می کند و از رنگدانه های تاتو یا هاشور به عنوان جایگزینی برای ابروهایشان استفاده می کنند ولی مردها نمی توانند از این گزینه ها برای ابروهای کم پشت خود استفاده کنند و تصمیم به کاشت و یا ترمیم ابروهای خود می گیرند تا به نتایج دلخواهشان برسند.

 

کاشت ابرو برای مردان

 

>> منظور از کاشت و ترمیم ابروها چیست؟

کاشت و یا ترمیم ابروها، روشی طبیعی برای برگرداندن تارهای موهای ریخته شده یا از دست رفته در ابروهاست. برای کاشت یا ترمیم ابروها از فولیکول های سر بیمار استفاده می شود؛ مخصوصا فولیکول هایی که ابعاد کوچکتری داشته باشند و از نظر شکل، اندازه و فرم شبیه موهای ابرو باشند. کاشت و ترمیم ابروها حدودا 3 ساعت طول می کشد و برای هر دو ابرو از این روش استفاده می شود. نتایج کاشت ابرو کاملا طبیعی است و تاثیر زیادی در زیبایی صورت بیمار می گذارد.

 

داروهای تقویتی بعد از کاشت مو

 

>> کاشت و ترمیم ابروها برای مردها

فرآیند کاشت و ترمیم ابروها برای مردها در مقایسه با کاشت ابرو در خانم ها، به زمان کوتاه تری نیاز دارد. ابروهای زنها به طراحی دقیق تری نیاز دارد تا حالت نهایی ابروها زنانه تر باشد ولی ابروهای مردها پیچیدگی های خاصی ندارد و میتوان به راحتی ابروهایی مردانه و پرپشتی را برای بیمار طراحی کرد.

>> مراحل اصلی کاشت و ترمیم ابروها برای مردها

کاشت و ترمیم ابروها در مردها دارای دو مرحله اصلی است :

 1. تغییر شکل و بازسازی شکل ابروهای
 2. قرار دادن فولیکول های استخراج شده در ناحیه ابروها

متخصص در هنگام مرتب سازی و قرار دادن فولیکول ها دقت زیادی می کند تا ابروهای مردها هم ظاهری طبیعی داشته باشد و هم با سایر خصوصیات مردانه آنها هماهنگ باشد. تعداد فولیکول های مورد نیاز برای هر کدام از ابروها با توجه به چهره بیمار و نظر متخصص تعیین می شود.

>> نشانه های ریزش ابروها در مردان

ریزش ابروها در مردها ممکن است خیلی خفیف و کم باشد یا اینکه نقاط خالی را روی ابروهای مردها به جا بگذارد و یا همه ابروها به یکباره دچار ریزش بشوند. هر زمان که متوجه تغییراتی در حجم ابروهایتان شدید، به نزد متخصص مراجعه کنید. متخصص ابتدا از شما تست کم کاری تیروئید می گیرد؛ اگر ریزش ابروها به خاطر کم کاری غده تیروئید باشد، میتوان با تجویز چند تا دارو این مشکل را به راحتی حل کرد؛ مخصوصا اگر کم کاری تیروئید در مراحل اولیه خود تشخیص داده بشود. بعد از مدتی ممکن است ابروهای شما دوباره رشد کنند ولی اگر چنین اتفاقی نیفتد و ابروهایتان ریزش بیشتری داشتند، می توانید از روش کاشت یا ترمیم ابروها برای درمان ریزش ابروهایتان استفاده کنید.

>> متخصص چگونه علت ریزش ابروهای مردها را تشخیص می دهد؟

متخصص با آزمایش هایی که از شما می گیرد، می تواند به شما بگوید که الگوی ریزش ابروهایتان به چه صورت است. ممکن است بعد از مدتی متخصص برای شما آزمایش خون را هم بنویسد تا مشکل شما بیشتر کنترل بشود. در موارد بسیار نادری هم احتمال بافت برداری از پوست اطراف ابروها لازم است.

>> چه عواملی در بین مردان باعث ریزش ابروها می شود؟

 1. بالا رفتن سن
 2. اختلالات تیروئیدی
 3. سوختگی صورت و ابروهای مردها  در اثرسانحه/تصادف
 4. دلایل ژنتیکی
 5. مشکلات سیستم خود ایمنی بدن
 6. کشیدن سیگار
 7. مصرف الکل
 8. مصرف داروهای خاص
 9. استرس و فشارهای روحی و روانی
 10. کمبود مواد مغذی
 11. کم کاری غده تیروئید

>> آلوپسی آندروژنیک؛ عامل اصلی ریزش ابروهای مردها

آلوپسی آندروژنیک یک اختلال خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی بدن مردها شروع به حمله به فولیکول های موها یا ابروها می کند. اگرچه آلوپسی آندروژنیک بیشتر بر روی موهای سر تاثیر می گذارد ولی در موارد زیادی باعث ریزش ابروها در مردها هم می شود.

>> از بین مردان چه کسانی کاندید خوبی برای کاشت و ترمیم ابروها محسوب می شوند؟

 1. مردانی ک مشکل لخته شدن خون ندارند
 2. مردانی که خونریزی داخلی ندارند

>> انواع کاشت ابرو در مردها

1- کاشت کامل ابروها

مردها می تواند برای کاشت در هر یک ابروهای خود از 30 تا 300 فولیکول استفاده کنند. کاشت کامل ابروها برای مردانی مناسب است که هر دو ابرویشان بسیار نازک است و یا بر اثر حادثه با بطور ژنتیکی هیچ ابرویی در صورت خود ندارند

2- کاشت جزئی ابروها

متخصص با بررسی ابروهای بیماران مرد، بخش هایی از ابروهای آن ها را که به کاشت فولیکول نیاز دارد مشخص می کند و در حی کاشت فقط در همان بخش ها از فولیکول های اضافی استفاده می کند. کاشت جرئی ابروها برای مردهایی مناسب است که فقط بخش/ بخش هایی از ابروهایشان دچار ریزش شده است.

>> ماندگاری کاشت ابرو در مردان

کاشت و ترمیم ابروها در مردها نتایج ماندگار و طبیعی را به دنبال دارد زیرا فولیکول های اهدایی از سر خود بیمار گرفته می شود و سپس این فولیکول ها در ناحیه ابروها توسط متخصص گذاشته می شوند.

>> دوره ریکاوری بعد از کاشت ابرو در مردان

دوره ریکاوری به چند روز بعد از کاشت ابرو گفته می شود که به یک سری مراقبت های خاصی نیاز دارد تا باعث استحکام بیشتر فولیکول های کاشته شده در ابروها بشود. در پشت سر هم بخیه ای زده می شود که میتوان آن را در 2 الی 3 هفته بعد از کاشت ابرو برداشت. در مردها موهای ابرو بعد از چند روز وارد دوره شوک خود می شوند و به طور کامل می ریزند و بیمار باید صبر کند تا موهای جدید ابرو دوباره رشد کنند. به بیماران مرد توصیه می شود که بعد از کاشت یا ترمیم ابروهای خود در معرض نور آفتاب قرار نگیرند زیرا نور آفتاب به فولیکول ها آسیب می رساند. شستشوی آرام ابروها چند روز بعد از کاشت انجام می شود. حدودا 3 الی 6 ماه بعد، بیماران مرد شاهد رشد ابروهای جدید خود هستند. برای اینکه مردها نتایج خوبی از کاشت ابرو بگیرند، باید کاشت ابروهای را نزد متخصص باتجربه ای انجام بدهند. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو برای مردان مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.  

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

 

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو طبیعی

امیر علوی بازدید : 1 پنجشنبه 29 آذر 1397 نظرات ()

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو طبیعی

>> رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

دوره ریکاوری بعد از کاشت مو به قدری اهمیت دارد که تمام فعالیت های بیمار باید کنترل بشود تا در نتایج کاشت مو تاثیر بدی نگذارد. همانطور که در مقاله های قبلی در مورد مراقبت های بعد از کاشت مو برایتان توضیح دادیم، فعالیت های شدید جزو مواردی هستند که بیمار باید از انجام آنها خودداری کند.   رابطه زناشویی بعد از کاشت مو   برقراری روابط جنسی بعد از کاشت مو هم یکی از موضوعات مهمی است که بیشتر بیماران از پرسیدن سوال در این زمینه خودداری می کنند. حالا سوال این است که آیا روابط زناشویی هم جزو محئدیت های دوره ریکاوری محسوب می شود یا خیر؟

>> اثرات جانبی روابط زناشویی بعد از کاشت مو

5 الی 7 روز بعد از کاشت مو نباید فعالیت هایی را انجام بدهید که باعث نفس نفس زدن و افزایش میزان تعریق شما می شوند. فعالیت هایی که قلب و رگ ها را درگیر می کند، بر روی نتایج کاشت مو هم تاثیرا منفی می گذارند.   رابطه زناشویی بعد از کاشت مو طبیعی   روابط زناشویی هم یکی از این فعالیت های شدید محسوب می شوند و متخصص ها در این مورد به بیماران تذکرات لازم را می دهند. روابط جنسی باعث رقیق شدن خون شما هم می شوند.

>> تا چند روز باید از روابط جنسی خودداری کنیم؟

محدودیت داشتن برای برقراری روابط جنسی برای بیشتر افراد کار سختی است زیرا روابط جنسی نشان دهنده علاقه شدید شما به همسرتان است و اگر اتفاقی همسرتان به گرافت های کاشته شده در سرتان دست بزند و به آنها فشاری وارد کند، باعث می شود گرافت های شما آسیب بینند و تمام زحمت هایی که متخصص برای شما کشیده است هم به باد برود. برقراری روابط جنسی بعد از کاشت مو باعث کاهش تعداد گرافت ها می شود زیرا فشار زیادی را به کف سر وارد می کند. رواط جنسی می تواند بر روی بخیه ها هم تاثیر بگدارد و باعث بشود که بخیه ها باز بشوند و حتی مقداری خونریزی هم بوجود بیاید. متخصص ها به بیمارانی که کاشت مو داشته اند، پیشنهاد میدهند که 7 الی 10 روز از برقراری روابط جنسی خودداری کننند زیرا آسیب به گرافت ها در هفته اول و دوم، تاثیرات بسیار بدی بر روی نتایج کاشت مو می گذارد و در نهایت کاشت موی خوبی را تجربه نمی کنید.

>> استمنا و خودرضایی

سوالی که برای بسیاری از بیماران پیش می آید این است که آیا استمنا هم جزو محدودیت های بعد از کاشت مو است یا خیر. جوابی که به این دسته از بیماران می توانیم بدهیم این است که اسمتنا و خود ارضایی بعد از کاشت مو مانعی ندارد. هر فعالیتی که سر را درگیر نکند و فشاری به گرافت ها وارد نکند، مانعی ندارد و خود ارضایی هم باید به صورت آرام انجام بشود تا مشکلی برای گرافت ها پیش نیاید. موضوع خودارضایی هم واقعا شخصی است و کمتر کسی حاضر می شود از متخصص خود در این مورد سوالاتی را بپرسد.

>> برقراری روابط جنسی بعد از کاشت مو

حدودا 10 روز بعد از کاشت مو یا کمی بیشتر (که بستگی به وضعیت بیمار دارد) ، بیمار می تواند با همسر خود روابط جنسی برقرار کند زیرا گرافت ها در روی سر ثابت شده اند و در وضعیت خوبی قرار دارند. البته هنوز هم یک سری احتیاط هایی باید انجام بشود و از مالش سرتان باید خودداری کنید.

>> اثرات فیناستراید و ماینوکسیدیل بر روی روابط جنسی بعد از کاشت مو

>>> فیناستراید

قفیناستراید، دارویی است که بعد از کاشت مو برای اکثر بیماران تجویز می شود تا از ریزش موهای آنها تا حدودی جلوگیری کند و هم اینکه به رشد گرافت ها کمکی بکند. در زمینه تاثیر فیناستراید بر روابط جنسی بیماران بعد از کاشت مو، تحقیقات زیادی انجام شده است. نتایج بسیاری از تحقیقات نشان می دهد که فیناستراید بر روی روابط جنسی تعداد زیادی از بیماران مرد تاثیر داشته است. البته بسیاری از مردها قبل از کاشت مو هم از فیناستراید برای درمان ریزش موهای خود استفاده می کنند. تحقیقات نشان می دهد که مردها با مصرف فیناستراید دچار عارضه بی علاقگی جنسی می شود. بسیاری از مردها بعد از استفاده منظم از فیناستراید، علاقه ای به برفراری روابط جنسی با همسرشان ندارند و روز به روز سردتر می شوند. خطر ناتوانی جنسی هم یکی دیگر از عارضه های فینارستراید ار نظر جنسی است. البته تحقیقات در این زمینه هنوز کامل نشده است و ممکن است فیناستراید بر روی تمام مردان به یک اندازه تاثیر نداشته باشد.

>>> ماینوکسیدیل

میانوکسیدیل هم دارویی هست که برای درمان ریزش موهای سر خانم ها و آقایان استقاده می شود. در زمینه تاثیر ماینوکسیدیل بر روابط جنسی هم تحقیقاتی صورت گرفته شده است. اکثر خانم ها و آقایانی که برای درمان الگوی های طاسی خود از ماینوکسیدیل استفاده می کنند، میل جنسی آنها نسبت به گذشته کاهش شدیدی داشته است. ماینوکسیدیل و فیناستراید بر روی هورمون های بدن تاثیر می گذارند و حتی ممکن است باعث ناتوانی جنسی در موارد زیادی از بیماران هم بشوند.

>> آیا میتوان بجای میانوکسیدیل و فیناستراید از روش های دیگری برای جلوگیری از ریزش موها استفاده کرد؟

اگر از تاثیر منفی فیناشستراید و ماینوکسیدیل بر روی روابط جنسی خسته شده اید و دوست دارید این دو دارو را کنار بگدارید تا به زندگی جنسی خود بازگردید، گزینه های زیادی وجود دارند که می توانند به شما در توقف ریزش موها کمک کنند؛ مثل غذاهایی که مانع ترشح هومون دی هیدرو- تستوسترون (عامل ریزش مو) می شوند. روغن کدو تنبل و قارچ از جمله غذاهایی هستند که از ترشح این هورمون جلوگیری می کنند. استفاده از بعضی از روغن هایی گیاهی هم میتواند در رشد موهای سر تاثیر داشته باشد؛ مثل روغن نعناع، روغن رز ماری، روغن اسطوخودس و روغن بادام. ماساژ کف سر هم باعث تحریک سر می شود و شما می توانید با انگشتانتان سرتان را ماساژ بدهید. با ماساژ کف سر، جریان خون افزایش یافته و باعث می شود موهای جدید شما هم رشد کنند. برای ماساژ کف سر می توانید از آلوئه ورا استفاده کنید. تغییر یک سری عادات اشتباه هم میتواند نقش مهمی در جلوگیری از ریزش موها داشته باشد. از آب گرم برای شستشوی موهایتان استفاده نکنید و 15 دقیقه بعد از حمام به آرامی موها و کف سرتان را مالش بدهید تا به بهبود جریان خون در سر کمک کرده باشید. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.    

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

دلمه های بعد از کاشت مو

امیر علوی بازدید : 0 پنجشنبه 29 آذر 1397 نظرات ()

دلمه های بعد از کاشت مو

>> دلمه های بعد از کاشت مو

کاشت مو اثرات جانبی مختلفی را به دنبال دارد که یکی از آنها ایجاد دلمه یا زخم های متورم بر روی سر است. دلمه ها در نقاط طاس سر که فولیکول ها کاشته شده اند (بخش های گیرنده) و پیشانی به وجود می آیند.   دلمه های بعد از کاشت مو   با گذشت 1 هفته از کاشت مو، دلمه های روی سر باید کم کم بهبود پیدا کنند. اگر دلمه ها خوب نشوند، احتمال ایجاد عفونت هم بیشتر می شود. دلمه باید به مرور زمان خوب بشود و لی اگر همچنان دلمه ها مقاومت کنند، میتواند منجر به مشکلات زیادی بشود.

>> دلمه های روی سر چه زمانی بهبود می یابند؟

زمان بهبود دلمه ها در هر بیماری متفاوت است؛ مثلا در اکثر بیمارهای مردی که کاشت مو انجام داده اند، دلمه ها تا چند روز روی سر و پیشانی باقی می مانند و بعد خود به خود خوب می شود.   دلمه های بعد از کاشت مو   دلمه میتواند نمای بخش بالایی صورت را خیلی تغییر بدهد و پروسه درمان دلمه ها باید با دقت انجام بشود تا تاثیر بدی روی ظاهر بیمار نگذارند. اگر با افزایش میزان دلمه ها و بدتر شدن وضعیت آنها با خونریزی و جراحت مواجه شدید، حتما به متخصص اطلاع بدهید زیرا این یک مسئله مهم است که نیاز به بررسی دقیق دارد.

>> دلمه های بعد از کاشت و ترمیم مو به روش FUE

اگر به روش FUE اقدام به کاشت و ترمیم موهایتان کرده اید، ممکن است شاهد ایجاد دلمه در روی پیشانی و سر خود باشید. ایجاد دلمه بعد از کاشت و ترمیم مو به روشFUE  ، طبیعی است و حدودا در روز سوم دوره ریکاوری بوجود می آید. اگر بلافاصله بعد از کاشت یا ترمیم مو به روشFUE   قصد خوابیدن را داشتید، باید تمام باندها را از سرتان بردارید. استفاده از روغن های مرطب کننده (بصورت روزی دو بار) در بخش های اهدا کننده عقب و گوشه های سر می تواند در روند کاهش جراحت و دلمه ها بسیار موثر باشد؛ فقط دقت کنید که از هیچ ماده ای نباید بر روی گرافت ها استفاده کنید. دلمه ها را می توان با ماساژ ناحیه پیشانی و استفاده از کمپرس سرد بر روی پیشانی به مدت 10 دقیقه و روزی 3 الی 4 بار به خوبی مدیریت کرد. سعی کنید خم نشوید و در هنگام خواب بر روی بالش از پدهای جاذب استفادهکنید. از تماس با دلمه ها جدا خودداری کنید تا گرافت ها آسیب نبینند و بتوانید شاهد رشد آنها باشید. برای جلوگیری از خونریزی دلمه ها، از مصرف غذاهایی که باعث رقیق شدن خون می شوند خودداری کنید؛ مثلا در استفاده از کافئین، الکل، غذاهای پر از ادویه، سیر و مولتی ویتامین ها محدودیت دارید.

>> نحوه شستن موها با وجود دلمه بر روی سر و پیشانی

معمولا 2 ساعت بعد از کاشت به بیمار توصیه می شود که موهایش را بشوید. شستشوی موها با وجود دلمه ها کار بسیار سختی است و در صورتی که احساس می کنید از پس این کار بر نمی آیید، می توانید به کلینیک مراجعه کنید و تحت نظر متخصص اقدام به شستشوی موهایتان بکنید و پرسنل هم به شما در شستشوی موهایتان کمک می کنند. کسانی که در خانه قصد شستشوی موهایشان را دارند، شامپو بچه را با چند قطره آب ترکیب کنند و بدون اینکه به بخش های گیرنده و دلمه ها دست بزنند، موهایشان را به آرامی بشویند. برای خشک کردن موها هم نباید از حوله استفاده کنید. با بهبود وضعیت دلمه ها، بیمار می تواند با فشار انگشتانش روی سر، زخم های خشک شده و پوسته ها را از روی سرش تمیز کند. البته در مواردی که وضعیت دلمه های سر بحرانی باشد، ممکن است متخصص شستشوی موهارا به تعویق بیاندازد. .

>> راه هایی برای کاهش بهبود وضعیت دلمه ها روی سر

ایجاد دلمه در روی سر، عارضه طبیعی است که بعد از چند روز بهبود می یابد. گاهی اوقات وضعیت دلمه های روی سر روز به روز بدتر می شود و زمان طولانی تری بر روی سر باقی مانند. در این وضعیت باید از سر مراقبت های خاصی انجام بشود و همچنین یک سری دارو را هم میتوان برای بهبود دلمه ها تحت نظر متخصص مصرف کرد.

1- سرتان را در هنگام خواب بالا نگه دارید

نگه داشتن سر رو به سمت بالا بویژه در هنگام خواب یکی از روش هایی است که باعث بهبود وضعیت دلمه های روی سر می شود. استفاده از دو بالش در زیر گردن می تواند برای بیمار بسیار مفید باشد زیرا از آسیب و برخورد فیزیکی با دلمه های سر جلوگیری می شود و دلمه ها زودتر خوب می شوند.

2- از داروها استفاده کنید

بعضی از داروها مخصوص کاهش و یا بهبود دلمه های روی سر هستند که باید بلافاصله بعد از کاشت مو مصرف بشوند. این داروها را باید طبق دستورات متخصص مصرف کرد. داروهای ضد التهاب جدا از تاثیری که در کاهش درد دارند، می توانند عملکرد خوبی در بهبود دلمه های سر داشته باشند.

3- از کمپرس سرد استفاده کنید

کمپرس های سرد میتوانند وضعیت دلمه ها را با انقباض رگ های کوچک خونی و کاهش جریان خون در سر بهبود ببخشند. دقت کنید که از کمپرس سرد بیش از حد استفاده نکنید. کمپرس سرد را نباید روی سر و گرافت های کاشته شده بگذارید، بلکه میتوانید از کمپرس سرد بر روی پیشانی و چشم هایتان استفاده کنید. استفاده از کمپرس سرد به طور مسقتیم بر روی سر، آسیب شدیدی را به گرافت های موی کاشته شده وارد می کند.

4- از فعالیت های سخت ورزشی خودداری کنید

فعالیت های سخت ورزشی و تعریق در افزایش دلمه ها و کندتر شدن دوره ریکاوری بیمار تاثیر زیادی می گذارد. گاهی اوقات فعالیت های های سخت ورزشی باعث ترکیدن لمه ها و ایجاد لخته خون و عفونت هم می شوند.

5- از مصرف بعضی از داروها بعد از کاشت مو خودداری کنید

یک الی دو هفته بعد از کاشت مو نباید داروهایی مثل آسپیین و ایبوپروفن را مصرف کنید زیرا این داروها خون را رقیق می کنند و باعث بدتر شدن وضعیت دلمه های روی سر می شوند.

6- از استروئیدیها استفاده کنید

استفاده از دوز بسیار کمی از استروئیدهایی مثل کنالوگ، مدرول و تریامسینولون در بهبود وضعیت دلمه های سر تاثیر زیادی دارد. این استروئیها باید به بدن تزریق بشوند. از کورتیکواستروئید هم برای کاهش دلمه ها می توان استفاده کرد. البته مصرف استروئیدها باید کاملا تحت نظر پزشک صورت بگیرد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

معرفی داروهای تقویتی بعد از کاشت مو

امیر علوی بازدید : 7 پنجشنبه 29 آذر 1397 نظرات ()

معرفی داروهای تقویتی بعد از کاشت مو

>> داروهای تقویتی بعد از کاشت مو

یکی از مراقبت های بعد از کاشت مو که متخصص ها خیلی در مورد آن به بیمار سفارش می کنند، مصرف داروها و قرص های تجویز شده است. متخصص با توجه به وضعت بیمار و نوع نیازهای او، داروهای خاصی را برای بیمار تجویز می کند که شامل آنتی بیوتیک، مسکن، ویتامین C، فیناستراید و ماینوکسیدیل می شود. این داروها در جلوگیری/بهبود عوارض و اثرات جابنی نقش بسیار مهمی دارند و در صورت سهل انگاری بیمار و عدم مصرف این داروها، مشکلات و عوارض بیشتری بعد از کات مو برای فرد بوجود می آید.

 

داروهای تقویتی بعد از کاشت مو

 

>> آنتی بیوتیک

آنتی بیوتیک ها که به عنوان آنتی باکتریال هم شناخته می شوند، یکی از داروهایی هستند که متخصص بعد از کاشت مو برای بیمار تجویز می کند. آنتی بیوتیک ها میتوانند باعث کاهش/مانع رشد باکتری ها بشوند. آنتی بیوتیک ها داروهای قوی هستند که در جلوگیری یا بهبود عفونت در سر بیمار نقش بسیار مهمی دارند. عفونت هم یکی از اثرات جانبی بسیار مهمی است که بعضی از بیماران را درگیر می کند و در صورتیکه به موقع درمان نشود، آسیب های زیادی را به گرافت های کاشته شده وارد می کند و در نتایج کاشت مو هم تاثیر بسیار بدی می گذارد.   داروهای تقویتی بعد از کاشت مو   قبل از اینکه باکتری در بدن تکثیر بشود و نشانه های عفونت در سر بیمار نمایان بشود، سیستم ایمنی بدن می تواند آنها را از بین برد. گلبول های سفید خون به باکتری های مضر حمله می کنند و حتی اگر نشانه های عفونت در سر بیمار هم بوجود آمده باشد، سیستم ایمنی بدن میتواند از پس این باکتری ها بربیاید و عفونت را درمان کند. در یک سری از موقعیت ها که تعداد باکتری های مضر بسیار زیاد می شود، سیستم ایمنی بدن نمی تواند با همه ی این باکتری ها مبارزه کند و در این شرایط، استفاده از آنتی بیوتیک می تواند کمک زیادی به از بین بردن باکتری ها بکند. آنتی بیوتیک ها انواع مختلفی دارند. البته بیماران باید توجه کنند در صورتی که متخصص برای آنها آنتی بوتیک تجویز کند، باید این دارو را مصرف کنند و مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک ها یا استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها باعث پایداری بیشتر باکتری ها در سر می شود و در نتیجه، آنتی بیوتیک نمیتوانند در مقابل این باکتری ها عملکرد خوبی داشته باشد. اکثر متخصص ها قبل و بعد از کاشت مو برای بیمار خود آنتی بیوتیک تجویز می کنند. اثرات جانبی آنتی بیوتیک ها شامل درد در ناحیه شکم، حالت تهوع، استفراغ، اسهال و غیره می شود.

>> مسکن

بعد از کاشت مو بیمار درد زیادی را احساس می کند؛ بویژه در سر خود. داورهای مسکن می توانند درد را کاهش بدهند و بخاطر همین متخصص در دوره ریکاوری از بیمار می خواهد که مسکن مصرف کند. مسکن می تواند سردرد، درد جراحت و یا هر نوع درد دیگری را بعد از کاشت مو کاهش بدهد. استخراج فولیکول ها و بخیه سر می تواند منشا سردردهای شدید در بعضی از بیماران باشد. مسکن ها انواع مختلفی دارند و متخصص با توجه به میزان درد و شرایط بیمار، مسکن خاصی را تجویز می کند. خرید مسکن ها بدون نسخه پرشک می تواند مشکلات بیشتری را برای بیمار فراهم کند؛ مثلا بعضی از مسکن ها باعث افزایش خونریزی در سر می شوند پس انتخاب نوع مسکن و دور مناسب را به متخصص بسپارید. در مواردی که داروی مسکن تجویز شده توسط متخصص نتواند درد بیمار را کاهش بدهد، ممکن است متخصص مسکن های قوی تری را برای بیمار تجویز کند.

>> ویتامین C

ویتامین C یکی از ویتامین های مخصوص موهاست که معمولا در بین داروهای تجویز شده برای بیمار وجود دارد. ویتامین C به رشد و تقویت موها کمک می کند زیرا ویتامین C می تواند جریان خون را در سر افزایش بدهد. ویتامین C میتواند به مویرگ ها کمک کند که خون بیشتری را به فولیکول ها برسانند و ویتامین C می تواند به تولید کلاژن هم کمک کند؛ کلاژن برای رشد موها اهمیت زیادی دارد. علاوه بر همه اینها، ویتامین C نقش مهمی در جذب آهن دارد که باعث حفظ سلامت موها می شود و این ویتامین می تواند تورم و قرمزی را هم در سر بیمار کاهش بدهد. ویتامین C را طبق دستور متخصص مصرف کنید. غذاهایی که حاوی ویتامین C هستند شامل کیوی، پاپایا، آناناس، توت فرنگی، بلوبری، هندروانه، میوه و آبمیوه هایی مثل پرتقال و گریپ فروت، انبه و فلفل قرمز، بروکلی، لیمو، گوجه، نخود فرنگ،ی گیاه جعفری و میوه گواوا هستند.

>> ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل برای بیمارهای خانم تجویز می شود؛ مخصوصا خانم هایی که الگوی ریزش زنانه دارند. در الگوی ریزش زنانه،  فولیکول های مو در طول زمان کوچک و کوچک تر می شوند و هر چه فولیکول ها کوچکتر بشوند، سرغت رشد موها بسیار کاهش می یابد. خانم هایی که به دلیل الگوی ریزش زنانه خود اقدام به کاشت مو کرده اند، استفاده از ماینوکسدیل در توقف ریزش مو و رشد موها بعد از کاشت مو هم بسیار مفید است. ماینوکسیدیل محلولی است که میتوان از آن به صورت موضعی بر روی سر استفاده کرد. اثرات جانبی ماینوکسیدیل شامل احساس سرگیجه، خستگی، خواب آلودگی، تورم موقت، استفراغ، حالت تهوع، درد در ناحیه سینه ها و تغییراتی در رنگ، طول و میزان ضخامت موهای صورت یا بدن می شود.

>> فیتاستراید یا فین پشیا

فیناستراید، نام تجاری فین پشیا و پروپشیا است که از آن برای درمان الگوی طاسی مردانه (آلپوسی آندروژنیک) استفاده می شود. فیناستراید می تواند مقدار هورمون طبیعی "دی هیدروتستوسترون" را در بدن کاهش بدهد. کاهش دی هیدروتستوسترون در بدن می تواند رشد موها را بعد از کاشت مو افزایش بدهد واز ریزش موی سر جلوگیری کند. داروی فیناستراید برای بیماران مردی تجویز می شود که کاشات مو انجام داده اند. مصرف فیناستراید در خانم ها محدودیت دارد. برای اینکه از فیناستراید نتیجه بهتری بگیرید، باید آن را طبق دستور متخصص و به طور روزانه مصرف کنید. استفاده از فیناستراید برای رشد موها توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده است. اگر نسبت به فیناستراید آلرژی دارید، حتما به پزشک خود اطلاع بدهید تا این دارو را برای شما تجویز نکند. واکنش های آلرژیک بدن به فیناستراید شامل مشکلات تنفسی، تورم در صورت، لبها، زبان یا گلو می شود. اثرات جانبی فیناستراید شامل تورم در دستها یا پاها، تورم یا التهاب سینه ها، سرگیجه، ضعف، سردرد، اختلالات و ضعف جنسی و غیره می شود. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.      

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

مطرح سوالات در رابطه با کاشت مو

امیر علوی بازدید : 0 پنجشنبه 29 آذر 1397 نظرات ()

مطرح سوالات در رابطه با کاشت مو

>> سوالات در رابطه با کاشت مو

کسانی که قصد کاشت مو دارند، به احتمال زیاد به دنبال اطلاعات خاصی در این زمینه هستند و معمولا با سوالاتی مواجه می شوند؛ در این مقاله سعی شده است به تعدادی از این سولات پاسخ داده بشود.   سوالات در رابطه با کاشت مو

 

1- درصد موفقیت کاشت مو چقدر است؟

درصد موفقیت کاشت مو به فاکتورهایی مثل زنده ماندن گرافت ها، تعداد و کیفیت موهای کاشته شده و به تجربه و مهارت متخصص بستگی دارد؛ در صورتی که به این عوامل توجه کافی بشود، درصد موفقیت کاشت مو تقریبا 100 درصد است.

2- آیا کاندید خوبی برای کاشت مو هستید؟

یک سری فاکتورها هم در انتخاب شما به عنوان کاندید خوب تاثیر می گذارند؛ مثلا کیفیت موهای اهدایی در سرتان (یا به اصلاح بانک مو) و سلامت عومی بدنتان جزو فاکتورهای اصلی در انتخاب کاندید مناسب محسوب می شوند.   سوالات در رابطه با کاشت مو   اکثر مردهایی که درگیر الگوی طاسی مردانه هستند و یا کسانی که بخاطر یک تصادف و یا حادثه موهای سر خود را از دست داده اند، کاندیدهای مناسبی برای کشت مو به شمار می شوند. حتی کسانی که ریزش موی شدیدی دارند هم میتوانند برای کاشت مو اقدام کنند. زنها با کمک کاشت مو سعی می کند چهره خود را زیباتر نشان بدهند و نواقص خود را بپوشانند. در طول جلسه مشاوره کاشت مو، متخصصان ما در کلینیک تخصصی پوست و مو رز موقعیت شما را به طور دقیق ارزیابی می کنند و در صورتی که شرایط لازم برای کاشت مو را داشته باشید، فرآیند کاشت موهای شما هم شروع می شود.

3- آیا موهای کاشته شده مثل موهای طبیعی بنظر می رسند؟

کاشت موی موفقیت آمیز، چهره ای کاملا طبیعی را برای شما فراهم می کند. از سلل 1950 تاکنون حوزه کاشت مو و تکنیک های آن پیشرفت های زیادی داشته است و موهای کاشته شده هم جلوه ای کاملا طبیعی دارند.

4- چرا بعد از کاشت مو سر بی حس می شود و تا چه مدت بی حسی آن برطرف می شود؟

بی حسی موقت سر به فرآیند برداشت گرافت ها در حین کاشت مو مربوط می شود و در ناحیه کف سر و اطراف آن بیمار احساس بی حسی و کرختی می کند. مکن است بعد از 3 ماه اثرات بی حسی کم کم برطرف بشود؛ اگرچه حدودا 18 ماه طول می کشد تا وضعیت سر دوباره مثل قبل بشود و اثرات بی حسی هم کاملا از بین بروند. اکثر بیماران به دلیل همین بی حسی در سرشان، دچار سردرد درد شدیدی می شوند و توانایی انجام فعالیت های روزانه خود را هم ندارند.

5- ایا سن فاکتور مهمی در کاشت مو است؟

سن، نقش کوچکی در کاشت مو بازی می کند. بسیاری از جراحی های موفقیت آمیز کاشت مو در مردان 60  الی 70 ساله و یا حتی سن های بیشتر هم انجام شده است. وضعیت افرادی که درگیر الگوی طاسی مردانه هستند هم با دقت بررسی می شود. متخصصان با تجربه می توانند الگوی ریزش موی بیمار را حتی از قبل پیش بینی کنند. به غیر از سن، سلامت فرد و وجود گرافت های اهدا کننده در سر، دو فاکتور بسیار مهم برای کاشت موی موفقیت آمیز محسوب می شوند.

6- آیا موهای کاشته شده به مراقبت های خاصی نیاز دارند؟

به محض اتمام کاشت مو، موهای جدید کاشته شده شما به هیچ مراقبت خاصی (بجز مراقبت های که متخصص به شما توصیه کرده است) نیاز ندارند. موهای جدید هم مثل موهای اهدا کننده هستند و به طور طبیعی رشد می کنند و درست مثل موهای طبیعی خودتان باید از آنها مراقبت کنید. به محض اینکه موهایتان رشد کردند، شما میتوانید این موها را اصلاح کنید، استایل خاصی به آنها بدید یا اینکه می توانید آن ها را رنگ کنید. البته متخصص یک سری داروها و محلول هایی را برای رشد بهتر موهایتان تجویز می کند که حتما از این داروها به طور منظم استفاده کنید.

7- ایا ماینوکسیدیل برای رشد موهای کاشته شده مفید است؟

نتایج استفاده از ماینوکسیدیل در هر بیماری با بیمار دیگر فرق می کد. ماینوکسیدیل در ابتدا به عنوان داروی کنترل فشار خون شناخته شده بود و نام تجاری آن هم روگائین است. بعدها سازمان غذا و داروی آمریکا، استفاده از ماینوکسیدیل را برای درمان طاسی تایید کرده است. تحقیقات نشان می دهد که ماینوکسیدیل 10 درصد فقط برای بعضی از بیماران نتایج خوبی را به دنبال داشته است. طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، ماینوکسیدیل در رشد موهای جدید قسمت بالا و کناره های سر نقش زیادی دارد ولی در رشد موهای جلوی سر نقشی نداشته است. بعضی از محققان در مورد خطرات استفاده طولانی مدت از ماینوکسیدیل به بیماران هشدار میدهند و معتقدند که میانوکسیدیل به طور مستقیم وارد جریان خون می شود. استفاده روزانه از ماینوکسیدیل به منظور رشد و نگه داری موها هم دغدغه دیگری محسوب می شود. البته الان ماینوکسیدیل 5 درصد هم در بازار موجود است که به مراتب نتایج بهتری را برای بیماران به دنبال دارد.

8- چه مدت بعد از کاشت مو می توانیم به فعایت های روزمره بپردازیم؟

کاشت مو یکی از جراحی های کوچک محسوب می شود و حداقل دو هفته بعد از کاشت مو، همه ی فعالیت های سخت باید کنار گذاشته بشوند و بیمار باید استراحت بیشتری داشته باشد. باندهایی که بعد از کاشت مو دور سر بیمار پیچیده می شوند، یک روز بعد از کاشت مو برداشته می شوند؛ موهای شما برای اولین بار در کلینیک شسته می شوند و سپس خشک می شوند.

9- آیا کاشت مو گران است؟

هزینه کاشت مو در هر کلینیکی متفاوت است و به وضیعت ناحیه طاس سر، به تعداد گرافت های مورد نیاز و به تکنیک هایی که برای برآوردن توقعات و نتایج دلخواه بیمار استفاده می شود بستگی دارد. شما فقط باید یک الی دو بار برای کاشت موهایتان اقدام کنید و هزینه پرداخت کنید؛ هزینه کاشت مو در جلسه مشاوره به شما گفته می شود.

10- منظور از مینی گرافت و واحدهای فولیکولی چیست؟

هدف نهایی کاشت مو، رشد موهایی کاملا طبیعی است. متخصص با استفاده از مینی گرافت ها و ماکروگرافت ها عمل کاشت مو را انجام می دهد. طراحی خط رویش موها، هنر خاصی محسوب می شود و مهارت های متخصص در رسیدن به نتایج دلخواه بیمار، نقش بسیار مهمی می تواند داشته باشد. مینی گراف ها نسبت به میکروگرافت ها، تعداد فولیکول های موی بیشتری را شامل می شوند و برای فرق سر و بالای سر که به موهای بیشتری نیاز است استفاده می شوند. مینی گرافت ها شامل فولیکول موهای زبرتری می شوند تا بتوانند در آینده موهای پرپشت تر و پرتری را برای بیمار فراهم کنند و در عین حال هم نتایج کاشت مو طبیعی به نظر برسد. واحدهای فولیکولی نسبت به واحدهای گرافت- فولیکولی خیلی کوچکتر هستند و معمولا شامل 2 الی 3 تار مو می شوند و در جلوی مو سر کاشته می شوند تا نتایج طبیعی تر به نظر برسد. گرافت های کوچکتر باعث پراکندگی فولیکول ها ها در نقاط طاس سر می شوند و برای نمای بهتر موهای کاشته شده کاربرد زیادی دارند. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

عمر کاشت مو چقدر می باشد؟

امیر علوی بازدید : 2 پنجشنبه 29 آذر 1397 نظرات ()

عمر کاشت مو چقدر می باشد؟

>> عمر کاشت مو چقدر می باشد؟

کاشت مو، راه حلی برای مشکل ریزش موهای سر است که از قرن نوزدهم تا به امروز از آن استفاده می شود. بسیاری از افراد در مورد نتایج کاشت مو، دچار سو تفاهم می شوند و فکر می کنند که موهای جدیدی که بعد از کاشت روی سرشان رشد می کنند، واقعی نیستند و یا قرار است این موها هم به زودی بریزند.   عمر کاشت مو چقدر می باشد؟   این فکرها اصلا درست نیست چون نتیجه کاشت مو برعکس این را ثابت می کند. شما فکر میکنید که عمر موهای کاشته شده چقدر می تواند باشد؟ آیا این موها دائمی هستند یا بعد از چند سال می ریزند؟

>> فرآیند کاشت مو

کاشت مو یعنی انتقال فولیکول های مو از پشت سر به بخش هایی که دچار ریزش شده اند. بخش هایی از سر که دارای فولیکول هستند و می توان از آنها برای کاشت مو استفاده کرد، به عنوان "بخش های اهدا کننده فولیکول" شناخته می شود و بخش هایی از سر که هیچ مویی در آنها یافت نمی شود "بخش های دریافت کننده" نامیده می شوند؛   عمر کاشت مو چقدر می باشد؟   بنابراین موهایی که بعد از کاشت روی سر شما رشد می کنند، موهای جدیدی نیستند بلکه موهای خودتان هستند. این موهای کاشته شده هم تا آخر روی سر شما باقی می مانند ریرا فوایکول آنها از بخش هایی از سر شما گرفته می شود که از نظر ژنتیکی نسبت به ریزش مقاوم هستند و به سادگی نمی ریزند.

>> عمر موهای کاشته شده چقدر است؟

6 الی 9 ماه بعد از کاشت مو، بیشتر بیماران شاهد رشد 60 درصدی موهای خود هستند. ممکن است متخصص برای رشد سریع تر موها، مقداری دارو و محلول هم تجویز کند. وقتی در مورد عمر موهای کاشته شده صحبت می کنیم، باید به این نکته هم توجه کنیم که حدودا نصف بیماران به یک جلسه دیگر از کاشت مو هم نیاز دارند؛ البته جلسه دوم کاشت مو میتواند 10 سال بعد از اولین کاشت انجام بشود. بعضی از بیماران فکر می کنند که موهای کاشته شده به مراقبتی احتیاج ندارند و باید آنها را به حال خودشان رها کرد ولی این طرز فکر کاملا اشتباه است و در خیلی از بیماران همین بی توجهی وعدم رسیدگی به موهای کاشته شده باعث ریزش شدید تر موهایشان شده است؛ پس کاشت مو در بعضی از بیماران نمیتواند ماندگاری خوبی داشته باشد. جدا از عدم رسیدگی، فاکتورهای دیگری هم هستند که بر روی نتایج کلی کاشت مو تاثیر می گذارند مثل :

1- عدم مصرف داروهای تجویز شده توسط متخصص

بعضی از بیماران بعد از کاشت مو از داروهایی که متخصص برایشان تجویز کرده است استفاده نمی کنند. این داروها میتواند ماینوکسیدیل یا فیناستراید و یا سایر داروها باشد.

2- کم پشت شدن موها

موهای طبیعی خود بیمار هم ممکن است بعد از مدتی کم پشت تر بشوند و بخاطر همین حتی اگر موهای کاشته شده بتواند به خوبی نقاط طاس را بپوشاند، باز هم نقاط خالی در سر بیمار وجود دارد که نیاز به بررسی متخصص دارد.

3- سن بیمار

سن بالای بیمار باعث کاهش ضخامت ساقه موها می شود. برای مثال، موهای یک بیمار 70 ساله نارک تر از دوران 30 سالگی اش ست. حتی اگر تمام موهای کاشته شده در جلوی مو رشد کنند ولی ضخامت هر یک از این موها تغییر کند و نازک تز بشوند، نتیجه رضایت بخشی به دست نمی آید.

>> آیا نتایج کاشت مو به مهارت متخصص هم بستگی دارد؟

تکنیک های کاشت مو ارتقا یافته اند و تاثیر خوبی بر نتایج کاشت مو دارند. امروزه متخصص های با مهارت توانسته اند به 95 درصد موفقیت در کاشت مو برسند؛ یعنی تمام موهای کاشته شده در سر بیمار به طور طبیعی رشد کرده اند. البته نتایج کاشت مو از متخصصی به متخصص دیگر فرق کند. اگر می خواهید کاشت موی موفقی را تجربه کنید و طول عمر موهایتان هم زیاد باشد، حتما از قبل در مورد متخصص تحقیق کنید.

>> کاشت مو برای همه افراد موثر نیست

فرآیند کاشت مو برای همه افراد نمیتواند به یک اندازه تاثیر داشته باشد. مردها و زنهایی که ریزش موی شدیدی دارند و کسانی که فولیکول های موهایشان به مدت 2 الی 7 سال فعالیت خاصی نداشته است، شاهد نتایج ضعیف تری از کاشت مو هستند. اگر موهای شما به مدت چندین سال است که کم پشت هستند، نتایج ضعیفی از کاشت مو می گیرید؛ پس کاشت مو در بعضی از افراد واقعا تاثیر دارد ولی برای همه مثل یک معجزه عمل نمی کند. اگر در این شرایط اقدام به کاشت مو کنید، باید به فکر جلسات بعدی کاشت مو هم باشید.

>> عمر موهای کاشته شده در روش FUE

FUE یکی از روش های کاشت مو است که با استخراج فولیکول ها از نقاط اهدا کننده و کاشت موها در نقاط گیرنده همراه است. روش FUE یکی از روش های درمان ریزش مو محسوب می شود که نتایج آن در هر فردی متفاوت است. عمر موهای کاشته شده در روش FUE هم در هر بیماری واقعا متغیر است ولی از آنجایی که از فولیکول های پشت سر برای کاشت مو استفاده می شود، در اکثر بیماران نتایج ماندگاری را به دنبال دارد. کاشت مو با هر روشی که انجام بشود، یک سری محدودیت های خاصی دارد که در نتایج و عمر موهای کاشته شده تاثیر می گذارد.

 >> محدودیت های کاشت مو

1- موهای طبیعی سر بیمار همچنان دچار ریزش می شوند

کاشت مو نمی تواند از ریزش موهای فعلی شما جلوگیری کند. اگرچه موهای کاشته شده تا آخر روی سر شما باقی می مانند ولی به این معنی نیست که بقیه موها هم نباید دچار ریزش بشوند؛ پس بعد از کاشت مو هم حواستان به موهایتان باشد.

2- حجم موهای کاشته شده به ظرفیت بخش های اهدا کننده بستگی دارد

ظرفیت بخشهای اهدا کننده شما می تواند تعداد فولیکول هایی که باید در هنگام کاشت مو به نقاط طاس سر انتقال داد بشوند را تغیین کند؛ یعنی بخش های اهدا کننده بزرگ تر که تعداد موهای بیشتری هم دارند، گرافت های بیشتری را در اختیار متخصص قرار می دهند تا از آنها برای کاشت استفاده شود. اگر بخش اهدا کننده شما کم پشت باشد، نباید توقع داشته باشید که موهای کاشته شده شما بعد از رشد، پرپشت باشند.

3- ریسک ها و عوارض کاشت مو

عوارض کاشت مو شامل خونریزی و ایجاد عفونت می شود. زمانی که موهای کاشته شده شروع به رشد می کنند، بعضی از بیماران دچار التهاب یا عفونت فولیکولی می شوند که در اصطلاح به آن "فولیکولیت" گفته می شود. آنتی بیوتیک ها و کمپرس ها میتوانند باعث بهبود این مشکلات بشوند. در بعضی از موارد، احتمال ایجاد اسکار در بخش های مختلف سر وجود دارد

4- ریزش کامل موهای کاشته شده در دوره شوک

دوره شوک با ریزش موها همراه است ولی این ریزش دائمی نیست و فولیکول های محکم تر و سالم تری دوباره به جای آنها رشد می کنند. شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

جهت ورود به وبسایت کلینک پوست و مو رز بر رو لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

نظرات در مورد کاشت ابرو | فیلم کاشت ابرو | شماره 2

امیر علوی بازدید : 1 چهارشنبه 07 آذر 1397 نظرات ()
کلینیک پوست و مو رز ارائه دهنده خدمات : کاشت ابرو و كاشت ابرو به روش fut و کاشت ابرو به روش fue در تهران می باشد . آدرس : تهران - میدان صادقیه - بالاتر از مترو صادقیه - خیابان طاهریان - پلاک 58 - واحد 1 مشاوره تلفنی : ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ وب سایت :
کاشت ابرو https://rozclinic.com

تعداد صفحات : 4

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 213
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 3
 • بازدید امروز : 73
 • باردید دیروز : 20
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 93
 • بازدید ماه : 260
 • بازدید سال : 260
 • بازدید کلی : 1,459